Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

miriam17
9. feb 2007

ahojte ako a vampodarilo schudnut po porode??mne to stel nejde aani cviky my nepomahuj...mate dobre sksenosti s tabletakmi??

vendynka
9. feb 2007

Mirka Ty si na moj vkus este velmi kratko po porode na to, aby z Teba nieco zacalo odchadzat... - ja som zacala spontanne trosku chudnut az tak 6-7 mesiacov po porode - predsa len tie hormony nie su sranda (kym sa maternica vrati do povodneho stavu atd.)
Bud trpezliva a urcite nesiahaj po tabletkach 🤐 !
Ja som zacala teraz v novom roku cvivit pilates a za mesiac som schudla iba 2kg - ide to velmi pomaly, musime vydrzat 😵
Snaz sa obmedzit sladke a pecivo, cestoviny, zemiaky - davaj si to ako prilohu iba cez vikend a inak to nahradzaj ryzou (s tej sa pribera najmenej) - isto to pojde, ale este musis dat svojmu telu chvilku, aby sa spamatalo 🙂

erika153
9. feb 2007

vendynka 😀 😀 keby som aj pribrala nejake to kilecko tak ho schudnem kym sa dosmejem na tvojom prispevku so zachranenim palaciniek 😀 😀

miriam naco tabletky? 😕 skus len po siestej nejest a vela zeleniny a ryby a kuracie masko, jogurty nizkotucne, ked sladke tak len bebe dobre rano a na ranajky cerealie... mne sa zatial dari ja som po poride schudla 17,5 kila a opatovne vazenie bude v pondelok tak som zvedava ci este nieco padlo za obet. potom uz len nejake cviky na spevnenie. neviete nejake dobre cviky ktore mozem aj ja ? som po cisarskom a nechcem si velmi namahat brucho teraz ale aspon to ostatne kym sa vrati maternica do povodneho stavu.

miriam17
9. feb 2007

erika...jee..tak to ti zavidim..tak ja vazim terz po porode 80kg..a pred porodom to bolo takych65...tak mam co robit....aj ked vcer sm jedlo iba 3x..a dnes ztali...rano poobede a pred chvilku som mala delisu...

erika153
9. feb 2007

ja pred 58 pri porode 83 a teraz 65 a dajake drobne 😉 ja som pribrala 25 kil pocas tehu sila co?? 😲

vendynka
9. feb 2007

Erika ja som pribrala 32kg 😕
Podla mna by si este mala cvicenie nechat na pokoji!!! - cisarsky je dost hlboky rez a aj ked zvonka jazvicka uz vyzera byt zacelena zvnutra sa to hoji aj 6 mesiacov! - ked pojdes na kontrolu po 600nedeli na gyndu, tak by Ti mali spravit aj UZV maternice a spytaj sa, ako vyzera jazva a ci Ti lekar odporuca cvicenie... Zatial Ti podla mna uuuplne staci hopkanie okolo Timka 🙂 - ja som full-time servisom o Samca spociatku zhadzovala aj bez diet a cvicenia 😀

bobicek
9. feb 2007

ahojte baby!
tak ja sa racej o vahe ani nepriznavam... akoby som mala stale brucho vacsie a vacsie... v stredu mam dostat mrchu, zeby sa chystalo 😲
no jo, ked citam, ako ste pribrali cez tehu... napada ma, adopcia 😀 😀 sak to budem mat cez stovku 😕 😕 😕 😅 😅 😀 😀 😠

vendynka
9. feb 2007

bobi, niekto tehotkom aj schudne 😵 - spoluzicka, co bola vzdy tucnejsia ako ja je teraz po tehu polovica z toho, co som byvala ja pred tehu 😕

bobicek
9. feb 2007

vendy, pocuj, ak by mi niekto zarucil, ze po porode budem krasna, stihla, idem byt tehu okamzite, ci sa to polovicke paci, ci nie 😀 😀

