Ako to je s kojením a chudnutím?

natsa
14. jún 2009

ako je to vlastne pri kojení chudne sa alebo schudnete až prestanete kojit.Čomám vlastne robiť aby som mala pôvodnú postavu,

belanka
14. jún 2009

to by som aj ja rada.ja som počas kojenia prvej dcérky schudla,ale nie len tak.trochu som kontrolovala čo jem a neskôr cvičila.ale jednoduchšie to nešlo.prestala som kojiť=pribrala som.sú aj také šťastné,ktorým to počas kojenia ide dole samé.ale ja medzi ne nepatrím.takže ťažko povedať...

marselina
14. jún 2009

máme půl ročního synka,během těhu jsem nabrala 20kg a už je mám dole.pořád kojíme a toho sladkého co spapám 😀 tak že kojením se hubne určo

johanda
14. jún 2009

natsa - já hubla během kojení a to tak, že moc 😝 . Po porodu jsem měla o kilo míň než před početím a cca po roce jsem chrastila. Pro návrácení původní postavy jsem musela hodně jíst 😅

venuse333
14. jún 2009

Ahoj, znam tedy spoustu lidi, co pri kojeni hubnou, ale ja mezi ne nepatrim, spis jsem pribrala.... tak snad az prestanu kojit 😎

onlika
14. jún 2009

natsa, tak ja som na tom ako marselina, v tehu som pribrala 20 kg a uz mam len 1 kg proti povodnej vahe 🙂. A tiez jem sladke pomaly na kila 🙂. Ja by som povedala, ze niektore maminy pri kojeni chudnu a niektore az potom, ked kojit prestanu. Len si myslim, ze ked sa prestane kojit, tak si treba davat vacsi pozor na jedalnicek. Na Tvojom mieste by som sa tym az tak velmi netrapila a snazila by som sa zaradit nejake cvicenie, ak je to aspon trochu mozne.

ivis
14. jún 2009

ahoj, myslím, že to nejde brát všeobecně, že každý hubne, někdo naopak tloustne. Já jsem slavným 13měsíčním kojením zhubla 1kg 😒 ☹ 😠
To je jak někomu se kojením vyplavují endorfiny, já jsem naopak trpěla depresemi a naprosto šílenou únavou. ale to už sem nepatří.
Tak kojení zdar, ale ne za každou cenu 😉

kulimka
14. jún 2009

Ahoj, tak já jsem se kojením dostala na původní váhu, hubla jsem každý měsíc kilo a teď se mi to ustálilo a dolů to nejde i když by ještě mohlo 😀 u dcery jsem zhubla až po skončení kojení, tak 5kg dolů z původní váhy. Ono ale záleží i na věku, když má někdo sklony k tloustnutí, tak po třicítce už to jde fakt ztěžka... ☹

natsa
autor
14. jún 2009

Poznám niektoré ktoré nekojili len preto aby schudli,počula som že pri kojení sa chudne tak som na pomikove,zo svojej skúsenosti viem ,že ked cvičím trocha- povrchne tak mi idú kiládole pomali,dnes som sa vážila a mám dole 4 kg dávam si pozor večer nejem ešte by som chcela dat dole 10kg trápima to lebo mám plnúskrinu handrí a ja teraz nosím pár oblečeni ktoré oblečiem,blíži sa leto a ja som ako húfnica

majcik
14. jún 2009

Myslim si, ze tieto veci su velmi individualne. Ja som pribrala v tehu 22-23 kg a nepodarilo sa mi to zhodit vsetko pocase kojenia, kojila som 14 mesiacov. Zo zaciatku to islo dole, potom som zacala aj priberat, tak som si musela davat pozor na stravovanie, pridala som viac pohybu a neskor som zacala cvicit. Potom sa mi podarilo zas trosku zhodit, ale este stale nie som na povodnej vahe, cca 7 kg mi ostalo a aj tych by som sa chcela zbavit. Nekojim uz asi dva tyzdne, zatial som nezacala priberat, dufam, ze ani nezacnem, ale davam si pozor na stravu a cvicim.

