Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

bobicek
18. feb 2007

verul, si kocka! 😵 mas pekne pevnu volu... zavidiiiim! 🙄 to ja pokial mame doma daco sladke, neviem sa zastavit 😠 ale hlasim -1kg! 😎

verulka
18. feb 2007

diky bobi, volu mam ale vysledky uz dlho nic. Aspon 1kg zmiznut mohol. No nic, este asi neprisiel moj cas...potom naraz zahlasim -4kg a bnude to 😀 a tebe gratulujem

bobicek
18. feb 2007

pockaj, verul, to ti potom budeme zavidiet vsetky, ked zahlasis tolky ubytok... 😀 😀 len vyckaj, ono to pride a budes cumiet aj ty 🙄 🙄 😕 😕 😎 😎

pipo1777
18. feb 2007

Ja by som tiež brala mať doma taký bicykel ale máme mini bytík tak že nič s toho.Ozaj neviete nejaký dobrý aerobic v petržalke niekde v okolí tesca technopolu alebo v tej lokalite?verulka ty ale máš výdrž 😨 aspoň niekto 😀 ticho závidím ☹ 😉 😅

verulka
18. feb 2007

pipo, skusila si familyfit v danubii? Ja nie, ale vraj je tam fajn. Ja tento tyzden isto pojdem ale doobeda na Wolkrovu do Pengymu. Ten je aj tu na Strencianskej(tusim tak sa to vola) cvicenie byva aj kazdy tusim ut a stvrtok o 18 na holicskej. Este tu je studio relax, ale tam sa mi raz nepacilo a treba sa tam objednat. O kolkej by si chcela chodit cvicit?

pipo1777
18. feb 2007

Tak len večer okolo 18h.V tej danubii je to dosť drahé.A na holíčskej kde tam?

verulka
18. feb 2007

primo v tej ZS, mozem ti zistit viac, kamoska tam chodi a ja to chcem ist skusit. I ked ja som dost narocna 😅 Zajtra dam vediet presne.
Inak prave som zliezla z biku( pocas zmenarne a sipsonovcov) a dala som 18km. Teraz frisko brusaky a pozadie a koncim..teda este vecer snad iste pohyby zvladnem 😀
idem si dat grep 😉 papa

pipo1777
18. feb 2007

dobre zisti mi,to by bolo super

ikke
19. feb 2007

verim, ze pre vas nic nove pod slnkom, ale predsa...
http://www.sme.sk/c/3154788/Cerstve-mamicky-by-...
😉

bobicek
19. feb 2007

ahoj babenky,
uz som zufala, opat dve kg plus ☹ 😠 😢 😢 nechapem, skoro nic nejem...
chcem sa vas spytat, ci neponate nejaku fajnu obezitologicku, uz nemam asi ine vychodisko 😢

bobicek
19. feb 2007

uz som asi prepadla ozajstnej depke! 😒 😒

cat
19. feb 2007

bobicek, ak vynechávaš čo i len jedno jedlo, tam je najrýchlejšia cesta k nadváhe. Jesť musíš 5x denne malé, ešte raz : malé porcie 😉 Ak vynecháš trebárs večeru či raňajky, telo sa hneď plaší a čo mu potom doáš, uloží do zásoby 😲
A z tých 2 kg si nič nerob, to može byť len zadržaná voda, mne teraz pred mrchou tiež skáče váha obdobne..dnes som vypila 4 litre vody, začínajú mi rásť žiabre tuším 😀 😀

bobicek
19. feb 2007

cat, a nepoznas nejaku obezitologicku, ci niekoho podobneho. som ochotna platit neviem aj kolko, ak by mi pomohla. alebo zeby psycholog? 😕

cat
19. feb 2007

hm, to nepoznám..ja som skôr ten typ čo zaťato chce vyriešiť všetko sám, teoreticky ovládam o chudnutí všetko, najväčším problémom je u mňa lenivosť..
Skús si dať nejaký taký ciel že trebárs 1 mesiac sa skús stravovať zdravo, nijaké sladké či vyprážané, piť cca 3 litre minerálky denne a každý deň trochu cvičiť a ja neverím že by si nešla dole, určite pôjdeš. Len sa neváž každý deň, toto demotivuje..
Ja mám aj zápisky od kedy sa Tomi narodil, som si to dnes pozerala, bože:
14.12.2005 -78 kg - hodina pred pôrodom
1.5. 2006- 66 kg
1.1.2007- 63 kg..
no vidíš jak to ide prííšerne pomaly.. ale ide 😎

bobicek
19. feb 2007

dakujem, cat, si zlatko! 🙂 trochu pomohlo, skusim to s tym mesiacom... 😔 ale co ked tak lubim coko? 😖

