Budem znova štíhla. Pridáte sa?

krasotka
30. mar 2008

Ahoj babule. Tak ja som sa rozhodla! Už mám dosť tuku, fučania a pocitu, že si nemám čo obliecť. Mám 75 kg a záväzok, že chcem mať 55 kg. Dnes som začala dodržiavať delenú stravu, ktorou som už pred rokmi schudla za 8. mesiacov 13 kg. Budem rada, keď sa ku mne pridáte, aby sme sa mohli vzájomne podporovať. Otvorila som novú tému, aj keď o chudnutí je tu toho dosť, lebo ťažko sa nastupuje do rozbehnutého vlaku k iným už chudnúcim babám. Táto téma bude o našich konkrétnych výsledkoch, pocitoch, radách. Teším sa na Vás.

ivka19
1. máj 2008

vivien,gratulujem,si sikulka,len sa drz,inak mas uplnu pravdu,ze organizmus sa preorientuje,uz ani ja nemavam potrebu za kazdu cenu jest vecer a hlavne sladke,vzdy si dam nizkotucny jogurt,ja som dala dolu 5kg,ale predpokladam,ze teraz to uz tak nepojde,ale hlavne je ,ze sa citim lepsie uz aj s touto stratou 😎
tak sa chvalte aj ostatne babulky,drzim palce 😉

vivien742
1. máj 2008

ivka aj ja tebe gratulujem, ja sa tiež cítim lepšie a nevadí mi, že to pôjde pomalšie, mne stačia aj 2kg mesačne, veď sa pol roka je to 12 🙂 🙂 🙂 a čím pomalšie schudnem, tým dlhšiu dobu má môj organizmus čas sa prispôsobiť novému životnému štýlu a jojo efekt sa hádam konať nebude. V duchu si nadávam, že som nezačala skôr, veď to vôbec nie je zložité, ani nie som hladná. Ale radšej neskoro ako nikdy 😀 Držkajte sa!!!!

simka9122008
1. máj 2008

ahojte baby ja mam teraz 75 kg no a chcela by som to dotiahnut aspoň na tých 65, držím tú 90 dňovú diétu. Snažím sa trocha brušáky a bicykel , ale pri 2 deťoch to nejak časovo nejde momentálne som na ne sama náš ocino odišiel vonku za prácou.

vivien742
1. máj 2008

simka, mne by to aj išlo, keby niekto stál nadomnou a plieskal s bičom 😀 😀 😀 😀 nemám nejaké zvláštne problémy s takýmto spôsobom stravovania, ale nemôžem sa dokopať do nejakého pohybu, prechádzky sú moje maximum 😝 Ale budem musieť s tým niečo urobiť.

lekno
1. máj 2008

Presne ako hovoríš Vivi, ja tiež potrebujem nad sebou bič. Niekedy vydržím cvičiť aj mesiac a potom ma to prestane baviť. A vtedy už so mnou nehne ani stádo volov. Keď viem, že nemám nad sebou kontrolu, tak proste nemusím a hotovo. 😠

vivien742
1. máj 2008

lekno, ja keď už začnem a vydržím týždeň, dva, potom to už prirodzene patrí k môjmu životu, len nechápem, prečo to zase prirodzene zmizne 🙄

lekno
3. máj 2008

Tak to neviem ani ja 😠 Žeby lenivosť? 😎

vivien742
3. máj 2008

lekno - BINGÓÓÓ 😀 😀 😀

lekno
3. máj 2008

Až na to Vivi, že sme v tom bingu vyhrali z koláča dieru! 😀

vivien742
3. máj 2008

nevadí lekno, pre mňa je výhrou to, že dnes som mala o sedem kg menej ako pred mesiacoma od začiatku som tvrdila, že najprv chcem zmeniť stravovanie, neskôr pridám pohyb, obidve veci naraz by boli pre mňa veľkou zmenou a ťažko by som to dlhodobo vydržala a ja mám pred sebou ešte dlhú cestu...ja to nechávam zatiaľ na prechádzky, ale budem musieť rozhýbať celé telo, aby som nemala ochabnuté svalstvo 😖

lekno
4. máj 2008

Si proste profík Vivi 😅 7 kilečiek je úžasných 😲 Gratulujem!!! 😲 A neboj, s tým cvičením začneš neskôr a postupne, lebo čím má človek väčšiu nadváhu a čím viac shudne, tak tým má viac ochabnutú a ovisnutú najmä kožu. Ja potrebujem shudnúť "iba" 13 kilogramov, ale mne sa zdá, že tí, čo majú väčšiu nadváhu chudnú rýchlejšie 😠 Ale ja verím, že to obe prekonáme a že tej mrche Lenivosti lenivej ešte ukážeme! Tak! 😅

