Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

rosa197
6. jan 2012

@romcag Aj ja som dnes málo jedla...dva taniere kapustovej polievky...a večer som bola trošku hlasná, tak som si dala čierne pečivo, jeden KS ...☹

romcag
6. jan 2012

@rosa197 aj ja veru teraz trošku hlad začínam pociťovať, ale už je neskoro, až zajtra raňajky pekne 😉

ninimini
6. jan 2012

@kytykenka vitaj ja som to tu už písala niede to je uvedené cca 22 strana

ninimini
6. jan 2012

@romcag raz zhrešit poriadne možeš vieš kolko mna čaká osláv do oktobra cca 6 ak nie viac 😀 a hádaj čo budem robit jest to čo všetci a to len preto lebo to bude vačšinou manželová rodina a ja nechcem aby ma potom sledovali čo jem a dobiedzali do mna takže dám si to na čo budem mat chut a neriešim to aj tak raz za čas potrebuješ trošku naštartovat telo a ked dlho nič nedostane potom sa zastaví aj váha a ked zhrešíš znovu začneš chudnút tak sa neboj ale kamoška to určite pochopí i ked ja by som si tortu dala určite 😀

ninimini
6. jan 2012

tak baby zajtra nemám PC takže vám držím palce a budem na vás mysliet 😀 ja mám rastlinky tak asi nejak takto bude vyzerat moj jedálniček:
ranajky:celozrnný chlebík a rastlinné masielko a na vrch šalát
obed :urobím si cesnačikovú polievočku,a k tomu bud ryža alebo soja a zemiačiky uvidíme
olovrant:asi tá polievočka ak sa podarí jest
a večera: soja alebo tá ryža uvidíme čo sa mi bude chciet uvarit
a medzitým nejaké tie orechy🙂))
tak dobrú chut a hlavne do delenia 😀 😀

ninimini
6. jan 2012

@rosa197 mala si si ho natriet rastlinným maslom a dat nejakú zeleninku 😀

rosa197
6. jan 2012

@romcag 😀 Asi dnes pôjdem skôr spať..😀 Hladnááá som ..😀
@ninimini Veď to, že mi nechutilo ani rastlinné maslo ani zeleninka..len tak samé som to zjedla .. 😀

ninimini
6. jan 2012

@rosa197 tak dobrú nocku ale ved začneš od pondelka tak si šlahni čo chceš 😀 a v pondelok už na istotu 😀

rosa197
6. jan 2012

@ninimini Vieš, 4dni sa krotím, anechcem to o trištvrte na desať v piatok pokaziť ..😀 Možno sa podarí aj takto dať pár dekou dole 😀 😀

romcag
6. jan 2012

@ninimini nooo ja sa bojím, že keď "dobrovolne" zhreším, aj keď nebudem mať neovládateľnú chuť, tak zas do toho prepadnem, takže pokiaľ sa bude dať, tak sa tomu vyhnem, možno trošku ochutnám, uvidím zajtra.. ale zdá sa mi to dosť, na to, že nechudnem ešte ani týždeň 😀
@rosa197 kurník, ani nevraaaav, tiež som hladná.. mám pomelo v kuchyni, to milujem, ale už je moc hodín na jedenie, nechcem jesť.. teda chcem, ale hlava nepustí, nemôžeeem :-/

romcag
6. jan 2012

@rosa197 presneee, nepapaj, kašli na to, daj si kyslú uhorku ak si moc hladná 😀 xixi.. už je veeeľa hodín, si aj ja myslím, zbytočne sme sa obmedzovali potom 5 dní, teda ja 5

rosa197
6. jan 2012

@romcag nedala som si nič, a už ma to aj prešlo 😀 Inak, Ďakujem ti za podporu 🙂

minuskad
6. jan 2012

nasla som jedalnicek, je na mna chudobny :Dzemalo sa tam papa ale apson naorientaciu 🙂
Prvý týždeň

Pondelok
Raňajky: tri plátky nízkotučného tvrdého syra, paprika a uhorka, čierny čaj
Desiata: nízkotučný biely jogurt
Obed: grécky šalát
Olovrant: jeden menší grapefruit
Večera: dve celozrnné hrianky s cesnakom, zeleninový šalát

Utorok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, jablko, čierny čaj bez cukru
Desiata: kefírové mlieko
Obed: dusené rybie filé, uhorkový šalát
Olovrant: jeden pomaranč
Večera: fazuľka v paradajkovej omáčke, krajec celozrnného chleba