cat
19. feb 2007

aj ja 😀 vieš čo som spravila? Muž drží čokoládky pod zámkom a dáva mi na prídel malé kúsky, keď to na mňa dojde 😀 lebo inak by som bola schopná zožrať aj obal! 😀

bobicek
19. feb 2007

sak to! 😀 aj ja, niekedy som taka zazrata do nejakej sladkej tycinky, ze si nevsimnem a papkam aj ten alobal... 😀 no ale nedam si, ked mozem🙂

cat
19. feb 2007

ja som sa na seba tak nas.ala po novom roku že nič, teda skoro nič sladké, žiadne pivo, víno, minule mama robila vyprážaný syr a NEDALA som si, sliny mi tiekli a bolo mi až do plaču.. ale vyplatilo sa, veď idem každým dňom zlomiť 60tku 😎
Tak si vyskúšaj ten 1 mesiac a uvidíš 😉 Tak ja idemm, zas tu na mňa niekto zazerá že moc sedím za PC 😀 pa 😵

maruska.m
19. feb 2007

Mne sa tiez nejak zastavila vaha, nie a nie schudnut, zo zaciatku to tak islo rychle dole a teraz sa to zastavilo, uz asi 3 mesiace ta ista vaha, zacala som uz aj brusaky, a nepomaha to,mangel si so mna robi srandicky, ci cakame dalsie babo 😀 😀 😀 ...

babulka
20. feb 2007

Baby, vy sa teda viete tyrat... Ja sa pochvalim, od cca 10. januara mam 4 kg dole, delenou stravou, aj ked sa mi podarilo dvakrat dat si sladke, hlavne ked som bola u nasich, tak som sa tri dni prezierala, a okrem prechadzok s malym (co teraz ako chodi sam da zabrat) necvicim vobec. Podla mna su rozne ryzove, zemiakove, slaninove a neviem ake jednostranne diety hrozne zle, nicia organizmus.

Cat, teraz budem trosku na teba zla (ale vsak ma poznas, nehnevas sa, ze?), ale prehanas... nedat si vyprazany syr? Raz za cas? Ved psychika robi vela a radsej si dat raz, ked mas chut kusok niecoho, ako potom (s prepacenim) zozrat cely plech kolaca. Ja sa poznam, robila som to tiez, viedlo to az k anorexii v 19 rokoch som mala 47 kg (dobre, ze, teraz mam o 17 kg viac 🙂) ja len ze toto je uspesna cesta k zdarvotnym problemom, a samozrejme k jo-jo efektu.

melory
20. feb 2007

baby ako je to s dietou a kojenim?

verulka
20. feb 2007

Cat, aj ja ju zlomim 😎 i ked mi este chyba kus ☹ Mne vaha vyrazne stoji a nejde s nou pohnut. Jem 4-5x denne, pijem cca 3 l+ kava. A kolko si mala pred tehu?
Bobicek, nechces skusit nejake tie centra na chudnutie( tam si zaplatis a oni ti pomozu hlavne zo stravou...Skus pohladat na nete. Momentalne si neviem na ziadne spomenut 😅
Pipo, dnes je cvicenie na Holicskej od 18,30-19,30. Treba skusit, mne to dnes asi nevyjde 😒
Dnes rano som sa vratila zo skolky, tak som nasadla na bike a pir telke som si slapala a zrazu kukam, ze 20km- za necelych 40min. To som uz spokojna, len by sa to mohlo aj prejavit 😠 ale u mna je to hlavne vdaka hormonom 😠
U mna vaha prebiehala asi takto:
pred 1.porodom 68kg, z porodky 59kg, rok po porode 57-58, pred 2.porodom 67kg, z porodky 58kg. Stratil sa mi ale pas...Pred 3.porodom 68-69kg a z porodky 65kg 😕 po roku 63kg. Odvtedy som sa dostala najnizsie po 2tyzdnovej hladovke kvoli mandlam na 61...Odvtedy oscilujem v okoli 62-65kg. Momentalne mam pred mrchou cca 63. A co dalej neviem- ja ama vcelku idealne podmienky na schudnutie a nic sa nedeje. Ak by som si vsak nedavala pozor hned vaha ide hore. Moje telo sa nejako brani pokorit tu hnusnu 60tku 😠
Tilly, a co je s tebou, uz sa dlhsie neozyvas? Snad ste zdravi...

