Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

emjee
15. aug 2006

expertka oficialne po skole a trojmesacnej skusobnej lehote (teda ak nastupim v oktobri, co je najblizsi realny termin) tak vyroba moze zacat tak v januari 😀 no ale neoficialne to riskujeme uz teraz 😀

expertka8
15. aug 2006

... 😀 ..pri deťox sxudneš..emjee..to je zaručený recept 😀

...aj moje popôrodné kilá idú pomaly,ale isto dole..a teším sa z každého zhodeného deka..

emjee
15. aug 2006

expertka to mi hovoria vsetci, ze pri detoch - ja len, ze naco potom maminy otvaraju chudnuce temy, ked cinky (deti) a ine posilovacie zariadenia (kociky) maju doma 😀

expertka8
15. aug 2006

..čiastočne máš pravdu 😉
..tiež som mesiac po pôrode bola zo seba taká zúfalá,že som nabehla do najbližšej lekárne a xcela som kúpiť nejaké *zázračné* produkty..pani v lekárni mi začala dávať prednášku o tom,že *musím* xodiť na dlhšie prexádzky,menej jesť a pod.pre mňa už dávno známe "fakty" 😠 ..tak ma to naštartovalo..že som tam nakoniec nekúpila nič a na všetky jej overené"fakty" odpovedala otázkou.."SKUTOČNE"???..no ešte že ste ma poučila..inak by som zomrela *sprostá*/najmä,keď žena ktorá sa rozhodne zhodiť má určite preštudované diéty od A po Z..a nevrhá sa bezhlavo na *zaručené tabletky a čajíky*..veď to by po svete xodili len samí štíhli ľudia 😔 🙂

madeleine
15. aug 2006

baby ja mam osobne overene peelingy, či už gélové alebo lufou a striedavé sprchy... človek si na to zvykne a nebolí to ako napríklad brušáky... 😅 nieže by to bol zázrak, ale na druhej strane tehotenské kilá by mali ísť dolu ľahšie ako naše poctiov od puberty nazbierané zásoby... 😔

ervotoc
16. aug 2006

baby ja mam v tomto smolu,ono fakt,vsetky zeny nasho rodu 😀 schudli,ostali stihle,aj tie co boli macaté 😀 su štihle,,,,štihle...som adoptovana???????? 😀 😀 😀 😀

gabriella2
16. aug 2006

Made ja si nemyslím že popôrodné kilá idú lahšie dolu ja som mala vždy nábeh na priberanie ale keď som sa pred tehu zaprela trošku obmedzovala išlo to dolu. Teraz po tehotenstve to ide ale ťažko a pomaly. 😖 Keby sa takto stravujem volakedy tak som pravdepodobne modelka. 😀

tilly
autor
16. aug 2006

emjee, to bolo dobré, že činky - deti a iné posilovacie zariadenia - kočíky 😀

no neviem, pri deťoch sa dá schudnúť, hlavne pri takých čertoch ako je ten môj zlobr, ale ide to fakt ťažko, pomaly a som zvedavá, kedy sa to vráti 😖 teda tie kilá...

ja som pribrala behom dvoch rokov a potom počas tehotka, nechcem to dať všetko dole, 56 - 7 kg pri výške 178 nepotrebujem, ale aspoň tých 63 - 65 by potešilo, aspoň zapnúť úplne staré rifle, teda zapnem ich, ale zips sa mi ide rozletieť a bruško mi pekne preteká von, fuj 😝

verulka
16. aug 2006

Boze, tak ani ja pri detoch nechudnem, akurat mam velke svaly na rukach 😎 a mam trosku sirsie ramena, takze sa to straca. Ja som schudla 2x porodom 10kg a zacala som priberat az dalsim tehotkom. No pri tretom to bolo fakt ine. Vsetci ma strasili, ze sa potom uz tak nechudne. Mojej mame ostalo 20kg. No mne len tych 5-7, podla toho aky mam tyzden. Ale zase ja som uz 4 roky po pororde a furt. Pri stresoch neschudnem vobec- i ked nejem vela, ale chorobne zerem otriesky. No vtedy sa menej hybem. Pri detoch sa tazko chudne, lebo staleje doma jedlo. A ja hladna byt nemozem, lebo som strasen zuriva. Inak v mojej rodine su vsetky zena hodne baculate, takze ja bojujem aj s nepriaznivou genetikou (ach tie moje vnut. stehna...)

