Ako začať chudnúť?

katie303
29. mar 2016

viem je tu vela prispevkov ale aj tak to sem dam. zacala som rano dietovat ak9 kazdy pondelok lebo vaha uz ukazuje 3 ciferne cislo. tak ja aj chcem schudnut do leta ale neviem ako. rano som mala ovsenu kasu s bananom na obed kura so zeleninou a cistu vodu....prisla kriticka hodina a uz som mala pribinacka a 2 keksiky lebo som bola hladna. ja nelubim tie zdrave veci salaty a vsetko bez cukru a cistu vodu. co mam jest aby som nebola hladna

katrinka8
29. mar 2016
pribinak
30. mar 2016

@katrinka8 aspon ze tak ;)

babulka82
30. mar 2016

@katie303 jedz to čo ti chuti ale malicko z maleho tanierika ,pravidelna strava min.5x denne ,vela vody alebo nejaky bylinkovy čaj a nejaky pohyb k tomu kardio alebo rychla chodza a chudnutie je zaručene.Žiadne sladkosti a čipsy .

erika161
30. mar 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@babulka82 len niekedy je to dost tazke to dodrzat 🙂

babulka82
30. mar 2016

@erika161 tak je ale ked človek velmi chce všetko sa da 😉 a trojciferne čislo na vahe už neni len otazka vzhladu ale hlavne zdravia. Ja tiež momentalne zhadzujem ale len nejakych 6-7kg. Vyhodila som sladke a muku zatial je to tyžden a uprimne citim sa ovela lepšie.

misel0806
30. mar 2016

@katie303 no ked chces drzat dietu tak pribinacika nechaj radsej v obchode aj stymi keksikmy... Tebe zdrave jedla nechutia tak ak chces schudnut.. Sak clovek musi jest pet krat denne mensie porcie.. Vela pohybu a potneho rezimu.. Namiesto pribinacika si daj jablcko alebo pomaranc struhanu mrkvu pokvapkanu citronom.. Ale chudnutie sa zacina predovsetkym v hlave... Ak sa raz das na cestu chudnutia a vybocis znej tak to mozes akurat tak zabalit... Kila ti nepojdu dolu lusknutym prsta. Daj si na chladnicku fotku stvojou aktualnou postavou najlepsie v plavkach a uvidis ci ti pribinacik este bude chutit😀

timea7
30. mar 2016

@katarinamarkova
@pribinak to mi je jasné, že ľuďom na vozíku ubúda svalová hmota, mala som na mysli ľudí, ktorí sú odkázaní na invalidný vozí, majú nadváhu a musia schudnúť, napr. kvôli operácii. A schudnú. Pravidelným prísunom zdravej vyváženej stravy v malých dávkach, vylúčením sladkostí, no cvičiť necvičia.

timea7
30. mar 2016

@stardust pohyb má vplyv na chudnutie, ja som to nikdy nespochybnila, ide to s ním rýchlejšie, telo nie je po zhodení kg ochabnuté, ale práve to, že bez pohybu sa schudnúť nedá, je mýtus. Dá. A záleží aj na tom, čo si kto pod pojmom pohyb predstavuje.

gucciok85
30. mar 2016

@katie303 chces schudnut ale bez zeleniny. Bez zeleniny to nepojde. Nijaku zeleninu nelubis? Ani mrkvu, zelenu fazulku, cinsku kapustu, cviklu...? Nie si zvyknuta. Mozes aj naparovat. Milion receptov je na nete. Ty sa len vyhovaras, ze nelubis... A male porcie bez zeleniny tiez nie je riesenie. To by bolo hladovanie. A to dlho nevydrzis . 🙂

