Ako ste schudli a koľko po pôrode?

tilly
11. aug 2006

čo takto takáto témička? 😀 koľko a ako ste schudli po pôrode (teda nie nevyhnutne po pôrode)?
mohli by sme sa vzájomne podporovať a radiť si, nie? 😉

cat
15. nov 2006

Idem vás trošku poprovokovať ale verte že som trpela aj ja, lebo som si nedala:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
To som robila dnes večer a práve sa nimi napcháva moj muž a mne tečú sliny ako bernardínovi 😀
Nech žije neslaná ryža!! 😀 😀 😀

expertka8
15. nov 2006

..cat..predpokladám..že tie koláčiky boli plnené /samozrejme/ ryžou!!!??? 😀
..ale ten Tvoj slastný výraz hovorí za všetko...aj ja mávam takýto...ale nie..keď hlcem ryžu 😀 😀 😀 😝

cat
15. nov 2006

hehe, to určite, boli v nich čučoriedky, recept je v novej Markíze inak 😉
Začína mi byť z ryže mdlo 😀

expertka8
15. nov 2006

...moje bruxo si začalo pýtať pred hodinou jesť 😲 ...zabijem ho????...prd..dala som mu napiť 😝 😅

verulka
16. nov 2006

Baby, u nas je zle- sme chori- najprv chalani, teraz ja. Takze okrem ryze sa dzgam ovocim kvoli vitaminom. No nic, opat musim zacat vazne od pondelka...
Cat, pridavam sa k nazoru, ze to nemohla byt relevantna 42. Ja mam 38, prip. 40...
Aj vam uz trosku padlo brusko?
Tak ja teda nosim vsetko, co sa mi zachce- nejako neriesim...A j mini, mam take krasne cervene velmi sexi satya tych, kym sa nerozpadnu, sa nevzdam...

cat
16. nov 2006

ahoj verulka, no teda, tak sa pekne liečte aby ste boli všetci zase fit. Ja inak jem ovocie aj tak, proste minimálne bez jabĺk a kíw ja neviem byť. Ale moc na sebe ešte nebadám zmeny, to xce viac času zrejme..

certica
16. nov 2006

caute babice, no ja som dnes zvolila variantu zelenina, lebo by som asi ryžu do seba nedala, keď tak až na veceru. Tiez nevidím zatial ziadny efekt, ale mozno je to aj tým, že som teraz trochu naliata 😝 . Jaj a kupila som si tu kyslu kapustu.
verulka, to ma mrzí, že ste chorí, ale na jeseň je asi najtazsie sa tomu vyhnút. Pekne sa liecte, ovocie nemoze byt nikdy na skodu, takze to neber, ze si nieco porusila.
cat, ty si teda ina provokaterka, skoro jak ja 😀 . Ale si dobre napiekla, cítila som chut a vonu aj cez pocitac 😎

cat
16. nov 2006

ajoj, no ja budem mať zajtra asi zeleninový deň, inak udusená zelenina na cibulke vôbec neni zlá, ja mám síce takú šibnutú oblúbenú kombináciu ale už teraz sa nato teším: nakrájam na plátky mrkvu, kaleráb a reďkovky, osmažím na tej cibulke a nechám podusiť + posypem to červenou paprikou. 😎

certica
16. nov 2006

Zaujimave, ja mam zase rada porik, brokolicu, sampioniky a moze byt aj mrkva, hrasok, kukurica, ruz.kel (len teraz ten hrasok a kukuricu vynechavam) a cesnakovy oliv.olej trosku.
A este mam super kombinaciu, ale to sem prilis nepatri: surova mrkvicka, najlepsie nova sladucka s vlaskymi orechami (ale viac tej mrkvy) 😕

tilly
autor
16. nov 2006

hmm, tie mafinky vyzerali super, urobím ich aj ja, ale ja ich aj zožeriem 😀

verulka
16. nov 2006

Kocky, ak sa drzi ta dieta presne, do 5 dni ste bez bruska, to mam odskusane. Ale pri vareni je to temer neralizovatelne...A kedze som cely tyzden na ocr...Ale aj tak sa vcelku drzim. Tiez cvicim kazdy vecer. Nab. tyzden idem na 100%na spinning- tot moje predsavzatie.
Inak zavedenie ryze natural do jedalnicku je uplne super, napomaha traveniu...Ak jete ovocie, odporucam aspon 1 gre pdenne- to zobera(popri zdravom stravovani)
dnes som citala zase nejaky novy recept na tukozrvu polievku- asi 100typ . Skoda, ze to nezabera...

