Ako to je s kojením a chudnutím?

natsa
14. jún 2009

ako je to vlastne pri kojení chudne sa alebo schudnete až prestanete kojit.Čomám vlastne robiť aby som mala pôvodnú postavu,

meleri
17. jún 2009

ty vole nejhorší je že bez čokolády nebo aspon sladkého prostě nemůžu žít. je to hrozná závislost která mě po porodu začala trápit... 😀 a fakt nevím čím to je sakryš ...dřív mi stačilo sladké dvakrát týdně... 😖

natsa
autor
17. jún 2009

ja tiež musím mať sladké ale jem macíkov ty majú menej KJ

zanebudka
17. jún 2009

ahoj baby
ja tiež kojím, malý bude mať o týždeň 5 mesiacov, počas tehu som pribrala 17- 19 kg, keď mal malý dva mesiace už som bola na pôvodnej váhe, len ďalej nepokračujem, neviem či to bolo kojením, sladkého tiež pojem hodne, ale vyhýbam sa iným kalorickým jedlám ako napr. majonézové šalátiky, strukoviny ... ( kedže tie by mohli malému robiť problémy ) možno to bude tým a ak by som vyhodila aj to sladké zas by niečo zišlo dole

petka28
17. jún 2009

Ahoj, já jsem v těhu přibrala neuvěřitelných 30 kg ☹ před těhu jsem přestala kouřit pak jsem brala hormony. ted má malý 8 měsíců a já mám pořád 15 kg nahoře. těch prvních 15 šlo dolů hned po porodu malý měl 4,2. No ale stále kojím ale nehubnu. Taky mám pořád chut na sladké je to hrůza.

popelka.miri
17. jún 2009

Já to měla se sladkým podobný. Po porodu jsem byla závislá na čokoládě, doslova! Každý den jsem snědla 1 celou bonbonieru nebo velkou čokoládu a kynula jsem jak buchta 😖
Kojila jsem hodně často a měla jsem moc mlíka, teď taky ještě kojím a co je děsný, že malá teď začala nějak moc vyžadovat prso, přijde a rozepne mi triko a cucá...i víckrát za hodinu, v noci taky často...zase jsem začala žrát jak kyselina a sladká bohužel taky...Připadá mi, že čím víc kojím, tím větší mám hlad a chuť na sladký 😅

zanebudka
17. jún 2009

a popelka.miri čokoláda sa môže keď kojíš, ja si ju tiež občas / na môj vkus je občas veľmi často /dám, ale mám stále strach či sa malý nevyhodí, že vraj čoko je alergén a občas aj má na tváričke také maličké vyrážtičky,tak mám ešte väčšie výčitky, že som pažravá

matysekasasenka
17. jún 2009

baby ja tiez jem akoby za dvoch a tiez mam navyse nejakych 6az7kg a stale kojim a dost casto aj kazdu hodinu cez den a v noci kazde dve hod. a takisto mam stale chut na sladke a pudinceky a vtacie mlieko by som aj kazdy den jedla..a tiez sa do nicoho nevmestim a moj plny satnik len otvaram a hned zatvaram....takze mam take isto symptomy ako vacsina z vas, moja posledna nadej je ze ked raz prestanem kojit tak mozno nieco schudnem.

martao
18. jún 2009

Ahojte,

ja sa ani nesnažím chudnúť. Pokiaľ kojím, to zatiaľ neriešim. Pri prostrednom ma išlo poraziť. Okolo zrkadiel a výkladov som radšej ani nechodila.
Keď som po 2 rokoch prestala kojiť, to išlo nejako samo. Za 6 mesiacov som sa zo 78 kg dostala na 52 kg.
Takže približne za rok možno budem zasa kočka 😅

meleri
18. jún 2009

já nevím co to je s tím sladkým teda! 😕 jak tak vidím, tak nejsem sama! ale po porodu jsem teda jedla jenom to..nedokázala jsem vůbec jíst normálně ani si něco uvařit. manžel nosil pořád od čínana něco. pak se to upravilo. jím celkem zdravě jako před tím-zelenina, ovoce, trochu masa, sýry..ale prostě to prokládám tím sladkým... ☹ nemůžu bez toho teď žít! 😀

Martao,
tak to je povzbuzující že jsi to zhubla! no asi máš pravdu, radši se na to teď vykašlat, nemyslet na to... 🙂

aponchie
18. jún 2009

prvni dite bylo kojeno z mlika ,ktere se delalo asi z cokosky..skoro nic jineho nez sladke sem nejedla 😝 😀

natsa
autor
18. jún 2009

Ja to teraz riešim tak že nejem nič vyprážané a ked večerám tak si dám biely jogurt snažím sa troch cvičiť ale tak aby mi mlieko nezkyslo

popelka.miri
18. jún 2009

Zanebudka: moje holka se naštěstí neosypala po čokoládě, vlastně po ničem...teď má astma (po otci) , ale jinak alergik není, takže já žrala jak kyselina fakt všechno, hlavně čokoládu!! Jednou jsem neměla doma už nic sladkýho, tak jsem našla vzorek instntní kaše Sunarku pro mimina a sbouchla jsem aspoň tu 😀 Holt krize, no 😀

zanebudka
18. jún 2009

baby tak aspoň mám lepší pocit, keď viem že nie som sama taký hrozný žrút, a napíšte niekto čo okrem sladkého, hlavne zdravého jete. múdre knižky píšu veľa ovocia, zeleniny, ale pritom neviem akú zaleninu a ovocie by som mala jesť keď všetko na k / kapusta, kukurica .... / strukoviny, čerešne, maliny, citrusy - všetko sa nesmie, tak čo mám jééésťť 😉

kalo
18. jún 2009

zane: jako kojení a zdravá strava, to se naprosto vylučuje 🙂 Jak píšeš...žádné ovoce, žádná zelenina...vše, co je zdravé tak nadýmá...Já prvních 5 měsíců jedla snad jen suchou rýži. Malá měla bolení po všem..i po jídlech se sacharidy a mléčných výrobcích...Tak kila doslova lezly dolů a byla jsem jak kostra...Což mi už zůstalo 😀

martao
18. jún 2009

zanebudka,
ja som tiež bola do 5 mesiacov na ryži a zemiakoch. Potom som začala pekne s malým- mrkvička, jabĺčko.......Keď bude mať rok, možno sa najem aj to čo mi chutí.

