Chcem schudnúť a byť iný človek

katarina40
26. sep 2017

Ahojte obraviam sa na vas s prosbou shudnutia chcem nejake tie kilecka dat dole a samej sa mi to nejako nedari;((som uz ztoho zufalaa fakt ved sa neprejedam pohybu mam dost si myslim a vaha stale stoji kde moze byt problem??preto chcem daky recept na schunldnutie pripadne cviky dakujeeem;)))

lenka13021
26. sep 2017

Stiahni si kalorickú tabuľku do mobilu a uvidíš, či neprijíma a veľa sacharidov, ja som sa od toho odrazila. Lebo tiež som mala ten pocit, ale zistila som, že prijímam veľa sacharidov

jarka91
26. sep 2017

@katarina40 urobte si najskôr detox -😉

gulisko
26. sep 2017

Ja som riešila a ešte riešim podobny problem. U mna je to velmi malo pijem aj ked si postavim flašu pred oči nie som schopna ju vypit a mam velmi nepravidelnu stravu. Niekto si mysli že schudnut je len tak ale ono je to velmi velmi komplikovane. Držim palce a ked sa môžem opytat kolko by ai schcela schudnut?

katusikkk
26. sep 2017

@katarina40
Napis odkial si a mozno sa prida k tebe aj ina kocka.Hlavne na zaciatku "ve dvou se to tahne lip"😉

tarvika
26. sep 2017

Skus si par dji presne pisat co si jedla a kolko. Aj ochutnavanie, dojedanie po detoch, jedna kocka cokolady alkohol atd. Od toho sa da odrazit. Ak mas skusenosti a vedomosti vies si zostavot vyvazeny jedalnicek - hlavne vela zeleniny chude maso vajicka prilohy menej. Ovocie len doobedu k veceru skor bielkoviny a tuky - syry jogurty orechy.

xxxxxnnnnn
26. sep 2017

Ahoj, pozri si už založené diskusie ohľadom chudnutia https://www.modrykonik.sk/forum/category/chcem-...

katarina40
autor
26. sep 2017

@gulisko tak takych 7 az 8 kil by som rada ak sa mi to teda nejako podari🙂))

katarina40
autor
26. sep 2017

@xxxxxnnnnn dakujeem velmi pekne🙂))
@xxxxxnnnnn

katarina40
autor
26. sep 2017

@tarvika dakujem velmi pekne urcite si kazdu radu zoberiem k srdcu a skusim sa podla toho nejako zariadit🙂))
@tarvika

anabeth
27. sep 2017

metabolizmus urychlujú len tri veci
1.dostatok tekutín- má vplyv na pokojový metabolizmus (to je ten, čo spaľuje aj keď nič nerobíš- to vítame )
2.pravidelná strava- v procese chudnutia 5xdenne, neskor možeš prejsť na 3x
3.svaly- tie bohužiaľ behaním za deťmi nenaberieme a vekom ich bez cvičenia strácame a preto sa aj vekom metabolizmus spomaľuje

- ak ktorukolvek zložku zanedbáš, nemáš šancu na dlhodobejší efekt
začni pitím a pravidelným jedlom, zapisuj si čo ješ a daj si to zhodnotiť- pretože veľa žien, v snahe chudnúť je málo a to má za následok ukladanie tuku z každej maličkosti, pretože telo ide na dlh

až potom uprav stravu

pomocka pre pitný režim:
na A4 nakresli 10 pohárikov, šálok, koliesok, štvorcov
- vždy ked sa napieš vyškrtni jeden- počíta sa voda, minerálka, ovocný, zelený a bylinkový čaj
-ak vypiješ kávu, kolu, čierny čaj, alkohol, pivo- dokreslíš dalši prázdny, ktorý bude treba škrtnúť
- džus, ľadový čaj treba z mierou, to je jasné- ale neráta sa do pitného režimu- tak ako mlieko- takže neškrtáš ale ani nedoplňaš
posledný treba vypiť pred spaním (vodu, pretože každy čaj je močopudný)
prvý hned po zobudení
na konci dna by si mala mať preškrtnutých =vypitých všetky- to je 2.5l - a to je minimum!!
- to proste treba trenovať, 1-2 týždne si to budeš značiť a ani nebudeš vedieť ako si zvykneš,

