Behám a aj tak priberám. Je to normálne?

nadka7770
2. nov 2009

AHOJTE. Prosím viete mi poradiť? Chodím behať 2-3 krát do týždňa 3km za 20 minút. No behám už od septembra a neschudla som ani gram a na váhe som skôr pribrala až 2,5 kg. Je to normálne??,Aké máte skúsenosti. Ako mám schudnúť zo stehien, zadku a brucha??? Máte nejaké skúsenosti? Prosím podelte sa o ne. Ďakujem.

mirka099
2. nov 2009

Ahoj.. no je mozne ze si aj pribrala, to z toho ze ti narastla svalova hmota...aj ja som behavala,ani nie koli chudnutiu, bavilo ma to...a mne vzdy vraveli tak ze po 20 min. sa len zacinaju spalovat tuky...
bohuzial ti viac poradit neviem 😒

bocan77
2. nov 2009

ahoooooj....ak mozes,tak behaj dalej..urcite sa to casom odrazi na vahe...ja som kedysi tiez behaval a mal som potom super kondicku a co sa tyka vahy,tak co som jedol,to som jedol,takmer nic som dlhu dlhu dobu nepribral...vzdy som to vybehal 😉

nadka7770
autor
2. nov 2009

ked budem v zime behat ,pri zadychani nebuedm chora???aj to ma dnes odradili od behania. nemate skusenosti ci je dobre behat vzdy a za kazdeho pocasia??? a co sa tyka brusakov.ja som denne robila az 150 brusakov a po dobu az 6 mesiacov a zda sa mi,ze ani brusko sa mi nevyrisovalo.tak ako to mam cvicit??, dik

bocan77
2. nov 2009

ja som behaval za takmer kazdeho pocasia...trochu som vtedy aj otuzoval a 7 rokov som nevedel co je chripka....ale na kazdeho cloveka to moze posobit inac...co sa tyka brusakov,tak moc Ti neporadim...mna vzdy pri tom hrozne boleli krize,tak som sa potom na to vykaslal 🙂 ......ale je dobre si k niecomu lahnut ( napr. k posteli ),dvihnut nohy na postel a tak robit brusaky...

nadka7770
autor
2. nov 2009

dakujem

mimikyky
2. nov 2009

narástla Ti svalová hmota,a tá je ťažšia ako tuk, takže je to ok 😉

na brucho treba cviky striedať, a robiť aj na spodné, šikmé,horné brucho 😉

jesika26
2. nov 2009

nadka - až po 20 minutach sa začínajú spaľovať tuky, ale kondička sa ti zlepšuje a ak sa ti dá, tak predlžuj trasu a podľa mna nemusíš merať čas za koľko to ubehneš. A k tým brušákom, je zbytočné ich robiť denne, každý druhý den úplne stačí a striedať cviky ako napísala mimikyky, na toto je dobrá aj fitlopta

aktak
2. nov 2009

brusaky (ked ides hore) rob len do bodu kym zapajas vylucne brusne svaly, nie chrbat - len potial, cize vooobec sa nemusis dostat ku kolenam hlavou ale len asi 30 cm nad zem, vtedy posilujes brucho a neposkodzujes si chrbat 😉

trixi
2. nov 2009

ahoj, beh 20 min nie je na spalovanie dostacujuci, spalovanie zacina pri aerobnej cinnosti 40 min. Okrem toho je potrebne striedat rytmus behu, urobit si tzv. plan, napr. 2 min. mierny poklus, 2 min. intenzivny bez, 2 min. rychlejsi beh a pod. Behat sa da v kazdom pocasi, je potrebne tomu prisposobit oblecenie, lekari neodporucaju beh ked je -5 st., citlivejsi jedinci si mozu pri nespravnom dychani obarit hrdlo, ale ak spravne dychas, tak vlastne mozes behat cely rok, samozrejme ked tomu prisposobis oblecenie. A tiez sa neodporuca behat ked je poladovica. Co sa tyka brusakov behom sa spaluje tuk a ten sa spali aj z brucha, ale je vhodne posilnovat svaly, je zbytocne cvicit brusaky napr. 40 min, radsej menej, ale dokladne previest jednotlive cvicenia, je ich potrebne obmienat. Brusne partie je najhorsie tvarovat. Staci, ked vynechas posilovanie brusneho svalstva na cca 2 tyzdne a si zasa na zaciatku. Moje poznatky vychadzaju z vlastnej skusenosti, z precitanych odbornych clankov v odbornych casopisoch ako aj rady trenerov vo fitku. Netrap sa, ze si este neschudla, este behas malo, a asi aj stale rovnakym tempom. Na trhu je dostat vyborny casopis Run, v ktorom najdes vela dobrych rad.

mamutka
2. nov 2009

veru tak, kup si Run, je malicky ale vyborny, plny dobrych rad aj o stravovani a pitnom rezime ked behas a tak

omfahad
2. nov 2009

Ahoj Nadka.....ja som behavala kazdy den 30minut.....zo zaciatku to islo tazsie, pretoze som nemala ziadnu kondicku, no casom sa to vylepsilo..az na to potenie po behu, co patri k tomu 😝 .....tiez mi rucicka vahy neukazovala ubudajuce kila, ale na rozmeroch mi ubudlo, co som si hned vsimla aj na obleceni......... 😉
Teraz, ked je vonku chladnejsie, tazsie sa mi behavalo, prestala som, lebo som si myslela ze v zime sa behavat neda, ale dakujem vsetkym ostatnym za info, urcite v tom budem pokracovat aj teraz, len sa lepsie obleciem.....

mamutka
2. nov 2009

no ja by som v zime nemohla, mam velmi citlive hrdlo na take veci, ani keby som mala sal aj cez nos a usta asi nepomoze. muz beha stale, ale obcas ked je to vonku fakt zle aj on skoci na stepper 😉
neboj, postupne sa dopracujes k behaniu aj 50 minutovemu, ale netreba to silit, kup si ten casak a drz sa odbornych rad, aj ohladom obuvi

nadka7770
autor
3. nov 2009

dakujem. tak zatra si pojdem zas zabehat. ja mam vysku 160 cm a mala som 55 kg a teraz cca 57,5 kg.....tak ma to nahnevalo.chcela som to vzdat. no dik za pomoc a zacnem zas po tyzdnovom oddychu.,majte sa. 😉