Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

verulka
12. dec 2006

cat a co robi 😕 😕 hmmm, asi len naozaj chudne 😝 ja sa vcelku drzim, ale u mna uz nastupuje praca hromonov- vselijako sa nalievam a potom splasnem...
dneska som spravila skusku za 1, stalo ma to sice opat kopu kavy a inych navyk. latok, ale dobre to dopadlo...Teraz mam ukrutny hlad, ale zerem len ovoco 😉

daniela1977
12. dec 2006

Ahojte skusali ste niektora delenu stravu.Ja as pred 6rokmy.Odvdety uplinulo casu chcela by som teraz s nou zacat ale myslim,ze pokial si organizmus zvikne ide vaha dole az po takom tyzdni.Pojdete niektora somnou do toho aby som sa mala s kym podporovat. 😀 😀

verulka
12. dec 2006

dani ja a delena strava to asi ee. snazim sa dodrzovat urcite zasady, ale na toto pri mojej family nemam. Ja skor dokazem upravit nas spolocny jedalnicek do mnou akceptovanej podoby (teda vylucit tazke a nezdrave jedla). Pre moje deti je dolezite, aby videli, ze ak nemozu byt oni preberavi v jedle, nemozem byt ani ja...a zase vyssvetovat im dietu nechcem (aby nenadobudli pocit, ze je to vzdy potreba a pod) ale povzbudit ta mozeme, v tom nie je problme 😀

babulka
12. dec 2006

Danielka, ja som skusala delenu stravu presne pred 10 rokmi, ked som sa vratila z USA ako slon, tak som to striktne drzala a za 6 tyzdnov bolo 16kg dole. Potom to uz neslo, este asi 2kg, ale to tak za pol roka. Takze ja to mam odskusane, ze naozaj funguije, lebo u mna nic ine nefunguje (obcas ani mozog). Ale skusala som to znovu, zas by som potrebovala nejakych tych 5-7kg dole, aj viac, ale uz to nejde tak striktne, ako ked som mala 20, teraz mam krpca a obcas nestiham jest, tak len do seba laduje co pride pod ruku. Ale stale ma to laka, aj si dam zavazok, aj vydrzim tyzden, aj schudnem 1-1,5 kg, ale potom od samej radosti zbastim Milu ☹ .

tilly
autor
12. dec 2006

babyyyy, ja som sa dnes v pohode zmestila do rifiel č. 29, ktoré som neobliekla už asi rok pred tehu, tak sa tešííím, zároveň som zistila, že jedny rifle sú mi strašne voľné, vyzerám v nich divne, operiem ich a uvidím, či sa trošku zbehnú, mala som ich rada, ale aj tak sa teším, že sú mi voľné 😀 😀

ale inak krámujem = žeriem všetko, čo nezožerie mňa 😀

a včera som mala skúšku, za 3, moja naj naj naj známka 😀

certica
12. dec 2006

no tilly, tak gratulujem. Same super spravy, co potom chces? 😕 😎

certica
12. dec 2006

ozaj aj verulke gratulujem k jednoske 1 😀

expertka8
12. dec 2006

...no baby..ja nad vami vyslovene slintáááááám ako úxyl od oproti 😀
...ste kočice..gratulujem....každej z vás k akémukoľvek úspexu 😵

certica
12. dec 2006

exp., dufam ze mas pri tom aj dalekohlad 😀

expertka8
12. dec 2006

..nie gaťky v rukáx 😀 😀 😀

certica
12. dec 2006

dufam,ze nie moje 😀 😀 😀

expertka8
12. dec 2006

...sorry...to boli Tvoje??? 😅 😀

certica
12. dec 2006

neva, mam ich dost 😎 . Rada prispejem k dobremu skutku 😀

expertka8
12. dec 2006

...máš pravdu..."dobrý" skutok bol zrealizovaný..robil si "dobre" 😀 😀 😀 ....no ale už dosť..lebo ešte nie je ani po 22.00....a my takto.... 😠 ...a vôbec...poďme si aj my niečo "dobré" spraviť na večeru...čo tak lízaná laba??? 😅

certica
12. dec 2006

mangel pride az po tej 22h, tak sa mi ani sporak neoplati podpalit 😎

verulka
12. dec 2006

baby ja idem od zajtra na tukozravu polievku- neprida sa niekto? presne podla tohoto http://zena.centrum.sk/iso/clanek.phtml?id=501361
tily gratulujem k rifliam aj k skuske 😎

certica
12. dec 2006

verulka, ja som skor za tu ryzu, ale asi skoncim pri ovoci a zelenine, jak sa poznam a uplne najhorsie bude, ked sa na to do tych vianoc vykaslem. Zatial mam dole len 2kg, ale ani sa nedivim, lebo to dost odflakavam a oklamavam. tukozrutsku som skusala, ale ja polievky vseobecne neoblubujem, radsej budem pit vodu a caje

daniela1977
12. dec 2006

Babulka mohli by sme to skusit aj ked uz nemame 20 neznamena ze sme nejake becka.Dvom to ide lepsie lebo ja som ties trdlo ze neodolam sladkemu ovsem 😀 Takze ma to urcite nakopne ked my napises ze si schudla prve kilo 😵

certica
12. dec 2006

delena je dobra vec, aj ked ani neviem preco, som sa k nej uplne nedopracovala. Kazdopadne menej zatazuje travenie 😉 okrem ineho 😀

daniela1977
12. dec 2006

Dobre na nej je ze chudnes a hlavne nehladujes lebo sa tam daju dobre skombinovat potraviny.Vseliake diety som skusala ale maju jojo efekt kdezto delena strava sa moze drzat stale len vediet co mozes skonbynovat inak to nefunguje 🙂

