Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

cat
25. okt 2007

no anorekticky, kde ste vsetky, co sa mam zas dietami trapit sama? 😀
Som pekne pribrata tak zase raz "od zajtra zacinam" 😀 😝

expertka8
25. okt 2007

...cat...ty si moja motivacia...tak nestras...zajtra po Xty raz???? 😅 😀 ...

lefika
25. okt 2007

jaaaj baby, my sme v sobotu boli na tej svadbe, ktora by sa inak kludne mohla volat obzerske hody 😀 prilepili sa na nej na mna 2 kila ☹ 😠 dufam, ze podobna sabotaz mojej snahy vyzerat ako clovek ma uz v najblizsej dobe necaka 😕

roasha
25. okt 2007

ahoj papulky,ja som sa vcera rano nastvala,ked som sa postavila na vahu,hned som nasadila len pitny rezim. 😠 dnes to bolo zase dietnejsie,a zajtra je spln,tak zajtra len pijem.po vikende budem taka kocka,no co vam budem hovorit?.... 😀 😀 😀

lefika
25. okt 2007

aaa, tak zajtra je spln? fajn, rano idem nalacno na krv, tak mozem rovno pokracovat do vecera 😎 a cez vikend ideme robit nejake drobne upravy kuchyne, takze nebude kde varit 😝

roasha
25. okt 2007

no,pri splne len pit-aj 2kg dole. 🙂 🙂 tak sa snaz.. 😠

sisi7
25. okt 2007

ahojte baby, to si naozaj naivne myslíte, že za jeden deň vám ubudnú 2kg tuku? Je to bohužiaľ hlúposť, vyprázdnite sa, to áno, váš organizmus sa trošku vyčistí, ale určite si zapamätá, že pri ďaľších jedlách si má odložiť na horšie časy, pretože, ktovie, kedy zase dostane svoj prídel. Hnusné, ale bohužiaľ pravdivé. Z tuku ubudne len málo. Vydržte len piť počas každého splnu, v ostatné dni jesť normálne a za rok budete určite na tejto váhe - v tom lepšom prípade. Prepáčte, že som sa sem votrela, ale venujem sa tejto problematike už roky, pomáha jedine piť min.3-3,5l vody denne a jesť v asi trojhod. intervaloch nízkokalorické jedlá, večer radšej len bielkoviny a zeleninu. Funguje to určite a natrvalo. Držím palce a želám veľa úspechov a veľa zhodených kg.

roasha
25. okt 2007

sisi,ved to je jasne,ze nie jeden den len pit,a dalsi do seba futrovat. 😅 roky som vahu drzala na 54kg,mne stacia dole len 1-2kg,to nie je zasa taky koncentrak. 😀

zvedavamt
25. okt 2007

dobra tema 🙂 ja som poskusala vselico. diety aj vobec nejest, fitloptu - tu sa teras bojim,bo ma mala vsade drobne hracky,tak sa bojim,ze ju pichnem.aj cajiky, aj detoxikacne naplasti, aj som mala tu nalepovacku na baterky ( hovadsky drahe baterky) co mi pustala elektriku. najnovsie elektricku rotanu a vidi sa mi celkom dobre.bo som sa inak vypasla ( porodom +20kg) do povodnej vahy mi chyba 7kg ☹

lefika
25. okt 2007

sisi, bez ohladu ci je spln alebo nie, alebo ci potrebujem alebo nepotrebujem zhodit, precistovaci den raz za mesiac je dobry napad 😉 niektori vytrvalci to praktizuju aj kazdy tyzden 🙂

zvedavamt
25. okt 2007

aj ja by som rada dakedy skusila 🙂 ale to dojedanie po malej 😅 a jedenie,ked mam nahodou cas 😵 a ked vonia z kuchyne fazulova polievka 😕 nemam sancu

roasha
25. okt 2007

jasne,ja som par rokov dozadu mavala "pitne piatky"-dzus,caj mineralka,a stale som v pohode drzala vahu.ved to je vlastne ten "postny den".a vobec z toho viac "nebeham",akurat tak cikat a tie kg naozaj idu dole. 😉 🙂 🙂 zajtra mate prilezitost. 🙂 🙂 🙂

sisi7
25. okt 2007

lefika, praktizovaním hladovky raz týždenne si môžu skôr ublížiť, raz mesačne sat to samozrejme na zdravý neodrazí a organizmus sa prečistí. Ale spomalý to metabolizmus a pri chudnutí ho treba naopak zrýchliť. Dosiahnuť sa to dá naozaj len pravidelným jedením malých porcií, aj večer, ešte 2-3hodiny pred spánkom v pohode, ale určite je hlúposť jesť večer len ovocie alebo nejesť vôbec, možno niečo schudnete, ale spaľovanie sa spomalý. A nezabúdaj, že ak jeme vyváženú nízkokalorickú stravu stále (samozrejme semtam s drobnými prehreškami), tak telo vlastne nie je od čoho čistiť. zvedavamt mne fazuľová polievka práve z kuchyne voní, ale bude bez zásmažky, rozmixujem do nej časť zeleniny a tým ju zahustím. Fazuľu som varila s koreňovou zeleninou a veľkým zväzkom petržlenovej a zelerovej vnate, dochutím ju zeleninovým bujónom a pretlačeným strúčikom cesnaku.0 Trošku korenia nezaškodí, soliť solím nepatrne. takže je bez tuku a bez múky, ale chuťovo výborná.

