Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

silvia123
14. jan 2012

@erika115 baby presne ako píše Erika je lepšie chudnúť, ja som schudla minulý rok 13 kg za 13 tt (po 6tt som mala týždeň pauzu kedy som si dopriala všetko čo mi chutilo), tento rok po sviatkoch som sa dala na to zase, chcem schudnúť ešte 10 kg. Je dobré jesť každé 4 hodiny -jedla som 6 krát za deň a to ryžové chlebíčky, tuniak, prsia spravené na akýkoľvek spôsob, ale menej soli, málo olivového oleja a šťavy nezahusťovať múkou. Ďalej sa môže jahnacie, hovädzie chudé -ja som robila aj napríklad sviečkovú (ale nazahustenú a bez horčice), bezvaječné cestoviny, ryžu, sojové plátky, pstruh, ale pangasius-ale chudý, keď mi nechutilo jesť pila som protein (bielkoviny) a ráno a pred cvičením som si dala karnitín. Večer o 22,00 som si dala 100 g nízkotučného tvarohu RAJO, aby som nešla spať hladná. Po 19,00 sa má jesť viac bielkovín -teda mäsa, ako sacharidov. Zeleniny môžete zjesť koľko chcete -robila som si zeleninové šaláty s troškou olivového oleja a pre istotu som si kúpila vitamíny Calibrum, aby mi nechýbali vitamíny, keď som tak náhla zmenila stravu. Cvičila som aspoň 3 krát týždenne Oľgu Šípkovú aerobick pre začiatočníkov, v ďalšej 6tt-dňovke som cvičila Šípkovú "2-jku". Šlo to dolu super, nebola som vôbec hladná a ako hovorím žiaden jojo efekt. Poznám chlapíka, ktorý delenou stravou schudol 20 kg, ale jojo efekt sa bohužial dostavil, keď začal jesť normálne. Ja som sa chodila inak aj vážiť na tie váhy do lekárni, aby som si vždy overila či som nešla dolu zo svaloviny, ale z tukov. Tak je to na vás, ale myslím že najlepšie chudnutie je jesť pravidelne!

silvia123
14. jan 2012

a ešte ma napadlo že som jedla tofu, cottage syr, ovsené vločky, vajíčka -ale vždy viac bielkov než žltkov. Zaplatila som si program od trénera dva krát a aj jedálny lístok, každému by som doporučila, ale kto si nechce platiť, tak som z neho vybrala aké jedlá som jedla, množstvá vám napísať nemôžem, pretože je to podľa váhy, veku atď., ale porcie som mala dosť veľké, ani som nevládala zjesť, a ak som aj bola hladná napchala som sa zeleninou, to sa môže, proste človek by nemal cítiť hlad, lebo potom keď sa naje, ukladajú sa tuky na "příšte" 😀, tak radšej naučiť telo, že dostane jesť vždy keď potrebuje a tuky si nemusí ukladať. A bez cvičenia to nejde! -to by ste schudli len zo svalov a nie z tukov, takže určite cvičiť! -a aj trošku posilovať, preto som doporučila tú Šípkovú, pretože ja som začala na orbitreku -čo bolo tiež veľmi dobré cvičenie, ale ukrutne ma nudilo, tento aerobick bol oveľa zábavnejší.

minuskad
14. jan 2012

@silvia123 no ja ked som chudla zdravo neslo to tak pekne dole ako pri delenej a podla mna delena je aj prospesnejsia pre organizmus. nezatazuje ho. mne sa toto paci ale tiez sa aj zdravo stravujem. a zeby to slo hore nemyslim si, nie je to redukcna dieta s malym prijmom kalorii. niekomu sa to stat moze, kto velmi obmedzoval, aleten kto je normalnelen deti, tomu to nehrozi 🙂

ninimini
14. jan 2012

@romcag dobrú zábavu
@borabora666 ozaj a čo droždie to sa može 🙂)a zemiakové lupienky v rastlinný den 😀

ninimini
14. jan 2012

@silvia123 super gratulujem to je sila tiež by sa mi podarilo to čo tebe 😀 ale ja verím 😀 😀

