Ako ste cvičili pred pôrodom?

bellugia
23. nov 2010

Ahojte.
Tak mi napadlo spýtať sa, aké cviky ste pred pôrodom v tehotenstve cvičili a ako vám to pomohlo? 🙂 (napr. pilates, podľa dvd nejakého atď... )
Ja začínam teraz, lebo už sa váha rapídne zväčšuje a chodím ako káčer, čo ma kosti bolia 🙂 Tak nech sa mi trošku spevní ten rôsol 😀
Dík za príspevky.

andrejecka
23. nov 2010

Ahoj, ja som nejako necvičila, ale chodila som dva krát denne po schodoch na 7 poschodie a to až do pôrodu, bruško som mala velké ale nohy a zadok perfektný

natali1
23. nov 2010

ja som pri prvom tehu najskor tiez cvicila, chodila som na predporodnu pripravu, tam to bolo fajn. potom ku koncu som musela uz lezat, takze skoro ziadny pohyb. no ako sa blizil termin porodu, tak som chodila na mensie prechadzky.
no a teraz pri druhom tehu ziadne cvicenie netreba, zamestnava ma plno nasa prvorodena... 😀

laurelle
23. nov 2010

ja som chodila na predporodnu pripravu a tam mi jedna baba odporucila jedno sukromne centrum a tam sa sa cvicilo pilates,joga a teraz co viem od kamosky sa tam cvici aj lahsia forma zumby nie klasicka ale s ohladom na tehu .. plus schody kazdy den a mala som len velke brucho ale zadok a nohy perfektne 😉 niekomu sa to moze zdat vela ale mne to tak vyhovovalo kedze som bola vzdy aktivny tip a keby prestanem tak priberem vela 😀 😀

andika10
23. nov 2010

ja som vôbec necvičila, ale mala som pravidelné prechádzky , zozadu ani nebolo vidno že som tehotná pribrala som 9,5 kg s dvojičkami

shira_
23. nov 2010

Babám, ktoré cvičili pred tehotenstvom, sa odporúča zostať pri pôvodných aktivitách, samozrejme s ohľadom na tehotenstvo (vylúčiť rizikové veci- skoky, otrasy, dvíhanie atď) a tým, ktoré nemali žiadne aktivity, sa neodporúča začínať práve v tehotenstve. Ja som bola aj som na tom kondične dosť zle, tak som si iba hľadala také jednoduché cviky na nete, skôr na chrbticu, naťahovacie cvičenia atď. plus prechádzky, v rámci svojich možností. pribrala som v tehotenstve 14kg. Ja keby som mala vyšlapať na 7.posch. tak ma rovno odvezie záchranka 😀 závisí, ako písali baby, či si aktívny typ, alebo taký sedavý lenivý... ja budem musieť svoju kondičku a postavu riešiť až po pôrode 😒

mareli
24. nov 2010

cauko,
ja som teda cvicila takemr az do porodu, presnejsie dva tyzdne pred porodom som uz prestala. vzdy som bola zvyknuta cvicit, aby som si udrziavala postavu, preto aj v tehotenstve som sa toho nevzdala, aby som vela nepribrala. cvicila som 4x do tyzdna asi 30min aerobny trening (stepper, orbitrek) a cvicila som aj skracovacky na brucho a 1x v tyzdni som chodila plavat a chvilku perlicka.. viem, ze o tom sa dost polemizuje, cvicit na brucho, ci nie. ani doktori sa v nazoroch nezhoduju. no mne to pomohlo, pribrala som 13kg, co je normalne, hned po porode som zacala cvicit na brucho uz v nemocnici, po 6nedeli som zacala znovu orbitrek doma a dokonca som zacala hravat tenis. mlieka som mala az az, malu som kojila do 13mes, teda kyselina mliecna asi nic 😉 bruch som rychlo dala do poriadku, celkovo som sa rychlo dostala spat do formy.
ci mi cvicenie pomohlo pri porode, to neviem, o 18tej ma doviezli na salu a o 20.30 bola mala na svete. ale jednoznacne som cele tehotenstvo bola fit, aktivna, nebola som unavena a co je dolezite aj ked sa mala narodila, nezaskocilo ma zrazu tolka fyzicka aktivita okol nej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre