Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

tilly
autor
22. jún 2007

no, s tou postavou by sa dalo polemizovať, ale teraz to už riešiť nebudem, aj keby som chcela ešte čo najviac schudnúť, kým príde druhé tehu, aby som sa potom moc netrápila, ale asi sa budem musieť skôr viac snažiť, aby som potom moc nepribrala... Hej, chceme už druhé bábo, už sa aj trošku snažíme, resp. dávame tomu voľný priebeh... Domi je teraz dobrý, tak ma to nejako chytilo, už je taký trošku samostatnejší, vydrží aj s babkou, aj s tatom, aj s dedom, tak si môžem dúfam dovoliť aj druhé dieťa, dúfam, že sa domčo nezmení a nestane sa z neho zas čert

vendynka
22. jún 2007

Tilly, ked si mu kvalitne obrusila rozky, tak by uz mal byt OK 😉
U nas je zas opacna situacia 😖 - Samco je brutalna prisavka a nechce byt s nikym okrem mna 😲 V sobotu bol sice sam s tatom v praci, ale to bolo prvy raz po dlhej dobe - uz som sa tesila, ze je to zas OK... Lenze v stredu uz napr. s mojou mamou sam zostat nechcel 😖 - reval akoby som ho nechala v hniezde zachrany ako 13r. cigana ☹
Z toho usudzujem, ze surodenec by nam teraz prilis vhod nepadol 😕

tilly
autor
22. jún 2007

hmmm, u nás to bolo chvíľu tiež takto, potom som ho začala nechávať u susedov na pár minút, potom už išiel sám s inou susedou do záhrady polievať a takto to išlo a s tými, čo pozná zostane v pohode, ale keď niekoho nemá rád, alebo ho dobre nepozná, reve...

vendynka
23. jún 2007

To fakt? - tak mi o tom napis viac 😵 - si ho nechala u susedy aj ked za Tebou reval ako tur??? Lebo Sami vie vycarit taky kukuc, akoby som ho fakt opustala navzdy 😢

tilly
autor
23. jún 2007

nie, odložila som ho tam a odišla som on vedel, že idem preč, ale on sa hral s jej synom (jakub je o 4 týždne starší), celý čas som tŕpla, že tam vystrája, ale on nič, ani nechcel ísť potom domov, ale zas kamoška, suseda to s deckami vie, inak chodí občas aj sem - janetka...
a iná suseda si ho zobrala do záhrady, polievali spolu, skrátka ho zabavila, ona si ho zoberie vždy, keď sme vonku, bráva takto viac detí, ona má 5 ročnú malú a snažia sa o druhé... My sme tu celkovo taký kolektív vhodný na odzávislovanie deciek 😀 Skoro každý deň sa stretávame vonku 6 detí do 5 rokov (domi je najmladší, potom je o 4 týždne starší, o 4 mesiace staršia, 2,5 ročný, skoro 4 ročná, skoro 5 ročná) a niekedy si skrátka musíš odskočiť domov, aj keď len pre niečo na pitie, alebo na prezlečenie alebo pre hračku a tak, tak necháš decko na ulici s nimi... po našej ulici prejde jedno auto za hodinu aj to sú buď domáci, rozvoz pizze alebo očumovači domov, tak keď ide auto, tak každý uteká a chytá čo najviac detí 😀 je to u nás taký organizovaný šport, vždy sa na tom smejeme, u nás keď vykríkneš auto, tak nastáva hra "chyť čo najviac detí a hračiek, prípadne aj psa" 😀 😀

inak sranda je, že všetci máme veľké záhrady a aj tak sme furt na tej ulici, už sme si ju aj chceli dať ohradiť, alebo aspoň tam hodiť prejazd zakázaný, ale nejako sa nikto nemá k tomu, aby to vybavil...

vendynka
23. jún 2007

to je zlate 😵 - a ako si sa stazovala, ze tam nikoho nemas a zrazu aka fajn particka ste sa tam zisli 😉
u nas je problem vacsi 😖 - maly bol zvyknuty byt s inymi, kym som mala skolu - to ho varovala aj moja mama, segra, babicka... Lenze po skole som s nim bola uz iba ja a potom to zacalo - jednoducho ma musi vidiet a iste veci dovoli iba mne 😒 - napr. nikto ho nesmie prebalit iba ja a tata, ani prezliect ho ini nemozu 😠
a ak ho s niekym nechavam, tak vyludi ksicht akoby som ho odvrhla a tak srdcervuco place s takymi krokodylimi slzami, ze mi ide srdce puknut 😢
nedari sa nam ani ho nechat s niekym pri hre, lebo stale kontroluje, ci som tam aj ja 😲
asi by som sa mala o tom poradit s nejakym psychosom, aby sme o rok nemali problemy v skolke 😕

tilly
autor
23. jún 2007

vendy, to má také obdobie, neboj, to mal aj domčo, kým som ho nezačala tak pozvolne nechávať všade možne... on aj hneď začal revať, keď sa mu niekto prihovoril, aj keď to bola len suseda, no strašné to s ním bolo a teraz je to relatívne OK, ale stále reve, ak sa na neho začne ceriť niekto cudzí...