tilly
autor
17. nov 2006

tak ja som dnes jasná, jem, oprava žeriem jedno cez druhé, všetko naraz, od dvanástej som hubu nezavrela ☹ 😠 a to nemám ani krámy ani pred krámami, otras, hrúza...

emjee
17. nov 2006

tilly to je asi vo vzduchu 😠 lebo ja dnes tiez 😠 a uz mi je besne zle z toho, co som pozrala

tilly
autor
17. nov 2006

hmmm, keby mi bolo zle, tak je dobre 😀 lenže mne ešte zle nie je, tak idem žrať ďalej, alebo si spravím prestávku od diplomky a idem von za svojimi chlopmi

certica
17. nov 2006

no tak ja som sa cely den drzala, pred hodinou som vyprevadila svokru. Zostali este nejake chlebicky, tri zozral nas krpec a posledny padol za obet mojmu vyhladovenemu zaludku 😠 . takze si to budem musiet asi odbicyklovat, co sa mi absolutne nechce, nakolko mam kramy a od rana so mnou lomcuju hormony nervoveho charakteru - ale po tom chlebiku to je lepsie 😉
cat ako? drzis sa? A kedy mas tu stretavku vlastne?
Vela zdaru vsetkym chudnuchtivym... 😎

verulka
17. nov 2006

Kocky, tak ja mam za sebou divoky den- slavnostny obed- v pohode som si dala a potom ma tak strasne prehanlo, ze az. Teraz mi je zle aj od zaludka...A to musim ist zajtra do skoly, bo si vyberame dipl.veducich...Snad sa mi to cele utrasie. Poslednu dobu sa na mna lepia vsakovake blbiny ☹

tilly
autor
17. nov 2006

a my zajtra ideme na husacinku a to sa chcem vtrepať do tej minisukne 😀 budem ako jaternička 😢

certica
18. nov 2006

caute babence, ako pokracujete? ja som dnes mala krizu a rovno na obed som si slahla makovo-visnovu strudlu 😎 .
tilly, aka bola husacinka? A kde ste konkretne boli, daj nejaky dobry tip. My sme chodievali k Jajcajovej do Slov.Grobu, ale na firemne naklady a to boli teda vzdy dobre palky 🤐 . No ale ta pecienka fakt stala za to 😉
Cat a ty si uz bola na tom pomaturitnom stretku?
verulka, dufam, ze uz nemas problemy. Nejaky mas posramoteny ten zaludocek.
expertka, este stavickujes? Ja poctivo kapusticku, nikto ju totiz nechce, je kysla jak fras 😝
Drzte sa vsetky, ci uz pri chudnuti alebo prezierani 😎 .
Nech zije dieta, huaa!!!

vilki
18. nov 2006

caute, ja som dnes robila pizza rozky a s fleku som ich zjedla 7.no super a to som 2 dni jedla len ovocie aby som schudla a teraz toto...

certica
19. nov 2006

Cujte zeny, co je s vami? Tusim tu budem komunikovat uz len sama so sebou 😒 😀 . No ale aj to moze byt isty druh terapie...Momentalne sedim nad poharom kyslej kapusty a uz sa mi z nej oci krizia, tak ja teda fakt neviem 😕

ninocka
19. nov 2006

a co certica aj ty nebodaj dietujes

certica
19. nov 2006

ahoj ninocka, no nebolo by odveci 😀 . Ja to mam tak na preskacku, raz ano, raz nie, potom zas...
Ale Teba som tu teda necakala. To nech Ta ani vo sne nenapadne. Ako sa inak citis?

ninocka
19. nov 2006

to je jasne, ze nie ja len chodim po roznych temach a citam co tu je nove

certica
19. nov 2006

citkaj, citkaj 😎

expertka8
19. nov 2006

...viem..že som neobjavila teplú vodu...ale zaujímavé čitkanie 🙂

Toto nieje len diéta, ale poriadna očista tela. Po dvoch týždňoch sa budete cítiť ako znovuzrodená, plná energie a chuti do života. Stačí, ak sa na chvíľu trochu zapriete a vyskúšate túto ryžovú kúru.

Celozrnná ryža je oproti bielej ryži plná vitamínov A, B2, C a minerálnych látok (sodíka, kalcia, draslíka a fosforu). Okrem toho obsahuje kyselinu glukorónovú, ktorá pomáha telu pri odbúravaní jedovatých látok.

