Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

lefika
29. sep 2007

jaaaj, to akoze by som uz nemala jest? tak to teda nie, ja som este nevecerala 😠 😀
ja sa pripajam az zajtra 😝

roasha
29. sep 2007

dneska este mozes,aj ja som sa este nafutrovala,zaciname zajtra.tak sa na to vybuvcame.vsetkym vam dobru nocku,macko usko spieeeeeeeeva vaaaaaaaaaaaam. 😉 😵 😵 😵

lefika
29. sep 2007

roasha, tak autosalon? ten moj zas isiel na vinobranie. z autosalonu by aspon prisiel triezvejsi 😠
inak mne pu erh straasne nechuti, pokial donho nevysypem pol kila cukru, tak ostavam na zelenom, lebo pu erh by asi nesplnal ucel 😉

jzfr
29. sep 2007

Ahojte - beriete medzi seba aj nove?

pisete inspirujuco - este, ale chvilu pocitam aby som sa aj ja motivovala nieco so sebou robit (najlepsie su tie prispevky - kde sa chudne bez cvicenia 😀 )
daco so sebou robit musim - lebo do svadobnych (velkost 36)sa uz nevojdem 😝 a uz pomaly ani do obycajnej 40 ☹ ) - tak postupne prechadzam na 42 😀 😀 😀 - no ved som si aj sama vymyslela, ze s kazdym kilom navyse sa zo mna stava vacsia kocka (to "kocka" citaj s makcenom)

ak ma beriete medzi seba, tak sa zas ozvem, ale najprv sa idem najest (kym nie su deti ulozene, tak nestiham)
😝

verulka
29. sep 2007

babulky, silno vam drzim paste, ale my sme sa tu pokusali aj o nemozne...nie blbosti ako diety, nakolko pri detoch musi ostat clovek v pohode...ja som jednoducho zistila, ze nie vsetkym je sudene schudnut 😀 a zase radsej budem oblejsia, nez ako tie holky na obrazkoch od cat a exp 😀
No kazdopadne vas tu budem spizovat a drzat vam palce 😉
Tily, mozno prave vdaka tomu postoju sa pridas 😉

cat
29. sep 2007

no ahojte, sisi1 ani mne 90 dn. dieta nevyhovovala, ja som stale mala chut proste na nieco ine a ked som si to nedala, bola som nervozna a potom bol nervny aj moj syn ☹
Ja presne viem co mam a co nemam len nemam pevnu volu.
Lefika my mame rovnako stare deti..ja som po veceroch kedy by som mala cvicit uz taka vystavena ze casto ozaj nevladzem a preto mam neustale tych 5 az 7 kg navyse. To chce asi iba zatat sa a makat 😒 Ja som vzdy mala 55 kg, dnes 61, viem, ziadna katastrofa ale MNE to vadi 😢

sisi1
29. sep 2007

vilki - si ohromne podarena 😉

lefika - podla mna - ides na to velmi mudro, ma to logiku, nestresujes prilis organizmus.

Baby, sak to musi ist, normalne 5 porcii jedla denne - tak, aby sme neboli hladne a pritom schudli. Cize znizit energeticky prijem na cca. 5000 kj. (ale nie ze vtrepem do seba horalku, ktora ma nejakych 1000kj a potom sa mozem ist doobeda past 😀
Na to treba aj kalkulacku - na stranke www.chudnutie-ako.sk, sa da stiahnut "papu" a tam to vsetko vyrata, co spapkam a kilojouly. Och keby sa mi chcelo stale pocitat co zjem....mozno by som si lepsie uvedomila - STOPku.
Treba si nastudovat najprv principy. Nie je to jednoduche. Aj ja sa o to snazim.
Boooze, este mi tu muzik beha s mozarellou popod nos, no nezabijes ho??????????
Takze: ranajky: cottage cheese, alebo - vlocky s orieskami jogurtom a ovocim,
2 platky celozr. chlebika + zeleninka + chuda sunka

