Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

emita
27. okt 2013

Mozem to zajtra prepisat

natak
28. okt 2013

@emita ok, aj ja sa na ňu rada pozriem, tiež by som uvítala niekedy trochu iné kombinácie jedál

natak
28. okt 2013

ako inak sa dievčence máte? čo máte nové? čo fajnové si dáte na obed?

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natak
28. okt 2013

nedalo mi, rozmýšľala som nad tofu, sój.mliekom, jogurtami do ktorej skupiny vlastne patria, nakoľko sú to vlastne bielkoviny... pri hľadaní na nete som našla rozdelenie potravín do týchto skupín:

skupina”A” – kyslé potraviny
bielkovinové jedlá – chudé mäso – šunka (neúdená), hydina, morčacie, hovädzie, ryby, sója, sójové mlieko, tofu, syry, vajíčka
ovocie – grep, pomaranč, mandarinka, citrón, broskyne, egreše, ríbezle, kyslejšie jablká, ovocné šťavy
nápoje – čistá voda, ovocné čaje a šťavy

skupina”B” – neutrálne potraviny
zelenina a ovocie- paradajky, uhorky, karfiol, špenát, paprika, mrkva, kapusta, cibuľa, brokolica, cvikľa.. (takmer všetká zelenina okrem zemiakov), červený melón
mliečne výrobky a tuky – jogurt, tvaroh, mlieko, šľahačka, kefír, maslo, oleje – najlepšie olivový
ďalšie potraviny – orechy, údená šunka, údené ryby (makrela, treska, losos, morské plody), hríby,
nápoje - kvalitné bylinkové čaje

skupina”C” – zásadité potraviny
sacharidové jedlá – celozrnné pečivo, celozrnná múka, natural ryža, ovsené vločky, celozrnné cestoviny a strukoviny okrem sóje a sójových výrobkov
ovocie a zelenina – banány, jablká, hrušky, sušené ovocie, zemiaky
nápoje – 100% ovocné šťavy, nealko pivo

.....tak kde vlastne zaraďujete sóju ako takú vy?

fleury
28. okt 2013

@natak na nete najdes rozne delenia, vyber si jedno a jedz podla toho jedneho, vacsina bab drzi delenu podla korinkovej, cize soju v rastlinach

emita
28. okt 2013

takže moja zjednodušená tabuľka (tá autorka sa odvoláva na Haya):
BIELKOVINY: mäso, mlieko, syry, vajcia, sója a výrobky z nej
NEUTRÁLNE: zelenina (okrem zemiakov a kukurice), olej, maslo, tvaroh, čestvé syry (bryndza, cottage, mozarella, ricotta), kyslomliečne výrobky (kyslá smotana, kefír, acidofilné mlieko, jogurt), orechy, semená, hrozienka, olivy, huby, droždie, káva, čaj
SACHARIDY: pekárenské výrobky (bez mlieka a vajec), ryža, cestoviny(bezvaječné), zemiaky, kukurica, strukoviny, med, javorový sirup, sušené ovocie.
OVOCIE som zase brala ako samostatnú skupinu, a kombinovala len s neutrálnou skupinou (jogurt, tvaroh)

emita
28. okt 2013

@matula77
@natak moje delenie
myslela som si že začnem dnes, ale ponúkli ma takou fajnovou tortou!!!! 😅 🤐 😖

matula77
28. okt 2013

@emita to co je za moralku? 😀 😀 😀 a dakujem za tvoje delenie, asi pojdem stale podla tej korinkovej 🙂
@natak - ja som mala dnes rizoto s hribikmi, rano som si dala len suche pecivo s kavou, olovrant si dam asi zeleninovu polievku alebo mozno aj banan. Ty si co dobre mala?

natak
28. okt 2013

@emita - takže začínaš od zajtra?
@matula77 - ja som dnes mala na raňajky celozrnnú žemličku s francúzskou nátierkou, na obed zemiačiky s kyslou kapustou, nechcelo sa mi nič extra variť, tak som len také narýchlo a teraz na večeru ešte neviem, voľačo "rastlinkové" si nájdem...

