Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

fleury
23. júl 2012

@larmimi ovocie by sa nemalo miesat so zeleninou

ywula
23. júl 2012

dievčence - začiatočníčky,...niekedy dávno sme si to tu už raz vymenili, ale chápem že stovka strán sa len tak ľahko neprekliká...tak Vám to tu rada znova spostredkujem....ja som sa riadila týmito pravidlami asi tri mesiace(potom prišlo prekvapenie na pozitívnom tehotenskom teste) a za tie tri mesiace som zhodila 9 kíl...ale to čo bolo vidieť na centimetroch to sa nedá opísať,....každý si to hneď všimol....ešte aj pred týždňom ma asi po roku videla jedná známa a prvé čo povedal, že Ivka schudla...až potom si všimla tú loptičku na bruchu...🙂....takže vrele odporúčam delenú podľa Lenky Kořínkovej....mne to krásne upravilo trávenie, ubudlo mi hlavne so silných ramien a pásu...takže sa už teraz teším na november, keď sa po pôrode dám doporiadku a začnem opäť....mám takú predstavu, že by som v lete 2013 už mohla byť podľa vlastných predstáv, teda nejakých tých 75 - 80 kilečiek...🙂....
tak a tu sú tie pravidlá...

trávenie jednotlivých skupín
živočíšna - 5 hodin

rastlinní - 3 hodiny

zelenina - 1,5 hodiny

ovoce - 2 hodiny

* Treba si dávať pozor na to, aby ste jedli dostatok bielkovín, kalcia, zinku a vitamínov D a B12.
* V zásade by sa hlavne nemali jesť škroby a proteíny v spoločnom jedle. To znamená nejesť mäso so zemiakmi alebo chlieb s maslom, či syrom.
* Ovocie a ovocné šťavy by sa mali konzumovať výlučne na prázdny žalúdok. Môže sa jesť aj pred jedlom alebo na desiatu (vhodnejšie ako desiatovať obložené žemle, či bagety)
* Ovocie zaraďujeme do jedálneho lístka vzhľadom k nízkej energetickej hodnote. Obsahuje antioxidanty, ktoré sú veľmi ochranné a pôsobia i proti starnutiu. Treba ho však konzumovať zvlášť, nie spolu s inými potravinami.
* Zelenina – Zeleninu je vhodné konzumovať pravidelne, používať ju ako prílohu namiesto ryže alebo zemiakov. Zemiaky a kukurica obsahujú škrob – nekombinovať s proteínmi.
* Chlieb – uprednostniť tmavý celozrnný. Chlieb a pečivo sú škroboviny.
* Syry – sú zdrojom vápnika. Odporúča sa jesť kvalitné, pokiaľ možno nízkotučné syry. Patria medzi proteíny.
* Čokoláda – obmedzovať, jesť skôr tmavú a nekombinovať ju s inými potravinami.
* Mlieko – piť menej kravského mlieka, podľa možnosti z ekologických fariem. Lepšie je používať mlieko sójové, ovsené, ryžové a pod. Kravské a sójové mlieko sú proteíny, ryžové, ovsené a mandľové mlieko sú univerzálne potraviny, t.j. môžu sa kombinovať so všetkým.
* Vajcia – podľa možnosti kupovať také, ktoré sú pestované na eko-farmách. Bežné vajcia obsahujú antibiotiká. Vajce je proteínová potravina.
* Maslo – uprednostniť skôr maslo ako margaríny, ktoré obsahujú rastlinné zahrievané oleje. Maslo môžeme kombinovať s proteínmi i so škrobmi.
* Olej – najlepší je olivový olej, hlavne panenský. Dá sa kombinovať s proteínmi aj so škrobmi.
* Soľ – používať morskú soľ alebo osoliť napr. sójovou omáčkou.
* Cukor – používať hnedý, nerafinovaný cukor, med alebo sirupy a melasy. Cukor je škrobová potravina.
* Čaj – neodporúča sa piť k jedlu.
* Voda – piť pravidelne a dostatočne, minerálne vody treba kombinovať a meniť. Prípadne je vhodné aj používať vodný filter.

GRAFY delenky
Základní graf – nesmí se kombinovat rostlnná a živočišná strava, ovoce a zelenina, živočišná strava a ovoce
- je určen pro každého, kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů razantně a rovněž se pořádně pročistit
Volnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina ve dni se skupinou živočišnou, ovoce a skupina živočišná
- je určen pro ty, kteří chtějí hubnout rychleji, ale absolutní striktnost základního grafu jim nevyhovuje
Nejvolnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava
- jeho přednost spočívá v tom, že můžete volně kombinovat ovoce a zeleninu nejen mezi sebou, ale i s oběma základními skupinami, což dává vašemu jídelníčku větší variabilitu