Streda
Raňajky: grahamový rožok s trochou rastlinného tuku, čierna káva bez cukru
Desiata: jablko
Obed: opekané zemiaky, šalát zo zelených listov
Olovrant: grapefruit
Večera: bezvaječné cestoviny s duseným hráškom a lyžicou kyslej smotany

Štvrtok
Raňajky: tri plátky debrecínky, menšia šalátová uhorka, bylinkový čaj
Desiata: celozrnná kaiserka s troškou rastlinného margarínu, horčice a listom ľadového šalátu
Obed: zeleninové rizoto bez syra
Olovrant: banán
Večera: malá konzerva tuniaka vo vlastnej šťave, čerstvá zelenina

Piatok
Raňajky: celozrnná žemľa so sójovou nátierkou, nakladaná kapia, bylinkový čaj
Desiata: hrsť sušených marhúľ
Obed: hustá zeleninová polievka s krúpami, malé pečivo
Olovrant: tri plátky hydinovej šunky, zelenina
Večera: plátok celozrnného chleba s bylinkovým tvarohom, paradajka

Sobota
Raňajky: jedno vajíčko natvrdo, paprika, paradajka, bylinkový čaj bez cukru
Desiata: dve kivi
Obed: pečené kuracie stehno, dusená kyslá kapusta
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: cottage cheese, zelenina

Nedeľa
Raňajky: dve stratené vajcia s nízkotučným jogurtovým dressingom a listovým šalátom, bylinkový čaj
Desiata: nízkotučné ovocné acidofilné mlieko
Obed: zemiakový šalát bez majonézy a vajec
Olovrant: hruška
Večera: dve cesnakové hrianky, tvarohová nátierka alebo cottage cheese

Druhý týždeň

Pondelok
Raňajky: krajec celozrnného chleba s bylinkovým tvarohom, káva bez mlieka a cukru
Desiata: nízkotučný ovocný jogurt
Obed: zeleninová pizza bez syra, šunky a vajca
Olovrant: dva plátky nízkotučného tvrdého syra, paradajka
Večera: paradajková polievka bez syra, celozrnná žemľa

Utorok
Raňajky: tri plátky chudej šunky, paradajka, paprika
Desiata: acidofilné mlieko
Obed: ryba na prírodno alebo pečená, zeleninový šalát
Olovrant: jablko
Večera: zeleninový šalát s dressingom z nízkotučného jogurtu, citrónovej šťavy a olivového oleja

Streda
Raňajky: kokteil z 2,5 dl nízkotučného vanilkového acidofilného mlieka a dvoch lyžíc ovsených vločiek, zelený čaj
Desiata: jablko
Obed: morčacie prsia na prírodno, dusená červená kapusta alebo veľký kapustový šalát
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: 2 pečené zemiaky v šupke s bylinkovým cottage cheese

Štvrtok
Raňajky: tri plátky hydinovej šunky, jedna paradajka, zelený čaj
Desiata: 2 dl kefíru, môže byť ovocný
Obed: plátok pangasiusa na grile, šalát z čerstvej zeleniny s bezvaječným dressingom
Olovrant: dva ryžové chlebíky s polevou z horkej čokolády
Večera: zeleninové rizoto bez syra

Piatok
Raňajky: vajíčko natvrdo, ľadový šalát, mrkva, reďkovka, bylinkový čaj bez cukru
Desiata: banán
Obed: zeleninový šalát s grilovanými šampiňónmi a jogurtovým dressingom
Olovrant: celozrnný rožok s trochou rastlinného margarínu, nízkotučné acidofilné mlieko bez príchuti
Večera: zeleninová polievka s bezvaječnou cestovinou

Sobota
Raňajky: ovocný šalát z čerstvého ovocia, s lyžičkou medu, čierna káva bez cukru
Desiata: celozrnná žemľa s rastlinným margarínom
Obed: pečené chudé mäso alebo mäso na prírodno, dusená zelenina
Olovrant: nízkotučný ovocný tvaroh
Večera: dva kvalitné párky, horčica alebo kečup, bez pečiva

Nedeľa
Raňajky: nízkotučné kyslé mlieko, ale nie s ovocnou príchuťou, grahamový rožok, čierna káva
Desiata: strapec hrozna
Obed: pečené zemiaky, nízkotučný tvaroh, cviklový šalát
Olovrant: hrsť sušených hrozienok
Večera: grilovaná alebo pečená cuketa, dressing z kyslej smotany a byliniek

Tretí týždeň

Pondelok
Raňajky: tri plátky nízkotučného tvrdého syra, veľká paradajka, zelený čaj
Desiata: vajce natvrdo, zelenina
Obed: pečená ryba alebo dusené filé, zeleninový šalát
Olovrant: dva ryžové chlebíky s jogurtovou polevou
Večera: dusená zelenina, celozrnný chlieb

