Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

fafa
5. dec 2006

hmmmm...baby, ale sa drzime temy....uz cakam Emjee.....

certica
5. dec 2006

Ja verim, ze emjee nas pochopi a prejavi svoju empatiu 😀

fafa
5. dec 2006

akoze, co nam uz ine ostava... 😉

verulka
5. dec 2006

cafte, vobec nestiham citat a ani prispievat...vcera ma prepadol desny hlad a zozrala som vsetko, co nezozralo mna...vecer bolo vinko a bez cvicenia...chcela som ist dnes, no akosi som zistila, ze nasim detom by v tom pripade mikulas nic nedoniesol- zabudla som na to ako na smrt 😅
ficim dalej makat, mam toho nad hlavu 😠

fafa
5. dec 2006

baby, co to bolo vcera v lufte? Minimalne tri sme tusim vinkovali.. 😝 😀 ja idem teraz odmakat, nech mam vecer volno...nejaky bodypump idem vyskusat, som zvedava... 😕

verulka
5. dec 2006

aj ja chceeeeeem ist

fafa
5. dec 2006

pod....pockam...chytis najblizsi skyeurope asi o 17.15...a zajtra frcime 😀

fafa
5. dec 2006

len to ti neriesi toho mikulasa, ale ani Mikulas v Parizi neni na zahodenie 😀 trochu adrenalinu...a isto schudnes... 😎

certica
5. dec 2006

fafa, to som este nepoculaaa, to ta niecim zazracnym napumpuju ale Ta naopak vypumpuju 😕 ...alebo vypumpujes dusu 😝 😀 . Daj potom vediet, som zvedava jak pubertak 😎

verulka
5. dec 2006

hmmm, to by som brala....len este chvilku vydrz, kym budem zarabat tazke prachy a potom tam za tebou doletim na otocku kedykolvek 😎 😀

fafa
5. dec 2006

dufam, ze vypumpuju... 😀 😀 a poriadne...lebo uz tu padali narazky na Fibingerovu....a nepochybujem, ze aj ja vypumpujem dusu, dnes som utekala zo skolky a skoro som ju nechala tam....

certica
5. dec 2006

fafa, to akoze ty - ta Fibingerka? 😀 😀 😀 , no to by ma nasr...i. Bacha, aby si si v mikulaskom balicku nenasla disk alebo gulu - potom mi ju sem hod, budeme si prehadzovat, kym neschudneme 😀 😎

cat
5. dec 2006

Tilly, tá poznámka o založení témy Pijeme bola celkom trefná 😀 Prt ja možem schudnúť keď si večer od nervov nalejem víno, aj jeden pohárik nám brzdí chudnutie 😠

certica
5. dec 2006

fafa, mi su ju budeme rovno vrhat, nie prehadzovat 😎 😀

cat 😕 😀 . Co tak premenovat tuto temu, ved naco by sme zakladali novu, tu aj tak nikto nechudne 😎

fafa
5. dec 2006

ved vino vraj spaluje 😝 ...ci nie??? no veru, Fibingerka akoze ja...to bola poznamka k tomu ako hlcem a popri tom sa drtim v posilke...deti spia...herecky, ja odchadzam....ch u d n u t...neviem preco by ste mi rusili moju aktualnu temu... 😠

certica
5. dec 2006

Rusit sa nic nebude,len nieco vystiznejsie napr. Snazime sa nezrat,nepit...

fafa
5. dec 2006

Pocuvaj, Certica, ty kedy chudnes,ked si furt tu...sak rob nieco aj pre to telo, nie len teoria a teoria... ci mam sa napumpovat aj za teba??? 😎

verulka
5. dec 2006

cat, po vinku si predsa povolnejsia a aj tym sposobom sa vraj chudne 😉 a keby 1 poharik...
ja tu poctivo chudnem 😀 teda aspon miestami 😅
vsak nebojte novy rok sa blizi a kto vie ake budeme mat predsavzatie 😀 😀

certica
5. dec 2006

fafa, pred chvilou som jedla, tak cakam aspon pol hodku, kym mi vytravi. Stroj uz na mna vo vedlajsej izbe cakaa 😎 , ale kludne pumpuj aj za troch 😉

