Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
13. mar 2013

@radmilap no u mňa to klesalo na začiatku nádherne...🙂...teraz to kus stojí...ale je to o centimetroch...po pôrode som si bola súrne kúpiť džíny....teraz som ich veľmi nenosila...a minulý týždeň som do nich navliekala opasok....sú totálne voľné...musíš sa pomerať,...tam uvidíš najväčšie rozdiely...🙂....
@fleury ty a pukica ste jediné,ktoré majú právo tešiť sa z priberania...🙂...jaaak fajne...🙂...

@radmilap šport?...no jeden nám pri delenej začal chutiť dosť...🙂...kedže sme tu už tri otehotneli...🙂....haha...tak len športuj veselo...

ywula
13. mar 2013

no a čo ja dnes???...bola som v meste...🙂...do obeda som lietala po lekároch a na obed sme boli v rešte...a dala som si fasa cestoviny s nivou...haha...urazila som delenú....ale tie prehrešky stoja za to...ja som to potom popoludní vybehala za dcérou, ktorá musela skúsiť každú mláku...veľmi prosím, aby už tie mláky vyschli...lebo to už je hrozné!!!

fleury
14. mar 2013

@ywula najblizsie dni to asi nehrozi, naopak mlaky pribudnu 😒

radmilap
14. mar 2013

@ywula ahoj,a toto je recept k delenej strave,ak ano,tak som sa velmi potesila i ked ten cukor tam nevadi?
🙂

radmilap
15. mar 2013

ahojte,citala som tu aj o cokolade,ta sa smie v aky den a kam patri tatarka,asi nikam,ci?

ywula
15. mar 2013

@radmilap no tatarka by mohla byť u živočíchov...a čoko...tej neodolám nikdy..jednoducho ju zjem..🙂

radmilap
16. mar 2013

@ywula no ja zatial statocne odolavam,ale kupila som si jednu pre krizovy stav,zatial je neporusena,tak uvidim ako dlho mi vydrzi,ale uz sa chystam na langose alebo strudlu,tak aspon nieco sladke a kupila som si aj dzem s fruktozou,tak to bude mnam...

ywula
16. mar 2013

@radmilap hm...my dnes mám oslavu, tatko oslavuje narodky...tak zatiaľ som poslušná...inak pred rokom, keď som prvýkrát držala delenú...tiež som si kupovala pekne podľa predpisov džemy s ov. cukrom...normálny cukor som neužívala, len hnedý...jedla som len biele jogurty....málo solila...a to bol asi taký základ úspechu...teraz jem všetko, len nekombinujem a vidím, že to ide pomaly....

radmilap
16. mar 2013

@ywula no zatial sa snazim,ale dcerka ma 1.aprila 2 roky takze uz teraz sa tesim na tortu.Snazim sa to dodrziavat dost poctivo a isla som dole zatial 2 kila za 2tyzdne a 2 dni,ale hlavne vidim,ze sa postava tvaruje.Ty ked si vtedy drzala kolko si isla dole a za aku dobu?Ozaj a prajem vsetko naj,naj,naj a vydarenu oslavu...

ywula
17. mar 2013

@radmilap od nového roka som skončila koncom februára a dala som dole okolo 9 kilečiek...potom sa mi ukázali na testne dve čiarky...🙂...a bol koniec....šlo to späť...🙂

zabka88
19. mar 2013

baby delíte teraz niektorá aktuálne? ja začínam dnes.. som poriadne rozjedená tak sa desím toho ako to zvládnem..

cencula
19. mar 2013

zabka88 aj ja dnes začínam, takže zelenina s bielkovinami tak lovu zdar zabka88, nech sa darí všetkým a akú máte bilanciu? lebo ja skáčem z diéty do diéty

radmilap
19. mar 2013

@zabka88 ahoj,ja to taham momentalne 3 tyzden a pomaly to ide.A na to,ze som musela mat sladke kazdy den,napr. keksik ku kave,tak mi zatial nechyba.

radmilap
19. mar 2013

@cencula ahoj,ja mam dnes rastlinno-ovocny den.Tato dieta,sa da celkom lahko zvladnut,lebo mozes skoro vsetko,len sa to naucit kombinovat,tak baby len smelo podme do toho,nech sme do leta herecky!!! 🙂

cencula
19. mar 2013

radmilap to ved práve ide leto a nech je ako chce delená je asi naj, aj ked dukanova je dobrá, ale neviem sa udržať

ywula
19. mar 2013

ahojte, ja dnes celozrný chlieb so zeleninou, teraz káva čistá, chcem dodržať odstup a na obed máme kapustu s mäskom...🙂...večer zeleninový šalát

cencula
19. mar 2013

ja držím takú delenú, kde by som celozrnný chlieb a na obed mäso jesť nemohla, neviem síce podla čoho držím, ale chlieb a mäso sa v jeden den vylučuje

zabka88
19. mar 2013

@cencula ked mozem poradit neskáš na rozne diéty, radšej pomalšie ale isto.. ja idem na delenu, lebo som brutalne rozožratá po zime a potrebujem niečo kde jesť môžem len v tých správnych kombináciách..

