Ako to je s kojením a chudnutím?

natsa
14. jún 2009

ako je to vlastne pri kojení chudne sa alebo schudnete až prestanete kojit.Čomám vlastne robiť aby som mala pôvodnú postavu,

briketa
2. apr 2011

@lenka0283 cvicit s kojenim mozes uplne normalne, ak si OK, hned po sestonedeli sa odporuca zacat sa davat postupne do formy. rezkym krokom s kocikom, korcule, plavanie, pilates, joga, cvicit brusko, zadok.

s kojenim potrebujes prijat cca 500 kalorii naviac denne, co je jedna mala porcia zdraveho jedla (peceny kusok ryby so zeleninou) , nie jedenie za dvoch. tam sa dopusta mnoho zien chyby.

pekne sportuj, zdravo papaj a o par mesiacov si naspat v dobrej forme

syslunda
3. apr 2011

@lenka0283 presne ako pise briketa. keby tam bol "like" tak jej ho ucite dam 😎 neviem preco je nazor ze pocas kojenia by sa nemalo sportovat u nas tak zakoreneny....ja mam 4,5 mesacnu dcerku a zacala som naplno cvicit po 6 tyzdnoch (3x do tyzna aerobic). teraz ked je uz krasne tak chodim korculovat (za posledne 3 tyzdne mam za sebou uz 150km). plne kojim a nemam vobec ziadny problem aj ked mala chce papat hned po "dosportovani". takze, sportu zdar!! 😎 😎

lenka0283
4. apr 2011

@syslunda
@briketa Dakujem baby lebo mne hovorili ze necvic pokazis si mlieko ale mam kamosky ktore cvicia normalne...dakujem vam za rady urcite sa do cvicenia pustim >

cudo
4. apr 2011

ahojte,
ma to zaujalo tak pripajam moj pribeh. Mam 4,5 mes. babo a pri tehu som pribrala 17 kg, pricom mi bolo az do porodu dost zle, vracala som a jedla som velmi, velmi zdravo... aj som cvicila cvicenie pre tehotne 2x tyzdenne. na konci ma uz az doki krotil ale priberala som stale. Dost som sa bala ze mi zostane 10 kg na dozivotie a kedze som nikdy nebola tintitko a ako dieta som bola poriadna buchta tak som sa kil navyse dost bala. Cez sestonedelie som skusala cvicit..ale mala som problemy s kojenim a tak som sa sustredila len na to ... mala dosiahla porodnu vahu skoro az po 2 mesiacoch. Ale kila isli zazracne dole...teraz mi zostalo uz len 1kg. A jem vazne ako slon... strasne mi chuti sladke, a kojim, kojim, kojim... mala hoci stale pribera len ha spodnej hranici...papka rada a vela.Zrejme patrim do tej stastnej skupiny zien ktore kojenim chudnu.... moja rada... kojit, kojit, kojit...

syslunda
5. apr 2011

@lenka0283 lenka drzim palce 🙂 urcite sa budes citit skvelo!!! ako som uz pisala s manzelom sa velmi vela nasportujeme a urcite sa mi mlieko nepokazilo 😎 mala je ako gula, uz sme ju dlho nevazili ale bude mat cez 7,5 kg a to ma presne 4,5 mesiaca 😉

00matula
19. apr 2011

Ahojte, no pridam aj ja svoje "trapenie"...tiez som od malicka bola tucko, a 15 rokov som drzala diety len aby som si udrzala zazracne schudnute kila v puberte...pocas tehu som pribrala 25kg mozno aj viac 🙂) a po porode to nie a nie zhodit aj ked stale kojim a dcerku som plne dojcila teda..ona pribera ako slon 🙂) v 8 mesiacoch ma 11kg!!! Po pol roku som zacala ako tak davat cca 1kg za mesiac dolu...Cvicit sa mi nedalo, kedze ma mala pri porode roztrhala na franforce🙂)) a bolest pocitujem este aj teraz obcas. Ono sa vravi, ak zena cvici aerobne cviky, alebo rychlo chudne- viac ako 2kg za mesiac, tak do mlieka vyplavuje toxiny...naco si trovit vlastne dieta....ked pride cas, tak sa mozme zacat zaujimat aj o cvicenie a diety...nato budeme mat omnoho viac casu ako stravime kojenim a tym ze kojime davame nasim detickam vsetko naj co v tomto veku potrebuju...a toxiny im veru netreba 🙂

miika
19. apr 2011

Ahojte,
tiez by som rada uz schudla a idem cvicit. Maly ma prave 3 mesiace a ja mam 6-8kil nadvahu a stale nosim tehotenske nohavice, pretoze sa do inych kvoli brusku nezmestim. Pri predoslych detoch som nezacala chudnut kym som plne kojila, tak som zvedava ci to cvicenie bude mat efekt. Kupila som si hodinky s pulsmetrom. Chcem zacat bicyklovat na stacionarnom bicykli a skusit korculovat na inlinoch (korculovanie je uzasne na zlepsenie postavy v oblasti noh a zadku, mam to uz vyskusane). Uz som zacala cvicit kalanetiku, ale mam pocit ze to je slabe cvicenie aby sa vaha pohla smerom dolu. S kalanetikou viem schudnut po skonceni kojenia, ale pri kojeni moc nie. Pruser je ze mam hroznu chut na sladke a neviem tu chut vobec potlacit, takze velmi casto zhresim. Vahu mam stale na cisle 75, cize nepriberam, ani nechudnem.