fafa
5. dec 2006

Certica ako??? odcvicene???asi nie, lebo ako vidim, lietas tu kade tade... lebo ja este nie....pridem do fitka-velke usmevy, ze teda ako som to ja zobrala vazne, som tu skoro kazdy den...a za dve minuty odchadzam z fitka, zase velke usmevy...nebudem im predsa vysvetlovat mojou chabou franinou, ze som si doma zabudla tenisky 😕 no neviem, ci sa tam tak skoro ukazem.... ☹

certica
5. dec 2006

😀 aj bez tenisiek sa da, taka joga...fafa, tipujes spravne, zatial lietam len na stolicke a po byte 😀 ,nechavam si to navecer, ked pride drahy-budu ma s malym povzbudzovat...

fafa
5. dec 2006

aj ja idem zrealizovat rodinnu seansu...budu si precvicovat pocitanie, maly vo fr., mala ma este problem aj so slovncinou, tak nech sa uci...aspon povinne brusaky a vypady ☹ 🙄

certica
5. dec 2006

Ja zas potrebujem hlavne na nohy a ruky, takze drepy, zaklanacky, schody na lytka, kluky atd

fafa
5. dec 2006

ja tiez zapajam schody...chodim hore kazdu hodinu tak trikrat, tak som si povedala, ze to vzdy vybehnem...raz to skoncilo s vyrazenym dychom a rozbitym laktom 😲

certica
5. dec 2006

uz si ta predstavujem, jak beries naraz tri schody s vyplazenym jazykom 😝 😀

fafa
5. dec 2006

praveze vyslapem na kazdy...to je ucinnejsie... 😉

certica
5. dec 2006

To je zas pravda, na lytka urcite...takze pri tom lakti si sa netrafila na schod? 😀

expertka8
5. dec 2006

...prikladám jeden ..pre nás vínkarky..veľmi zaujímavý a najmä prospešný článok 😉 ..takže žiadne výčitky svedomia..milé anorektičky🙂))

Alkoholom k štíhlej linii Razz
Austrálski vedci vyvrátili doterajšie tvrdenia všetkých dietológov a vypracovali novú poučku pre všetkých, ktorí začali boj s nadbytočnými kilami. Štúdia zverejnená v denníku The Herald Sun uvádza, že konzumácia alkoholu pomáha pri úbytku váhy. "Štyri deci vína denne priaznivo vplývajú na hladinu cholesterolu. Víno má málo kalórií a okamžite spaľuje tuk", vysvetľuje jeden z autorov štúdie. Experti sú presvedčení, že priberanie nespôsobuje samotný alkohol, ale rôzne "dobroty", ktoré konzumenti pojedajú, keď majú "trochu v hlave".
Alkoholom k štíhlej linii

Červené víno bráni ukladaniu tuku z jedla v tele Ak patríte k tým, ktorí jedlo zapíjajú radšej vodou ako červeným vínom, nerobíte dobre. Austrálski vedci totiž zistili, že kvapka červeného vína po jedle bráni ukladaniu tuku v tele. Voda takéto schopnosti nemá, akurát zahasí smäd. Výskum austrálskych vedcov z univerzity v Curtin, inšpiroval vžitý názor, že červené víno je povzbudzujúcim prostriedkom. Chceli preto otestovať, či červené víno môže naozaj zabrániť infarktu a iným srdcovocievnym problémom tým, že zredukuje zásoby tuku v tele. Sledovali preto osem žien po prechode a skúmali aké množstvo tuku z jedla sa im dostane do krvného obehu. S prekvapením však zistili, že červené víno bránilo absorpcii tuku z jedla. Podobne účinné látky ako v červenom víne sa vyskytujú aj v zelenine a ovocí