tilly
autor
9. feb 2007

tak ja som zas určite pribrala, ale od pondelka 😀 idem fakt chudnúť 😅

bobi, moja kamoška pribrala tehotkom 8 kíl, v pôrodnici nechala 12 a potom už len chudla, dnes vyzerá ako anorektička 😀 predtým to bola taká pevnejšia baba, nie tučná, ale taká rovnomerne oplácaná 😀 aj cici aj rici, teraz ani cici ani rici

certica
9. feb 2007

tilly, ty vzdy vecer hodis taky posledny suhrn dna 😀

tilly
autor
9. feb 2007

😀 len tak pozerám, že to tu nejak stagnuje

a môžem sa pripojiť väčšinou len večer, občas mi to dieťa dovolí aj cez deň

verulka
9. feb 2007

cafte, kocky, trochu od veci otazka, ale dojdete na stretko? Teda tie, kto. su z BA...Len nech viem..
Tilly, takze od pondelka. Ja som dnes cela vybleee, takze o dietu postarane, len to cvicenie odkladam na min. koniec buduceho tyzdna. ☹ dobru noc

miriam17
9. feb 2007

este otaocko.....somsi pozerala aj albumy tehuliek daktoych a mne prpada ze som tehotna bo mam take bruhco ako ma peta28 v 14 tyz.....a to dokdey ho budem ma take?

verulka
9. feb 2007

hmmm, miriram to je individualne. Presne tak je to aj s rastenim tehu bruska- niektore ho maju hned, ine pomaly zaidne...Zavisi to od teba- aku si mala postavu pred tehu(ci si mala nejake svaly na brusku) od porodu a zvinovania maternice. Ak si uplne okäzdravotne) a zacnes poctivo makat na brusko, nepotrva to dlho. Ja som mala po vsetkych tehu brusko rychlo naspat- nepatrilo k mojim najproblemovejsim partiam 😝 Ale pred rokom ma operovali a odvtedy je to dost des...A mnohe tehulky boli pred tym uplne chuducke, tak s tymi sa nemozes porovnavat( aspon ja nie, mna bolo vzdy tak akurat 😀 )
ak si zdrava, staci zatat zuby a makat, vysledok sa dostavi

miriam17
10. feb 2007

no jasom pred porodom bola taka akurat nie zase stiihlucka la etake akurat....aj som zacala vcicit.tak sa trosiiiiicko zmensilo no a ked son nmecvicila zase ako balon

bobicek
10. feb 2007

zdravim vas, kocky!
takze od vcera vecera som si povedala dost. 😠 ale predtym som este zozrala balik chrumiek 😀 odo dnes si nakladama jedlo na maly tanier. ziadne preplnene taniere, decentne na maly dezetak! 😲 tak. ziadne coko, sladke, slane a pod....som zvedava, dokedy mi to vydrzi 😝

tilly
autor
10. feb 2007

miriam, ja keď sa najem, tak mám dobrý šiesty mesiac ☹ v 14tt som mala ploché bruško 😀

certica
10. feb 2007

ja len tak vikendovo sa pridam, mame dnes/zajtra same oslavy,minimalne tym tortam neodolam, takze... 😲
inak vendy, kupila som si dnes dvd pilatesa 😀

erika153
10. feb 2007

certica dobru chut 😀
inak ved ja ani nechcem cvicit zatila pretoze sa bojim kvoli tomu rezu ale keby ste videli moju kozu na bruchu 😝 zosuvereny zemiak 😕 neviem kedy bude taka pevna ako pre tehu 😕 mozno nikdy 🙄
nebojte pozrite na moj album ake som mala ja brusisko ked som bola tehu to bola sila a teraz uz nemam len malinke ale zato skaredeeeeee 😨
nevadi najprv schudnem a potom budem cvicit ked mi to telo a jazva dovoli..