sisi1
29. sep 2007

desiata: ovocie alebo jogurt, alebo musli tycinka

sisi1
29. sep 2007

a daco z tej mudrej stranky od Mira Veseleho (ide o glykemicky index potravin, ktory je velmi dolezity!!!):
energie. A ešte horšie je to, že - a to sa už dostávame k jadru problému - že niektoré potraviny dodávajú energiu pekelne rýchlo. Až tak rýchlo, že jej zákonite vznikne veľký prebytok. A už vopred vieme, čo sa stane:
je prebytok energie vo forme glukózy
organizmus vylúči inzulín, aby znížil vysokú hladinu krvného cukru
hladina krvného cukru je teda inzulínom razantne znížená, často až pod "normál"
energia, ktorú telo nevyužilo okamžite sa zmení na tuk
telo však zaregistruje rýchly pokles hladiny krvného cukru a vyšle signál: krvný cukor prudko klesol, treba rýchlo doplniť energiu
človek dostane ťažko ovládateľný hlad a naje sa
tým sa zas zdvihne hladina krvného cukru a pokračujte od bodu jedna...

Asi teda tušíte, že vás budem nabádať, aby ste volili také potraviny, ktoré spôsobia čo najmenšie výkyvy hladiny krvného cukru a teda aby vám čo najmenej kolísala hladina inzulínu. Zrejme sa spýtate, ktoré potraviny sú vhodné - a tu sa dostávame k pojmu glykemický index.

Glykemický index hovorí o tom, ako rýchlo a ako intenzívne potravina ovplyvňuje hladinu krvného cukru. Čím vyššie číslo, tým "horšia" potravina pri chudnutí.

sisi1
29. sep 2007

juj, usiel mi uvod vety, tu je:
Človek 21. storočia, ktorý sa neživí práve manuálnou prácou máva málokedy nedostatok energie

sisi1
29. sep 2007

Dufam, ze ma neukamenujete, ale daco na tom je!!!!Naozaj.

lefika
29. sep 2007

cat, ahoj, ta moja slecna je o 6 dni mladsia. pisala som tu v inej teme, ze je hrozny nespavec. takze ked cvicit, jedine s nou alebo minimalne v jej pritomnosti...a ze mi teda da zabrat aj ked necvicim

lefika
30. sep 2007

bay, ako chudnete? mne sa manzel vartil z vinobrania a doniesol veelky pernik, pagaciky, kolaciky a lokse. no nezabili by ste ho? 😀 😀

cat
1. okt 2007

lefika, priznaj sa, co vsetko si z toho popapkala? 😀 ja by som neodolala 🤐 ale dnes zacinam uz ozaj s inym rezimom, skusim aspon kontrolovat prijem vody, ach jo.. ☹ uz teraz mam chut na sladke 😀

lefika
1. okt 2007

cat, ok, tak sa verejne priznavam: pagaciky boli straaasne mnam, kolaciky tiez super, aj lokse, a pernik zachranilo len to, ze je taky pekny a ze som uz bola nafutrovana z loksov na prasknutie 😀

cat
1. okt 2007

no pekne 😀 ja som zas zozrala cokoladu z tajnych zasob 😀 nema byt tato tema o chudnuti?? 😀

tilly
autor
1. okt 2007

konečne sa tie vinobrania skončili... lebo ja som nikdy neodolala 😅

aj koláčiky, aj lokše a keď sme boli u babky, tá mala pečenú hus, domáce lokše a najsammňam kapustičku, no na zomretie 😀

roasha
1. okt 2007

ahoj herecky,ako pokracuje nasa dieta?ja som sa akurat nafutrovala,aby som uz po tej 17.00h nemusela/ani uz nemusim,do zajtra mi bude dost 😅 /.akurat ma mrzi,ze sa mi uz nezmesti kolac,budem ich musiet vyhodit.☹ a viete co je este nove?ved ja som sa asi dlho nevazila,ja musim schudnut nie 2,ale 3kg. 😠