Červené víno, elixír života Very Happy
Americkí vedci potvrdzujú, že pitie červeného vína zrejme predlžuje ľudský život. Výskumníci Harvardovej univerzity objavili vo víne molekulu, ktorá vo zvieracích organizmoch dokázateľne spomaľuje starnutie. Laboratórne pokusy zverejnené v časopise Nature ukazujú, že polyfenoly pôsobia podobne aj na ľudské bunky, čo zrejme vysvetľuje aj dlhovekosť francúzskej populácie. Polyfenoly sú látky produkované mnohými rastlinnými druhmi a asi najznámejší z nich je resveratrol, ktorý sa nachádza v červenom víne. Vedci sa o tieto látky zaujímajú už dlho kvôli ich schopnosti znížiť výskyt srdcových chorôb a rakoviny. Teraz však tím z Harvardovej univerzity zistil, že polyfenoly dokážu život kvasiniek predĺžiť až o sedemdesiat percent. To sa im darí zvýšenou produkciou enzýmov zvaných sirtuiny.

A keď výskum v laboratórnych podmienkach už ukázal, že resveratrol zvyšuje produkciu sirtuinov aj v bunkách človeka, je ešte stále príliš zavčasu tvrdiť, že vedci objavili elixír života. Prvé experimenty majú ukázať, či resveratrol dokáže predĺžiť život myší. Tieto pokusy sa začnú počas niekoľkých mesiacov a ich výsledky by mali byť známe do roka.

Príležitostné pitie vína môže podľa štúdie dánskych vedcov znížiť riziko Alzheimerovej choroby a demencie. Shocked U ľudí, ktorí pravidelne pili víno sa znížili o polovicu problémy s pamäťou po 65 roku života. Látky nachádzajúce sa vo víne taktiež pôsobia prevenčne proti mŕtvici a srdcovému infarktu. Pivo však môže riziko demencie zvyšovať. Shocked Confused Informovali Aachener

Alkohol prospieva hlavne starším
Mladší ľudia sa konzumáciou alkoholu vystavujú vyššiemu riziku rôznych ochorení, než osoby staršie ako 34 rokov. Tvrdia to britskí vedci, podľa ktorých by tridsiatnici mali denne vypiť maximálne jedno veľké pivo alebo pohárik vína. Mužom medzi 35 až 44 rokov odborníci odporúčajú dennú dávku dvoch pohárikov alkoholického nápoja, po prekročení štyridsaťpäťky sú to už tri poháre. Najlepšie sú na tom starčekovia, ktorí sú za hranicou 85 rokov. Tým údajne neuškodí ani päť pohárikov denne. Ako uviedla britská BBC, výskum sa na ženy nevzťahuje a vedci sú presvedčení, že nežnému pohlaviu stačia maximálne dva poháriky denne v akomkoľvek veku.
Aj biele víno má na organizmus pozitívne účinky

Na zdravie človeka nevplýva pozitívne len pitie červeného vína, ale aj bieleho - pravda s mierou. Vo svojich preventívno-ochranných účinkoch sa biele víno dokonca vyrovná červenému a v niektorých ohľadoch ho dokonca predbehne, tvrdí športový lekár Klaus Jung z univerzity v Mohuči. Striedma konzumácia bieleho vína spôsobuje pokles hladiny tzv. zlého cholesterínu LDL, ktorý podporuje vápenatenie tepien, zatiaľ čo hladina dobrého cholesterínu HDL, chrániaceho srdce, v organizme stúpa. Ďalším kladom bieleho vína je, že obsahuje polyfenoly, organické zlúčeniny, ktoré fungujú ako antioxidanty a chránia organizmus pred škodlivými účinkami kyslíkových radikálov. Pitie vína taktiež znižuje tvorbu fibrinogénu, látky podporujúcej zrážanlivosť krvi. Práve zvýšená zrážanlivosť krvi má na svedomí mnohé embólie, trombózy, srdcové a mozgové infarkty.

