Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

verulka
19. mar 2007

lienulka, niekto pocas kojenia pribera a niekto chudne- i ked tu je nas asi vacsina co kojenm neschudla 😀
Chodit cvicit raz tyzdenne je skvely zaciatok 😉 a neboj kilecka pojdu dole. Skus vecer (aj po 17tej) zjest nieco zdrave, co zazenie hlad a obmedzi nervozitu 😉
Bio cla ti neporadim, ja nekojim (uz veeelmi dlho 😀 ) a nic ine okrem chromu neberiem. Nemam z toho dobry pocit 😅
Inak kocky na narodky som od mojich zlatych kamosiek dostala permanentku na spinning 😀 😀 😀 takze uz zajtra ficim 😀 jak sa tesim. Normalne som si povedala, ze efekt sa rychlo dostavi 😉
baby a co zvysok, uz ste top zabalili alebo ste uz uplne chudulinke, ze sem uz neprispievate?????

lienulka
19. mar 2007

ahojky verulka,
ja som tiez o tom speeningu uz vela pocula.Aj u nas v Piestanoch sa tam da ist,ale nemam tu odvahu tam ist sama.to chce nejaku "spolujazdkynu", lenze ked to spomeniem tak pre vacsinu mamiciek je vstup drahy spas.Stoji to prvykrat 60 sk a ked si nekupis pernamentku za 2000sk, kde je asi 30vstupov, tak dalsie ta vyjdu okolo 90sk na vstup.ale zevraj je to ozaj dobra vec.jedna moja znama chodila 3krat tyzdenne a za 3 mesiace zhodila 30 kíl, pricom po 17tej uz nejedla a ostatne dni doma trocha cvicila.Lenze to mala vtedy 120 kíl, co ja chvalabohu som "zatial" od tej vahy dost daleko.
Pretoze z vacsej vahy sa rychlejsie ubuda.Ale urcite tam niekedy pojdem.Do leta (júla)chcem zhodit aspon 10 kg.
Potom daj vediet ako ti to islo prvykrat.A mas nejaku partnerku s ktorou pojdes alebo ides sama?

artinka
19. mar 2007

Ahojte babulky. Ja tiež zhadzujem nejaké kilečká nabraté v tehotenstve. Už som schudla 5 kg začala som pred vianocami ešte nejaké 2-3 by som chcela ale už nejako nechcú ísť dole. Chodím 2x do týždňa na aerobic + strava v podstate delená nejem pečivo sladké a tak.

vendynka
19. mar 2007

Achojte 😀
... nestiham Vas ani citat, nie este aj pisat Vam 😢 - samco je dost divoky, takze sa s nim snazim udrzat krocik 🙂
Ja sa od dnes zase snazim obmedzit sladke, ale nevidim to prilis ruzovo 😕 Asi sa zameriam viac na cvicenie 😅 - Verulik, ideme vo stvrtok zase potit krv 😎 ???

verulka
19. mar 2007

lienulka, my (s Vendy) sme boli 1x vo stvortok. Bolo to super- ked nevladzes, tak len slapes 😉 ja viem, ze pociatocne ubytky s vysokej vahy su rychlejsie, ale mne by stacil aj maly 😒
artinka, gratulujem k uspechu, co by som ja dala za -5kg 😝 ale snad casom
vendy ja idem aj zajtra(snad) a vo stvrtok ficim na 100% uz teraz sa tesim.

lienulka
19. mar 2007

Ja sa stale vyhovaram na pocasie, ze ked bude pekne zacnem behat...
uz aj pekne bolo,ale zase do toho nieco prislo.tak skusim niekoho nahovorit na ten speening.dufam, ze do leta tam aspon 5x pojdem. 😀
zartujem, ked cvicit tak si myslim, ze intenzivne aspon 3x do tyzdna, aby sa dostavili nejake vysledky.