Ja si myslim, ze chudnutia sa netreba bat ani pocas kojenia, jasne, ze urcite druhy pohybu hlavne zo zaciatku nie su vhodne a da sa nieco spravit aj stravovanim ... len tazko oklameme hormony, ze? Myslim tie strasne chute na sladke a podobne. 😀

zitaje
14. jún 2009

Ja som chudla do pol roka, cize kym som vylucne kojila. Potom som zacala pozvolna priberat. Ked som dokojila, zase som trochu schudla. Pri druhom dietati zatial scenar rovnaky, len som este nedokojila, takze priberam... ale uz idem so sebou nieco robit, ved to je hroza! ☹

mamutka
14. jún 2009

podla mna to vobec nesuvisi, ja som nabrala v tehu 20 kg, po porode dole 10 a potom sa to nepohlo ani o deko, ci som sa stravovala zdravo alebo som nejedla skoro nic, koli maleho prdikom, vaha sa nepohla 😠
az potom som dostala mrchu a moj manzel prisiel zlozitou dedukciou k zaveru, ze kym som nemala mrchu, chudnutie neslo, teraz mam a schudla som 3 kg a aj na neho mam chut 😀
kazde telo je ine, takze to treba asi nechat tak, ak to nejde, pojde to trosku neskor, sak hlavne nech nepriberiem zas 😒

mirri
14. jún 2009

natsa,ja taky slysela,ze se hubne pri kojeni,ale ja mezi ty stastne nepatrim.. ☹ behem tehu jsem pribrala 14 kilo a 7 mi zustalo.za 7 mesicu kojeni mam stale stejnou vahu,nejde to dolu a to se teda neprejidam...
asi se budu muset zacit hodne omezovat.taky mam plny satnik a nemuzu nic nosit.. 😝

miskachrumka
14. jún 2009

ahojte a koje to so zenami po cisarskom?!ja som pocisarskom mali ma 3mes.a 2tyzdena a neviem kedy mozem zas cvicit a sportovat zevraj po casarsko je to obmedzene!poradiet niekto ja som pocas tehu pribrala 18kg a este stale mi chyba 10kg tak dost nveim ci mozem už nieco so sebou robit!

egyptanka
14. jún 2009

miska, zenam po cisarskom sa odporuca zaradit light cvicenie po 4 mesiaci od porodu. Dojcenim sa chudne, lebo telo dojcenim velku energiu a preto dojcacia zena by mala zvysit energeticku hodnotu o 500 kJ denne. A babule, ktore dojcite ved uz take kocikovanie je velmi dobre na postavu. Ja mam pocit, ze sa mi troska spevneli stehna a zadok. Len skoda, ze to brusko mi este ovisa. Ale uz sa tesim ked sa vrhnem po ukonceni dojcenia na cvicenie.
Namahave aerobne cvicenia sa nedoporucaju, lebo pri tom sa vyplavuje kyselina mliecna do mater. mlieka, ktora ho potom znehodnocuje.

veruska007
15. jún 2009

Tak ja taky kojenim nehubnu 😠 , ty 3 kg z porodnice, co jsem si donesla, mi zustaly. 3 kg zni skvele, jenze ja pred otehotnenim mela hormonalni problemy a pribrala skoro 20 kg, takze jsem se tesila, jak zhubnu kojenim... a ono nic 🙄

ali27
15. jún 2009

ahojte, tak ja som tiez po cisarskom a mam navyse este 10 kg. po porode slo dole 7 a potom sa to zaseklo, skor naopak, ide to opet hore. ja musim vela papat kvoli mliecku, stale nieco zobkam, ked nepapam, tak mam mliecka hned menej... takze kojenie a chudnutie u mna teda do kopy nejde. tiez sa na seba nepozem pozriet, zvacsila som sa v podstate o 2 konfekcne velkosti z 38 na 42, vsetko sa trasie, ale co s tym. doma pocvicim cca 20 minut dokopy, idem aj von sa prebehnut s kocikom. ale najskor to pojde dole ked prestanem s dojcenim... take su skusenosti mamiciek okolo mna, takze spolieham na to 🙂 zatial sa snazim velmi nestresovat kvoli vahe, hlavne ze je mliecko 😎