Precitala som si ze ak pri cviceni drzime pulz v aerobnom pasme, tak spalujeme tuky, nie cukry. Ak cvicime prilis intenzivne, spalujeme cukry a do tela sa vyplavuje kyselina mliecna, okrem ineho. Prave preto chcem merat pulz a dodrzovat spravne pasmo. Dam vediet ako to dopadlo...

agathokleous
27. aug 2011

Ahojte tak ja som 4 mesiace po porode, kojim, a nechudnem naopak priberam, uz som z toho na nervy a to nejem nejako viac, proste som nafuknuta ako balon. Pocas tehu som pribrala 11 kg , tyzden po porode 13 kg dole. tesila som sa super, ani brusko mi neostalo, no teraz som styri mesiace po porode a mam asi 3 kg navyse, dufam ze ked prestanem dojcit tak pojdu opat dolu. lebo mi j uz vsetko male a som z toho na nervy , hlavne ked je leto a mas sa povyzliekat do siat , no necitim sa vobec dobre takto, ale zasa kvoli tomu kojit neprestanem🙂

sova33
27. aug 2011

@agathokleous Ahoj, to máš ještě dobré.Já jsem přibrala 25 kg, po porodu shodila 9 a to, co jsem si dovezla z porodnice, mám pořáád!! A to jsem šest měsíců jenom kojila, teď přikrmuju, ale pořád kojím. Neobleču se vůbec do ničeho a mám o dvě velikosti víc 😒 Takže já ti závidím

agathokleous
27. aug 2011

@sova33 tak to Ti nezavidim , ja som potom na tom este super, tak vidim ze su na tom aj horsie niektore baby, ale ja si myslim ze ked prestaneme kojit tak to pojde dole, aspon mavas menstruaciu? lebo ja nie vobec a podla mna je to aj tym, no proste niekto kojenim chudne niekto pribera , ja som bohuzial z tych ktore priberaju, ale pre moju malu vsetko a dufam ze to ostane takto ze uz to nepojde vyssie, a ze ked prestanem kojit tak to hadam zhodim🙂 drzim ti palce a vela zdaru v chudnuti, neboj pride cas ked to zhodis a zas sa vojdes do starych veci🙂

sova33
28. aug 2011

@agathokleous Ahoj, taky doufám, že se do nich časem dostanu. Menstruaci taky ještě nemám, takže to je fakt taky možná tím. Uvidíme 🙂 Hodně zdaru i tobě.

onetka
21. aug 2012

já při kojení nehubnu vůbec ☹ ale už jsem se naštvala, hecla jsem se a upravila si jídelníček. Za rok chci mít minimálně 17kg dole a věřím, že se mi to podaří vyváženou stravou, pohybem s kočárkem a hlavně pravidelným spánkem 🙂

zuzanka21
10. sep 2012

Ahojte dievčence, ktoré ste z BA (bohužiaľ zatiaľ iba v ba) máte čas jednu hodinu do týždňa a chcete chudnúť tak mi napíšte Mám veľmi dobrú skúsenosť so skupinovým chudnutím Je to kurz zdravia, výživy a zdravého chudnutia, žiadne tabletky na chudnutie ak chcete vedieť viac tak IP Je to naozaj účinné ja som takto zhodila už 10kíl.
Alebo ak by ste chceli pribrať pár kíl a vyformovať si postavu tiež vám viem pomôcť

shelly666
11. nov 2012

No ja som pribrala asi najviac.. 35kg hore.. ale mala som tiez problemy v tehotenstve a vela som lezala a jedla.. Predtym som bola vkuse v pohybe. Po porode islo 15 kg dole. V priebehu mesiaca dalsich 5 kg dole. No a potom sa to zastavilo a nic sa nedeje.. Snazim sa obmedzovat hlavne vecer. Chystam sa aj behat ale zatial nieje cas. 🙂 No chcela by som dat aspon 20 kg dole.. Poradte mi ako.. do leta by som chcela zase svoje stare oblecenie vidiet na sebe..