katkakovac
27. sep 2017

Urcite sa riad radami anbeth hore. Ja som okrem toho zacala cvicit jillian michaels. Zaciatkom roka som vdaka uprave stravy schudla zo 62 na 58. Teraz mam tak 56-57, ale pribudaju svaly, cm miznu a celkovo sa mi vyrysovala postava. Snazim sa vyhybat sladkemu, tucnemu a nejem po 6. Obcas mam vynimku a doprajem si, ale nie celu tabulku cokolady. Hlavne pred menzesom mam problem sa udrzat. Takze zujem zuvacky, jem ovocie, mrkvu, rajciny, aby som naplnila potrebu tela jest sladke a nepribrala. Prilohy nahradzam zeleninou, teraz skusam prejst na celozrnne cestoviny. Namiesto ryze si dam uvarene krupy a pod. Chce to doslednost, kazdy den urobit nieco naviac a vydrzat. Ja uz som si tak zvykla, ze ked poobede necvicim, normalne mi to chyba. Vsetci si vsimli, ze som schudla, hlavne na bruchu je to vidiet. V piatok som si kupila rifle velkost 36, co som nosila naposledy pred 5. rokmi. A idem dalej. Buduce leto chcem v plavkach ukazat peknu postavu, bez ovidnutych ruk a brucha, bez celulitidy. Vsetko sa da. Len si to treba v hlavicke ujasnit a ist si za svojim. Lamentovanie, ze to nejde nie je cesta k uspechu. Je tu myslim ak skupina jillian michaels, aj diskusie aj skupiny z inym chvicenim. Hladaj, najdes😉

kvetinka75
27. sep 2017

a odkiaľ si? ja hľadám niekoho na behanie. Ale taký pomalší beh, príp. dlhšie prechádzky-turistiku po okolí. Samej sa mi nechce.
Alebo nejaké cvičeie. Tiež potrebujem zhodiť tak 10-11 kg a trošku si vyrysovať postavu.

gulisko
27. sep 2017

Wau tak to ja mam ovela vážnejšie mne treba tak 40 kg dole a vždy ked začnem tak to pokašlem alebo vzdam. Citim sa z toho fakt zle. Najhoršie je že teoriu mam preštudovanu do detailu len som strašny slaboch a nedokažem to doviest do konca. Teraz ked pozeravam extremne premeny neskutočne tym ludom fandim je to užasne čo človek dokaže len ja nie. Ach asi budem strateny pripad.😢😢😢

krepes
27. sep 2017

@katarina40 ja sa chystam 18 kg schudnút,co som pribrala v tehotenstve nejak nechce ist dolu.sama som nevedela ako nato, oslovila som Dominiku Kid Kovács a zostavuje mi jedálniček a treningový plán.skus, mozno ti to pomoze 🙂

anabeth
27. sep 2017

@gulisko nikto nie je stratený prípad... len nechci od seba 100% výkon

začni maličkými krôčkami- ja odporúčam ten pitný režim - to prospeje celému telu, nielen chudnutiu, ženám sa až rozjasní pleť, lepšie im trávi ...

a to nehovorím o úprave stravy, pretože maminám sa nechce variť na 2x, takže postupne prevedú celú rodinu na zdravšiu stravu a strašne to prospeje aj deťom... mali sme klientku, kde schudol aj jej 11.ročný syn- športoval, ale bol taký macko...tým, že mama začala zdravšie viesť kuchyňu, chlapec schudol ani nevedel ako... mamka to mala ťažšie 🙂

v telke schudnú, lebo sú pod dohľadom, tak je horšie sa vzdať... máš deti, už si dokázala, že vieš vytrvať - vychovávaš, staráš sa o ne... tak sa nevzdávaj 🙂