Víno proti rakovine
Už od pradávna sa hovorí, že vo víne je pravda. Okrem nej však obsahuje napríklad flavonoidy, ktoré chránia ľudský organizmus pred voľnými radikálmi, látkami, ktoré urýchľujú starnutie buniek. Niektoré flavonoidy pôsobia dokonca proti tumorom, katechín znižuje riziko infarktu a mozgovej porážky. Alkohol a chuťové látky obsiahnuté vo víne podporujú uvoľňovanie gastrínu, látky, ktorá spôsobuje zvýšenú produkciu žalúdočnej kyseliny. Víno tak robí najmä ťažké jedlá ľahšie stráviteľnejšími a aj chutnejšími. Okrem toho obsahuje resveratrol, látku podobnú hormónom, ktorá sa nachádza v hroznových šupkách. Táto pôsobí protizápalovo a dokonca brzdí rast rakovinových buniek. Najviac ho obsahuje červené víno, najmä burgundské.

Červené víno vraj nechráni srdciarov...
Nízky ukazovateľ úmrtnosti Francúzov trpiacich na srdcovocievne choroby údajne nevyplýva z pravidelnej spotreby červeného vína, ale z dlhoročnej francúzskej tradície stravy s nízkym obsahom živočíšnych tukov. Uviedol to v štúdii tím britských odborníkov Wolfsonovho ústavu, ktorý porovnával v dvadsiatich priemyselne vyspelých krajinách spotrebu živočíšnych tukov, hladiny cholesterolu, spotreby červeného vína a úmrtnosť na srdcovocievne choroby. Lekári pod vedením profesora Lawa uverejnili štúdiu v odbornom časopise British Medical Journal. Lekári v štúdii uviedli, že úroveň úmrtnosti na srdcovocievne choroby oveľa viac súvisí s výraznou spotrebou živočíšnych tukov. Dobré zdravie francúzskych srdciarov sa tak neudržuje spotrebou červeného vína, čo sa stalo podnetom na vypracovanie spomínanej štúdie. Producenti červeného vína často s radosťou opakovali, že pravidelné konzumovanie červeného vína "je dobré pre zdravie srdca". Preto si tím britských lekárov Wolfsonovho ústavu položil otázku: "Čo ak to nie je pravda?", a začal skúmať príčiny, pre ktoré francúzski srdciari majú lepšie zdravie ako ľudia trpiaci na srdcovocievne choroby v iných priemyselne vyspelých krajinách.

Víno má preventívne vlastnosti, ale nie je liek
Víno obsahuje látky s protioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami, ale stále sa nedá povedať, že by mohlo pôsobiť ako liek. Konštatovali to v priebehu minulého týždňa vo francúzskom Bordeaux vedci rôznych disciplín na odbornom seminári o víne a zdraví. Seminár zorganizovala Lekárska univerzita a Fakulta oenológie v Bordeaux. Na seminári s názvom Krv a víno sa zúčastnilo 200 lekárov a vedcov. Tí v Bordeaux predniesli najnovšie výsledky výskumov o vlastnostiach vína a jeho terapeutických možnostiach. Profesor Joseph Vercauteren z Bordeaux vyzdvihol polyfenoly obsiahnuté vo víne s ich protioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami. Ak si bunky urobia zásoby polyfenolov, budú môcť lepšie bojovať proti neurodegeneratívnym pochodom, rakovine alebo starnutiu. Lenže na to zatiaľ niet dôkazov, sú len indície, dodal profesor Vercauteren. Potenciálne vlastnosti polyfenolov vedú mnohých vedcov k ďalším výskumom. Profesor parazitológie z univerzity v Bordeaux Philippe Vincendeau preukázal, že polyfenoly majú priamy účinok na parazity vyvolávajúce spavú chorobu. Potvrdilo sa, že víno má priaznivý účinok pri aterotrombóze. Víno má v tomto prípade preventívny účinok. Francis Raul uviedol, že jeden z polyfenolov, resveratrol, je zaujímavý ako chemicko-preventívna látka, ale nemá liečivý účinok. Profesor Vercauteren konštatoval, že vedci sú stále "len" vo výskumnom štádiu možností polyfenolov. Nateraz treba stále zachovávať opatrnosť a zdôrazňovať: víno nie je liek.

Zaujímavé čo? A čo ma teší že práve víno má tak skvelé účinky Wink ja ho uprednostňujem pred všetkým druhom alkoholu najme to červené... len musí byť kvalitné...