zvedavamt
25. okt 2007

xi xi. ja som si aspon zaviedla pitny rezim 🙂 mam pri PC flasu s dzusom a doplnam priebezne 🙂 bo som tu kapala ako kvet bez vody, teras ked sa kuri

lefika
25. okt 2007

sisi, tak ja sa rozhodne nemozem pochvalit tym, ze by som jedla len zdravo a nizkokaloricky 😉 takze u mna rozhodne je co precistovat 😅 ja radsej zredukujem mnozstvo, ale to maso alebo cokoladu raz za cas si dam a zriect sa toho nemienim. o com by to bolo, trpiet pri jedle, pchat stale zeleninu a cumiet na manzela, ako tlaci maso 😒 tak kazdy dostaneme polovicu: ja polovicu z jeho masa a on polovicu z mojej zeleninky 😀 spokojni sme obaja, ale ja asi viac 😀

zvedavamt
25. okt 2007

dedko sa ties snazi varit zdravo, nemasti, nezaprazkuje. ja mam skorej problem tie male porcie častejsie. porcie aj mam male,bo sa mi stiahol zaludok, ale cokoladke neodolam,bo mam furt stres a nedokazem relaxovat.

sisi7
25. okt 2007

lefika a prečo by si nemohla jesť mäso? Naopak je veľmi dôležité pri chudnutí, pretože obsahuje bielkoviny a bohužiaľ pri chudnutí odchádza nielen tuk, ale aj svalová hmota a to nie je dobré. Záleží na tom aké mäso - kuracie prsia, morčacie prsia, zajac, chudé hovädzie opatrne, bravčové výnimočne, ale dusené bravčové (nie bôčik samozrejme) je pri chudnutí oveľa vhodnejšie ako vysmážaný karfiol, aj keď karfiol je zelenina. A kúsok čokolády ťa tiež raz za čas nezabije, ale naozaj raz za čas, nie denne. Bezbolestne to bohužiaľ nejde, niečo sa obmedziť musí, len keď si o chudnutí preštudujete pár kníh, tak to bude oveľa ľahšie, lebo sa naučíte, ako sa dá dať telu všetko, čo potrebuje a zároveň byť sýta. Nechcem to tu písať zložito, ale je dobré sa niečo dozvedieť aj o glykemickom indexe potravín, je totiž rozdiel cítiť hlad po jedle za pol hodiny a o tri hodiny. Čím je glykemický index vyšší, tým sme po skôr hladné. Ale aj s tým sa dá trochu vybabrať. Viem, že ste tu väčšinou maminy, ktoré máte veľa práce a času málo, ale naozaj sa oplatí pred tým , ako začnete chudnúť trošku študovať, aby ste sa vyhli sklamaniam a nemali do roka ťažko vydreté kg späť. A ešte niečo, nejdem tu robiť reklamu žiadnemu výrobku na chudnutie, lebo to už možno tak začína vyzerať, žiadny som totiž nevyskúšala. Na začiatku bola moja baculatá postava (čo baculatá, bola som obézna, drsnejšie vyžratá) a túžba niečo s tým urobiť, preto sa tomu venujem. Ak začnete prijímať vyváženú stravu, vaše telo si sladkosti nebude pýtať, alebo v oveľa menšom množstve.

expertka8
25. okt 2007

...sisi7...pis este...prosim...tak kraaaaasne sa to ciiiiiita 😉 🙂 😀 😀

certica
25. okt 2007

ja si teda dovolim tvrdit ze som v tomto smere vysokostudovana, ale teoria este vzdy neznamena jej zavedenie do praxe - zial, sila vole je proste sila 😅

expertka8
25. okt 2007

...certica....Tebe by som dala prisny zakaz na obdobne temy!!!!...ty vyxrtlina 😀 😀 😀 😀 😀 😀

certica
25. okt 2007

ftip roka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

paska
25. okt 2007

😀 😀 😀 .

sisi7
25. okt 2007

tak sorry, ja som myslela, že okrem toho, že sa tu jedna druhej občas sťažujete, ako ste zlyhali (je to normálne, sme ľudia, nie stroje), tak si tu jedna druhej aj radíte a schudnúť potrebujete a chcete. Nevadí, už nebudem písať, ak má niekto záujem sa niečo spýtať - IP

expertka8
25. okt 2007

...ze "ftip"...."fest"...si pre mna "favoritkou" "anorekticiek" 😀

certica
25. okt 2007

sisi, to vobec nepatrilo tebe 😉 , sorry, my sa len obcas s ex doberame a v tom, co si napisala, mas samozrejme pravdu a nie kazdy to ovlada

expertka8
25. okt 2007

...sisi...neblaaaaaaaaazni...precitaj si moj odkaz Tebe o 21:16 😉 ...to som myslela smrtelne vazne 🙂

certica
25. okt 2007

neviem, kto vymyslel, ze pocas spanku sa chudne... u mna tot pravy opak. idem teda do duchen exp, nech tolko nezavidis 😀

expertka8
25. okt 2007

...certica....budes mi xybat 😀 😀 😀 ..paaaaaaaa

anett1
25. okt 2007

ahojte babenky tak ja sa ku vám pridávam môžem? prečítala som si len pár strán no a rozhodla som sa chudnúť 😀 síce kojím ale pomalyčky chudnúť už môžem no nie? pribrala som 28 kg 😠 20kg mám dole ale stále vyzerám ako tank posledný mesiac nechudnem už vôbec stále stojím na váhe hrozné

lefika
25. okt 2007

anett, bet to z tej lepsej stranky: 20kg dole 4 mes po porode je super. tych 8 je malickost 😉