1erika3
30. mar 2016
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

@katie303 hladovanie je ta najhorsia volba, pretoze telo si to zapamata a jeden skrat nastane a tak sa vsetkeho najes ze to vsetko naspat priberies

katarinamarkova
30. mar 2016

@timea7 ale ved áno dá sa schudnúť aj čisto úpravou stravy bez akéhokoľvek pohybu.....ale to človek okrem tuku prichádza o značné množstvo práve svalstva, takže aj keď ide ručička na váhe dole, je to dosť zlý spôsob chudnutia.
áno človek schudne príklad 10kg - z toho 5kg tuky, 5kg svaly.....schudne takto za dva mesiace.
áno, človek, ktorý k upravenej strave pridá zdravý pohyb....schudne za dva mesiace možno tiež 10kg - 11kg tuky a priberie 1kg na svaloch. ( samozrejme len príklad )
- aj ludia na vozíkoch cvičia, to že nemôžu behať neznamená, že sa musia zdržať akéhokoľvek pohybu.

timea7
30. mar 2016

@katarinamarkova ja tu vôbec neobhajujem chudnutie bez pohybu, to vôbec nie, naopak, pravidelný pohyb by mal byť súčasťou životného štýlu každého z nás, bez ohľadu na to, či potrebujeme chudnúť alebo nie. Schudnúť 10 kg za dva mesiace nie je najrozumnejší spôsob znižovania váhy, optimálne sú 2-3 kg mesačne. Pri takomto tempe, ak teda človek neleží celé dni v posteli, pridá aspoň prechádzky a sem-tam napr. plávanie, k úbytku svalovej hmoty prísť nemusí. Ja som tu len chcela napísať, že aby človek schudol, nemusí nutne makať do úmoru v posilke, ako je tu v mnohých témach prezentované, ako jediný možný spôsob znižovania váhy. Viem, že ľudia na vozíkoch cvičia, posilujú hornú polovicu tela, najmä svalstvo rúk a chrbta, aby boli čo najviac sebestační.

katarinamarkova
30. mar 2016

@timea7 ok chápem, ale ono to tak trosku vyznelo 🙂 z tvojich príspevkov, že pohyb je pri chudnutí vlastne nepodstatný....
aj prechádzka = pohyb
nezmyselné mučenie sa v posilke = hlúposť
zmysluplné cvičenie, prechádzkou či v posilke = super
........asi sa v podstate chápeme.......

timea7
30. mar 2016

@katarinamarkova nie, vôbec som to tak nemyslela, možno som to zle napísala, len nemám rada príspevky typu - jediný zaručený spôsob chudnutia je makať, cvičiť, stravu obmedziť, pri tom sa na jej zloženie až tak nepozerá, alebo nejesť po 17,00, prípadne zmenšiť porcie na minimum, čo môže viesť paradoxne k priberaniu, ak je príjem príliš nízky. Nie na každého platí, že ak obmedzí poobede sacharidy a zmenší porcie, tak kg pôjdu veselo dolu a nízku váhu si navždy uchová.

erika161
12. apr 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@babulka82 ja by som muku mozno zvladla vyhodit ale to sladke by mi problem robilo :(((

slavenka6
12. apr 2016

@erika161 a prave to sladke je alfou a omegou vsetkeho

diridiridin
12. apr 2016

@katie303 Trojcifra už zrejme ohrozuje tvoje zdravie... Takže sa obráť na poradcu, čo ti vystaví nejaký jedálniček alebo povie, čo máš jesť a čo nie.

A bez tej časti, čo tebe nechutí, to nepôjde. Tvoje telo a ústa si musia odvyknúť od silných výrazných chutí... Potom ti uz bude aj zelenina a cista voda chutiť inak 🙂 Ako, ja tiež nemám zrovna telo fitnessky, ale ak si to nechala zájsť takto ďaleko, tak už sa budeš musieť poriadne zatnúť.

Držím palce 🙂

stepanka274
12. apr 2016

@katie303 - mne sa minúlý rok podarilo schudnúť takým štýlom, že somzačala piť veľa vody, oklameš tým žalúdok, zo začiatku sa musíš nútiť, ale po čase ti to pôjde aj samé. Tiež som užívala taký prírodný prípravok - kvapky - Schizandra čínska -je to na upokojenie, na dýchavičnosť a vedľajší účinok je úbytok hmotnosti. Drží palce a pevnú vôľu!

travnerka12
12. apr 2016
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

@erika161 vzdy sa da najst aj zdrava alternativa sladkeho 🙂