@radmilap gratulujem 🙂 tretí týžden to je super.. sladke snad zvladnem, horsia je ta kava bez mlieka..

radmilap
19. mar 2013

@zabka88 ale ved ty ked mas zivocisny den,teda maso,tak si do kavy kludne mozes dat mlieko a v rastlinny si daj sojove mlieko a takto sa to da uplne v pohode zvladnut,hlavu hore!..a kila pojdu dole...Idem si urobit cesto na langose,dufam ze sa mi podari...

radmilap
19. mar 2013

@cencula dukanovu som skusala,ale mne velmi nevyhovovala,bola pre mna dost drasticka a strasne prisna a neskutocne vela veci som si musela kupovat oaobitne,ale pri delenej si viem poradit zo surovinami,ktore bezne jeme doma...

zabka88
19. mar 2013

@radmilap 🙂 dík za radu, spravím to tak... aký máš recept na langoše prosím ťa?

zabka88
19. mar 2013

@radmilap
@cencula dukanovu som držala pred svadbou, som dala dole zo 5 kg, súhlasím že je dosť drastická, hlavne nedostatok vitamínov ( prvé dni sa zelenina neje vobec a ovocie by sa nemalo vobec kvoli cukrom) okrem toho privela mliecnych vyrobkov zahlieni organizmus.. takže z dlhodobeho hladiska je určite delena strava pre organizmus prijatelnejsia..

fleury
19. mar 2013

@ywula my dnes zapekany karfiol so zemiakmi, s cim jedavas zeleninovy salat na veceru, ci len cisty?

zabka88
19. mar 2013

takže už sme po obede, zeleninka so zemiakovymi kreketkami.. a šalát..
baby ovocie papáte ako?

radmilap
19. mar 2013

@cencula dukanovu som skusala,ale mne velmi nevyhovovala,bola pre mna dost drasticka a strasne prisna a neskutocne vela veci som si musela kupovat oaobitne,ale pri delenej si viem poradit zo surovinami,ktore bezne jeme doma...

@zabka88
@zabka88 langose-500g muka,dala som celozrnu
-stipka soli
-20g drozdia,to je tak polovicka
-1 lyzicka fruktozy
-4dl vody/ja som do nej primiesala 2 lyzice soj.mlieka/
-olej na vyprazanie
v troske vody rozpustis fruktozu ,pridas drozdie a urobis kvasok,potom ho pridas k muke,stipku soli a zvysnu vodu a vyhneties cesto.Nechas vykysnut/ja davam cesto kysnut do rury vyhriater asi na 70 stupnov a za 20 min.je hotove.Potom si len vykrajujes poharom kolieska a vyprazis./ked to vykrojis,potom ich poroztahuj tak dotenka a budu sa lepsie piect.na vrch si das bud voda+cesnak+sol,alebo voda+skorica+fruktoza.Su vyborne,dnes som ich robila prvykrat a su mnaaaam.Citala som,ze sa da ich len trosku predpiect a po vychlanuti zabalit a dat do mrazaku a potom inokedy uz len dopiect.Urobila som si aj take ,lebo z takeho mnozstva mi vyslo asi 12 langosov.

radmilap
19. mar 2013

@zabka88 ja mam bud rastlinny ,alebo zivocisny den,proste ich spolu nemiesam.Tak som si povedala,ze to budem drzat,kym neschudne na vysnivanu vahu a potom uz na udrzanie prejdem na zmiesane dni a potrebnym casovym odstupom...

zabka88
19. mar 2013

@radmilap super, takže ked si pojdem kupit sojove mlieko do kavy, tak pribalim aj fruktozu a skúsim to 🙂 myslím že langoše ocení aj manžel 🙂
a aký olej používaš? kdesi som čítala že aj to sa zvykne meniť podla toho aky mas den že či rastlinny, olivovy..

zabka88
19. mar 2013

@radmilap ja to tiež tak robím.. a ovocie papáš v obe dni či ako?

radmilap
19. mar 2013

@zabka88 ked mam ziv

zabka88
19. mar 2013

@radmilap dik, budem vedieť 🙂