...samozrejme ak máte niečo lepšie šup šup s tým na diskusiu...držím palce

ywula
23. júl 2012

@fleury no veru týždne idú ako voda....dúfam, že tie kilá pôjdu pomalšie...🙂))....mám z toho normalne nerv...ale to sa nedá...dopoludnia som slušná, ale popoludní som ako šialená, sladké sladké, sladké... 😝 ...

larmimi
23. júl 2012

@ywula dakujeme 😉 ja vas citam postupne uz som na asi 80str....
no mala som pravdu ze mne tie zivocisne dni vobec nevyhovuju....dnes som mala prazenicu a dve spisske parky, rajcina paprika a skoro som odpadla co mi je zle a toci sa mi hlava, hmly pred ocami....a do som vypila asi 2l vody..teda skoro.... ja ked si predstavim maso bez prilohy az mi zle ostane... 😒 jednoducho to nemozem, nechapem ale uz davno ked som drzala oddelenu stravu si pamatam, ze toto mi robilo problem...

niekde som vycitala ze tvaroh je neutral ??? to je super cestoviny s tvarohom a fruktozou mnaam 😵

larmimi
23. júl 2012

a citala som ze jedavate bebe keksy ktore? neobsahuju vajce ? 🙂

ywula
23. júl 2012

@larmimi no tomu mäsku veľmi chýbajú zemiačky, to je pravda...:(...ale stojí to za to....a pitný režim je základ....ja už si neviem ani ráno predstaviť, že by som sa nenapila, hneď ako vstanem prelejem hrdlom pol litrovú šálku filtrovanej vody...to je taký fasa štart...dokonca som to naučila aj môjho manžela...krásne to prebudí telíčko...a raz mi jeden lekár na akupunktúre povedal, že ak by som k tomu pridala aj 3 minútky na stacionárnom biku, tak mám zaručený krásny deň...ale k tomu som sa zatiaľ nedostala, pretože ráno hneď musím letieť do kuchyne pre mliečko pre malú, lebo tá sa zas nevie naštartovať bez tohto...🙂....takže už sa to potom prevalí a na bike ani nepomyslím...ale ako tak rozmýšľam, ak by som si ho šupla skôr na také miesto, kde by som sa viac oň potkla, tak by to možno aj šlo...momentálne je v takej skladovej izbe, takže asi v tomto bude problém...🙂

fleury
23. júl 2012

@ywula ale na to, ze poobede mas sialenu chut na sladke tie kila moc hore nesli, takze pohoda 😀

fleury
23. júl 2012

@pukica kde siiii? neskryvaj sa 😀

larmimi
23. júl 2012

moj obed, rastilinny...vecer dam grecky salat...mnam...mozno s kuskami masa nech ma telo radost 😉

mrka2
23. júl 2012

@ywula super, dakujem!!! ja som myslela,ze cely den treba mat bud rastlinny,alebo zivocisny. ale ked dodrzim casove rozmedzie,tak v pohode si mozem dat vecer suncicku 😀
ale som v soku,ze sojove mlieko je bielkovina??????????? ja so si to davala do kavy v rastl.den,lebo som kdesi citala,ze soja patri k sacharidom 😲 🙄
blahozelam k babatku v brusku 🙂

ywula
24. júl 2012

@mrka2 no ja som si sojaka dávala tiež do kávy v rastlinný deň...ale to keď človek číta viac druhov delenky tak sa mu to pomotá.....potom som zistila, že je to veľký omyl.....tak som si spomenula na slová jedného odborníka na kávu a ten v Tv povedal, že káva sa má piť vášnivo - čierna ako noc a sladká ako láska...🙂....takže žiadne mliečko...a veruže, som ju tak s pôžitkom pila...teraz som sa kávičkovania vzdala celkom,... 😀...a budem sa snažiť nezačať opäť...teraz vidím že to nepotrebujem...snáď mi to vydrží aj, keď budem raz pracujúca matka..🙂....

mrka2
24. júl 2012

@ywula ja sa kavy neviem vzdat, to je jedina vec,ked rano vstanem,na ktoru sa doslova tesim 🙄 aa kaslem... dam si,ved tam trosku mliecka,co si curknem,tak to hadam nevadi 😝 a so sojovym mlieckom mi ta kava velmi chuti. mnam 😵

larmimi
24. júl 2012

baby sojove mlieko nemoze byt bielkovina ved by ho nemohli pit ludia alergiciky na mlieko predsa.....
dnes som zrovna kupila v zdravom obchode sojove mlieko "zajic" a varim struckovu polievku na sladkokyslo s nim...v rastilinny den...to je akoze zle ???

fleury
24. júl 2012

@larmimi ja mam sojove medzi rastlinami

larmimi
25. júl 2012

@fleury aj ja...a tak to necham...ved akoby som robila palacinky ? 😉 mnam mnam

0,5kg dole !!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

fleury
25. júl 2012

@larmimi za aky cas?

larmimi
25. júl 2012

@fleury 6ty den...dnes...
dnes som mala len hod. a pol odstup medzi strudlou a masom..bola som hladna musela som si dat obed 😒 ale bol to taky kusok mozno stihlo vytravit...

