Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

bobicek
22. jan 2007

cau lidka,
presne tuto dietu poznam. vola sa inak aj luhacovicka... 🙂 drzala som ju asi minuly rok, zhodila som tusim 5 kg za tyzden, ale nejak som to nedrzala presne. bolo toho malo, stale pocit hladu a nemozes si dat nieco ine (ako pri tej "mojej" 90 dnovke.) tak som prestala. ale za pokus to stoji... 😀 drzim palec...
inak co sa tyka tych pitnych dni, ja to nedokazem 😠 vzdy som hladna, je mi zle a musim daco zjest...inak odpadavam ani hruska 😲 a potom si neviem predstavit to zemetrasenie, ked ja by som zletela 😀 😀 😀

vendynka
22. jan 2007

Ach jo, to som dopadla - chcem drzat dietu z Noveho Casu 🙄 - s tym, ked sa muzovi priznam, tak ma posle do PK 😕

Bobi, ako si mohla byt pri tom hladna 😕 - ved po tolkom mlieku by som bola nafuknuta ako balon a nemala by som chut uz na nic 🤐

bobicek
22. jan 2007

vendy, aj ty ju chces drzat?
no to mlieko 😲 ked som isla "na malu" navecer, baby, nabielo 😀 😀 😀 😀 ja viem, nechutne, ale ako som sa vtedy nasmiala 😀 😀
ked sa este nezadari schudnut s mojou 90dnovkou, idem do tohoto zas s vami🙂

vendynka
22. jan 2007

Bobi ja neviem, ci mam - bojim sa kvoli dojceniu 😒 - asi iba prevezmem zopar tipov na ranajky a vecere a obed si necham klasicky = polievkovy (teraz papam iba zeleninove a maskove vyvarceky) - robi sa mi z toho pekne mliecko 😵

vendynka
22. jan 2007

Inak sa Vam musim postazovat 😖 - dnes som zas robila palacinky a slastne som olyzovala mixer po cokoladovo-orieskovej plnke 😝 A na to moj drahy splechne "Co nam nejde voda, ked ten mixer umyvas slinami?" 😠
By som mala vsetky tie palacinky vziat, polozit susedom pred dvere, zazvonit a utiect - ten moj si nezasluzi hltat ani len ich vonu 😠

bobicek
22. jan 2007

vendy 😀
no a racej pekne papaj, nestoji ti to za to, aby si nemala dobre mliecko, nie 😠 a chudnutie nechaj na inokedy, ked bude samik vacsi 😵

expertka8
22. jan 2007

..zopár užitočnýx rád🙂))

Nevhodné potraviny, ktorých sa radšej vyvarujte:

* biely chlieb a pečivo
* tukové pečivo ( briošky, vianočka )
* výrobky z kysnutého cesta ( pizza, koláče, knedľa, lángoše )
* zákusky, torty, cukrovinky rôzneho typu
* údeniny, trvanlivé salámy ( keď, tak chudú šunku )
* mastné mäso
* kože, kuraciu, husaciu, kačaciu, bravčovú ( samozrejme aj výrobky z nich )
* huspeninu, tlačenku
* výrobky z rafinovaných tukov
* slané oriešky, chipsy, hranolky
* majonéza, tatarská omáčka, smotana, plnotučné mlieko
* paštéty

Ak sa vo vašej chladničke nenájde nič zdravšieho môžete občas siahnuť aj na tieto potraviny:

* roztierateľné syry, klasické maslo, ovocný jogurt, termixy, miláčik
* bravčové mäso ( chudé )
* baranie mäso ( chudé )
* vnútornosti ( restovaná pečeň )
* kačacie a husacie mäso bez kože
* kozie mlieko
* med
* horká čokoláda, ochutené cereálie rôzneho druhu
* oriešky, pistácie, kešu
* cestoviny ( biele )
* zemiaky, biela ryža
* šunková sálama
* lekvár a džem

Jedálniček by ste si mali skladať z týchto potravín:

* morčacie mäso, kuracie mäso
* chudé hovädzie mäso
* chudé mäso z diviny
* králik, zajac
* vajíčka
* zelenina, ovocie ( iba do 15:00 ), je mylné sa domnievať, že ovocie sa môže konzumovať aj na večer. Väčšina ovocia obsahuje totižto veľa cukru.
* kompóty bez sirupu
* celozrnné pečivo a chlieb
* ovsené vločky, ražné vločky a cereálie. Nepoužívajte ovsené vločky neskoro večer, sú dobrým zdrojom sacharidov ).
* tmavá ryža
* tvrdé syry ( ktoré obsahujú okolo 20 - 30 % tuku )
* dusená šunka, kuracia, morčacia, bravčová
* tofu, sója a výrobky z nej
* cestoviny, najlepšie tmavé
* slnečnica, sezam, tekvicové semiačka
* olej: olivový, ľanový, lisované za studena
* oleje na varenie: repkový, slnečnicový
* tvaroh, cottage cheese, biely jogurt, zakysané nízkotučné mliečne výrobky
* nízkotučné mlieko
* ryby ( hlavne morské: tuniak, losos, makrely atď.)
* racio chlebíky ( tzv. Polystyrénové), ryzové, ražné atď.