hej, bála som sa, že čo tu budem robiť sama a čo ak bude jazyková bariéra, ale našťastie si každý deň klopem, ako to dobre dopadlo

elenita
23. jún 2007

nejako sa tu zvrhava ta diskusia od temy.......ale ja chcem schudnuuuut 😀 😀

tilly
autor
23. jún 2007

hmmm elenita, to chceme všetky a niektorým sa to aj podarilo, to tuším len ja stále stojím na jednej váhe 😀 ale už na to asi kašlem, potom schudnem, alebo sa budem snažiť čo najmenej pribrať 😀 😀 😀 vtipálek 😀

elenita
23. jún 2007

ja som mala vzdy v pohodicke vahu....ale teraz, za poslednych 4-5 mesiacovm som pribrala 6 kil!!! a vobec netusim z coho, nijako som nezmenila zivotospravu ani nic.....na postave mi to moc nevidno, ale...nieco na sebe citim, mozno tak 2 kila, ale 6?! No ale myslia si to vsetky vahy......pomoooc 😅

vendynka
24. jún 2007

Tilly, Ty aspon nepriberas - aj to by bol u mna uspech 😵
Ja som nabrala 3kg 😠 - tak som sa uz musela stopnut 😝

Elenita skus 90 dnovu dietku - ja ju tiez drzim a uz som daco dala dole 😵
Vpodstate jes vsetko, iba to inak kombinujes = nehrozi, ze budes hladovat 😉

A este, dakujem Tilly - si ma upokojila s tym revom... - snad nas to prejde 😵

hasleerka
1. júl 2007

ahoj kočky, čítam čosi o dákej lastovičke, poradíte to aj mne ... všetky tu tiež držíte diéty, alebo skúšate jesť cez deň normálne , ale po 5h. konec a k tomu dáke to cvičenie?..

hasleerka
1. júl 2007

chudnutiu zdar, práve som sa nažrala marhulí, idem už radšej spať

tilly
autor
1. júl 2007

hasleerka, my sme už asi s chudnutím skončili 😀 leto je už aj tak tu a už si nepomôžeme, snáď začneme zas na jar 😀

verulka
1. júl 2007

tilly, my chudneme, len mame menej casu na pisanie 😀 a ty si s tym este snad chvilku pockas 😉

tilly
autor
1. júl 2007

hmmm, no ja mám čas tiež len v noci a chudnúť sa mi teraz fakt nechce, okrem toho by som mala mať ovu presne na dovolenke, tak dúúúúúfam

vendynka
2. júl 2007

NO Tilly, drzim velmi palce 😵

A Verulka ma pravdu - my sme to este nevzdali 😉 - nadej umiera posledna 😀

latita
12. aug 2007

cafte babenky,
neviete niektora poradit? asi mesiac sa snazim zhodit nejake tie kila navyse(10kg!!!!! ☹ )po porode , ale nejde mi to dako, cvicim 3x do tyzdna davam si pozor na stravu a nic ani pol kila 😢
som po porode 6 mesiacov a nekojim 3 mesiace, tak kde je problem?
su v tom este dake hormony? ja uz neviem.......

kloky
14. aug 2007

latita a ako cvičíš? ja som chodila chvíľu do posilovne a nič, začala som s aerobicom a asi 4kilá išli dole

cat
14. aug 2007

"k dobrej postave sa okrem cvičenia musíte aj prežrať". Presne takto to zahlásila doktorka Kateřina v programe "Jste to co jíte" ak to sledujete na Prime. Naozaj, ak nejete 6x denne po malých porciách v 3 hod. odstupoch, nemá to význam, takisto je dôležité piť, myslím čistú vodu/neperl. minerálku/, vylúčiť sladkosti,slané, tučné a alkohol a vlastne sa ďalej nemáme o čom baviť 😀 to už pôjde samé, chce to iba sebadisciplínu.

tilly
autor
15. aug 2007

cat, to by som musela vylúčiť všetko čo jem a pijem 😀 😀

ale musím sa priznať, že som teraz dosť pribrala, ale od septembra začínam cvičiť, prisahám 😀 no a stravu budem musieť tiež radikálne upraviť, hlavne tie intervaly...

cat
15. aug 2007

tilly 😀 veď aj pre mňa bolo najťažšie prestať chlastať vínko po večeroch, no ale nedá sa nič robiť ☹ 😢 ostatné mi nechýba.teraz vyzerám ako notorik 😀

tilly
autor
15. aug 2007

a ide to? schudla si, kolko si chcela? ja teraz vyzerám fakt príšerne, strašne som pribrala

cat
15. aug 2007

ide to len tie posledné kilá /4-5/nejdú, musím pridať, teda vlastne ubrať lebo asi niečo jem čo nemám. a kolko si pribrala? veď ty si štíhlunká predsa 😉

latita
15. aug 2007

cvicim aerobic, ale doma podla kazety od zory, asi musim byt viac trpezlivejsia, hmm
inak neviem

tilly
autor
15. aug 2007

ha ha ha, že štíhlunká, pribrala som strašne, zas mám skoro 70 😲 😢

latita
15. aug 2007

tilly, ja mam tak isto a mavala som 60kg, je to strasne ked si musim kupovat niekedy az o dve cisle vacsie konfecne velkosti 😢

cat
16. aug 2007

latita to čo ti ukazuje za halušku že 68tt? 😀
Tilly lenže ty si vysoká, to na nás krpcoch je vidno každé kg navyše. Poď, pridaj sa do 90dňovej diéty 😉 pošlem ti ju mailom?

latita
16. aug 2007

cat, 68tt?

cat
16. aug 2007

áno, hore pri fotke v pase kde máš že 1d, 68tt, asi máš zle nastavené údaje v pase alebo to nejak zblblo..