verulka
19. mar 2007

Cat, len k tej motivacii- pockaj v lete na Drazdiaku- ta oslniva kocka budem ja 😎 teraz mam pred mrchou, tak som nafuknuta 😝 ale inak kondicka mi sla od noveho roka slusne hore 😉 aspon nejake pozitivum.
Svokra mi kupila na narodky take krasne spodne rpadlo, ale musela som si ist vymenit za mensie 😎 aj to je pozitivum 😉 i ked vaha stale bojkotuje moje snahy 😠 a diky za blahozelanie 😀
lienulka, tri krat asi nyvjde, ale 2x musi. A uvidim ako to bude v praci, mozo este jedno cvicko nejako natlacim do mojho programu 😉

vendynka
20. mar 2007

Verulik, tak vo stvrtok vozim ja 😉 - len mi daj vediet kde presne vyzdvihnem Lisku, ak este pojde s nami 😀 - lebo vyzerala na odstrel po tom cviku 😝

vendynka
20. mar 2007

Babule, tu je nieco na nozky 😀

Predná strana stehien
Mať pekne vytvarované quadricepsy je túžbou mnohých žien, mnohé sa však mylne domnievajú, že tento sen dokáže splniť iba tvrdý tréning na bicykli. Cvik, ktorý vám poradíme je veľmi jednoduchý, z hľadiska želaného efektu však musíte dbať na správnu techniku prevádzania cviku.

Začíname vo vzpriamenom stoji, s mierne pokrčenými kolenami a chodidlami pevne umiestnenými na zemi rovnobežne k sebe v šírke bokov. Váha tela je po celý čas výlučne na pätách, na uistenie preto špičky zdvihneme mierne zo zeme. S výdychom vysúvame zadok smerom dozadu a prevádzame pohyb pripomínajúci sed. Vyhýbame sa však ostrému uhlu v kolene, najnižšia možná poloha zadku je na úrovni kolien a stehná máme maximálne rovnobežne so zemou. Do stojnej pozície sa vraciame zatiahnutím predných stehenných svalov a navážením na päty. Cvik opakujeme 10 až 15 krát v troch sériách s krátkou prestávkou.

Zadná strana stehien
Najzanedbávanejšia svalová partia aj u mnohých športujúcich dám. A pritom nie je nič krajšie ako môcť sa popýšiť pevnými stehnami aj zozadu. Ak ich nevidíte vy, neznamená to, že si ich radi a často neobzerajú chlapi.

Cvik prevádzame vo vzpriamenom stoji s mierne pokrčenými kolenami. Narovnáme chrbát, zatiahneme pevne zadok i brucho, ruky dáme vbok a pomalým ťahavým pohybom s výdychom pokrčíme jednu nohu vzad. Je potrebné, aby kolená zostali po celý čas na tej istej úrovni a vedomím zapájaním svalstva zadnej časti tvorilo stehno s lýtkom pravý uhol. Nohu vrátime s nádychom ťahom naspäť a bez kontaktu chodidla so zemou zopakujeme ešte 10 až 15 krát. Potom nohy vystriedame a ak vládzeme, prevedieme na každú končatinu aspoň ešte jednu sériu.

Vonkajšia strana stehien
Ide o najkritickejšiu ženskú partiu, je teda potrebné venovať jej patričnú pozornosť. Ukladá sa v nej každý náš prehrešok v stravovaní, či nedostatky v aktívnom spôsobe života. Ak máte sedavé zamestnanie, isto ste so spomínanými problémovými zónami dôverne oboznámená.

Ľahneme si nabok, hlavu položíme na vystretú ruku, druhú ruku spustíme pred seba a spodnú nohu voľne pokrčíme v kolene. Hornú nohu vystrieme nad zem, chodidlo flexujeme, zarovnáme s podložkou a s výdychom ťahavým pohybom zdvíhame nohu šikmo do vzduchu. Z hľadiska šetrenia bedrového kĺbu neprevádzame extrémny rozsah pohybu zdvíhaním nohy do maximálnej výšky.

Pohybom je potrebné precítiť vonkajšiu stranu stehna zdvíhanej nohy, pričom zvyšok tela zostáva v pôvodnej polohe. S nádychom vrátime nohu tesne nad zem a rovnaký pohyb zopakujeme 10 až 15 krát. Vymeníme strany a celé precvičíme aj na druhú nohu. Ideálne je previesť toto posilňovacie cvičenie v dvoch až troch sériách na každú končatinu.

Vnútorná strana stehien
Obvykle najochabnutejšia časť ženskej dolnej končatiny. Rovnako ako vonkajšia strana stehien, aj tá vnútorná býva následkom mnohých prehreškov nášho životného štýlu. Netreba sa s tým však zmieriť, treba sa naučiť účinne s tým bojovať.