milos32nika21
27. sep 2017

Baby vyskusajte tie kaloricke tabulky su vazne super pekne si aspon niaky cas zapisujte a neskor uz same budete vediet kolko coho mate zjest...nadstavte si tam presnu vysku vahu vek aktivity zadajte podla toho ci cvicite alebo nie ak cvicite 3 az 5 kkrat za tyzden dajte si strednu aktivitu ak menej dajte miernu potom uz aktivitu za den nenahadzujte a vypnite si aj travenie.
Ked to budete dodrziavat presne dajte si aspon raz za 2 tyzdne cheat day odlozte na den tabulky a dajte si naco ste mali chut za tie dva tyzdne na druhy den zase pekne nabehnite na tabulky a zase sa budete tesit na ten cheat day pouzivajte zdrave potraviny nich mozete zjest viac ako tych nezdravych. Postupne pridavajte cvicenie ale nie na silu postupne ako sa vam bude dat a budete mat chut 5 10 min. Prechadzky plavanie bicyklovanie a zapojte aj rodinku do toho. S tym varenim ja varim sebe svoje a manzelovi a malej svoje takze casovo si to musim vzdy niako upravit aby som stihala ale ja si navarim aj na 3 dni pekne vsetko poratam zapisem odvazim a dam do misiek. Musite si v tom najst len ten svoj system a uvidite ze tabulky su zavislost a tak si na ne zvyknete ze budete kazdy den zapisovat. A hlavne dvolezite su aj cm ako kg takze sa aj pomerajte aby ste videli rozdiel. Drzim palce

anabeth
27. sep 2017

@milos32nika21 robím v chudnúcom programe- a ked čítam, ako to robíš, no klobúk dole, ja by som na to nervy nemala...ako dlho to takto ťaháš?

nám sa neosvečilo ani zostavovať jedálničky - stačilo, že klientkam vypadla nejaká surovina a neskutočne chaosili a to nehovorím o štádiu udržovania hmotnosti...nemože ti predsa niekto celý život vravieť čo máš jesť..
učíme ich ako si jedálniček správne vyskladať, čo nakupovať, takže väčšina to zavedie v rodine aby si život uľahčili
... ten tvoj postup znie, že si si to skomplikovala...

modrava
27. sep 2017

@anabeth mohla by som ti prosim napisat ip?

anabeth
27. sep 2017
eludka
27. sep 2017

@gulisko tak to vobec nie je komplikovane, co je komplikovane na piti vody :D a jedeni 5x denne a nic medzi tym?

kvetinka75
27. sep 2017

@gulisko ale dokážeš to aj ty, len sa treba nakopnúť. U mňa je tiež problémy to nakopnutie a potom to už ide. Bolo by dobré mať nejakú parťáčku, čo by ťa podržala

gulisko
27. sep 2017

@anabeth ďakujem

kvetinka75
27. sep 2017

ja keď si varím niečo zdravšie, tak to ponúknem aj ostatným. Na niektoré chute a potraviny si už zvykli. Tak nie vždy varím pre seba a ich zvlášť. Ale ja zase nie som striktne na nejakej diete alebo iba zdravej strave. Včera som nemala čas, celý deň preč, tak som ráno dala rýchlo hurky piecť a jedli sme ich všetci. Ja iba so zeleninou. Ale zase som mala ,,behací,, deň, takže som to rýchlo strávila.

lady083
27. sep 2017

@katarina40 pozri skupinu Cesta k mojej premene, najdes tam vela informacii, aj ku kalorickym tabulkam, ktore vôbec nie su take zlozite ako na prvy pohlad vyzeraju. drzim palce.

milos32nika21
27. sep 2017

@anabeth inak ako manzel sa stravujem uz 2 roky plus kazdy den si berie od obed do prace aj ja a na veceru chystam vzdy nieco ine obedy viem sebe aj manzelovi spravit aj na 2 3 dni a potom uz len veceru. Ranajky si vzdy nieco robim desiata vzdy ovocie a olovrant vzdy nieco hotove ako je jogurt cottage alebo niaky salat hoci co. Manzela by som asi nenahovorila na moju stravu a nechcem ho ani niako nutit je to chlap tak.preto to takto riesim.plus ked spravim sebe zdravy kolacik.musim.aj im.spravit. teraz som aj zavarala na dva krat vzdy den dopredu zapisujem do tabuliek mne viac vyhovuju tabulky ako jedalnicek dam si co chem len si teda sledujem.aby som sa do toho prijimu zmestila. Ja som.praveze uz asi zavisla na tych tabulkach ☺☺ pred pol rokom.som dost schudla a potrebovala som zo zdravotnej stranky troska pribrat chcela som vylucit tabulky ale radsej som si ich o trosku viac nadstavila.a vzdy pouzivala. Je to asi len o zvyku ale mam taky lepsi pocit zo seba ze mam vsetko pod kontrolou.

katarina40
autor
28. sep 2017

@krepes dakujeem velmi pekne skusim;)

katarina40
autor
28. sep 2017

@milos32nika21 dakujeeem za kazdu odpoved;)))