lekno
4. máj 2008

Hlavne si treba veriť, nevzdávať sa a hlavne čo ja robím je to, že keď náhodou zhreším, tak pokračujem ďalej ako keby sa nič nestalo a to mi pomáha v tom, že sa nestresujem nad tým, že začínam zasa od znova. Nezačínam! Pokračujem 😉

vivien742
4. máj 2008

lekno, nie že sa ti to zdá, ale to tak je, naozaj sa z veľkej nadváhy chudne rýchlejšie, ale postupom času sa to spomalí a najťažšie idú dolu tie posledné kg - teda to poznám len teoreticky, ja som tie posledné ešte nikdy nedala dolu 😀 až teraz sa na ne chystám a viem, že bude veľmi ťažké nadobudnutú váhu udržať a nepribrať. Práve preto, aby ma nič nezaskočilo, tak som dosť dlhú dobu študovala, ako na to. Zatiaľ to ide v pohode, viem, že keby som bola na seba prísnejšia ide to rýchlejšie, ale mala by som väčšie nutkanie s tým seknúť. Takže radšej pomaly a iste, aby si aj môj organizmus mal čas na zmenu zvyknúť. Nemám nejaký časový horizont, ale už teraz sa cítim veľmi dobre a to mám eľšte dve tretiny pred sebou 😠 . Mimochodom, môj partner mi kúpol korčule, neviete niekto na čo?!?! 😝 Pomoóóóc, on sa ma chce zbaviť!!!
Lekno, veľmi rozumné slová - nezačínam, pokračujem! Keby si ich uvedomovalo viacej chudnúcich, raz by prišli k vytúženému cieľu. Aj my sa tam doplazíme 😉

lekno
4. máj 2008

Tak tak Vivi. Radšej pomaly, ale isto 😉 Práca chvatná, málo platná 🙂 Ja sa už tiež nešaliem ako kedysi, že za mesiac bude zo mňa Tvigy 😀 Veď keď sa človek prežiera niekoľko rokov, nemôže chcieť, aby bol za pár týždňov ako prútik. Pri silnej vôli sa to samozrejme dá, ale potom sa to všetko vráti aj s úrokmi 😖 Takže pomaly ďalej zájdeme. Ps: ja som pred deviatimi rokmi po druhom pôrode vážila 59 kg a toľko som chudla, až som sa vychudla na 75kg 😎 Čím to je, čím to je... 😕 Teraz sa nad sebou môžem len zasmiať 😅

lekno
4. máj 2008

Ach jaj, človek sa učí celý život... 😉

vivien742
4. máj 2008

lekno, aj ja som podobným spôsobom vychudla na 91 😀 , môže za to hlavne úsilie, čo najrýchlejšie schudnúť a následné nejedenie, potom telo uloží každú lyžičku navyše do tukových zásob 🙄 Asi na tom niečo bude, teraz keď jem pravidelne, nestane sa v podstate nič, aj keď občas zhreším, ale stalo sa mi to len dva, či tri razy a nebola to polovica kačice ale napríklad čokoládový jogurt, takže žiadna kalorická bomba. Ja sa snažím stále udržiavať v nažranom stave a prežrať sa takýmto spôsobom k štíhlosti 😀

lekno
4. máj 2008

Tak veru, každý si musí na sebe odskúšať, čo mu vyhovuje. Ja mám teraz 63 a budem rada, keď to dopracujem na tých 5O kg. Takže Práci česť! 😀 (Ps: tie korčule ti mangel kúpil asi preto, aby si rýchlejšie prišla do vytúženého cieľa 😀 ) Tak držím palce 😉

lekno
4. máj 2008

Sorry, partner som chcela napísať. Ale veď ho to hádam neurazí 😉

vivien742
4. máj 2008

neurazí lekno, si zlatá, on môže pojesť všetko na svete, nejako extra sa nehýbe a je stále rovnaký 😖 už som mu povedala, nech neprovokuje s korčulami, lebo bude mať čoskoro novú štíhlu partnerku a aby sa tá nerozhodla pre nového partnera 😎 😎

lekno
4. máj 2008

Ktovie Vivi 😀 Nevrav hop, kým nepreskočíš 😅 Ale nie 😉 Inak dobre ma vie naštvať to, že muži chudnú ľahšie aj rýchlejšie 😠 No čo je už toto xa spravodlivosť 🙄

