Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

aotrnavska
10. feb 2013

@yukki tak to ma byt,potom to ma ten spravny efekt 😉

fleury
10. feb 2013

@lokalistin ja nestriedam dni, mam to rovnako ako yukki, dlhsie pauzy medzi jedlami. Ak ti ide len o chudnutie, schudnes aj tymto sposobom. Naco sa trapit ked efekt je rovnaky 😀

ywula
10. feb 2013

@aotrnavska
@lokalistin
ahojte...ja striedam jeden deň rastlinný s dvoma živočíšnymi...hlavne kvôli tomu aby som malá menší dosah na chlieb, v novembri som rodila, taktiež som/zrejme vďaka delenej ktorú som držala pred tehu/po pôrode som sa hneď vrátila na svoju pôvodnú váhu, ale ani tá nie je ideálna...🙂....teraz som na delenej dva týždne, mám dole 4 kilečka, mamka 7 deň a 2 kila dole...🙂....dúfam, že schudnem a stane sa to tiež mojím životným štýlom, snáď, ak nie tak aspoň sa naučím mať kontrolu nad papaním, lebo o to presne ide, môže to byť akákoľvek diéta, stačí si len poriadne začať všímať čo papáme... 😕

aotrnavska
10. feb 2013

@ywula pre mna už je kolkokrat nepredstavitelne,že by som mala kombinovať bielkoviny so sacharidmi,ono je pravda,že ak sa ti to stane životným štýlom,tak k postave snou sa dopracujes a aj pri nej dlhodobo zotrvas 🙂...držím palce pri chudnuti 🙂

fleury
10. feb 2013

@ywula som zvedava ci po porode budem na povodnej vahe aj ja 😕 😀 co ty na to? @pukica??

pukica
10. feb 2013

@fleury ajajaaaaj,pevne verim ze toho na seba nenalepim vela,popravde jem malo,sa divim ked sitam baby co vsetko dokazu pojest,ja to za tyzden nedam nie to za den 😝 nooo a ze po porode budem na povodnej vahe a skoro nabehnem na delenku a dokonca zhodim co to navyse 🙂

lokalistin
10. feb 2013

@fleury @yukki
@ywula dakujem ja som teraz tyzden robila tak,ze len pauzy 3-4 hodiny medzi jedlami,ale neschudla som ani deko tak skusim striedat tie dni

fleury
10. feb 2013

@lokalistin ja som dala dole priemerne 2 kila za mesiac, prve dni tie kila dole nejdu

ywula
12. feb 2013

no mne sa zdá, že ta tie prvé dni som sa odvodnila, zato tá váha klesala a teraz kus pomalšie, ale nevzdávam, najhoršie sú víkendy....manžel, väčšinou v piatky nakluše z týždňovky s Hubertíkom deluxovým sladučkým a tomu ja neodolám, hm a teraz valentín, no čo stým???...alkohol v delenke?...🙂...no kam s ním 😎 ...hehe...
dnes granadírik...už som sa nevedela dočkať zemiačkov 😀
@pukica
@fleury už som vám to isto písala, ale tak strašne vám závidím to Vaše tehulkovanie...hneď by som do toho šla znova, už len kvôli tej hrdosti na to bruško...jak sa to dobre nosí...mali by to zaradiť medzi módne doplnky - chodíť s vankúšom pod trikom...🙂....ako bábatká, kopkajú???koľko ste už pribrali?

fleury
12. feb 2013

@ywula ja uz 5 kileciek 😀 😎 a kope sa o dusu 🙂 ty este tretie planujes?

ywula
12. feb 2013

@fleury no ešte stále tvrdím, že to potrebuje veľké odhodlanie rozhodnúť sa pre tretie a znova prežiť to čo som prežila...🙂....ale každopádne to stojí za to aj keby mi hlavu urvali...ale doktor mi odporučil rok počkať...🙂...a ja by som aj viac čakala asi...🙂...ale s tým brušenkom by som si kus pošpacírovala

fleury
13. feb 2013

@ywula ako teraz striedas dni, kolko dni mas masovych a kolko rastlinnych?

lokalistin
13. feb 2013

ahojte, tak som to tu citala a cim viac som citala tym viac som z toho jelen. Kazdy deli nejak inak. Tak som si vybrala co je pre mna najlahsie si zapamätat. Delim rastlinne a zivocisne dni. Minuly tazden som zacala podla Haya. V sobotu a nedelu som dala rastlinno-zeleninove,pondelok a utorok rastlinno-ovocne a dneska mam zivocisno-zeleninovy.
Vazila som sa v sobotu 70,4 a dneska 68,8 🙂 Viem je to len voda,ale aj tak to potesi. dneska popolcova streda mam nakupenych kopec ryb. Pred tym som ficala na dukanovi tak mam odtial par receptov. tak som si dneska urobila fajnovu lososovu roladu.vajicka vyslahala s natierkovym maslom a ajvarom(dufam,ze mi teraz nepoviete,ze sa to nesmie 😒 )ajvar ma olej tak,ale v 2 lyziciach sa to strati.dala upiect,ked vychladlo natrela zase ajvarom a poukladala lososa. zavinula dala do chladu a tramtarara

lokalistin
13. feb 2013

a inak baby dufam,ze ta delena strava fakt nema vplyv na to,ze ste tu jedna po druhej tehu,lebo to si ja momentalne nemozem dovolit 😉

ywula
13. feb 2013

@fleury no väčšinou dva živočíšne a jeden rastlinný, ale dnes mám druhýkrát po sebe rastlinný, skúšali sme šišky...neskôr hodím receptík....