maruska.m
20. feb 2007

Velurka, ja som pred 1 porodom mala 65 kg, pocas celeho porodu som pribrala cca20 kg, potom som to behom pol roka zhodila na 49-50 kg/slecna vazila 4 kg/, pocas 2 porodu som vysplhala tiez na 65 kg, pribrala som cca 15 kg,syn mal 4,54kg/, a tiez sa mi to podarilo zhodit behom pol roka na 50 - 52 kg, ale treti porod sme mali prestavku 10 rokov, mala som 54 kg ked som otehotnela, pred porodom som mala cca72 kg/drobec mal ,,len" 3,4 kg/, z porodnice som prisla a mala som vahu 69 kg, vyzerala som ako by som isla znovu rodit, teraz sa mi to podarilo zhodit od maja 10 - 11kg, bola by som zo sebou spokojna, ale nejak to brusko ostalo, tak stym nieco musim robit, mozno to pojde dole ked budem mat statnice v jari... 😀 😉

verulka
20. feb 2007

maruska, no ono na tom nieco pravdy bude, ze treti porod ma taketo dosledky. Ale ja to odmietam akceptovat 😠 tak viac menej neuspesne bojujem s cca 5-6kg uz 4roky. Ale zase sa mi stava, ze mi ludia typuju u par kg nizsiu vahu, co sice potesi, ale nic neriesi. Drzim ti palce, hlavne na statnice a az potom na chudnutie( ja pri skuskach nechudnem 😒 )

cat
20. feb 2007

verulka no ja som mala pred tehu asi 63 a to som si nadávala aká som vyžratá. Lebo pred svadbou som mávala vždy cca 55 ☹
Včera som 40 min bola na biku, dnes určite tiež budem,len čakám kedy naši dojdu dom a pomôžu mi s malým zlobríkom 😎
Babulka ja viem, ja viem, aj Boska na zdrbkala už neraz ale ja keď raz si nedám pozor, potom už nato kašlem a za 3 mesiace ideme na tú svadbu, tak tam fakt nechcem byť ako špekáčik 😒 Tak chudnutiu zdar a buďme rady že máme len takéto "problémy" 😉

bobicek
20. feb 2007

verulka, ak ta nejake centrum napadne, ze napises 😅 alebo aj ostatne...
mam take avizo, ze tie rekondicne pobyty nezaberaju, ale myslim, ze je to individualne... 😖 sak uvidime, co a ako... 🙄 😕

bobicek
20. feb 2007

babulka, a kolko drzis delenu? to tusim treba dlhodobo, aby to malo efekt. 😅 a co jojo? 😲 no a este ma zaujima, co papas, ked mas chlebovy den. 😅 ten masovy si viem predstavit, maso, mlieko, syr, jogurt... ale co ten druhy den? 😖 dik!

cat
20. feb 2007

bobicek, odkial si? ak z BA, ja jedno štúdio poznám.

babulka
20. feb 2007

Bobicek, delenu drzim od cca pol januara, mam s nou bohate skusenosti, uz som to u spiminala, ze pred 10 rokmi, ked som sa vratila z USA ako tank (pri 168cm 74 kg, kdezto pred odchodom 60kg) som v priebehu 6 tydnov schudla 16 kg. A dost dlho som si to udrzala, aj ked som sa nestravovala uplne podla zasad delenej stravy. Nad 60kg som sa dostala okrem tehu este predtym za pomoci antikoncepcie, skoncovania s fajcenim, stresmi zo statnic a pohodlnejsim zivotom. Ono sa to potom nakopi, kilecko sem, kilecko tam.

Teraz som sa na to dala zas, ale kedze som o 10 rokov starsia, kilecka idu dole pomlay, ale predsa. Za 5 tyzdnov 4 kg je dobre. Dodrziavam tu klasicku delenu podla Lenky Korinkovej, nie podla tych roznych nemeckych a americkych autorov. Ked mam "chlebovy den" tak si dam napr.
- na ranajky chlebik so zeleninou, niekedy s tenuckou vrstvou Flory,
- an desiatu ovocie,
- na obed napr. cestoviny s paradajkovou omackou, hribami, olivami, alebo rizoto so zeleninkou alebo tofu so zelennkou a varenymi zemiakmi...
- olovrant a veceru spajam - zvyknem sa najest tak okolo 5 - pol 6 najneskor, a to dojedam z obeda alebo si nieco rychle ukuchtim.
A hladna nebyvam vobec. Za tie roky som uz na recepty a kombinacie delenej starvy expert, len holt treba mat volu a nejaky cas vydrzat, kym sa nastavi organizmus a potom pokojne aj obcas zhresita a dat si sladke, alebo masko so zemiakmi... Na hmotnosti sa to neodrazi

cat
20. feb 2007

Babulka tak tí Diamondovci ti potom moc nepomohli,hm? mňa pred rokmi naštartovali a teraz napr. si to konečne prečítal aj moj tatko /mám to ešte v češtine/ a konečne pochopil že treba piť viac ako pol litra denne.
Si dobrá, 4 kg je skvelé 😎
Ja dnes nevládzem, na mňa keď ide mrcha som mimo 😒