cat
10. feb 2007

ahojte, erika, ja som normálne začala cvičiť po sekcii cca po 2 mesiacoch, ale zase mne sa jazva hojila ako povedal doktor priam ukážkovo..
verulka, ja teda na stretko nedojdem, si prečítaj vo Vyd./nevyd. maminkách čo máme teraz doma 😢
Dnes som na obalenie nervov po 2 prebdených nociach zožrala naraz čokoládu, tyčinku Twix aj Mars, stačí? a teraz mi je zle.neva, to sú úplné hovadiny,diéty, postava.. čo si ale uvedomíme až vtedy keď dieťaťu ukazuje teplomer cez 40st, ako mojmu teraz 😢

erika153
10. feb 2007

boze cat drzim palce nech je Tomaško v poriadku, veru su to hovadiny oproti tomu..

verulka
10. feb 2007

cat no rychlo som si precitala...Drzim palce, nebojkaj zmaknete to. Vela podobneho som si uzila. Mne muz tiez dnes letel na pohotovost s Ajkou- teplota vysoko cez 40 a nesla dole( ale ona aj pri zuboch mavala 40,6 a pod). Inak mam doma lazaret. Riskovi sa polepsilo, pluc, priedusky cistejsie, mandle uz len cervene. No nepozdavju sa dr dutiny, takze v pon rtg 😒 a to idem sama chora s 3detmi ku dr...to uz sme dlho nemali. Takze stretko asi ani my nic, hlavne kvoli tomu, ze chceme ist 3.3. na lyze
vsetci sa drzte zdravi a tie co ste, veselo chudnite aj za nas. papa

ervotoc
10. feb 2007

no mne jazva priam zmizla

lidka619
10. feb 2007

ako tak čítam, detičkú nám chorké - aj moja malá tak isto. V piatok ráno dostala T 39,4 st., tak som letela s ňou ku doktorke - zistila že má zapálené priedušky, tak nám dala ATB. Už jej zaberajú, ale horúčky sme museli zrážať Nurofenom, paralenovými čípkami, a vyskúšala som aj na chodidlá rozkrojený zemiak - a zabralo to. Nechala som jej to cez noc, a T už ráno nemala. Dnes už behala po dome akoby nič. Tak som celá happy 😉 . Dúfam, že sme z najhoršieho von.

cat
11. feb 2007

verulka, prajem detičkám rýchle uzdravenie, bodaj by už toto chrípkové obdobie bolo za nami..
Tebe lidka takisto 😉
Tomáškovi už je trochu lepšie ale ja som strašne zoslabnutá, na cvičenie nemám silu proste..

verulka
11. feb 2007

cat vyser sa cvicenie, pekne si pospi, oddychni, lebo sa zlozis- viem o com hovorim. Unava a stres(oboje si si uzila vo vydatnej miere)strasne oslabuje imunitu. A poriadne papaj,v kriz. situaciach potrebuje telo mat energiu a silu...Neboj, tomi je za chvilku fit a potom zacneme opat naplno 😉 u nas dnes zalahol aj muz, tak ja som sa musela zodvihnut( nastastie je mi uz lepsie) drzte sa

tilly
autor
11. feb 2007

cat necvič, cvičenie nie je zajac, neutečie 😉 radšej si oddýchni

všetkým prajem skoré uzdravenie

vendynka
12. feb 2007

Ahojte 🙂
... vsetkym chorym prajeme rychle uzdravenie - a maminkam vela energie, nech vladzu obskakovat lazaret 😀
... ja mam vyskoceny stavec ☹ - takze ficim na obstrekoch a oblbovacich liekoch 😖 - ale ako na potvoru hoci to trosku prechadza aj do mm na maleho to vobec neucinkuje 🙄 - a to mi slubovali, ze bude viac spat a bude pokojnejsi 😠

Certi bola to dobra investicia, uvidis, len musis mat pevnu volu 😵 - a ktore mas???

bobicek
12. feb 2007

ahojte chorucki! prajem vam aj ja skore uzdravenie a rychly navrat do normalu! 😉
vendy, nezavidim... aj mne obcas sekne v krizoch, alebo sa mi pricvakne nerv, lekar napravi, som na liekoch a neviem sa ani pohnut... 😠 niekedy dokonca ledva dychcim... 😲 ale obstreky som este nemala... 😝
drzim palce! 😉