Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

fleury
24. okt 2013

@pukica dobry napad s hranolkami, dnes kupim zeler 😀 😎

fleury
24. okt 2013

ja dnes len spagety, mam doma obe baby, takze volim najrychlejsie jedlo 😀

natak
24. okt 2013

ahojte dievčence, tiež som sa pridala k vám, čo dodržiavate delenú stravu, nedržím ju síce ešte dlho, 2 týždne, no mám taký problém, že za prvé dni som aj schudla cca necelé kilo, no teraz postupne začínam priberať... jedálniček mám asi takýto: raňajky -celozrnná kaiserka so sójovou nátierkou napr. francúzskou, cícerovou... + zelenina, obed cestoviny s paradajkovou omáčkou s cuketou/šampiňónmi, zemiakový paprikáš, prívarok s červenej šošovice s kúskom celozrnného chlebíka a na večeru si dávam väčšinou sójové mlieko/jogurt s ovsenými vločkami. aj napriek tomu mi váha ide hore, prečo??? cvičiť bohužiaľ nemôžem, som po 2 mesiace po operácii chrbtici, pohybu mám celkovo menej, som na PN.

matula77
24. okt 2013

Ahojte, aj ja by som sa rada k vam pridala. Dnes som akurat 4ty den na delenej strave, dufam, ze to nejako zafunguje aj u mna lebo mam znizenu cinnost stitnej zlazy... no uvidime 🙂 Dufam.... co najradsej varite?ja som dnes urobila tekvicovu polievku so zazvorom a kari a tym som sa tlacila cez obed, rano som mala 2 vajicka a poobede som mala kalerab... Vecer som si dala kusok grilovaneho masa so zeleninou

natak
25. okt 2013

ahojte, matula77, možeme to teda skúsiť spolu. Ja mám dnes bielkovinový deň, na raňajky som mala šunku, syr a kooopu zeleniny, na obed budem mať kuracie prsia na mrkvičke so smotanou a na večeru ešte neviem, ale niečo mäsové alebo vajíčkové? ja som sa teraz radšej už nevážila, pre istotu 😀 😀 😀 a ozaj, matula77, podarilo sa ti dať už niečo dole? Ja by som chcela dať dole tak cca 8kg...

matula77
25. okt 2013

ahoj Natak, praveze ani nemam pocit ze by som nieco schudla.. uvidime, dnes 5ty den, dala som si celozrnne pecivo so sojovou natierkou a jedla som ovocie. uvarila som si zeleninovu polievku ze si dam teraz a na zajtra - budem ryby so zeleninou. Nevazila som sa, aj ked je pravda ze vahu doma nemam, rozmyslala som ze si pojdem kupit. Ked ja si to najskor vidim v tvari, tam zbadam hned kilo hore/dole.

fleury
25. okt 2013

@pukica
@ixi no co ako baby pokracujeme?

natak
26. okt 2013

ahojte, no tak ja som sa konečne odhodlala odvážiť po týždni a skoro mi oči vyletli z jamiek, pribrala som skoro kilo 🙄 🙄 🙄 🙄 vôbec tomu nerozumiem, prečo??? už ani sama neviem, ako sa mám vlastne stravovať 🙄

matula77
26. okt 2013

@natak ahoj, asi tomu treba dat cas, nie u kazdeho to ide dole rovnako. vydrrrrrrrrrrz 🙂 ja som si dnes dala na ranajky vajicko, polku kalerabu a k tomu trochu cottage a 3 platky sunky, ktore ale padli za obet kocurovi kedze kukal na mna ako by nejedol cely tyzden. poobede si spravim dusenu tresku so zeleninou, chcela som so strukovou fazulkou, potom ma napadlo ze strukoviny dnes nie, tak asi len s korenovou urobim.

fleury
26. okt 2013

@natak pri delenej az tak rychlo nechudnes, ja som chudla 2kila za mesiac

ixi
26. okt 2013

@fleury ja tiez 2 kg takze este daleko do ciela teraz som dajak ani nemala cas lebo lietam s malou po vonku nakolko dnu nespi a mangel stale pracuje 😠 ale aspon mam aky taky pohyb 😀 😀 😀
@natak
@matula77 kocky cavelo a ideme dalej aspon nas tu je viac a super ze pisete co papate aspon sa dakedy inspirujem 😵 😀 😀 😀

ixi
26. okt 2013

kam mam zaradit horcicu a kecup???? ci??? nemam ani papat? 😅 😝 😀

ixi
26. okt 2013

na veceru som mala parky syr a zeleninu, zajtra dam rano jogurt to ja mozem na obed kuraciu polievku??? asi nie dam si radsej pecene zemiaky mnam mnam a polievku si dajaku esre vymyslim 😀 a na veceru? zeby cviklovy salat??? asi inak vyskusajte ho je mnam je to z knizky najecte sa do stihlosti ide tam uvarena nastruhana repa + sterilizovany hrasok s mrkvou a nakrajana kysla uhorka osolis okorenis a zjes mnam mnam 😀

ixi
26. okt 2013

@matula77 mam dotaz strukoviny sa nesmu kombinovat s ciiiim??? 😵

mamina_25
26. okt 2013

ahojte baby tak ja uz dva dni som na delenej,zatial som drzala len zivocisny den,zajtra tiez...ale nemam napady na desiatu ci olovrant...co zvyknete jedavat vy?bodli by nejake napady 🙂

mamina_25
26. okt 2013

@ixi pokial dobre viem tak strukoviny sa nesmu kombinovat so zivocisnym 🙂

ixi
26. okt 2013

@mamina_25 ja mam z toho trosku misuge 😀

mamina_25
26. okt 2013

@ixi no daj ze z coho to si misuge :D poradiim ...