Táto kúra sa skladá zo 4 častí, pričom jedna trvá 3 dni a za ňou nasleduje ešte 2-dňové prechodné obdobie. Najvhodnejšie je, ak zladíte začiatok kúry so začiatkom druhej alebo štvrtej fázy Mesiaca, t.j. Keď Mesiac tvorí presný polkruh buď pri dorastaní, alebo ubúdaní.

Káva a cigarety nie sú vhodní „parťáci“ pri tejto diéte. Nesmiete zabúdať, že ide o vaše telo, ktoré chcete očistiť od nezdravých látok a nabiť energiou.

Diár je pomocník! Ak sa rozhodnete podstúpiť túto kúru, zaznačte si ju do diára! Čo raz stojí na papieri, to sa ťažšie poruší.

Na ryžovú kúru sa treba pripraviť. Nie je to nič ťažké, len deň pred začatím kúry sa snažte menej jesť a deň zakončite ľahkou večerou do 18. hodiny.

Raňajky

*250ml nízkotučného mlieka, 1 malý banán a 2 mandarínky zmixujte na drink

*ovocný šalát z 1 banánu, 1 pomaranča, 1 kivi a k tomu 100g tvarohu, 1ČL medu, štipka škorice a 3PL minerálky

*1 plátok celozrnného chleba natrite 2ČL nízkotučného taveného syra, na to 10g dusenej šunky a plátok papriky

Desiata a olovrant

*ryžový kreker a k tomu 1 kivi

*200ml paradajkovej šťavy s 2 – 3 kvapkami tabasca

*100g šalátovej uhorky, 20g bryndze a 1 kreker

1. časť Celozrnná ryža

Počas prvých troch dní máte možnosť vyskúšať si svoju pevnú vôľu. Dovolenú máte len ryžu, a to na obed i na večeru. Jedzte, koľko vám hrdlo ráči, aby ste neboli hladné. Ak nie ste zvyknuté na celozrnnú ryžu, môžete začať kúru ryžou dlhozrnnou, ktorá je po uvarení mäkšia, a po pár dňoch prejsť na celozrnnú, ktorá je trošku húževnatejšia, ale o to chutnejšia a zdravšia.

Nemusíte variť a pripravovať celý deň špeciálne diétne jedlo, stačí, ak si na deň či dva vopred uvaríte ryžu.

Ako si ju uvaríte? Ryžu nenamáčajte, ale pred varením opláchnite v studenej vode, opražte do zlatista, zalejte vodou a varte. Ryža získa jemnejšiu chuť a je ľahšie stráviteľná.

Dôležité: Jedzte čo najpomalšie, snažte sa premiešať každý hlt so slinami a vychutnať si každý kúsok jedla. Požuť každé sústo 40-krát sa považuje za štandard. Jedzte posediačky a sústreďte sa len na jedlo, nepozerajte televíziu ani nečítajte.

2. časť Celozrnná ryža + dusená zelenina

Druhá fáza trvá ďalšie tri dni. K ryži si priberte zeleninu uvarenú na pare alebo udusenú s malým množstvom vody. Aby sa vám zelenina nezunovala, striedajte jednotlivé druhy a kombinujte ich. V tejto fáze sa snažte nekonzumovať viac ako 25% zeleniny, aby ste nevyviedli telo z rovnováhy.

Najvhodnejšia zelenina: mrkva, kapusta, cibuľa, petržlen, zeler, kaleráb, tekvica, uhorky, cvikla, pór, karfiol, brokolica, kel. Uprednostnite čerstvú pred mrazenou.

Nevhodná zelenina: paradajky a huby.

3. časť Celozrnná ryža + dusená zelenina + strukoviny

Po 6 dňoch si doprajte varené strukoviny, neprekračujte však 10 – 15% z celkového množstva stravy. Skúste doterajšiu stravu skombinovať so strukovinami a nevymieňať za strukoviny. Je dôležité, aby ste rizširovali jedálny lístok.

Vhodné strukoviny: fazuľa, hrach, šošovica, sója, bôb a cícer.

Najvhodnejšia a najchutnejšia je sója, ktorá obsahuje až 2-krát viac bielkovín ako mäso.

Príprava strukovín: Strukoviny namočíme na 6 – 12 hodín, potom ich varte v tej istej vode, bez pridania soli domäkka (výnimkou je bôb, ktorý varíme v slanej vode).