Čo piť?

Samozrejme nie je jedno čo pijeme.
Sýtené nápoje

Najmä u detí sa tešia obľube rôzne formy sladkých sýtených nápojov. Tekutiny to síce sú, avšak veľmi sladké. Energiu v nich obsiahnutú tak treba pripočítať k príjmu energie. V snahe zhodiť kilá ich tak radšej považujte za "nepriateľa".

Takýto nápoj je vlastne voda, veľa cukru a rôzne umelé prísady, ktoré dodajú lákavú farbu, vôňu a chuť. Áno, nájdu sa aj také, ktoré môžu byť obohatené o vitamíny. Na obale sa to nezabúda zvýrazňovať. Ich prítomnosť má za úlohu navodiť pocit prospešnosti výrobku pre naše zdravie.
Džúsy - prírodné ovocné šťavy

Džúsy sú na tom o poznanie lepšie. Sú to prírodné šťavy, takže sú aj oveľa zdravšie. Treba si však vedieť správne vybrať. V ponuke sú 100% šťavy, ako aj "ovocné nápoje", kde prírodná šťava nemusí presiahnuť ani 20%. Zvyšok tak opäť tvorí voda a cukor. Cena však môže byť podobná!

Ani pravidelné pitie 100% džúsov nemožno plne odporučiť. Ovocie je sladké. Koncentrát z nich vytvorený je tak bohatý na energiu.

Dlhodobá konzumácia džúsu v nezriedenej podobe môže zaťažovať obličky. Odporúča sa preto koncentrát riediť 1:1.

Naše telo nie je stavané na tak veľké množstvo citrusových plodov. Preto ani časté pitie domácky pripravených, čerstvých citrusových nápojov, nemusí byť pre organizmus najsprávnejšie. Zakyseluje! V extrémnych prípadoch si možno takto vypestovať alergiu na citrusy.
Alkohol

Ak sa snažíme chudnúť, na alkohol radšej zabudnite. Alkohol predstavuje zdroj prázdnych kalórii. Znamená to, že okrem energie naviac, nič nezískate.

Žiadne vitamíny, minerály atď. Len energiu z ktorej možno priberať. Asi teraz namietate, že napríklad v takom pive sa nachádza aj vitamín B. To je pravda ;) Jeho koncentrácia je však relatívne nízka. Béčko je naviac obsiahnuté aj inde. Víno obsahuje cukor a tak ďalšiu energiu.
Čaj

Čierny čaj, ako aj čierne čaje s ovocnou príchuťou môžu zaťažovať srdce. Čaj je taktiež močopudný, takže nemusí byť práve pre Vás ideálny.

Z hľadiska chudnutia je na tom asi najlepšie zelený čaj. Jeho konzumácia v priebehu dňa dokáže zvýšiť energeticky výdaj.

Zelený čaj podporuje činnosť metabolizmu a zvýši výdaj o asi 50-60 kalórii denne . Nie je to veľa, ale určite to poteší. Naviac zelený čaj nezaťažuje srdce ako čaj čierny.
Mlieko

O mlieku sa toho stihlo popísať veľa. Jedna strana hovorí o mlieku ako o zdravej a dôležitej zložke jedálnička. Odporcovia mlieka naopak tvrdia, že mlieko organizmus "zahlieňuje". Nechám čitateľovi priestor pre vlastný názor.

Ak sa rozhodnete mlieko piť, vyberajte si radšej mlieko nízkotučné. Rozdiel v obsahu tuku v porovnaní s plnotučným a polotučným mliekom nemusí byť zanedbateľný!
Čistá voda a minerálne vody

Žiadna novinka! Najväčšie zastúpenie by v pitnom režime mala mať čistá voda.

