Mám problém so štítnou žľazou a chcem schudnúť

martinkotamarka
23. máj 2017

Doby den mam uz 2 roky problemy zo stitnou zlazou..liekmy rapidne priberam..jem pravidelne v malych mnozstvach..3 krat do tyzdna cvicim..no stale nic..vie mi niekto poradit..dietu alebo kombinacie surovin od ktorych sa Vam podarilo dat kila dolu? Dakujem Zuzana

lorela
23. máj 2017

@martinkotamarka Ahoj, pri problémoch so štítnou žľazou je síce chudnutie zložitejšie, ale nie nemožné.
Nejde o diétu a už vôbec nie kombináciu potravín, zamerať sa ti odporúčam skôr na výber potravín ako takých, zdravších a nízkokalorických a ich vzájomnú vyváženosť.
Skús napísať, čo zhruba za jeden deň zješ.

verca08
23. máj 2017

@martinkotamarka Chod do skupiny Cesta k mojej premene tam ti poradia.

anabeth
23. máj 2017

presne ako piše lorela- písať si jedálniček, to ti povie každý dobrý poradca, ináč ti tu budeme vypisovať do vetra
zapisovať aspon tyzden, idealne dva a potom sa ohlas 🙂

oli18
23. máj 2017

Môj problém je opačný. Išla som na endokrinológiu preto, že som celý život nemohla pribrať. Už si ma doktorka nechala 🙂 Beriem lieky už pár rokov, ale som, žiaľ, nepribrala.

anabeth
23. máj 2017

@oli18 treba upraviť jedalniček, neveriť bludom, že priberieš z lacnej čokolády a čipsov- ty potrebuješ pribrať svalstvo- obezne ženy svaly majú,- len sú schované pod tukom
bola si za nejakým serioznym poradcom?

lorela
24. máj 2017

@oli18 Aj v tvojom prípade môže pomôcť dobre zostavený jedálniček, strava aspoň 6 -7x denne s ľahšie stráviteľným jedlom ešte 1 - 1/2 hodinku pred spaním.
K tomu posilňovacie cvičenie s činkami zamerané na objem svalových partií (to znamená postupne sa dopracovať k vyšším váham pri menšom počte opakovaní).

oli18
24. máj 2017

@anabeth
@lorela Ďakujem za rady, ale vzhľadom na môj vek, ostanem už pri svojich 63.kilách pri výške 168 cm. Poradca by sa mi asi vysmial, kde som bola doteraz 🙂 . Sladkosti a čispy nemám rada a jem bežne aj pred spaním 🙂

lorela
24. máj 2017

@oli18 Tak teraz nerozumiem; so 63 kilami si spokojná či nie?

oli18
24. máj 2017

@lorela nie som. Potrebovala by som 4-5 kg viac. Ale viac ako 64 som nikdy nemala.

lorela
24. máj 2017

@oli18 Pri výške 168 to nemusí byť až také zlé. Aj keď váha kostry je individuálna (+-10kg) a ty naozaj môžeš vizuálne pôsobiť aj na 53 kilogramov 🙂.
Keď chceš vyzerať silnejšie a pritom si aj pekne tvarovať postavu, posilňovanie by skutočne nebolo zlou voľbou.

martinkotamarka
autor
26. máj 2017

@lorela rano celozny chlieb.sunka.vajicko zelenina..caj nesladeny,desiata..jogurt,obed kur maso alebo ryba zo zeleninou dusenou alebo salatom,olovrant jogurt, vecer uz len cotage..