Utorok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, káva
Desiata: pohár paradajkovej šťavy, grahamový rožok
Obed: kapustová alebo zeleninová polievka bez mäsa, celozrnný chlieb
Olovrant: tri plátky chudej šunky, paprika
Večera: nízkotučný tvaroh s čerstvým ovocím a lyžičkou medu

Streda
Raňajky: krajec tmavého chleba s trochou rastlinného tuku, reďkovka, čierna káva bez cukru a mlieka
Desiata: nízkotučný ovocný jogurt
Obed: bezvaječné špagety s paradajkovou omáčkou, bez syra
Olovrant: malý banán
Večera: lečo s vajcom, bez pečiva

Štvrtok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, zelený čaj
Desiata: pomaranč
Obed: kuracie soté so zeleninou, bez prílohy, uhorkový šalát
Olovrant: acidofilné mlieko
Večera: omeleta s paradajkami

Piatok
Raňajky: ovocný šalát s lyžičkou medu, čierna káva
Desiata: banán
Obed: zeleninový šalát alebo grilovaná zelenina s vajíčkom natvrdo, s octovým alebo jogurtovým nálevom
Olovrant: ovocný kefír
Večera: bryndzová nátierka, paprika, uhorka, bez pečiva

Sobota
Raňajky: nízkotučný tvaroh s ovocím, čierna káva bez cukru a mlieka
Desiata: dve mandarínky
Obed: šošovicový prívarok zahustený postrúhaným zemiakom a dochutený kyslou smotanou
Olovrant: dva ryžové chlebíky s jogurtovou polevou
Večera: šošovicový prívarok z obeda

Nedeľa
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, čaj alebo káva
Desiata: vajíčko natvrdo, uhorka
Obed: šalát z fazule, dusenej zelenej papriky, cibule a tuniaka vo vlastnej šťave, bez prílohy a pečiva
Olovrant: dva ryžové chlebíky s horkou čokoládou
Večera: dve celozrnné hrianky s cesnakom, neochutené kefírové mlieko

Štvrtý týždeň

Pondelok
Raňajky: pohánková kaša s čerstvým ovocím, bylinkový čaj
Desiata: banán
Obed: dusená brokolica, strúhaný syr
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: dusené zemiaky posypané čerstvou petržlenovou vňaťou

Utorok
Raňajky: ovsená kaša s lyžičkou medu, čierna káva
Desiata: jablko
Obed: bezvaječná cestovina so zeleninou a s nálevom z bieleho jogurtu
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: cviklovo-mrkvový šalát, feta syr

Streda
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, čierna káva
Desiata: jeden banán
Obed: bezvaječná tarhoňa s dusenou zeleninou
Olovrant: 2 dl acidofilného mlieka
Večera: dusené kuracie prsia, mrkvový šalát s bielym nízkotučným jogurtom a kvapkou citróna

Štvrtok
Raňajky: nízkotučný biely jogurt s lyžičkou škorice a lyžičkou medu, celozrnný rožok, čierny čaj
Desiata: nízkotučné jogurtové mlieko, môže byť ovocné
Obed: kurací steak, zeleninový šalát s octovým nálevom
Olovrant: jablko
Večera: tuniak vo vlastnej šťave, paradajka a paprika

Piatok
Raňajky: nízkotučný biely jogurt s jedným pomarančom a lyžičkou škorice, čierna káva
Desiata: jedno jablko
Obed: omeleta z dvoch vajec so šampiňónmi, hlávkový šalát
Olovrant: plátok celozrnného chleba s troškou rastlinného margarínu
Večera: bryndzová nátierka, šalátová uhorka

Sobota
Raňajky: grahamový rožok s troškou rastlinného tuku, čierna káva
Desiata: grapefruit
Obed: pečené kuracie stehno, zeleninový šalát
Olovrant: banán
Večera: zemiaky opečené na troške tuku, posypané čerstvými bylinkami, zakysanka

Nedeľa
Raňajky: celozrnná hrianka so sójovou nátierkou, paprika, zelený čaj bez cukru
Desiata: tri plátky chudej šunky
Obed: slepačia polievka so zeleninou a s mäsom, bez cestovín
Olovrant: ovocný šalát z čerstvého ovocia s lyžičkou medu
Večera: dusená zelenina, plátok celozrnného chleba

Stručný návod na zostavenie jedálneho lístka

Ráno je potrebné doplniť energiu (sacharidy) napr. pohárom ovocného džúsu. Na raňajky (sacharidy) napríklad banán, pomaranč, hrozno, hrozienka alebo iné sušené ovocie, med, ovocný džem, detskú výživu, piškóty, müsli tyčinku, ryžu, cestoviny, tmavé pečivo, zemiaky, proso, ovsené vločky alebo pohánku.

