Ako zostaviť zdravý jedálniček pre štíhlu líniu?

kathrin6
7. jan 2009

Ahojte vie mi niekto poradiť ako zostaviť zdravý jedálniček pre štíhlu líniu?Vďaka

yasminelle
10. feb 2009

Ahojte, aj ja som sa pustila do boja.
No v prvom rade sa treba prepnúť v hlave a povedať si, že to fakt chcem. Ja diétu vždy poruším cez víkend, lebo vtedy na mňa číha najviac pokušení.
Už to tu bolo napísané, že diétou sa schudnúť nedá, ale jedine dlhodobou úpravou stravy. To znamená znížiť príjem zvýšiť výdaj. Bez cvičenia to nejde, lebo nechceme byť len chudé ale aj pekne vytvarované predsa.
Začala by som tým, že treba znížiť porcie a vyhýbať sa vyprážanému, mastnému, sladkému, smotane...veď to poznáte.

Raňajky:
chlebík celozrnný, trošku masla, plátok šunky a neúdeného syra, paradajka alebo kúsok šalátovej uhorky
alebo obmena - vajíčko, nejaká pomazánka alebo biely jogurt so všelijakými vločkami (kľudne aj sladenými, čokoládovými podľa mňa)

Desiata:
Ovocie (1 jablko, 1 pomaranč, 1 mandarínka, 1 banán...)
alebo dve mrkvičky, kaleráb, mrkvovokapustový šalát
+ hrsť orieškov, sušené ovocie, musli tyčinka, jogurt, pohár mlieka....

Obed:
Veľa veľa dobrého šalátu + biele mäsko alebo ryba

Olovrant: to čo na desiatu

Večera: to čo na obed
teda. 2x do týždňa určite papať pečenú rybu alebo aspoň tuniaka v konzerve

Kľudne si dajte aj polievky, tie sa podľa mňa môžu jesť všetky neobmedzene. Pozor na ovocie!!!! Radšej zeleninu, tá sa môže neobmedzene...
No a kľudne si môžete dať niekedy aj čokoládku, aj kúsok vysmážaného. Zoberiete detičky na dlhšiu prechádzku a je to vonku.

No tieto typy nie sú vôbec žiadne tajomstvá, len je veeeeeeľmi ťažké to dodržiavať.
Ak by niekto múdrejší s niečím nesúhlasil, kľudne napíšte, rada sa poučím čo robím zle... 😅

miri.b
11. feb 2009

ja davam tip na super stranku www.chudnutie-ako.sk

mimikyky
11. feb 2009

ja som skôr za toto:

raňajky: ovsená kaša,ovsené vločky s mliekom,prípadne čokovločky s orieškami /emco/+mliečko

desiata: ovocie aspoň 2kusy+100ml jogurt

obed: šalát /zelený,ľadový, čínska kapusta, mrkva, ale hlavne paradjka,uhorka,paprika/ + kurcie,morčacie mäsko a na to ešte opečený celozrnný chlebík /ryba + zeleninový šalát/ /kuracie+trocha celozrnnej ryže+zelenina/
/ryba+zemiak+zelenina/

olovrant: celozrnný chlebík / wasa chlebík je ešte lepší/ + syr+šunka+ zelenina , alebo tuniak,cottage syr,jogurtový nápoj

večera: zelenina + syr na kocky, zelenina+ ryba,kura

2večera: tvaroh+wasa chlebík

ovocie by sa malo papať len doobeda,kvoly cukru.......ak poo, tak jedine hneď po cvičení

ja nedelím, doobeda treba papať viac sacharidov kvoly energii,a oobede viac bielkovín

mne sa takto darí krásne schudnúť,samozko aj s cvičením 😉

felicia1
23. jún 2009

preberam stafetu 😀

lucxy
23. jún 2009

felicia strc sa vies kde 🙂 myslim v dobrom

zuzu80
23. jún 2009

felicia, prebrat by si sa mala ty....

lucxy 😀 😀 😀

lucxy
23. jún 2009

ale vies kde doma 😀 😀 😀

felicia1
23. jún 2009

tato tema bola skoro na konci tak som ju chcela len ozivit ked uz ma mimi vyhodila z jej

mimikyky
23. jún 2009

musela som.............nedalo sa..............

felicia1
23. jún 2009

tebe to tak vyhovovalo

monkula
23. jún 2009

mimi, poď preč......

kašli na to.... diana, dobrú zábavu....

papuu
5. mar 2010

ahojte, nevedel by mi niekto poradit?? potrebujem do mesiaca zhodit par centimetrov z pasu a bokov.aj pomocou delenej stravy, pravidelne cvicim, a mam 173 cm, a vahu 63..vopred dakujem 🙂