Aj tu však možno nájsť rozdiely. Minerálky pomáhajú dopĺňať potrebné minerály a stopové prvky. Odporúča sa ich však striedať, pretože nadmerné množstvo niektorých minerálov môže zaťažovať obličky.

verulka
23. jan 2007

baby, podla mna je to mlieko totalne peklo, to uz asi fakt radsej ryzu al. 90dnovu...Vendy, nevymyslaj, cvickaj si pilates, var si dobre recepty a do marca (na mojej zurke) si podebatujeme o vysledkoch. Vyprdnite sa na rychle nastartovanie, schudnes 5 a potom do mesiaca mas spat viac...Tot moj nazor 😉
Inak bobi ty este drzis tu 90dnovku? A este jedna otazka- nie ste rpi dietach pekelne nervozne? Mne ich moja polovicka z tohoto dovodu zakazal 😅
expi, ako sa dari? Nejako uz s nami nechudnes 😢

vendynka
23. jan 2007

Ja som nervak od kosti, takze je uplne fuk ci som syta alebo lacna 😀
U mna pohodu urcuju ine faktory 😝
Ale mas pravdu, nemala by som dietit 😖 - moja prisavka by to nezvladla, keby som prisla o mm ☹
Expi, dik za tipy - zide sa trosku upravit jedalnicek, nech je zdravsi 😉

expertka8
23. jan 2007

...zdravíííím vy moje anorektičky 😀
...potajme vás čítam a pokračujem v osobnýx odtučňovacíx galejáx 😅 ...dnes som sa opäť vážila..a hlásim od posledného opustenia tejto témy -4kg...som na seba pyšná a môj mangel na mňa dvojnásobne 😉
...lúčim ss s heslom.."Anorektičky všetkýx krajín spojme sa"...a pevne verím..že čoskoro sa opäť budem mať čím poxváliť..aby som sa mala ešte radšej 😀

cat
23. jan 2007

Tilly, Lipoxal nieeeeeeee!!! dve moje tučné kolegyne to brali a PRT schudli, len to stojí kopu peňazí..

vendynka
23. jan 2007

Expi uzaj prezrad co pachas, ze z Teba tak ubuda 😲
A nedrazdi, ze anorekticky 🙄 - v mojom pripade mozno este stale pouzivat vyraz "buchta" ☹ 😠 😎
Inak sa tesim s Tebou 😉

cat
23. jan 2007

expertka, ja som si až teraz všetko dočítala, no wow, 4 kg, to si super!! 🙂 a čo si preto robila, prezraď...

lidka619
23. jan 2007

ahojte bambulky, tak ja po vcerajsom dni len na mlieku hlásim dolu 1 kg. Normálne ma to naštartovalo, a už ked som vydržala vcerajsom, nebojim sa nicoho. Teraz som uz napapkaná, pretože som mala tvaroh, a ten celkom dobre zasýti. Ale poviem vám, už teraz sa teším na večer - mám spapať 2 vajcia, mňam 😀 . Tak uvidim, čo povie ráno váha.

bobicek
23. jan 2007

cau lidka, tak takto som vzdy zacala aj ja:} 🙂 len ten prvy den, bol aj jogurt, ale druhy v poho. ale ten treti som uz opat jedla vsetko, co prislo pod ruku... 😠
inak, ja akosi som prestala s tou 90 dnovkou, ja sa neviem dozrat. 😠 😠 😠 uz som povedala, ze dam na chladnicku a prislusnu skrinku zamok, aby som sa ta nedostala. 😀 😀 😀
vcera vecer o desiatej padli 2 rozky so syrom a sunkou!!! 😠 😠 hanbim sa jak pes, ale musim to sem napisat, aby ste ma riadne sprdli 😀 😀

expertka8
23. jan 2007

...ďakujem..ďakujem..ďakujem 😔 😀 ...ten úbytok som si skutočne zaslúžene vydrela 😔
...nexcem sa tu "hrať na vševedka v oblasti stravovania"..len sa sa s vami podelím o info..ktoré u mňa zjavne zabralo../podotýkam..že mám v pláne ešte zhodiť úctyhodnýx 8kg/..
...úplne som vyradila biele pečivo...
...na raňajky zjem max. 1 grahamový rožok s maslom..eta vsjo..čo sa týka konzumácie pečiva...
...strašne mi zaxutila paradajková šťava..takže kedykoľvek som v priebehu dňa hladná..."šľahnem" si dennú dávku šťavy..ktorá ma zasýti...
...na obed jedávam LEN polievky!!!...niečo obdobné ako tukožrútska polievka..množstvo zeleniny...
...pred jedlom vypijem šálku čaju...človek vtedy toľko nezje...
...a po 18.00 sa snažím nejesť...ak už na mňa príde slabá xvíľa..keďže xodím pomerne neskoro spávať...dám si čaj..jablko...a pod.
...ešte kedysi dáááávnejšie som si kúpila DVD od Zory obxodníckej/o Super tele sa mi ešte nesnívalo/...a keď mám čas a xuť pohnem zadkom podľa nej...
...dávam do pozornosti s rizikom..že mi to emjee vymaže:http://www.zora.sk/