cat
1. okt 2007

no moje odhodlanie je v keli, muz doniesol mnam suche cervene vinko ze ked krpca uspime, spravime si pekny vecer 🙂 kua ale uz fakt od zajtra zacinam ved 13.10. ideme na svadbu a ja sa do tych uzkych siat fakt nevpracem, asi pojdem s holou ritou tymto tempom 😀 😢

lefika
1. okt 2007

cat, ja mam viac casu, my ideme na svadbu az 20teho 😀 ale ako dam dovtedy dole 5kg, to netusim 😅
a dnes mame vyrocie svadby my, takze z dietky nic nie je: dostala som bonbonieru a tiez si ideme spravit pekny vecer 🙂 🙂 🙂

roasha
1. okt 2007

cat,vinko hadam mozes,a ozaj urobila si mi chut,idem si aj ja otvorit,tak zacneme zajtra,no boooooooze. 😅

sisi1
1. okt 2007

Ahojte, tak ako pokracujeme? Bola som si dnes zacvicit a na veceru som si dala jogurt s kornflakesmi. Hadam vydrzim kym pojdem spinkat 🙂 .

Kukli ste na ten glykemicky index potravin? Takze ked vyhodime potraviny s vysokym indexom, malo by sa to zlepsovat a nemal by sa hlad tak skoro dostavovat.

lefika
2. okt 2007

tak ja po vcerajsku uz idem naostro: na ranajky jogurtik, na obed polievka a troska cestovin, spuuusta caju, aby som mala niecim zaplneny zaludok...uvidime ako dlho vydrzim. dufam, ze aspon do toho 20teho: dovtedy mam motivaciu celkom silnu, potom sa uvidi 😎

roasha
2. okt 2007

😠 takze ja idem-rano nizkotucny jogurt a prazene ovsene vlocky,potom sice este kusok klobasky s pol rozkom,a pred hodinou nedietnu fazulovu polievku,ale do zajta uz nic,len pit.nemusim to vsetko zhodit za tyzden?. 😅

hasleerka
3. okt 2007

no už som tu týždeň nebola a čítam samé dobré príspevky, no to sa mi bude hneď lepšie chudnúť ... ja som začala aerobic 2xdo týždňa, som veľmi spokojná, pomaly sa snažím papakať opäť len do piatej ... ale keby som sa vedela tých sladkostí vzdať, ja by som pre tie čokolády aj "vraždila" 😀 😀 ... ale inak ako čítam, nepotrebujete moc kíl dole, to mne by sa patrilo aj takých 20 až 25 ☹

roasha
4. okt 2007

ahojky kocky,no ako vam ide?halooooo,halooooooo... 🙂 🙂 🙂

lefika
4. okt 2007

noo, ja sa celkom drzim: okrem coko-jogurtov ziadne sladkosti, caj nesladim a nenapchavam sa pred spankom 🙂 este sa tak prinutit cvicit 😒
dokonca sa vydrzim pozerat na manzela, ako do seba cpe klobasu, moje milovane syry a dorazi to pivom. este ze nie je na sladke, na to by som sa pozerat nevydrzala 😠

roasha
5. okt 2007

ja mam 1kg dole,dnes som dala pitny den,mohla som vydrzat cely den,pila som dzus,a nebola som vobec hladna,ale ked som prisla domov,dala som si trochu cestovin s maskom.buduci piatok vydrzim cely den len pit. 😠

lefika
5. okt 2007

aj ja korigujem info: nepotrebujem dole 10kg, ale "len" 7 🙂 ale aj tak sa mi to zda byt hrooozne vela. ja vzdy takto rychlo schudnem 2-3kg a potom sa to nie a nie pohnut dalej, tak uvidime teraz....