natsa
autor
18. jún 2009

kalo a to sa dalo vydržať na tej ryži?nestratila si mliečko ked si tak schudla??

kalo
18. jún 2009

natsa: já to trochu nadsadila...samozřejmě jsem jedla hodně masa, olivy, kořenovou zeleninu a cukety jsem taky jedla- to nenadýmá..Ale když to tak s odstupem vidím, tak ten jídelníček moc pestrý nebyl. Kojila jsem 8 měsíců...

garfie
19. jún 2009

tak já jsem byla včera v bio prodejně-čekaly byste že si odnesu něco zdravého? Kdepak-můj nákup: dva lékořicové pendreky, hroznový cukr s příchutí mentolu, sezamová tyčinka, ořechy v medu, pět čokolád (každá z jiné země a s jinou příchutí). Stačí??? 😵

matysekasasenka
19. jún 2009

ja mam este 9r dceru ktorej kupujem sladkosti a pritom jej ich pomalicky sama vyjedam.....

dididi30
19. jún 2009

ja kojim a chudnem 🙄 ale ja uz nechcem, 😅 strasne vela toho pojem, nenormalne,muz vravi,ze som ako pasomnica 😀 😀 😀 ale ja to aj vybeham, sak pri dvoch detoch 😎 😉

petja
19. jún 2009

Co kojím,mám postavu jako nikdy 🙂 Úžasný 😵

levik82
19. jún 2009

ahojte,
ja som po porode mala hned vahu ako pred tehu. prve mesiace som schudla este nejake to kilo a teraz veselo priberam 😖 muz na mna pozera ake porcie si nakladam - jak za dvoch 😲 vsetci mi hovoria ze to preto lebo na kojenie potrebujem viac energie a ze ked prestanem kojit nebudem ani tolko jest. no ale podla mna riadna blbost - ved zaludok uz bude roztiahnuty. ci??? ukludni ma tu niekto ze to tak nebude? 😅

martao
20. jún 2009

levik,
u mňa to tak fungovalo. Prestala som kojiť a kilá išli samé dole. Keď to fungovalo pri 2 deťoch, tak dúfam, že sa to teraz nezasekne. 😀

levik82
20. jún 2009

martao 😉

ewellina
23. nov 2010

Ahojte, dlho tu nikto neprispel. Nájde sa niekto, kto tiež ide chudnúť počas dojčenia, tak ako ja? 😵

pepsyna
24. nov 2010

@ewellina mne isli kila po porode same-a to som sa vooobec neobmedzovala v jedeni-prave naopak,jedla som hrozne vela sladkeho...o 3 mesiace som bola na povodnej vahe a to som pocas tehu pribrala 22kg...teraz uz ale nemam mliecko a mam pocit ze som nejake 2 kila pribarala 😒 no diety pocas dojcenia sa neodporucaju,pretoze babatko potrebuje vela vitaminov od mamicky,dokonca sa neodporuca ani velmi rychlo chudnut,lebo sa vyplavuju nejake toxiny do mliecka,no neviem o tom nic konkretne,len sa mi zda,ze som to niekde citala... 😉

ewellina
24. nov 2010

@pepsyna Ahoooj, vďaka, že si sa ozvala. Áno, je to tak ako píšeš, že netreba veľmi rýchlo chudnúť, ale to ja ani nechcem, ani hlúpe diéty nechcem. Tiež sa mi podarilo schudnúť po oboch pôrodoch, ale len tak samé od seba to asi nebolo, lebo som si dávala pozor na to, čo a kedy jem. No a teraz ma to čaká znova...

pepsyna
26. nov 2010

@ewellina ani ja diety neuznavam,myslim ze racionalny stravovanim by sa malo urcite schudnut a hlavne zdravo 🙂 no ked ja neodolaaaam sladkostiam 😒 to je moja droga 😀 potom to aj tak vyzera 🙄

newyorkgirl
26. nov 2010

@ewellina na chudnutie mas este cas, ved si len tot porodila, co pozeram, moj ma pol roka a bol plne kojeny, teraz sme zacali prikrmy, ja mam stale nejakych 8kg navyse, ale netrapim sa tym zbytocne, lebo viem, ze tie kila dolu pojdu, ale radsej pockam trocha... tiez sa snazim strazit stravu, jest zdravo, ale veru sem tam nejakej sladkosti neodolam 😀 no nenapchavam sa nimi nejako, takze kilecka isto pojdu dolu, uvidis... len teraz ak kojis, este nemas az taky vyber zeleniny, kedze vacsina naduva, takze babatko by mohlo boliet brusko, ja uz jem vsetko, ale cierne korenie v jedle robi malemu strasne zle, tak to vobec nedavam teraz nikde...

lenka0283
1. apr 2011

caute..ake cvicenia by som mohla robit ked kojim...mozem ist aspon na pol hodinku na korcule ked je teraz tak pekne...alebo cvicili ste nejako inak??Dakujem 🙂