Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

certica
2. dec 2006

Hod recept. Ja ze ides vencit psa 😀

fafa
2. dec 2006

to je pasivny sport?? no uz len pes mi chyba...fakt...recept na buduce, lebo teraz frcim... ale su super, no ty si este hybaj kupit fidorku...pa babenky a drzte palce, idem povzbudzovat mangela.... 😉

viamka
2. dec 2006

aaaaaaahooooooojteeeee, anicky-rekticky, dnes slavik, potom neviem, lebo sme si s mang. otorili cervene. 😨

dnes varil mangel, podrobnosti potom 😉

certica
2. dec 2006

Aaaale je niekomu veseloooo a zvysoka! Brdko, ze vinco a co je to zac 😉 ja radsej biiile a mame nejake fajne from South Africa.
Dokelu, nech ziju alkoholici 😎

expertka8
2. dec 2006

...zdravím vínové cicušky 😀 ...a čo som ja horšia????...keď dospieva slávik...otvárame naše červené 😀

expertka8
2. dec 2006

...certica...s Dajkom robíme reklamu na Nestlé piškóty 😀

certica
2. dec 2006

Takze dneska ožran party I.? Sa ale osobne obavam, ze to dnes prespim 😅

viamka
2. dec 2006

vino je zdrave, ha 😉

zalezi, kolko a kedy. a s kyyyyyyyyyym. 🙂

len ten bajch keby bol na zaver. snivajte s nami part III. 😢

viamka
2. dec 2006

certica ty si posledne dni napriek nepopieratelnej snahe dost out of nalada.
ked chdes, mozeme ist cele partia na temu depresia, aj ked tomu davam tak 30 sek a emjee by to zatrhla. prisla si mi ako chronicky opimista. neeee? 😖

levicka frankovka, jednoduche vino na kazdy den. 😀 😀 😀

expertka8
2. dec 2006

..certica..kašli na depku...dóóójdi na to vínčisko..však ja Ti už "spravím"-"nalejem" tú euforickú náladičku 😀

...U nás fičí..Medvedia Krv...alebo...Vampire/rumunské skvelé/...obe červené 🙂 ..tra ra ra ...tra ra ra... 😀

certica
2. dec 2006

Chyta ma kriza strednych rokov 😀 , navyse chronicky nevyspaty optimista 😲 , no neni to na depku 😎 ? Este mi tu aj krpec prdi na kolenach 😅

expertka8
2. dec 2006

..certica...ak Ti malý poprdkáva na kolenáx..."cítim" vo vzduxu peckovú náladu...príhodu 😀

tilly
autor
2. dec 2006

baby serte na depky, život je krááásny 😀 a ja mám nové auto 😀 ježiš, tak sa teším, stále ho chodím do garáže pozerať a hladkať a čuchať vôňu novoty 😀

😀 že by som si aj ja otvorila to vínko??? zajtra si dám varené na vianočných trhoch, tak sa teším, konečne sa vyvenčím

certica
2. dec 2006

expi, neplas sa! To on kludne aj na poziadanie hadze pecky bez cieloveho efektu. Prihoda uz dnes bola, dufam, ze poslednaa...sme deratizovali cely barak rano 😅

expertka8
2. dec 2006

..konečne "slávik" na úrovni...dobre sa pri tom xudne 😅 😀

tilly
autor
2. dec 2006

chudne ako chudne 😀

expertka8
2. dec 2006

..veru xudne..nňa dvíha zo sedačky...ale nie od nervov..ale od rytmov 😀

expertka8
2. dec 2006

ROZDELENIE POTRAVÍN

S vyšším obsahom bielkovín

všetky druhy mäsa vrátane hydiny a rýb, vajcia, mlieko, syr do päťdesiat percent tuku v sušine, sójové výrobky, bobuľovité ovocie okrem čučoriedok, kôstkové a citrusové ovocie

Mäso nikdy neobaľujeme strúhankou, ale sezamovými semiačkami, pomletými mandľami alebo orechmi, ktoré patria k neutrálnym potravinám.