Zostávame v ľahu na boku, dolnú nohu vystrieme a hornú pokrčíme v kolene, preložíme cez spodnú a položíme na zem. Je však potrebné, aby uhly v bedrovom a kolenom kĺbe boli pravé. Vystretú spodnú nohu zdvihneme tesne nad zem, flexujeme v chodidle, zarovnáme s podložkou a s výdychom zdvihneme do hora. Opäť neprevádzame extrémny rozsah pohybu, ideme len do dôkladného precítenia vnútornej strany stehna. S nádychom vrátime naspäť tesne nad zem a prevedieme ešte 10 krát v dvoch až troch sériách. Následne vymeníme strany a zopakujeme aj na druhú nohu.

Nezabúdajte na potrebný strečing
Po každom posilňovacom cvičení by malo podľa správnosti nasledovať dôkladné natiahnutie namáhaného svalstva. Nezanedbajte preto túto dôležitú časť a doprajte svojim nohám zaslúžený relax. Predídete tak zatuhnutiu svalstva a následnej svalovej horúčke. Vaše svaly budú štíhlejšie a kvalitnejšie.

bobicek
20. mar 2007

caute zienky!
tak ja sa nemam cim chvalit, stale na tej istej vahe... ☹ hybem sa denne, nachodim kilometre, a nic z toho :( 😠 odo dnes som si dala zavazok, ze ziadne sladke, a idem pomaly drzat tu drasticku mliecnu dietu... 🙄 len dufam, ze zajtra sa nenapcham niecim, co nemam... 😀 ach... ale furt si hovorim, hlavne ze sme zdravi! 😉

misulka101
21. mar 2007

ahoj bobicek a prosim ta koa vyzera ta mliecna dieta?

tilly
autor
21. mar 2007

tak ja som si dnes kúpila lipoxal, musí mi zabrať!!! mám už len niečo vyše mesiaca... a na tej svadbe budú samé vychrtliny (najhoršie, že všetky majú min. jedno dieťa, tak sa nemôžem vyhovárať... 😒 ) tak sa musím trošku posnažiť, objednala som si aj DVD cvičenia, Zoru aj nejaké tanečné, tak som zvedavá, lebo ten pilates je na mňa príliš nudný...

verulka
21. mar 2007

Baby, mne dnes dorazila mrcha 🙄 asi viete ako "uzasne"mi je. Vcera spinning nevysiel (vsak Vendy 😀 ) ale zajtra ideme.
misulka, ty uz nekojis? Lebo ta dieta je dost brutal...napr ja sa ju ani nepokusam drzat a to uz ani nemam male dieta doma 😀
tilly, ja tiez pritrvdim- od zajtra (vcera a dnes som pozrala vela somarin), sice si nic nekupim, ale mam v plane 2x spinning a raz bodytonning, tak vysledky budu.
Inak mam 1kg dole 😉 sice to nikde necitim, ale vaha neklame (snad 😅 )

cat
21. mar 2007

Verulka super, aj 1 kg dole potesi,no nie?
Ja cvicit nemozem, taka som vystavena ze nevladzem jednoducho. Vcera bol moj muz na laserovke oci tak je teraz marod a ja ho musim obskakovat,chlapi nepodareni.. 😠
Tilly, nasi znami tu svadbu z maja prelozili na september,tak ja maaam este casuu chudnut 😀
A dnes som zacala ryzovu dietu,natural nesolena ryza 4 krat denne 😀 blee 😝

verulka
21. mar 2007

jaska, ze potesi 😀 😀
drahemu zelam skore uzdravenie a tebe drzim palce na ryzu...tusim si aj ja zajtra uvarim, ale osolenu a so zeleninkou 😉

misulka101
21. mar 2007

ahoj verulka,nie uz nekojim,to s anedalo pri tom malom slonikovi ked sa narodila mala 4700g 😨 ja som zatial schudla za 2 tyzdne 7,5kg 😵 tak sa tesim a makam dalej mam motivaciu uz len 25kg 😅 a 30 do uplnej spokojnosti 😒