sloto
13. feb 2013

ahojte nemám čas čítať dozadu, mám dvojičky, 5 mesačné, kojím, chcem sa opýtať, či je možné túto diétu držať aj popri kojení, nejak tak, žeby som jedla trebárs viac, ale na princípe delenej stravy? je tu niekto kto kojí?

mirka20
13. feb 2013

ahojte. odhodlavam sa na delenu stravu, len sa chcem spytat, ci fakt musim vynechat kavu. nie ze by som bola na nej zavisla, ale jednu kavicku denne s napenenym mlieckom si davam. mozem v tom pokracovat?

moischaaa
13. feb 2013

@mirka20 Ahoj ja pijem kavu denne a to mam skoro ako kakao 😅 toto jedine som si pri delenej nedala vziat 😉 ja pijem velku kavu rano , s mliekom a cukrom , aj tak som schudla vdaka delenej vyse 30kg minuly rok a stale si ju udrzujem , aj ked zahresim sem tam ale snazim sa , velmi mi pomohla delena nielen v tom ze som schudla ale aj moje zdravotne problemy /zaludok , migreny/ zmizli , tak baby drzim vsetky palce nech to ide pekne dole 😉

moischaaa
13. feb 2013

Baby budem rada ked pridate aj nejake vase recepty , alebo co si robievate ci uz na ranajky ,obed veceru , myslim ze kazdej to pomoze pre inspiraciu 😀 aj ked ja uz po vyse roku niekedy fakt neviem co varit 🙄

fleury
13. feb 2013

@ywula urcite potom hod!

@lokalistin na to pozor, tehu virus sa tu siri s vysokou uspesnostou! 😀 ajvar kupujes ci robis?

lokalistin
13. feb 2013

@fleury no asi sa zacnem bat sem chodit 😀 ajvar mam domaci teraz som davala od kolegyne z chorvatska, ty ale poviem ti bol to taky 0,4l pohar a normalne som ho skoro cely lyzicou bez vsetkeho len tak vyzrala aky bol uzasny.Mam aj domaci od mojej mamury, ale nas je uplne iny.My robim papriku a rajciny a mame ho taky redsi a chorvati robia papriku a baklazan,maju ho hustejsi.moj frajer je z kosova ti ho maju celkom husty neviem co tam davaju sa mi zda,ze len papriku-ten mi moc nechuti,ale on by zjedol aj kilo lyzickou na posedenie,jemu zas nechuti nas

lokalistin
13. feb 2013

@moischaaa ahoj a ty si ako delila?ak sa smiem spytat?

fleury
14. feb 2013

@lokalistin takze varis casto balkansku kuchynu? 🙂

erzulik
14. feb 2013

Ja nedrzim ziadnu dietu za mesiac som schudla 8 kg, jem vsetko v malych mnozstvach 5-6 krat denne, chlieb som uplne vylucila. Po porode som nabrala 20 kg tak mam co robit a este kazdy vecer cvicim 20 minut, odporucam vela zeleniny a ovocia, vody

lokalistin
14. feb 2013

@fleury nie vobec, parkrat som mu urobila pite, ale musi jest slovensku kuchynu 😉

ywula
14. feb 2013

@sloto ahoj, ja dojčím, malá je v pohoďke, pekne priberá, je kľudnučká, bála som sa či nebudem mať mliečko slabé, ale zatiaľ je to v pohode...v noci ju kojím len raz...a už sa nám párkrát podarilo aj spinkať celú noc.....už sme to tu niekoľkokrát rozoberali a došli sme k záveru, že počas delenej papáš normálne, len to nekombinuješ ako bežne...a množstvom nie si tiež ohraničená, ja papám koľko mi je povôli...🙂...jej ty máš dvojičky a dojčíš, to je krásne...a sú plne dojčené? alebo aj prikrmuješ?...🙂
@lokalistin áno áno pozor na veľmi nákazlivý vírus...doniesla som ho tu ja...🙂...ale priznajme si je to ten najkrajší vírus na svete...🙂
dievky a tu sú tie šišky:
1 kg polohrubá múky
3 lyžice práškový cukor
pol litra letného sojového mlieka
1,5 sušené droždie
1 prášok do pečiva
trocha soľ
2dlc rastlinný olej
2 žĺtka
necháme podkysnúť 20 , my sme upravili svoj recept na kysnuté koláčne...takže z tohoto cesta by možno šlo urobiť aj kysnuté záviny s makom, alebo jablkami,z tohto množstva by boli 4 kusy, buchty s džemom atd,
šišky smažíme na rastlinnom oleji bežne ako normálne šišule... 😉....dobrú chuť

ywula
14. feb 2013
sloto
14. feb 2013

@ywula áno sú plne kojené, majú akurát 5 mesiačikov, akurát sme začali už i s príkrmami. ja sa bojím aby mi nezačalo mliečko miznúť...

moischaaa
14. feb 2013

@lokalistin Ahoj ako myslis ? ja som neriesila ziadne knihy ani nic , nejedla som len maso so zemiakmi , ale vsetko som jedla len so zeleninou a vobec som neriesila ze bielkovinovy den , alebo sacharidovy den ,
snazila som jest pravidelne 😉 to je vsetko a vela vody , neskor som pridala aj pohyb 😵

fleury
14. feb 2013

@ywula taketo obrazky nie je vhodne vecer pozerat 😀