S vyšším obsahom sacharidov

zemiaky, výrobky z celozrnnej múky vrátane cestovín, celozrnné obilie, napríklad pšenica, raž, kukurica, nelúpaná ryža, pohánka, sladidlá ako med, javorový sirup, sušené ovocie, kučeravý kel, banány, čerstvé figy a datle

Neutrálne

všetky tuky okrem stužených a tuhých bielych,

kyslomliečne výrobky, syr od šesťdesiat percent tuku v sušine, orechy a semená, bylinky, korenie, huby, čučoriedky, olivy, všetky druhy zeleniny okrem kučeravého kelu, ktorý patrí do skupiny sacharidov

tilly
autor
2. dec 2006

rytmov samby? 😀

expertka8
2. dec 2006

...od rytmov samby ma bude priam vynášať až zajtra..pri Tanečnej horúčke...levitácia je super 😀

tilly
autor
2. dec 2006

idem si to teda pozrieť, ak to ešte neskončilo 😅

viamka
2. dec 2006

povedal ten muller nieco, ci nie. som bola davat curat mimi.

ex si mala zvyraznit tie tucno kyslo mliecne potr. 100% tlacia vsetky anorekticky nizkotucne jogurtiky. 😖

tilly, blahozelam. verulka nemala vyhodnotenie, alebo nebola v stave referovat?

neva, pijeme na vytazky 😀

viamka
2. dec 2006

a hlavne na vitazky a stura 😠

expertka8
2. dec 2006

..pijeme aj na Hurbana??? 😅

viamka
2. dec 2006

na hurbana ano, na vincenta alt. vincentku az zajtra. 😉

expertka8
2. dec 2006

Bodová diéta

Charakteristika: Vymyslená bola asi pred 100 rokmi a rozhodne človekom – laikom. Je to vysoko-tuková a vysoko-bielkovinová diéta. Podstatou je drastické obmedzenie sacharidov a neobmedzená konzumácia tukov, bielkovín a alkoholu. Požaduje sa neprekročiť stanovených 40 bodov na deň. Problém však je v pridelení bodov k zložkám potravy. Je nezmyselné a nelogické. Kým napríklad jablko je za 10 bodov, polovica kačice je za 0. Za deň sa tak dajú zjesť 4 jablká, alebo 4kg slaniny. Víno a koňak sú za 1 bod🙂

Hodnotenie: Nezaručuje nízky prívod energie do organizmu, je nelogická, nefyziologická a neuznáva zákon o zachovaní energie. Podceňuje význam tukov pri vzniku aterosklerózy a tým aj srdcových infarktov. Príjem vitamínu C je minimálny a nabáda k alkoholizmu. Môže spôsobiť zápchu. Tuky a bielkoviny zasycujú a preto ten kto túto diétu drží veľa nezje. Schudnú pri nej hlavne obézny ľudia so sklonom ku konzumácií sladkostí. Človek síce môže schudnúť, ale súčastne ochorieť na žlčník, pečeň, srdcovo-cievny aparát a skrátiť si život.
Atkinsova diéta

Charakteristika: Jedenie pri takejto diéte silne zasycuje. Extrémne vylučuje cukry, a ponúka neobmedzenú konzumáciu bielkovín, ale hlavne tukov. V prvom týždni vylučuje cukry dokonca aj v ovocí. V druhom ich už povoľuje. Súhlasiť sa dá s tvrdením, že treba jesť častejšie (5-6x / deň) a menej. Odbúra sa tak pocit hladu a telo má pocit dostatku a nemá tendenciu šetriť so získanou energiou.

Hodnotenie: Je nelogická a odporuje pravidlám racionálnej výživy. Obsahuje málo vitamínu C, vyvoláva únavu, zvyšuje hladinu kyseliny močovej, môže vyvolať aj záchvaty dny, a ketoacidózu. Vysoký obsah cholesterolu pôsobí ako rizikový faktor predčasného starnutia ciev. Je to vysokotučná diéta pri ktorej sa dá rýchlo schudnúť, ale ohroziť pritom organizmus inými chorobami.
Nulová diéta - Hladovka