ervotoc
16. aug 2006

verulka 😀 to ja tiez ked som hladna,som nesvojpravna.hehehe 😀 😀 😀

tilly
autor
16. aug 2006

aj v našej rodine sú skôr baculky, hlavne babka má viac kg ako cm 😀

teraz tu mám maminu a tá hneď ako vošla sa pohrala s malým, uspala ho a teraz dovarila, takže koniec srandy, treba papať 😀

ja som nemala nikdy svaly na rukách, mala som slabé ruky, ale teraz by som v pohode vylepila aj 150 kg chlapovi, čo mám také svaly, môj muž nechápe, stále mi ich chytá 😀

virginia
16. aug 2006

Inac, ja som Tilly videla na niektorych fotkach a chapem, preco stale toci o chudnuti. Ale Miska, bud kludna, uz teraz vyzeras dobre a mas to dobre, chudnes postupne pomaly a prirodzene, tak to nechaj na prirodu 🙂 .

tilly
autor
16. aug 2006

ty si ma videla aj inak ako na fotkách... 😀 a dokonca skoro celý priebeh priberania aj chudnutia 😀

tilly
autor
16. aug 2006

jeeeee, teraz som to pochopilaaa, ty si videla fotky z mojich chudších čias ahááááá, ja že teraz, som nechrápala, no nič, idem asi ďalej čumeť do správneho práva, lebo už to motám aj tu 😀

zunka
22. aug 2006

Baby, ako je možné, že ste všetky také chudé. Keď pozerám vaše albumy a máte tam fotky bruška v napr 33TT a vy máte fakt len bruško a nič iné sa Vám nezväčšilo, tak to je také pekné. Chudučké telo, len bruško trčí, to je také strašne pekné.

gabriella2
23. aug 2006

No čo baby chudneme či nie? Ja som dostala takú chuť na čokoládu že som neodolala. Zabite ma. A to sa chystáme na víkend k našim na hody tak to bude diéta. Vyprážané mäsko, majonézový šalátik, pečená kačka, zákušteky... A nedajte si...

krissy1
23. aug 2006

zunka neviem ako to robia,lebo ja som 13tt a som jak vagon,nielen brusko,ale komplet cela pneumatika dokola 😲

babulka
23. aug 2006

baby, mate niektora skusenosti so spinningom? Potrebujem na tie svoje poporodne kila nejaku aerobnu cinnost, vo fitku to nie je problem, cinky a stroje ovladam este zo starych basketbalovych cias (booooze, co sme sa namakali a kde su tie svaly), ale nejaky ten aerobic, a hlavne ten spinning ma laka.

gabriella2
23. aug 2006

Ja chodím na aerobic ale vo fitku kde chodím je aj spinning ešte som to neskúšala ale tiež ma to láka.

babulka
23. aug 2006

Pocula som, ze je to fakt dost dobre na spalovanie tukov, ale sama sa tam asi neodvazim, co ja taky truhlik, a tam same namakane stihlunke elegantne od potu sa lesknuce modelky.... To ja mavam take desne predstavy, hlavne ked si spomeniem ako som zacinala s aerobicom, choreografia nula bodov, vsetci sli pekne doprava a ja dolava a pod. 😀

gabriella2
23. aug 2006

Babulka aj ja som sa dlho odhodlávala na aerobic, myslela som si že tam budem najtučnejšia a najnemotornejšia, ale boli tam aj horšie a aj choreografie sa dajú zvládnuť. Treba len začať. 🙂

tilly
autor
23. aug 2006

ja som teraz dve kilečká pribrala 😠 ☹ učím sa na skúšky, mám tu mamu, to je najhoršia kombinácia, lebo mama vždy nakúpi, navarí a ja potom len žeriem a keďže pri učení sedím, tak sa to niekde ukázať musí, len keby sa to tak ukázalo v indexe a nie na zadku 😒

vladimira
23. aug 2006

na spinning som pocula same chvaly, najma od segry, ktora tam chodievala pravidelne...je to super v tom, ze bicyklujes podla hudby, takze raz slapes pomaly, potom rychlejsie, potom najrychlejsie, potom ti uletia pedale a mozno aj nohy 😀 ale vazne, je to vraj super fasa, ale vraj je dobre mat aj vhodne oblecenie a najma vhodnu obuv. v obycajnych teniskach je to vraj o nicom, v botaskach je to lepsie ale najlepsie sa bicykluje v takych specialnych topanockach...ale je to vec vkusu...a co sa tyka oblecenia, tak vraj je dobre si vybrat nieco elasticke, co obopne telo, stehna a zadok, aby sa telo potilo co najviac a tak spalovalo tuky...treba vyskusat... 😵

svetluska.p
23. aug 2006

spinning je uplne super. Pred tehu som nan chodila. Prvykrat som si myslela, ze umriem. Ani som nevladala doslapat. Ale potom sa to zlepsovalo z hodiny na hodinu. Neuveritelne mi to pomohlo kondicne a tiez som si super vyformovala rit, stehna a lytka. Ale poviem Vam, treba uterak, bo tecie z vas a aspion liter vody. Je to fakt perfis.

konica
23. aug 2006

Tak zienky, poznate Magicku kapustovu polievku?