verulka
22. mar 2007

misulka ,no super gratulujem. a fakt riadny slonik 😕
My dnes ficime opat na spinning, v ut sme chceli ist, ale "vypredali nam pred nosom 😠 , tak dnes nenechavam nic na nahodu 😉
baby, a ficime, chudneme 😀 😀 😀 😀

misulka101
22. mar 2007

ahoj verulka dakujem,mz dnes odchadzame do banskej bystrice ku svokrovcom som zveda ci tym budem mat cas cvicit ☹ nakolko ideme poukazovat malu 😝 takze same navstevy,no bude, aspon stravu dodrziavat

verulka
22. mar 2007

Tak si to uzi 😉 Inak obdivujem ta, ze necele 3 mes po porode takto brutal chudnes- ja nemozem drzat dietu ani dnes, inak som zuriva. Vlastne jedinu kt som fakt vydrzala bola tukozrava polievka, ktoru neuveritelne lubim...

verulka
23. mar 2007

Haloooo, kde sme? Uz ste vsetky tak stihle, ze sem nechodite?
My sme boli vcera opat na spinningu a bolo super. Mala som trochu vadny bike, tak som cely cas slapala so zatazou. Uz nech je utorok a pojdem zase 😀

tilly
autor
25. mar 2007

juuuj, verulka, o štíhlosti nemôže byť aspoň u mňa ani reči... fakt to nechápem, nežerem, beriem lipoxal, akurát je mi z neho zle, takže aj to málo, čo zjem, vyblinkám, furt lietam za krpcom, stále lietam za kočíkom a NIČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cat
25. mar 2007

Ja tiez nic,ziaden uspech, neodolala som cokolade zas 😒 ale stvrtok ideme s Boskou do Avionu, konecne po roku a pol si aj na seba nieco kupit. A deti nechame doma chlapom 😀 Tak dovtedy ficim na neslanej ryzi 😀
A od zajtra poctivo cvicim,lebo som to zanedbavala. ☹

tilly
autor
25. mar 2007

mne prišli v piatok DVDčka s cvičkom, tak som zvedavá, ale nebola som v piatok doma, tak sú zatiaľ v bezpečí pošty 😀

verulka
26. mar 2007

tilly a preco blinkas 😕 to ako z toho lipoxalu?
ja to poznam, ja sice neblinkam, ale nejako nechudnem. I ked teraz som zozala par prijemnych komplimentov, ale vaha je mrcha 😠
cat, ale davaj bacha, neslana ryza brutal odvodni a potom ak nabehnes na norma. rezim sa to vrati spat. Ale kazdopadne si uzite nakupy 😉
ja sa chystam zajtra opat na spinning a este cvicim na brucho...
a este rozmyslam nad tukozravou polievkou- nab. tyzden som sama doma, tak mi nikto nebude brnkat na chut. bunky 😀

vendynka
26. mar 2007

Ahojte 🙂!
... tu pri Vas obedujem 😀 - ale iba zeleninovu polievocku 😉
U mna sa tiez nic nedeje 😠 - mam proste nohy a rit o 5 cisel vacsie ako trup 🙄 - snad to ten spinning spravi 😵
Verulik ako sa robi ta tukozrutska polievka??? - by som ju skusila 😕

vendynka
26. mar 2007

Dakujeeem, ked sa Samcek zobudi, ide sa do Tesca na nakup 😉

bobicek
26. mar 2007

misulka,
posli mi do IP mail adresu, neda sa mi to tu pripojit... 😠

tilly
autor
26. mar 2007

vendy, ešte kojíš?

verulka
27. mar 2007

cafte, tak vcera poobede som si riadne zabehala- Radko fici na relativne velkom biku a pocas jazdy (ak sa mu nepodari zabrzdit na 1.sup) zoskakuje...Tak, ze sa ideme ucit poriadne brzdit- nevzala som si bike. Risko jazdil sem a tam a ja s Radkom sme trenovali. Ale ten krpec mi zacal zdrhat a ja som lietala ako sialena...Bezala som od toho kostola kde bol papez az k drazdiaku, tam na ihrisku sme sa blaznili a potom celu cestu spat. Miestami sme si davali preteky. Dosli sme domov a ja som zaspala na gauci ako drevo 😀 ale uz s nimi peso nikdy nejdem 😝
dnes ma caka spinning tak sa velmi tesinm 😎
prajem pekny den