ixi
26. okt 2013

@mamina_25 inak tie vyrazky co mas v albume teda malu s vyrazkami moj mangel ma tak vecsinou ked zje banan alebo citon ale nie priamo z toho ale ked je dacim postriekane odked y vseko umyva v jarovej vode teda supku tak sa mu to nerobi

ixi
26. okt 2013

@mamina_25 jogurt mozem aj aj ne? ci?

mamina_25
26. okt 2013

@ixi jogurt mozes len v zivocisny den,tak isto mlieko,maso,ryby,smotanu...atd -je to vse zo zivocichov....a vsetko co je z rastliniek v rastlinny den...

ixi
26. okt 2013

sak ale co mam ja delenu stravu teda knizecku 😨 tak tam je pisane ze jogi je neutral lebo je okysleny 😲

ixi
26. okt 2013

aj maslo pise ze neutral 😒

mamina_25
26. okt 2013

@ixi tak to dostala nedavno a fakt netusim z coho...vzdy papala banan aj vsetko mozne a nikdy sa tak nevysypala..aj ked je pravda ze v poslednom case toho bananu popala vela,tak neviem fak ze co...ale uz jej to pomaly mizne,jej akoby vyschli tak dufam ze uz zmiznu nadobro 😀

ixi
26. okt 2013

ta ja neznam 🙄 😀 aj napr udene ryby -neutral 😀 😀 😀 ta sak co mam teda jak kombinovat???

mamina_25
26. okt 2013

@ixi neviem podla koho drzis delenu,ale kasli na to...zacni podla korinkovej,nie je to tak zlozite a schudnes aj tak.poznam z okolia ludi ktori drzali podla nej a krasne schudli...je uz tolko variant na tu delenu,ze konec...ale ja mozem len tu korinkovu 🙂

ixi
26. okt 2013

@mamina_25 hej ani muzovi to hned nezmizlo a tiez banan jedol vzdy a nikdy sa nevysipal az raz potom zas nic a zas katastrofa stou chemijou 😝

ixi
26. okt 2013

toto?????Delena strava podľa Kořinkovej:

Skupina sacharidova /rastlinna/:
-zemiaky, ryza-naturalna, bezvaječné cestoviny, knedliky, muka,skrob,
-chlieb/všetky druhy/, pečivo-celozrnne, tmave, akekoľvek nesladké pečivo,kukurica, popkorn,
-vločky-všetky druhy nesladené cukrom
-musli – všetky druhy nesladené cukrom
-všetky druhy obilovin, semienok,
-soja a sojove výrobky – maso a všetky výrobky z neho, sojove mlieko, sojova majoneza, sojove syry, jogurty, paštety /pokiaľ neobsahuju vajce/
-šošovica, hrach, fazuľa a ostatné strukoviny
-krupy, krupica,
-rastlinné maslo, rastlinne tuky, droždie, glukóza, hroznový cukor, med, slad, vajahit,
-javorový sirup

Skupina bielkovinová:
-všetky druhy mäsa, udeniny, salamy, pašteky živočišneho pôvodu, hydina, ryby, všetky druhy konzervovanych ryb,
-syry-najlepsie do 30%, 45% tuku v susine
-biely jogurt, tvaroh a všetky nesladené výrobky z neho,
-mlieko- čerstve aj sušené
-šľahačka, smotana, majonéza, tatarska omačka, vajce, oleje všetkého druhu, maslo, živočísne tuky, masť,
-
Skupina neutrálna:
-ovocie-čerstvé aj sušené, okrem kandizovaného
-kompóty bez cukru, alebo umelo sladené
-zelenina-čerstvá, mrazena /okrem zeleniny miešanej-hrach, kukurica, mrkva/
-orechy-všetky, okrem burskych
-huby-sušené aj nakladané, väčšina dochucovadiel, korenin, sojova omačka, kečup
-paradajkovo-zeleninove zmesy
-horčica, kakao, vraj aj med-lesny, kvetovy vraj patri do rastlinnej skupiny, ale med je vlastne sacharid,
-umelo sladené dzemy
-čaje, aj ovocne
-káva
-nesladené, alebo umelo sladené limonády a minerálky
-fruktóza-ovocný cukor
-umelé sladidla, žltok,želatina, zeleninový vývar

mamina_25
26. okt 2013

@ixi presne toto...ja som kedysi predtym tiez drzala,cvicila som 3 x denne po 10 min,raz som si bola zabehat-potom sa na to vykaslala a za tyzden som mala dole 3 kg co je myslim super,ak k tomu pridas kus pohybu,pojde to dole raz-dva.kolko chces schudnnut?

ixi
26. okt 2013

@mamina_25 este aspon 10 🤐