Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

fafa
30. nov 2006

Vies, ja by som aj v ramci relaxu chcela behnut, kazdy si to vychvaluje, urcite skusim...je tu aj parna aj sucha, tak skusim obe, aby som si lepsie vybrala...ja s tym posilovanim som bola na tom doma velmi dobre...ale potom sme odisli sem a kym som sa spamatala, upratala deti, zvykla si na zivot, zistila som, ze uz piaty mesiac nic nerobim...Doma som chodila dvakrat do tyzdna do posilky s trenerkou - a celkom dobrou a raz aerobic. Takze forma celkom bola...dnes som zistila, ze je totalne prec...skusila som beh na trenazeri a po 15 min som skoro odpadla 😝 , farebne som pripominala taku fajn zrelu rajcinu...no dufam, ze sa to zlepsi..zajtra beriem aj sporttester,nech si zmeram tep...tak dik za rady, urcite vyuzijem 😀

tilly
autor
30. nov 2006

viamka, idem zajtra, len neviem, či sa mi to oplatí, ale je to predtermín, možno sa zadarí, akurát dnes som sa vôbec neučila, keďže sme lietali kvôli tomu autu, ale tak sa teším, že sa ani sústrediť neviem, konečne ho mám v garáži, je krásne červenučké, no iná cica budem s ním 😀

viamka
30. nov 2006

cica poisti!!!!!!!!!!!
ja mam asi tajneho ctitela,zakonnu sme cvakli hned, dovtedy sme nesli ani 5 cm a havarijnu sme mali o tyzden na to lebo bol august dovolenky a v poistovni nemal kto fotit.

niekto mi rozdrbal - sorry ale sa to nedainak povedat - naraznik. normalne diera v narazniku. technik mi poveda, ze to asi taznym zariadenim, lebo to bolo vytrhnute dopredu. no psycho 😝

zajtra ma byt este teplo, tak zober jupku von 😀

tilly
autor
30. nov 2006

jasné, že poistím, lebo tieto autá sa strašne kradnú

viamka
30. nov 2006

co mas, nech viem, co nebudem chciet.

expertka8
30. nov 2006

...spomínali ste saunovanie??? 😅 ..nex sa páči 😉

* Účinky saunovania:
- Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti
- Zvyšuje sa potenie a stúpa činnosť mazových žliaz - dôkladné vypotenie odplavuje nečistoty z kože, čo má značný kozmetický význam
- Význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia - sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram

* Kedy sa saunovať?
Po večeri alebo ešte lepšie 2 hodiny po večeri pred spánkom.
Keď sa saunujeme dopoludnia, či poobede, treba si vyhradiť 2-3 hod. na spánok, či pasívny odpočinok.
Saunovanie je vhodné pred masážou – ako predhriatie.
Keď chceme zabrániť rozličným virózam a ochoreniam z nachladnutia.
Po konzultácii s lekárom pri prepracovaných a pretrénovaných osobách.

* Výhody saunovania
– Telo sa zbavuje odpadových látok
– Saunovanie zabezpečí dobré prekrvenie mozgu, končatín, kože
– Prudkým zahrievaním a následným schladením sa rozširujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšie
– Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy
– Správne saunovanie sprevádza správna pitná kúra

* Saunovanie sa nedoporučuje:
Saunovať sa nemôžu ľudia, ktorí požili alkohol, s vysokým krvným tlakom, s kožnými a respiračnými chorobami, alergici, so srdcovými ťažkosťami, s nádchou, chrípkou apod.!

Fínska sauna
Klasická horúca sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 95 - 105°C. Jej účinkom je predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach.

Bylinková sauna (parovo-inhalačná)
Parný kúpeľ s veľmi príjemnou esenciou pripomínajúcou svieži les o teplote 47 - 55°C*. Účinkuje predovšetkým na dýchacie cesty, uvoľňovaniu

Infra sauna
Infračervené hĺbkové svetlo už dlhé roky nachádza v medicíne široké využitie a stretáva sa s neobmedzeným uznaním. Infračervené lúče sú neviditeľné, dlhovlnné lúče zo svetelného spektra zabezpečujú teplo, ktoré je v princípe ako slnečné svetlo bez škodlivých UV lúčov.
Efektívne infračervené sálavé teplo vniká hlboko pod povrch pokožky a spúšťa mnoho zdravie podporujúcich procesov. Hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, následkom tejto stimulácie je silné potenie.
Zvýšenie vnútornej telesnej teploty zapríčiňuje zosilnené prekrvenie a povzbudzuje krvný obeh i látkovú výmenu. Prirodzeným zdravým potením dochádza k hĺbkovému čisteniu. Tak sa odbúrava tuk, cholesterol, jedovaté látky a ťažké kovy. Teploty od 40°C do 60°C sú veľmi príjemné a nezaťažujú organizmus.