vivien742
4. máj 2008

alebo zožerú večer pri telke pol plecha koláčov, zaklincujú to klobásou s chlebom a pivom a nadruhý deň z nich padajú nohavice 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

lekno
4. máj 2008

Nech sa len dožerú. Ale mňa vedelo naštvať, kým som sa učila odolávať, že celý deň sa držíš ukážkovo ako podľa učebnice a večer sa začnne robiť praženica, slaninka atď. A ešte sa na teba škerí z kuchyne 😠 No nezabila by si ho? 🙄 Ale to už mám našťastie za sebou. Už mi to nevadí. Najhoršie sú pre mňa sladkosti. Alebo keď mám dostať "mrchu". Vtedy mám záchvaty žravosti. A ešte k tomu mám "predmenštruačný syndróm" a nervózna som ako pes. No a potom chudni 😝 Síce môj mangel tvrdí, že ja už mám predmenštruačný, cezmenštruačný aj pomenštruačný syndróm. Že som nervózna stále. Tak ti nevím... 😀 😀 😀

tina1
4. máj 2008

vivien, akú diétu držíš? Potrebujem zhodiť asi 8 kg do 10.6.- idem na dovolenku a musím nejako vyzerať. Nebudem štíhla, ale aspoň budem mať zo seba dobrý pocit. Je tu popísaných 15 strán a nechce sa mi toľko čítať.

vivien742
5. máj 2008

tina, diétu nedržím žiadnu, stravujem sa podľa určitých zásad:
-jem 5-6 krát denne, ale málokedy 5, väčšinou je to šesť krát
-pijem okolo troch litrov vody, nie bublinkovej, nie sladenej, v žiadnom prípade cola, ani keby bola light
-po obede, ale častejšie až po olovrante sa snažím nejesť chlieb, pečivo, zemiaky, ryžu, cestoviny, ale jogurty, šaláty so šunkou, vajíčkom, tuniakom, mäsom, alebo zapekanú zeleninu
-solím minimálne, nejem také blbinky ako oriešky, čipsy, vyhýbam sa sladkému, žiadny alkohol, teda skoro 😀 😀
-na obed jem normálne percie normálneho jedla, ale z prílohy väčšinou len polovicu, samozrejme nepláva to v tuku
-možno sa ti to zdá priveľa obmedzení, ale môžem jesť prakticky skoro všetko, nie som hladná, čo je u mňa veľmi dôležité a za mesiac som schudla sedem kg 😉
-nechcem tu písať na pol stránky, preštuduj si na nete niečo o glykemickom indexe potravín, bude ti jasné, prečo si niekedy hladná, aj keď skoro nič neješ.Osem kg za mesiac je hlúposť, schudnúť sa dajú, delenou stravou v pohode, pokiaľ chudneš z väčšej váhy, ale nerobila by som to, čím pomalšie chudneš, tým väčšiu máš istotu, že to späť nepriberieš a predpokladám, že chceš dobre vyzerať nielen na foto z dovolenky, ale stále. Ja chudnem z 91 🙄 , preto to išlo dolu tak rýchlo, teraz to bude asi pol kg až kg týždenne, ale za pár mesiacov je to dosť 😉

susik77
5. máj 2008

ahojte. vivien: to co pises, o tom glykemic. indexe mi v minulosti super pomohlo-schudla som 13 kg. fakt super. inak, ja som teraz pila vela kofein. napojov a mala som strasne probl. aso zaludkom, a nemohla som spat, aj ked som to nepila navecer...
mam pocit, ze aj po zelenom caje mam problemy so spanim-je to mozne?

vivien742
5. máj 2008

susik to netuším, lebo ja môžem vypiť aj šesť káv (slabých) denne a po šiestej som do desať minút tuhá...

lekno
6. máj 2008

Ja tiež vypijem kávu aj o 20:30. To preto, aby som sa vydržala večer pozerať na telku. A väčšinou zaspím skôr, ako malá 😅

vivien742
11. máj 2008

Čo je s vami babuleééé? Vychudli ste tak, že ste úplne zmizli? 😀

oazapokoja
11. máj 2008

viv-prosím ta hod stránku kde naštudujem tvoj spôsob chudnutia,s dellenou stravou som kvôli oblič. kamenom musela skončit ☹ ,lekárka odporučila iný sposob a ani 90-dnovú už vôbec nemôžem 😒

vivien742
13. máj 2008

oazapokoja večer ti napíšem do IP, letím do práce, pekný deň 🙂