otazka: bryndza je neutral alebo sa mi mari ? a kefirove mlieko jahodove?

fleury
25. júl 2012

@larmimi su rozne skoly delenej, vyber si jednu a podla nej sa riad, kazda ma urcite odchylky od tej druhej, co kam patri

larmimi
26. júl 2012

tak dnes som sa vazila a uz ani to polkilo nie je dole...cosi je tam dole ciarka nie je presna je nizsie ale dnes je to presne tyzden co drzim DS....je to normalne ???alebo robim mozno nieco zle ? ze som za tyzden neschudla ☹

fleury
26. júl 2012

@larmimi je to uplne normalne, vydrz, tie kila dole pojdu, ale delena nie je dietou, ktorou za tyzden das 3 kila dole 😉

larmimi
26. júl 2012

@fleury dakujem, budem teda cakat 😉

pukica
26. júl 2012

ahojte,nestiham sem chodit nie to este delit ☹ hanba mi mam tu resty tak idem odpovedaaaat @kohutovci placky som robila ako zemiakove ale pokafrala som ich takze stali za prd a tie zemiakove s kyslou kapustou si este neskusala?
@ingrid56 ahoj,no uz ma tu predbehli a mas pekne rozpisanu zeleninu aj ovocie a vlastne celu delenku,dakujem @ywula 😉

@fleury dakujem za pochvaluuu,to som bola cerstvo omietnuta,skuska na svadbu 😝 ale nie to to pre mna to preve orechove,no hadam par hodin pod omietkou vydrzim 😀 staci obrad a fotenie xi
no a kde som?nahanali sme oblek bo milost pan ten co mal nejak varastol,schudol a vyzeral v nom ako skrina 😀 proste lietame hore dole,furt cosi riesime,doladujeme,nech uz je to za namiiii

kohutovci
26. júl 2012

@pukica Ahojky.. ani som ta nespoznala na tej fotke.. ste tam krasnucke babulky. 🙂
kyslu kapustu nepapam.. max v segedinskom som ju zniesla inak.. brrrr... takze neskusala som.. a ani nebudem 😅
my mame s muzikom lecovy tyzden 😀 zavarali sme.. robili sme domaci unclebens.. je to vlastne klasicke leco.. len je dochutene a davame tam cervenu fazulku a sampiony.. co vam poviem.. nevieme sa toho sprepacenim dozrat 😀

o dva dni brutalne porusim delenku a nebudem mat ani vycitky svedomia 😀 oslavujem 30tku... mamina mi robi na zelanie torticku.. kedze som sa nevedela rozhodnut medzi kavovym a mascarpone kremom.. bude poschodova.. aj aj 😀 a to by som neprezila.. keby som si z nej nedala.. 😝
snad sa mi pohne vaha.. zase uz 3 tyzdne sa nehybem.. ktosi mi radil.. ze raz do tyzdna je dobre si dat vynimku, aby si telo nezvyklo na to obmedzenie.. tak to aspon teraz vyskusam.. ci na tom nieco je 🙂

fleury
26. júl 2012

@pukica a ty uz mas saty? 🙂 teraz zhodis aj bez delenej 😀

adamko05
26. júl 2012

ahojte ženy... čítam vás troška a skúšam sa "naladiť"... tak mi držte palce PROSIM 😉

larmimi
27. júl 2012

baby jedavate cestoviny s tvarohom ? alebo tvar.natierku s chlebom ? podla jednej diskusie na FB sa to nesmie kombinovat 😒 tak ja uz neviem

fleury
27. júl 2012

@larmimi myslis tu sukromnu skupinu na fb? tam delia podla korinkovej a ta ma tvaroh medzi zivocichmi

mrka2
27. júl 2012

no tak teraz som z toho jelen.. sojove mlieko kde patri??? ja som bola cely cas na tom,ze k chlebu atd...,ale podla iwule nie... tak neviem 😕 ja som normalne jedla ja cerealie so sojovym a aj kavu pila tiez,tak ked to nie je rastina,tak som to zbytocne robila 😝 inak ja stojim na vahe,ale mozem si za to sama,lebo som neposlusna 🙄 😝

ywula
28. júl 2012

dievčence, tak ako povedal fleury, treba si vybrať druh delenej, vycapiť si to na chladničku a riadiť sa len tou svojou...chce to len niejake tie dva týždne budete v tom zbehlé...ja som držala tú Lenku Kořinkovú...aj mamina ju teraz drží.
@pukica juj ale ti tie starosti závidím....len si to pekne užívaj...svadba preletí....a ostane plná hlava krásnych spomienok....ja som chodila ešte týždeň ako na obláčiku...paráda...prajem krásne počasie hlavne 😎 😎 😎

ywula
28. júl 2012

@adamko05 ahoj, ako tak pozerám, skôr ťa rozladíme.... 🙂 😀 🙂 ....držíme palce,...len to nevzdávaj...🙂