4. časť Celozrnná ryža + dusená zelenina + strukoviny + surová zelenina

Nasledujúce 3 dni budete jesť dusenú zeleninu, dusené strukoviny a k tomu ešte surovú zeleninku. Takže váš tanier bude vyzerať takto: 55% ryže, k tomu asi 20% dusenej zeleniny, 15% strukovín a 10% surovej zeleniny. Zeleninu najčastejšie pripravujeme na spôsob šalátov. Aj pri surovej zelenine používame jednorazovo málo druhov zeleniny, ale striedame ich. Neskôr si pridáme na dochutenie mliečne kvasenú nesterilizovanú zeleninu, napríklad kyslú kapustu, potom kaleráb, cviklu, chren alebo pár prelisovaných strúčikov cesnaku.

5. časť Prechodné obdobie

Hlavné zmeny spočívajú v tom, že ryžu začnete striedať a kombinovať s ďalšími plnohodnotnými celozrnnými varenými obilninami, ako sú lúpaný ovos, jačmenné krúpy, kukurica, celozrnný chlieb, obilné kaše a celozrnné cestoviny.

Normálna strava

Keď ukončíte kúru, je dôležité, aby ste si uchovali isté stravovacie navyky.

°Snažte sa jesť ľahké raňajky, desiatu aj olovrant.

°Pite najneskôr 10 – 15 minút pred jedlom a nikdy počas jedla.

°Nejedzte neskoro večer (najneskôr 4 hodiny pred spánkom).

°Ak ste sa večer prehrešili, vypustite raňajky alebo jedzte len ovocie.

°Ak kombinujete stravu s ovocím, snažte sa jesť ovocie aspoň pol hodiny pred jedlom.

expertka8
19. nov 2006

...ďaľšia alternatíva 🙂

1 hlávka kapusty, 0,5kg mrkvy, 6 veľkých cibúľ, 5-6 paradajok, 2-3 zelené papriky, 1 pór, 1 malý zeler (aj vňať), petržlenová vňať, 2 zeleninové bujóny, soľ, čierne korenie, zázvor;
Zeleninu nakrájame na malé kúsky, vo veľkom hrnci zalejeme vodou a uvaríme, ochutíme bujónom a koreninami. Konzumujeme ju vždy, keď cítime hlad. Jesť sa dá v akomkoľvek množstve.

1. deň
Okrem polievky môžeme jesť všetko ovocie okrem banánov. Nápoje sú obmedzené na čaj, kávu a čistú vodu.

2. deň
Okrem polievky môžeme jesť zeleninu, najlepšie so zelenou vňaťou. Vynecháme hrach, fazuľu a kukuricu. Na večeru si môžeme dopriať veľký pečený zemiak s maslom.

3. deň
K polievke môžeme konzumovať ovocie aj zeleninu, iné nič. Ak ste vydržali doteraz, a nepodvádzali ste, mali by ste byť o 2 – 4 kg ľahší.

4. deň
Opäť polievka, ktorú môžeme vymeniť za banány a mlieko. Zjedzte najmenej dva banány a tie zapite veľkým množstvom mlieka.. To, že banány a mlieko sú bohatšie na kalórie a uhľohydráty má svoje opodstatnenie, v tento deň už potrebujete doplniť cukry, aby telo zahnalo túžbu po cukroch.

5. deň
Okrem polievky už môžeme konzumovať aj kuracie mäso (20 dkg) a 5-6 čerstvých paradajok. K tomu by sme mali vypiť 6-8 pohárov vody, aby sme odbúrali kyselinu močovú. Za deň musíme zjesť aspoň jednu porciu polievky, aj keby sme jej už mali plné zuby.

6. deň
Tukožrútsku polievku doplníme kuracím mäsom pripraveným na grile, alebo na vode, ako prílohu si dáme akúkoľvek zeleninu. Dnes musíme opäť zjesť aspoň tanier polievky.

7. deň
Dnešný jedálny lístok si môžeme obohatiť naturálnou ryžou, džúsom a zeleninou. Prekonajte sa a skonzumujte 1 tanier polievky.

Ak ste schudli viac ako 9 kg, a chcete v diete ešte pokračovať, musíte si dať minimálne 2 týždne pauzu. Medzi tým si opakujte: - mám rada kapustu, (mám rád kapustu)...

expertka8
19. nov 2006

...aj korenie napomáha xudnutiu 🙂

Estragón – obsahuje triesloviny a éterický olej cineol, ktorý potláča chuť na sladké. Éterické oleje tiež podporujú tvorbu žalúdočných štiav a vďaka tomu pomáhajú pri kŕčoch a zápche. Používa sa pri varení mastnejších jedál (husacie, kačacie, bravčové), pridávame na začiatku varenia.