monik76
15. jún 2009

ahojky, taky jsem v těhu pořád slyšela jak kojením zhubnu a ono houby. Kojila jsem 15 měsíců a váha se po návratu z porodnice ani nehla. Začala jsem hubnout až jsem omezila kojení a na původní váhu co jsem měla před těhu jsem se dostala až jsem přestala kojit úplně! Takže je to asi hodně individuální, někdo hubne, někdo ne. 🙂

miskachrumka
15. jún 2009

ali27 ahoj aj nekojim už 2 mesiace a aj tak to nejde dole papam vela zeleniny a vecer papam iba aokolo piateja aj to len trosku denne prejdem 4km s kocikoma hovby nic ano gram!ale zadok sa mi zmensil aj stehna ale ten tuk okolo pasa nic ztoho mam traumu!ono ako sam bola rezana od pupka dole tak to vyzera este strasnejsie!tak kupanie cez leto neprichadza do uvahy! ☹ rozmyslam ze u starkej mame zeleninu ze pojdem okopavat 3krat do tyzdna a dam si igelit okolo pasa ze to pomaha ja sa chcem halvne tam zbavit tukov!ja som pribrala 18kg a ked som sa postavila na vahu 4dni po porode tak som mala o 8menej tak este desat a maam pocit ze tych desat kilo mam len okolo pasa! ☹

ajajaaaj
15. jún 2009

no ja zase som na svoju povodnu vahu padla asi po 2 az 3 mesiacoch a vlastne som mala aj menej...vsetci hovorili manzelovi, ze ci mi nedava jest, ze som taka chuda a mala zase bola baculka...takze mne kojenie uberalo kilecka

natsa
autor
15. jún 2009

ja som sa dneś merala ešte za slobodna som mala cez prsia 80 teraz 103 o páse ktorý už nexistuje už radšej nepíšem

kacka.va
15. jún 2009

já jsem měla původní váhu tak 6 měsíců po porodu. Ale podle mě to není jen kojením, ale i tím, že člověk jinak spí a je to jedno s druhým.

mona1111
15. jún 2009

ahojte, tak ja zavidim mamickam ktore koja a maju krasnu postavu. Ja mam este naviac 6 kg a tiez kojim ale tie kila nechcu ma opustit ☹ ☹ ☹

meleri
15. jún 2009

mám taky šest kilo nahoře, a to pořád kojím.... 😠 už nedoufám že to někdy zhubnu... ☹ je to smůla, protože se do ničeho nevlezu. ono se to nezdá ale 6 kilo je fakt mooooc... 🙄
závidím všem co při kojení hubnou! 🙂

berus222
15. jún 2009

mne zostalo 5, ale keby sa podarilo zhodit viac, bolo by to super, lebo som jak husenica. 😀 ale ako sa mi zda, skorej priberam, ako schudnem pri kojeni. a to sa obmedzujem a sladke nejem skoro vobec. tiez zavidim vsetkym, co pri kojeni schudnu.

meleri
15. jún 2009

taky přibírám.. a bez sladkého nevydržím... 🙄

egyptanka
15. jún 2009

ja mam od mojej predporodnej vahy minus 2kg. A hned po porode som sa zmestila do vsetkych nohavic 🙂

natsa
autor
15. jún 2009

Śťastná to žena

majcik
15. jún 2009

Veru ... ja sa nezmestim do ziadnych nohavic spred porodu, ak nepocitam jedny teplaky a pyzamove gate 😒

ditka1
16. jún 2009

ja tiez kojim a nic po porode 12kg dole este v nemocke a 8 mi ostalo,tie ani bohovi dole 😠

garfie
16. jún 2009

Já přibrala 10 kilo, z porodnice mi zůstaly tři, teď jsem 9 měsíců po porodu a mám o dvě kila míň než před otěhotněním. Cpu se jako protržená a denně dám celou čokoládu-připadám si jako prasátko! A už se bojím co nastane až přestanu kojit 😉 Ale moje kamarádky mají i opačnou zkušenost, zhubly právě až po kojení....nebo taky vůbec, je to strašně individuální.
Myslím že se to začíná lámat tak tři měsíce po porodu, někdo ale sice zhubne, ale změní se mu postava-rozšíří boky atd.