Nie? Tak posielam recept:
1 hlavka bielej kapusty
2 zelene papriky
1 kg mrkvy
6 velkych mladych cibul
1 zvazok stonkoveho zeleru
1-2 konzervy paradajok (pretlak)
zeleninovy vyvar (bujon)
-toto je zakladny recept, mozte si ho upravit podla chuti a mozu sa pridavat aj:
karfiol, por, rasca, kari, bobkovy list, dumbier(zazvor), cilli, zelena fazulka, cesnak, olivovy olej, morska sol, mlady fenikel, petrzlenova vnat, citronova stava, bazalka.. ?

Samozrejme pridat cvicenie!!!

Polievky sa mozte najest dosytosti hoci aj 10X denne, urychluje spalovanie tukov, rozprudi latkovu premenu a zbavuje telo jedov. Je to zdrava dieta.

Prehlad magickeho tyzdna:

1 den: samozrejme kedykolvek polievka + ovocie (nie banany), mineralka bez bubliniek+citr. stava- aspon 3 litre!-kazdy den!, bylinkove a ovocne caje, s mierou kava
2 den: +zelenina (okrem hrasku a kukurice), zeleninove stavy, verera- 1 peceny zemiak
3 den: +ovocie a zelenina
4 den: +banany a nizkotucne mliecne vyrobky
5 den: +dusena ryba alebo kura s paradajkami
6 den: +hydina a zelenina
7 den: +cez den zelenina, vecer rizoto

Nezabudat na pitny rezim! A pri zdravotnych problemoch prediskutovat chudnutie s lekarom! (kniha Magicka kapustova polievka-Ikar, cca 350 Sk)

Ja osobne polievku jem len vecer. Aj 3 krat😀
Uspesne chudnutie 😝

anetta
23. aug 2006

,,,ahoj konica,tak ja tu polievku poznam,ale neskusala som ju,zatial som nemusela,ale sestra to skusala a po tyzdni zistila ze pribrala 3 kila 😠 ,tak neviem ci je to uplne spolahliva dieta,ale treba vyskusat,tolko moja skusenost

konica
23. aug 2006

Ahoj, ked to niekto mysli vazne, mal by si radsej zaobstarat knihu, je tam vela dobreho citania, a je to aj o psychike, tak neviem.. nikoho nenutim..
svokra takto dietuje (alebo sa aspon snazi) tyzden pred kontrolou u lekara a zatial stale mala dobre krvne testy(cholesterol)..

cat
23. aug 2006

Babulka, my sa poznáme a ja začínam rozmýšlať že ak mi svokra v Petržalke postráži Toma, chodila by som na ten spining s tebou. Otázka by znela koľko krát týždenne to treba...

Konika, tú kapustovú polievku som si svojho času uvarila a odvtedy kapustu nemôžem ani vidieť 😀 Poctivo som ju jedla týždeň, aj som schudla, ale ráno pri pohlade do zrkadla som miesto seba videla jednu velkú kapustu a o kapuste sa mi aj snívalo, ako ma naháňa 😀 Ale funguje to, naozaj, 3 kg boli dole/dočasne, žial/..

svetluska.p
24. aug 2006

Cat - spinning ma zmysel, ked si tam aspon 3x do tyzdna. Ked chces viditelny efekt. Samozrejme, aj raz tyzdenne robis pre seba vela. Ale vyslovene na schudnutie treba tych 3x.

babulka
24. aug 2006

Cat, ja som nasla spinning bud v Auparku, alebo v Inpulse fitku pri NTC, tak neviem, co je vyhodnejsie. Ale chcem sa na to dat, rozhodne. A ked budu ti nasi skerovia vacsi, tak si ich odlozime do detskeho kutika (snad maju v kazdom dobrom fitku, nie?) a my sa pojdeme vypotit, hm? Otzaka je, co s nimi dovtedy?

To s tymi modelkami som myslela obrazne, ja som poctivo makala na bodyworku a step aerobicu este pre tehu, ale ta choreografia na aerobicu ako takom - fakt, ale fakt nic moc.