Fenikel – podporuje trávenie, látkovú výmenu a spaľovanie tukov. Okrem toho sa využíva pri liečbe bronchitídy, kašľa, žalúdočných kŕčov, posilňuje zrak, reguluje tvorbu mlieka a zlepšuje náladu. Používame ho do šalátov, omáčiek, ale aj na posypanie sladkého a pikantného pečiva.

Kôpor – pôsobí proti soli, ktorá spomaľuje látkovú výmenu. Pri nadúvaní odstraňuje vzduch z čriev, utišuje kŕče a upokojuje. Používame do omáčok, polievok, k rybe, paradajkám a do zaváraných uhoriek.

Levanduľa – spracováva tukové zásoby a vďaka tomu chudneme. Tiež povzbudzuje krvný obeh, upokojuje podráždené nervy a tráviaci trakt. Dochucujeme ňou jahňacinu, hydinu a ryby, v malých množstvách omáčky a polievky. A sušenú dávame do skríň proti moliam.

Majorán – zaručený spaľovač tukov. Okrem toho pomáha pri ťažkostiach so žalúdkom a stresoch, odstraňuje bolesti hlavy, posilňuje krvný obeh a uvoľňuje hlieny pri dávivom kašli a astme, a má afrodiziakálne účinky. Ochucujeme ním pizzu, cestoviny, zemiaky i mäso.

Petržlen – obsahuje veľa vitamínu C, ktorý pomáha spaľovať tuky. Pôsobí močopudne, preto je vhodný pri reumatických problémoch, nadúvaní a ťažkostiach s obličkami. Napína tkanivá a zbavuje telo škodlivín. Pridávame takmer do každého jedla, zelenú vňať do hotových jedál.

Rozmarín – Naštartuje látkovú výmenu, spaľovanie tukov a napína tkanivá. Oživí krvný obeh, posilní nervy, trávenie a pomáha pri modrinách. Ochutiť s ním môžeme zeleninové polievky, ryby, hydinu, paradajky, baklažány a cuketu.

Šalvia - obsahuje horké látky, vďaka ktorým pôsobí v jedlách ako brzda apetítu. Pomáha pri tráviacich ťažkostiach, pri prílišnom potení, pri zápaloch ďasien a bolestiach hrdla. Hodí sa k mastnejším jedlám ako husacina alebo bravčovina, ale aj k rybám a strukovinám.

tilly
autor
19. nov 2006

mňááám husacinka bola super, hmmm ale raz do roka stačí 😀 ale lokšíky dobre vymastené od húsky, no zas slintám 😀 ale nemala som sukničku, lebo som si k nej nemala čo obuť 😠 musím si kúpiť, už mám vyhliadnuté u baťu, ale neviem 4000 je dosť...

no a zažila som šok, som čakala, koľko som pribrala, lebo tento týždeň som mala bodovku (zbodnem čo vidím) a ja som 1,5 kila SCHUDLA!!! no sila, tuším budem stále žrať ako divá sviňuška a možno sa k tej svojej váhe aj priblížim 😀

expertka8
19. nov 2006

...a ešte na doplnenie 😉

Klinček

Urýchľuje a uľahčuje
chudnutie tým, že si ľahko poradí s trávením.

Spaľuje v organizme tuky
tiež ničí choroboplodné zárodky v žalúdku, pomáha proti bolestiam, nafukovaniu a podporuje funkciu pečene.

Žuvanie
je účinnejšie, ako pridávanie do jedla a nápojov.

Užívanie raz za deň
v priebehu mesiaca uberie až 2 cm v páse.

Kardamon

Podporuje trávenie
čo sa využívalo na odstránenie tuku už v starej indickej medicíne ayurveda.

Výhodou je
že sa hodí do slaných i sladkých jedál.

Chutný je z neho nápoj
Jedna lyžička kardamonových semienok, niekoľko klinčekov, trochu škorice a zázvoru. Zmes zalejeme pol litrom vody, privedieme do varu a asi 10 minút lúhujeme. Je to hotový požierač tukov a okrem toho má aj skvelú chuť.

Ligurček

Povzbudzuje vylučovanie
tráviacich štiav a žlče, preto pomáha lepšie tráviť.