dooriska
14. nov 2012

@venuse333 mám to také tak 😒

dasa0402
23. nov 2012

@syslunda ahoj chcem sa ta opytat ci mala neodmietala mliecko hned po cviceni chcem zacat cvicit mam 4 mesacneho synceka ale bojim sa ze mi to ovplyvni chut mlieka a este som pocula ze vraj po cvicen by sa nemalo aspon 2 hodinky nekojit tak neviem mozes mi poradit dakujem

syslunda
27. nov 2012

@dasa0402 ahoj, Ellka s tym problem nemala nikdy a to sme dost sportovali. Drzim palce a hor sa do cvicenia 🙂

presovcanka8
12. apr 2013

prešovčanka8 :ahoj mám 29 rokov počas tehotenstva som pribrala 25kg po pôrode som hňed schudla 15kg mam 5 mesačného synčeka stále ho kojím nedari sa mi schudnut teraz momentálne som na tej istej váhe niekto hovorí ze počas kojenia sa chudne a niekto priberá stravujem sa normálne nedržím dietú lebo vrajže to neňi dobre popri kojeni neviete mi poradiť co mám robiť ako mám schúdňuť hlavne s brucha a z bokoch môžem cvičiť teraz kedˇ kojím

andreal25
24. apr 2013

Ahojte, ja mam tiez problem s vahou. Pred mojim tehu som sportovala a drzala som si postavu, no pocas tehu som pribrala s dcerkou 30 kg a nie a nie to dat dolu. Dcerku som porodila cisarskym a neviem kedy by som mohla cvicit vo fitku ako pred tym. Vie mi niekto poradit? Moze sa to po cisarskom? Dcerka ma teraz 3 mesiace a mne zacali kila este ist hore :(((( co mam robit?

kocour1
10. jún 2013

Ahoj, já plně kojím 5měsíců, něco jsem zhubla, ale samo to už moc nejde. Nejspíš nepatřím mezi ty šťastné. Začala jsem sportovat, jídlo neomezuji kvůli kojení a zatím to moc nehrotím. Přesto bych řekla, že sport pomáhá🙂
víc o tom píšu na svém blogu: http://materskadovolena.blogspot.cz/2013/06/hub...

francesska2
12. jún 2013

@marselina ja nejej ani sladké, kojím a aj tak od pôrodu popri tom kojení len priberám :( a to som sa tešila na chudnutie...

miruska756
18. jún 2013
savanah111
18. jún 2013

ahojte baby! tak sa pripajam aj ja. Ja som po porode 6tyzdnov, vlastne uz skoro 7🙂 kedze som cez tehu pribrala strasne, ani neviem kolko presne radsej to ani nechcem vediet ale kedze som sa dost rychlo po porode zotavila musela som so sebou zacat nieco robit, tesila som sa na to este pred porodom, ze sa dam dokopy.. tak som zacala menej jest, predtym na ranajky aj tri rozky teraz si dam jeden a kopec zeleniny, obed normalne kvoli mliecku, to je prvorade, chcem kojit a kojit co najdlhsie.. takze jem pravidelne kazde 4hod, a po piatej uz nic, ani mi to nechyba, nie som hladna, cvicim jillian michaels a zumbu, pasaze kde cvicia s cinkami robim bez ciniek, lebo nejak extra zatazovat prsne svalstvo nechcem kvoli mlieku, ale inak robim vsetko ako treba, vobec nemam svalovicu, citim sa uplne dobre, lepsie ako by som mala jest len same tucne veci a sediet na riti lebo kojaca zena je zakonom chranena a nemoze na nu ani mucha sadnut lebo koji. Kojenie je krasna vec, a prisla som na to az pri druhej dcerke, ale urcite sa popritom netreba nejak extra obmedzovat v jedeni ani v pohybe. Vela som predtym ako som sa rozhodla zmenit zivotny styl som vela citala aby som o to mlieko naozaj neprisla, lebo niesom laktacna poradkyna ani doktorka, alee som mama a chcem to najlepsie pre svoje dieta, niektory odbornici dokonca tvrdia, ze aj olypijske sportovkyne kludne renovali aj ked kojili a nic sa nestalo, mala ma zatial dost mliecka a sem tam si ho aj a "okostujem" ci nemeni chut, lebo vraj mlieko okislie ked zena cvici, ale nic take som nepspozorovala a keby ano ihned by som to riesila. Takze kazda sa pozname najlepsie, co vyhovuje mne nemusi inym a naopak, treba sledovat svoje telo a hlavne svoje babatko.. 🙂

beshinka
5. dec 2013

Ja som pribrala20 kga srale tie kila neidu dole som sice pol roka po porode ale a i kilo neislo zon
Na dole som stoho zufala

beshinka
5. dec 2013

Prosi poradte mi ako schudnut totisto ja stale kojim

patkaza
27. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

počas kojenia by ste chudnuť urite neamli ... nejaký kila možno niekto schudne prirodzene a,e nasilu by sa chudnuť nemalo http://akoapreco.com/nechudnete-pricinou-moze-byt-pomaly-metabolizmus/

patkaza
28. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ono základom ako začať chudnuť je zrýchliť si metabolizmus

livia1986
31. júl 2016

@cudo Žiaľ to nie je môj prípad :(

tina87tina
29. okt 2016

@miskachrumka ak necítiš bolesť pri bežných činnostiach tak po cisárskom môžeš cvičiť, začneš pozvoľne A potom pridávaš na tempo pstupne.

zuzuliennka1
17. júl 2018

ja dojcim a nechudnem, uz je to pol roka. skor mam pocit ze priberam, resp. nehybe sa to, brusko mam stale ako tehotna. ja asi schudnem az ked dokojim.
ale zacala som uz cvicit, hlad uz nie je taky brutalny, takze na veceru opat len surova zelenina a cottage. tak snad.....