Na desiatu (sacharidy) napríklad jablko, kiwi, marhule sušené, ovocný džús, čerstvá mrkva, kompót z mandarínok alebo ananásu.

Na obed (bielkoviny) môžeme voliť jedlo napríklad z bieleho mäsa (kuracie, morčacie, králičie, rybie), sójového mäsa, kuracích srdiečok alebo žalúdka, teľacieho mäsa, syrov (max. 20% t.v s.) alebo aj hlivu ustricovú, uhorku, papriku, pažítku, petržlen, kôpor, hlávkový šalát, hlávkovú kapustu.

Na olovrant si môžeme dať kompót z mandarínok alebo ananásu, dia oplátky, raciolky alebo racio chlebíčky bez polevy, pomaranč alebo kiwi.

Na večeru (bielkoviny + dusená zelenina) plody mora, tuniaka vo vlastnej šťave, krabie mäso alebo tyčinky, rybie filé, biely jogurt, syry, bielu kapustu, dusený špenát, sudovú kyslú kapustu, špargľu, uhorky, kapustu, červenú repu, nakladaný zeler, cesnak, čerstvý kôpor, pór atď.

V noci je lepšie nejesť, pokiaľ to však inak nepôjde čerstvý ananás, grapefruit alebo melón je tou správnou voľbou.

romcag
7. jan 2012

@rosa197 ja som si dala jednu pistáciu.. mňaaaam, už som skoro zabudla aké sú dobré, ale tiež som odolala potom.. myslím, že 1 mi nič nepohorší 🙂 a dneska tá oslva, drž mi palce 😉 a zajtra vááženie po týždni 🙂
@minuskad ďakujeme krásne 🙂 už aj si to kopčím až mám na čo nabehnúť 🙂 mne to celkom aj stačí podľa všetkého, včera som menej zjedla 😒

minuskad
7. jan 2012

@romcag staci ??? ja by som tam kopu veci pridala, lebo hladna budem , ak sa budempodla toho drzat. ale dnes mam rastlinky a neviem co papat tak pozriem motivacne 😀

romcag
7. jan 2012

@minuskad nooo mne by to aj stačilo veru, aj tak teraz viacej nejem, na raňajky celozrnu, medzi tým ovocie, trochu obeda, jogurt a večer čistú zeleninku.. mne to tak celkom vyhovuje 🙂 nehladujem, ani sa neprepchávam 😉

minuskad
7. jan 2012

@romcag potom ja som maly zrutko :D no ja sa mojim velmi, ze sa mi spomali metabolizmus. raz sa mi to stalo a potom som priberala a priberala aj ked som nic dokopy nejedla. tak rozmyslam stale, co si dam, pocitam kalorie :D mnenestaci taky jedalnicek, a teraz rozmyslam, ze preco, ked inym staci. asi mam roztiahnuty zaludok 😖

romcag
7. jan 2012

@minuskad ja keď som normálne jedla, že sa pchala, tak mi mm vravel, že mám hrozne roztiahnuty žalúdok..a teraz keď mi idú kilá dole, tak vraví, že to sa len žalúdok stiahol 😀 no neviem, tiež sa bojím, že sa to zastaví, no to potom budem riešiť, zatiaľ to krásne ide.. aj keď pri takej váhe ani nevidno na pohľad, že som čosi dala dole, vlastne, ešte som nedala dole ani to, čo som cez sviatky nabrala 😀 takže o tom potom

minuskad
7. jan 2012

@romcag ja som si cez sviatky roztiahla zaludoooook. vacsinou mi nabera priatel a stale mi dal viac a potommi bolo luto to nezjest a vyhodit,, lebo on nedojeda lebo sebe stale tolko nalozi, ze uz nic ine zjest nevladze 😀
nasla som vinnika :D

romcag
7. jan 2012

@minuskad 😀 😀 to je super, že vieš, kto za to môže 😀 môj mm má super postavu, no aj viac pribratý by mohol byť a to "žere" jak po nebohom, všetko čo mu do cesty príde.. ten má dobrý metabolizmus, mu to dobre spaľuje.. kurník, dúfam toto malá po ňom bude mať, nie po mne.. my to asi aj geneticky dané máme.. také plnšie tvary.. preto dúfam, že to aj tak dole pôjde..