Odvodňuje organizmus
čím uvoľňuje nafúknuté brucho.

Užívame ho sušený
do zeleninových vývarov, omáčok a polievok.

Účinkuje
už po požití jednej lyžičky na pol litra horúcej vody. A keď pridáme ešte cesnak, aj si pochutíme.

Mäta

Uľahčuje trávenie
a pomáha tiež proti kŕčom v bruchu, nafukovaniu a prehánkam.

Najčastejšie použitie – mätový čaj
Pár lístkov zalejeme horúcou vodou, necháme štvrť hodiny lúhovať a pijeme po jedle.

Naložením do vodky
si bylina uchová svoju typickú arómu. Máme tak zásobu na horšie časy, keď si budeme potrebovať upraviť trávenie a zároveň sa zbaviť nadbytočných kíl. Funguje zaručene.

Muškátový orech

Kontroluje hladinu cukru v krvi
pomôže zahnať hlad a navyše kontroluje hormóny, ktoré majú v organizme na svedomí ukladanie tuku, a snaží sa tak spomaliť ich aktivitu a my si udržujeme váhu.

Nepreháňame to s ním
lebo je to vlastne narkotikum.

Užívame len klasicky
vždy štipku do jedla – napr. do špenátu, na cestoviny alebo do koláčov.

Čierne korenie

Nutkavý hlad zaháňa
jeho výnimočne ostrá chuť. Dobre prehrieva organizmus.

Spaľujú sa po ňom tuky
Trochu tučnejšie okorenené mäso sa rýchlejšie strávi.

Pomáha proti nevoľnosti,
pretože podporuje činnosť tráviaceho ústrojenstva.

Odplavuje z tela jedovaté látky.

Netradičné využitie
Štipku korenia pridáme do horúcich nápojov, napríklad do čaju alebo do horúcej čokolády či kakaa.

Šalvia

Ukľudňuje tráviace ústrojenstvo
a žalúdok môže v pohode tráviť.

Znižuje hladinu cukru v krvi
čo napomáhá k chudnutiu.

Užívame ju
čerstvú alebo sušenú do jedla, šalátov.

Netradičná konzumácia
jedna šálka čaju pred jedlom – lyžičku sušenej šalvie zalejeme horúcou vodou a necháme asi 10 minut lúhovat.

Škorica

Podporuje trávenie
a udržuje hladinu cukru v krvi na únosnej miere, nepociťujeme žiadny hlad.

Tradične ju užívame
v cukrovinkách, koláčoch, či varenom víne.

Na zosilnenie účinkov
ju môžeme kombinovať ešte s čiernym korením, klinčekom alebo zázvorom, ktoré pôsobia podobne. Môžeme tak pripraviť samostatný odvar alebo môžeme korenia pridať do čierneho čaju.

Vanilka

Pomáha odvádzať vodu z tela
takže se po nej opticky zmenšuje brucho.

Vôňa vanilky
v nás vyvoláva pocity, že nemáme potrebu prejedať sa. Tak sa kľudne môže stať, že jeme až o polovicu menej, a to už musí byť niekde vidieť.

Nedráždi ani žalúdok, ani žlčník
Takže niečo pre tých, ktorí si korenie inak musia odopierať.

Užívame klasicky
v sladkých jedlách, alebo ako čaj.

Zázvor

Rozširuje cievy
pretože podporuje krvný obeh a príjemne zahrieva celý organizmus.

Urýchľuje látkovú výmenu až o 20 percent
takže je skutočne výborný pre ľudí, ktorí trpia nadváhou. Nieje však vhodný pre tých, ktorí majú problémy so žlčníkom.

Užívať ho môžeme
v podobe zázvorového čaju s medom.

Pripravme si zázvorovú limonádu
olúpaný a nastrúhaný kúsok zázvoru ochutíme citrónovou šťavou a zalejeme minerálkou. Po chvíli lúhovania scedíme.

...a už sľubujem..že tu nebudem zaberať miesto 😅

certica
19. nov 2006

expi, len zaberaj, aspon sa tu nieco deje a navyse som sa potesila, lebo tiez som rozmyslala tu ryz.kuru trocha skratit, resp.mensie cykly si spravit a zrovna si mi to svojim prispevkom odklepla 😉 .
Co sa vanilky tyka, zrovna nam tu tatino zapalil vanil.sviecku (tu milujem), ale zeby som dvakrat menej jedla, sa povedat neda 😒