Charakteristika: Nulová diéta je rozšírená skôr pod názvom hladovka. Ide o absolútne vylúčenie všetkého okrem vody. Mineráli, soli a vitamíny sa pridávajú do organizmu v podobe preparátov. Úlohou hladovania by malo byť mobilizovanie a využitie vlastných zásob energie. Znie to logicky a jednoducho. V skutočnosti však organizmus začne energiou šetriť a zníži sa tak jej výdaj. Okrem odbúravania energie z tukových zásob, organizmus začne „rozoberať“ sám seba. Ak totiž telo nemá energiu pre svoju činnosť, siahne na svaly ako bohatý zdroj energie (svaly = bielkoviny). Športovať a hladovať je veľmi nebezpečné. K nulovej diéte by sa mali uchýliť len skutočne obézny ľudia. Vhodná je len pre ležiacich pacientov, pod stálym dozorom lekára v špeciálnych liečebných ústavoch. Možno ju použiť len na krátky čas.

Hodnotenie: Prináša značné úbytky na hmotnosti, ale treba si uvedomiť, že to niesu len odstránené tuky. Okrem tukov, totiž telo odbúra aj veľké množstvo svalovej hmoty, vody a solí. Kyslé produkty z rozložených tukov môžu ohroziť organizmus, hrozí ketoacidóza, rozvrat minerálového metabolizmu, čo môže spôsobiť bezvedomie až smrť. Je to riskantný a pre telo neprirodzený postup. Hlad pôsobí negatívne na psychiku človeka. Zapríčiňuje stres, depresiu, agresivitu, nespokojnosť, vnútorný nepokoj, prejavy dny, závraty až omdlievanie.
Zemiaková diéta

Charakteristika: Energeticky chudobná, vegetariánska diéta s nadbytkom sacharidov a nedostatkom bielkovín a vitamínov. Denne sa má konzumovať 600g zemiakov, 400g mlieka, 10g oleja a 1 vajce na tvrdo. Dostatočne sýti, ale je jednotvárna. Spôsobuje veľké úbytky na hmotnosti, ale po jej zanechaní nastáva rýchle priberanie.

Hodnotenie: Je to nevyvážená diéta s nedostatkom vitamínu skupiny B a bielkovín. Odporúča sa len na jeden deň raz za dva týždne, len ako doplnok.
Vajcová diéta

Charakteristika: Energeticky chudobná s drastickým obmedzením sacharidov a tukov. Je bohatá na bielkoviny a vitamín C (grapefruit, rajčiaky).

Hodnotenie: 3-6 vajec denne môže spôsobiť žlčníkovú koliku. Cholesterol v takom množstve vajec môže urýchliť aterosklerózu. Vajcová diéta má mať maximálne 14dní. Predpokladaný úbytok na hmotnosti by mal byť do 4kg. Aj napriek krátkemu trvaniu sa pre svoje riziká neodporúča.
Mliečna diéta

Charakteristika: Skutočne jednoduchá a jednotvárna diéta. Jeden liter mlieka denne sa podáva rozdelený na päť častí.

Hodnotenie: Diéta chudobná na bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu. Je bezzvyšková a môže vyvolať zápchu. Odporúča sa len na jeden deň raz za dva týždne, len ako doplnok.
Ryžová diéta

Charakteristika: Nízkoenergetická vegetariánska diéta. Je bohatá na sacharidy (ryža, ovocie, zelenina).

Hodnotenie: Napriek tomu, že pôsobí výrazne na úbytok hmotnosti ju nemožno odporučiť. Časť tejto hmotnosti je odoberaná so svalovej hmoty (bielkoviny). Staré príslovie hovorí, že čo telo potrebuje to si aj vypýta. Ja to len doplním a poviem, že ak to nedostane, zoberie si to.

viamka
2. dec 2006

si sa rozhodla perlit, skus huberta 😀

expertka8
2. dec 2006

..už som vybublinkovala 😝 😀

viamka
2. dec 2006

nemohla by si si ist jednu dat? vies, kym pride popelkovsky cas. daj dlhu laaaajtku, nech chuti aj mne. 😉

uz pondelok, uraaaaaaaaaaaa 😀

expertka8
2. dec 2006

...už sa stalo 😅