Parná sauna
účinky parnej sauny na ľudský organizmus sú skutočne pozoruhodné. Pôsobenie pary prečisťuje pokožku, para zároveň pomáha odstraňovať odpadové látky a podporuje elasticitu pokožky. Para umožňuje nášmu organizmu zbaviť sa až 30% nahromadených toxínov.

Vírivý bazén
Hydroterapia posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitný systém. Pôsobí taktiež na psychiku človeka - odbúravá úzkosť, napätie aj depresiu. Človek zažíva vo vode pocit beztiaže, predovšetkým kĺby si oddýchnu od neustáleho pôsobenia gravitácie, pretože váha tela je vo vode znížená o viac ako 80%.

fafa
30. nov 2006

Ex, fakt dik...normalne by si si to mala spoplatnit...super info...ja nemam cas nejak dlhsie sediet pri Pc, len tak odbehovat...a ani nie som nejak zrucna... 😖 no hned zajtra idem...

viamka
30. nov 2006

ex cmuk... som ti fafa hovorila, toto je garant. ja tomam z hlavy a mozem sa mylit, toto je neomylne z netiiiiiku. preco vzdy ochories? ja idem uplne vychladnuta, este dom vodicku a su do auta.

fafa
30. nov 2006

dom vodickua su do auta? ja neviem, preco...som pisala,ze som bola zatial len dvakrat a dopadlo to zle...preto sa pytam...aby som to konecne zvladla...

tilly
autor
30. nov 2006

viamka vw golf

expertka8
30. nov 2006

..babenky..ešte ma napadlo...ako sa idete s diétou "vysporiadať" v období..Keď "máme svoje dni"...???...ja by som vtedy doslovne zožrala všetko čo vidím 😅

viamka
30. nov 2006

sorry - este si dam vodicku a sup do auta.......

fafa, bude ti fajn 😉

fafa, nehovor ex o prahoch ona ich taaaaaaaaaaak nemusi 😀

expertka8
30. nov 2006

...čo???..ako???..kedy???...prečo???...s kým???..koľko krát???? 😅 ..o prahox???...keby tak o praxox 😝 😀

tilly
autor
30. nov 2006

aj ja žeriem, čo vidím a nemusím mať zrovna krámové obdobie, ale vtedy žeriem tak dva krát viac, iné to bolo, len keď som brala HAK

viamka
30. nov 2006

ja dnes ani nepisem, len tak tukam a jukam a ked to cakam, musim byt stale vonku, alebo doma makam, lebo by som zozrala aj svaba. bleeeeeeee 😅

to je cukor v krvy

viamka
30. nov 2006

nehovor o prahoch........prachoch..............parohoch, proste drz sa temy 😀

expertka8
30. nov 2006

..ja xcem jesť 😅 ..čo si dáme??? 😅 😀

tilly
autor
30. nov 2006

pizzu 😀 objednám???

emjee
30. nov 2006

babyyyyyyyy 😝 preco furt chudneme? ja som dnes mala 2 ks tiramisu - no nedaj si, ked je to zadara 😀

expertka8
30. nov 2006

..tilly..tú som dnes spravila na večeru...jój...ale som sa uslintala 😅

expertka8
30. nov 2006

..emjee..keď je zadar..nex aj črevá potrhá 😝 😀
...viamka...a o "panákox"???...júj..ale sa na toho môjho tešííííím 😀

viamka
30. nov 2006

emjee hanba ti, lebo toto sa nesmie, takto provokovat. tilly chod sa ucit, alebo aspon vybrat vhodny vrchnak k tej sukni a nezabudni foto s indexom v ruke.

tilly
autor
30. nov 2006

viamka, nedám si ju, pôjdem pekne v čiernych nohaviciach (robia pekný zadok) a dám si k tomu bluzičku s krásnym výstrihom 😀

viamka
30. nov 2006

tilly, ja ti to praje,ale sadni do auta a skr. medzi kolena a volant...........musiiiiiis ☹

tilly
autor
30. nov 2006

a ešte, neviete, či je na nete ten super denník plus 1 deň?

tilly
autor
30. nov 2006

už som našla

viamka, diiiik moc moc moc 😉

viamka
30. nov 2006

nemas za co, ale som nic nenapisala, len ta furt posielam sprtat. 😅

emjee
30. nov 2006

tilly ic sa sprtat 😉
ja saunu nemozem, mne je zo saunovania zle, ja neznesiem ani horucu sprchu 😖

tilly
autor
30. nov 2006

nemá to zmysel, idem sa na to vyspať, zajtra musím byť očarujúca, bez kruhov pod očami, viem asi 10 otázok zo 78, tak možno ešte niečo došptrám, brú

viamka
30. nov 2006

vitaj emjee, daj si studenu 😀 nezartujem, prekrvis,ozivis, dobre urobis

ale na teramisu to nepomaha, to si musis odmakat. 😅