moncikyta
7. jan 2012

@romcag ahoj vies co nasla som v tescu za 28eur 🙂 uz ho mam aj doma super cvicim o dusu 🙂 tak kila nech idu prec 🙂 tesim sa 🙂 ze to mam predcasne k vyrociu 🙂

minuskad
7. jan 2012

@romcag
@moncikyta
@rosa197 dnes som si zatancovala zumbuuu a je to makacka . skoda, ze nemam cas chodit niekde naozaj na zumbu, je to super na dobru naladu 🙂

rosa197
7. jan 2012

@minuskad akú? 😀 Tie videá, čo som sem dala, či? 😀
@romcag Ja som dnes musela zjesť jeden kúsok višnového koláča, a jeden kúsok škoricového, pomáhala som starkej upratovať a tak...tak že o spravila pre mňa, že to jej nemôžem spraviť 😀 😀

minuskad
7. jan 2012

@rosa197 no to, co si dala som popozerala ale nie je to typicka zumba. maaaaalo krokov tam bolo z ozajstnej latiny a ked som byvala tanecnicka latino tanvoc, hladala som hladala a nic som nenasla, tak som si zostavila svoju zostavu a tancovala :D kebyze najdem cas a dobry kurz uz som tam 😀

no aj ja som mala kolaciik 🙄 preto ta zumba 😅

minuskad
7. jan 2012

@zabka88 @claudica @rosa197
@moncikyta
@romcag
@ninimini
@madalena188 baby nezabudnut, zajtra, cize v nedelu sa vaaazime🙂

ja som veeelmi zvedava na vysledok, ze ako nam to ide, snad sme dali kazda dole aspon pol kila 🙂
ja si meriam aj cm, snad z pasu ubudlo 😝

rosa197
7. jan 2012

@minuskad Aháá..mňa bavíí preto, lebo sú tam super pesničky ..😀 😀

@minuskad Veru, aj ja som zvedavá...mala som veeeľa prehreškov, tak som zvedavá..😀 ááá cm si merať nebudem, to každý mesiac budem 😀 😀

moncikyta
7. jan 2012

@minuskad ahoj no ja som strasne zvedava ako dopadnem 🙂 lebo jem inac ako vy 🙂 tak som zvedava a dnes mi pribudol stepper tak som uz cvicila a este budem vecer pri telke tak sa tesim 🙂 Zumba je super na naladu juj tie pesnicky uz ked dam dole stromcek a budem doma sama tak budem hhned tancovat 🙂 pri tom sa super odreaguje a chudne 🙂 mna to bavi 🙂 ..jasne ja uz na to myslsim dufam ze na to nezabudnem 🙂 a skocim na vahu 🙂 ja sa nemeriam lebo pri drobcovi neviem ako by som sa pomerala to ma nebavi 🙂

minuskad
7. jan 2012

@moncikyta
no hej, ale ja budem doma zumbovat iba ked budem sama :D bojim sa nepochopenia 😀
a ako inak papaaaaas ???? prisnejsie ?lebo my tu kolace ladujeme, teda ja 😀

rosa197
7. jan 2012

@moncikyta Aký stepper máš??? 😀 Aj ja mám...Ale, nechce sa mi na nom cvičiť.😀 😀 leniváá som ...
@minuskad To sme dve, čo ládujeme koláče 😀 Dnes som ... si fakt že MUSELA dať babkine úúúžastné višňové a škoricové koláčiky 😀 Ale z každého len jeden kúsok, tak snáď to nebude až také hrôzostrašné ..😀

Inak, aj ja doma zumbujem, len keď som sama 😀

romcag
7. jan 2012

@moncikyta waaaaw, tak idem aj ja mm spracovať a zajtra pôjdeme kuk do tesca.. jupííí, teším sa 🙂
@minuskad joooj, aj ja chcem ísť skúsiť zumbu tancovať, uvidím, ale neviem či by som to doma nemala najskrô skúsiť, ak je to taká makačka, až si tam hanbu neurobím.. a ánooo, zajtra sa vážime, ja ale až večer.. som si povedala, že si napustím vaňu, poležím v nej, porelaxujem a potom šup na váhu, tiež som zvedavá 🙂
@rosa197 mňaaam koláčik, ja stále úspešne bez sladkého, a dneska zas s málom jedla ☹ boli sme na tej oslave, nič som si nedala 🙂 aj keď na m§a tlačili s klobáskou ma prehovárali, jaaaj veľmi som sa premáhala.. ale dala som si trošičku vínka s colou.. joj, tak mám z toho zlý pocit, tak som is bola ešte vínko kúpiť a colu light aby som si pocit vyrovnala 😀