matula77
28. okt 2013

@natak to mas aku tu francuzsku natierku? Ja neviem, mne ti uz dnes nejde nic na chut, ani ten banan som si nedala na olovrant, nejak mi nepasuje nic... vybrala som rybu z mrazaka , nasla som dobry recept tak chcem vyskusat
aha
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20606

sice nemam doma citron ale namocila som rybu do mlieka a mam tam zeleninovu polievku na zajtra, tej som dnes vobec neublizila

fleury
29. okt 2013

@ixi no ako, delis? 🙂

ixi
29. okt 2013

@fleury hej hej rano som nestihala jest lebo sme leteli s malou na rehabilitaciu a na obed som mala keloví privarok a ty ako? 😵

fleury
29. okt 2013

@ixi ja som mala dnes cestovinovy salat, zajtra sa chystam robit pizzu 🙂

ixi
29. okt 2013

@fleury mnam mnam ja zajtra??? ani netusim mam tam este aj ten kel tak neviem ci budem varit 🤐 😀 😀

fleury
29. okt 2013

@ixi ak si na fb tak sa pridaj do skupiny delena strava, baby tam hadzu fajn tipy na jedla 😉

matula77
31. okt 2013

ahojte, ako sa vam dari? ja dnes 11ty den! 🙂 a neporusila som ani raz

mamina_25
1. nov 2013

@matula77 ja mam dnes 8 den(aspon myslim 😀 ) a zatial sa mi dari, drzim sa.urobila som si na obed spiz so zeleninkou, to bola dobrota, mnam 😵

matula77
1. nov 2013

@mamina_25 ahoj, aj mas pocit ze to nieco urobilo s tebou? Ja mozem zodpovedne povedat ze su mi gate nejake volnejsie :D aj sa mi vidi ze mam brucho mensie.... dala som si na ranajky sojovy rozok so sojovou natierkou (mexickou ) a papriku, na obed akurat peciem zemiaky a urobim aspon nejaky zeleninovy salat k tomu

mamina_25
1. nov 2013

@matula77 nevazila som sa,ale citim na bruchu ze mi z neho ubudlo,aj ked nie vela,ale som spokojna...ved co by som chcela za 8 dni 😀 ja zajtra budem mat rastlinny den tak som si uz pripravila menu-na ranajky si urobim pecene jablcka plnene pomarancom polejem stavou z citrona a teplou pomarancovou zmesou,na obed budu pecene zemiaky s grilovanymi paradajkami,a na veceru si urobim ovocnu misu a medzi tym este cosi pojem,keby mi to bolo malo 😝

mamina_25
1. nov 2013

@matula77 a tu sojovu pomazanku si robis doma alebo kupujes?zatial som so sojou nic nerobila,ak mas nieco dobre zo soje,daj recept

matula77
1. nov 2013

@mamina_25 tu alfa bio si kupujem v obchode, citala som ze aj v DMke maju dobre natierky zeleninove... neskusala som este robit doma, budem sa musiet pokukat po nejakych receptoch

mamina_25
1. nov 2013

@matula77 receptov je vela,ale neviem ci by mi chutilo..ja osobne mam radsej zvieratka 🙂 a ked uz rastlinky,tak to pcham do seba hlavne ovocie

matula77
1. nov 2013

@mamina_25 ja ti ani neviem...ja mam pocit ze furt by som radsej zjedla to co mam mat ten dalsi den. vcera som mala strasnu chut na dusenu kapustu, tak som ju vcera zjedla s kuracim prsom a dnes som si chcela urobit pecene zemiaky, ale napokon som robila len varene v supke a so zeleninou

mamina_25
1. nov 2013

@matula77 to aj ja mavam take stavy,ked ma rastliny mam chut na maso a opacne...zatial statocne odolavam 🙂 radsej sa napijem vody do puknutia a potom mam chvilu pokoj 😵

matula77
2. nov 2013

@mamina_25 ja mam dneska zvieratka, urobim cinu na obed, ranajky som ako tradicne cez w/end vynechala, vobec mi neslo nic na chut, dala som si aspon kavu. uvarim si vajicka a tie si dam potom so zeleninou na olovrant
@natak @emita ako sa vam dari?

mamina_25
2. nov 2013

@matula77 ja mam rastlinky.na ranajky som mala ovocnu misu a na obed budem mat hrianky so zeleninou, kedze na varene nejako nemam chut.a potom uz budem len na zelenine a ovoci, na veceru zvazujem tie pecene jablka

mamina_25
2. nov 2013

Baby ake kupujete sojove mlieko?este som z neho nic nerobila,ale dostala som prisernu chut na puding 😅 a ten proste musi byt...tak neviem ci je medzi nimi nejaky rozdiel co sa chuti tyka.

kaia
2. nov 2013

Ahojte, nemam vas precitane a tak sa mozno opytam otazku, ktoru ste tu uz rozoberali... Do ktorej skupiny by ste zaradili gastany? Dakujem za nazor 😉

matula77
2. nov 2013

@mamina_25 ja som kupovala v DMke, ale aj v bio obchode maju a maju aj ryzove, to sa chystam vyskusat 🙂