snilko7
12. dec 2006

ahoj babenky aj ja som dnes mala delenú stravu...najprv som pekne popapala cokoladku a potom zvlast oriesky 😀 😀 😀

certica
12. dec 2006

snilko, ja som dnes neodolala biskupskemu chlebiku coko 😅
Inak test takto nist? Mat tak tvoje nervy a trpezlivost 😀

snilko7
12. dec 2006

certica poslala som ti IP

snilko7
12. dec 2006

ale po dnesnom vylete na mojom byvalom pracovisku /robi tam totiz aj moja mamina/ som si ista ze navrat tam neplanujem, takze "makacka" na druhom babetku sa bude zhustovat 😀 😀 😀

expertka8
12. dec 2006

http://referaty.atlas.sk/prirodne_vedy/biologia...
http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=642
1. Sacharidový deň

Raňajky

pohár ovocnej šťavy (šťava riedená vodou v pomere 1:1, celkový objem cca 0,5 l)
o 2 hodiny neskôr – celozrnný rožok s Vetom a zeleninou

Obed (o 2 hodiny neskôr)

ryža, dusená zelenina /mrkva, hrach, brokolica, huby, petržlenová vňať/, čerstvý zeleninový šalát podľa chuti
najskôr 2 hodiny po obede: rožok, Veto, med

Večera

krupicové rezance
2. Bielkovinový deň

Raňajky

pohár zeleninovej šťavy /z mrkvy, paradajky, kapusty/ - riediť vodou v pomere 1:1, asi 0,5 l
o 2 hodiny neskôr: jogurt (aj 3-4)

Obed (o 2 hodiny neskôr)

dusené rybie filé, dusená mrkva, kaleráb, hrášok, mladá fazuľka, cviklový šalát s mrkvou /viac mrkvy/
najskôr 2 hodiny po obede: kefír

Večera

varené fazuľové struky (alebo brokolica, špenátový list) zapekané so syrom a smotanou
3. Sacharidový deň

Raňajky

ako prvý deň
o 2 hodiny neskôr – rožok s Vetom, džem, med

Obed (o 2 hodiny neskôr)

granatiersky pochod, zeleninový šalát /paradajkový, atď./
najskôr 2 hodiny po obede: jablková štrúdľa /pité/

Večera

špagety s hubovou omáčkou, zelenina
4. Bielkovinový deň

Raňajky

ako 2. deň
o 2 hodiny neskôr – tvaroh s petržlenovou vňaťou, zeleninou, bez rožku

Obed (o 2 hodiny neskôr)

pečené kura, zapekaná zelenina, zelený šalát
najskôr 2 hodiny po obede: biely jogurt, prípadne so zeleninou

Večera

cukiny a patizóny, zapekané so syrom, zeleninový šalát
5. Sacharidový deň

Raňajky

ako 1. deň
o 2 hodiny neskôr – vo vode varené ovsené vločky /na kašu/, med, posypané orechmi, makom, kokosom, lúpanými mandľami, sezamom, ...

Obed (o 2 hodiny neskôr)

slivkové gule, alebo šúľance, strúhanka, mak, orechy
najskôr 2 hodiny po obede: porcia ovocia

Večera

pečené zemiaky v šupke, Veto, pažítka, zelenina,
alebo: zemiakové placky pečené na teflónovej panvici
6. Bielkovinový deň

Raňajky

ako 2. deň
o 2 hodiny neskôr – jogurt

Obed (o 2 hodiny neskôr)

verená šošovica ( fazuľka, cícer, alebo iná strukovina) na karí (na paprike), dusená zelenina
najskôr 2 hodiny po obede: studené pečené mäso, zelenina

Večera

- zelenina zapekaná so syrom, šalát
7. Sacharidový deň

Raňajky

ako 1. deň
o 2 hodiny neskôr – rožok, Veto, zelenina

Obed (o 2 hodiny neskôr)

ryžová kaša (krúpková, pšenová), zeleninový šalát
najskôr 2 hodiny po obede: porcia ovocia, posypaná orechmi, kokosom, ...

Večera

špagety, kečup (paradajková omáčka)
Poznámka

Počet bielkovinových dní v týždni je možné znížiť aj na 1-2 dni.
Vegetariáni môžu nahradiť živočíšne bielkoviny rastlinnými (strukoviny)

certica
12. dec 2006

boze exp, toto kebyze mam cele studovat...ale si inak poklad 😎 😉

snilko, co vlastne robis, ak to neni tajnô? 🙂

certica
12. dec 2006

ozaj snilko a jak dopadol autobus vylet?

snilko7
12. dec 2006

certica som na materskej 😀 😀 😀 ale nie predtym som robila na recepcii v takom mensom hoteliku v Blave

fafa
12. dec 2006

Baby az sa hanbim sem pisat...dala som na tyzden stopku chudnutiu a uzivam si slovensku realitu... 😀 😀

snilko7
12. dec 2006

autobus vylet, cesta tam super, maly jak andilek som myslela ze ho vymenili 😅 u maminy v robote sa dotlacil za pult /ona totiz predava v bufete/ no a kupujucim vykrikoval, ze babika vam nic nepreda...kazdi sa na nom rehotal...potom im zacal z horcic skladat vezicky tak ratovali vsetcia horcicu bo sa skoro zválala z police 😀 no a cesta domov uz bola horsia, bo nastúpila aj svokra, tá ho blbla potom bol neposedný...no aspon mi pomasíroval stehná pri tom jeho skákaní...ale v celku bol OK, ak to porovnam s minulymi vyletmi