expertka8
23. jan 2007

..obdivujem vás..s tou mliečnou diétou.. 😲 ...ja mlieko nepijem od kedy ma učiteľka v MŠ nútila vypiť mlieko nasilu...ja som ho do seba dostala...ale ešte rýxlejšie vyšlo von 😝

verulka
23. jan 2007

ex, no super gratulujem 😉 ja uz pecivo nejeme dlho, a psoledne mi bolo tak zle s tej pizze(a to som mala kusok) ze si zacinam namyslat, ze si moje telo uz odvyklo 😉 Uz som hlôasila svokre(bude mat 50tku) ze ja nechcem ziadne prilohy a vysmazane jedlo, tak sa ma opytala, ci mi nebude stacit aj salat 😉 ja ze to by bolo super 😀 apson jej usetrim korunky
a dnes som sa dozvedela,ze skusky mam porobene, tak mam frei a mozem sa venovat svojmu telu( teda hlavne doobeda, ked som bez deti...)...hor sa na to 😀

expertka8
23. jan 2007

..verulka..gratulujem 🙂
..ja osobne poznám xlapa..ktorý úplne vylúčil pečivo..a sxudol 20kg 😕

cat
23. jan 2007

verulka si šikula 😎
ja nejem biele pečivo už xy rokov ani mlieko nepijem..vyslovene nejem nič nezdravé ale kg navyše stále mám, neviem..niečo asi robím zle, teda chudnem teraz ale pomaly, ja by som chcela všetko hneď 😀

verulka
23. jan 2007

cat, vsak to, ze ja zijem v podstate super zdravo 😀 a po tych vselijakych povinnych dietach( chalani a muz- zdrav. problemy) som nezhodila nic...ani pri pohybe, ktoreho akosi malo nemam...Ja som furt cakala, ze sa to pusti a nic...teraz sa evlmi tesim aj z toho maleho uspechu, snad sa bude moja radost zvysovat. Moj deadline su narodky, co dufam v pohode zvladnem 😉 😎 😀
vsetci vravia, ze pomale je trvale...

cat
23. jan 2007

btw, kde máme certicu?? 😀

mitinka
23. jan 2007

baby vie niektora z vas tvarohovu dietu???diky

verulka
23. jan 2007

asi sa chysta na stretko 😉

ekira
23. jan 2007

tot som prave nasla ohladom mliecnej diety:
Mliečna diéta
Charakteristika: Skutočne jednoduchá a jednotvárna diéta. Jeden liter mlieka denne sa podáva rozdelený na päť častí.

Hodnotenie: Diéta chudobná na bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu. Je bezzvyšková a môže vyvolať zápchu. Odporúča sa len na jeden deň raz za dva týždne, len ako doplnok.

certica
23. jan 2007

cat 😀 inak maly mi este stale chrni, takze zo stretka zas nebude nic, ako som predpokladala.
verulka, ja som vseobecne nervak a ked nemam prisun cukru, duplovany 😲 😅 😀 . a narodky mam tiez ako deadline a ciel, len ich mam nieco skor, nez ty 😝
ja som teraz den pred mrchou, ale vcera som sa vazila a mam -2kg, tak snad ta vaha neklame 😎

lidka619
23. jan 2007

ekira, ale v tej mliečnej diete nie je len samé mlieko - vedje tam zastúpená aj zelenina aj ovocie, chudé biele mäsko, tvaroh, jogurty - tak sa mi to nezdá jednotvárne.

-momentálne hryzkám obložený tanierik plný zeleniny, radsej by som tam videla niečo lepšie 😅

certica
23. jan 2007

exp, GRATUJLUJEM 😎 😎 😎 a verulka tebe tiez aj k tym skuskam 😉

vendynka
23. jan 2007

Zienky ja sa radsej ani nejdem vazit 😒 - by ma to iba odradilo 🙄 Stale verim na zazraky = ze tie kila odo mna zdrhnu aj same (len keby som ich tak chutne nekrmila, dobre im je u mna, asi sa im paci 😅 ) 😀
Ale aspon im dam formu = pekne ich "vycvicim" 😎

bobicek
23. jan 2007

no baby, obdivujem vsetky s pevnou volou...ja prave tlacim taku mnam zemlovku... 😀 😀