borabora666
14. jan 2012

@ninimini nini neviem 😀 taky expert niesom...ale kebyze mam ozaj velku chut na zemiakove lupienky tak jedam v rastlinny den...je to zo zemiakov,no drozdsie bysom dala tiez v rastlinny den,lebo je to s mukou pouzite 😀 ale ja moc drozdie,alebo skor celkovo muku vynechavam,ani chlieb ci ine pecivko pocas tejto diety nepapam 🙂 ale zemiakove lupienky alebo cokinu neriesim..ked budem telu zakazovat,tak sa to nasbiera a ked to praskne pozerem aj mrtvolu...radsej ked si to telo pyta,tak mu to dam v rozumnom mnozstve a mam klud...mozno pojde chudnutie pomalsie,ale zato dlhsie ma to bude bavit,lebo sa nebudem az zas tak trapit

silvia123
14. jan 2012

@minuskad 😀 myslela si slovo diétne v poslednej vete dúfam 😀 😀 a nie papať deti 😀 😀 sranda čo urobí preklep 🙂
Áno, myslím že môže byť dobrá aj delená strava, ale taktiež si myslím opak - že to chudnutie trvá dlhšie a mne osobne veru nechutilo jesť takto oddelene, raz som skúšala. A princíp zdravej stravy sa mi páči v tom, že jem práve každé 4 hodiny a po týždni si telo tak zvykne, že nemusím ani pozerať na hodiny a už cítim hlad, teraz som na zdravej strave týždeň a mám dole 2 kg -prvé dva týždne sa chudne najrýchlejšie -je to veľká zmena pre organizmus, tak sa snažím čo najviac cvičiť a využiť ten prvotný šok 😀. Každopádne ale budeš so mnou súhlasiť, že ak nebudeš cvičiť tak neschudneš z tukov, ale zo svaloviny a ten jojo efekt sa dostaví... Určite máte doma váhy, ktoré ukazujú nielen kilá -tak ich využite a neriadte sa len koľko kilov ste zhodili, ale aj koľko tukov spálili 🙂.

minuskad
14. jan 2012

@silvia123 niemyslela som deli :D ako delit stravu :D no mne treba schudnut uz len 4 kila🙂 a cvicit treba, lebo pri rychlom chudnuti idu dole svaly ako vravis ale aj bez cvicenia idu dole tuky,ale len vtedy ked sa chudne pomaly.

no ja som jedla pri zdravom stravovani kazde tri hodiny ,4 bolo na mna vela uz :D mne chuti delena, teda mne je to jedno ja nejem nejak pre pozitok ale zlepsilo sa mi travenie, lebo mam malo traviacich enzymov a tabletky jest nechcem. ale myslim, ze tu nie je ziadnababa, co chudne rychlo a nezdravo 🙂

silvia123
14. jan 2012

@minuskad no tak to keď máš schudnúť len štyri kilá, tak to ti fakt môže byť jedno za akú dobu to schudneš, ale ja som po pôrode mala 93 kilov 170cm, takže chápeš že som chcela čo najrýchlejšie schudnúť a po tých 13 tt (chudla som od apríla) som sa konečne cítila lepšie, dala som si dosť dlhú pauzu, ale teraz chcem zase vyzerať ako kedysi, tak dúfam že tých 10 kilov zvládnem aj tento rok a potom sa uvidí, ale ako modelka vyzerať zrovna už nemusím 🙂 takže tých 10 kg by som bola veru spokojná nadmieru.

romcag
14. jan 2012

tak baby, dneska som si toho dosť dopriala.. nechcem to ani vymenovávať, bo by ste sa asi zhrozili, ale nevadí, aj zajtra je deň 😝 😝 len škoda, že mi je teraz normálne zle 😠

ninimini
14. jan 2012

@romcag netráp sa do leta ešte času dooooost aj ja som to dnes spackala 😀 😀 ale nechápem prečo počas toho čo som mala tie moje kraviny tak som až tak po sladkom a slanom netúžila a teraz keby okolo mna prešla asi aj cukrová repa tak by som ju zožrala 😀 😀

romcag
14. jan 2012

@ninimini presneeeeeeee, keď som mala, tak žiadne chute, ani nič (ako píšu, že vtedy to tak je) a dneska.. normálne mi oči jedli, z každého som po kúsku musela.. joooj, otras, otras.. ale však čo, sem tam si dopriať musíme 😀 to som chcela, nech mm zajtra pizzu objedná, že keď som si minule dala dva kúsky, dám si aj teraz v nedelu.. no po dnešku, neviem neviem 😝

minuskad
15. jan 2012

no po 2 tyzdnoch moj stav:D povodna vaha 56 kg, teraz 53,8. mohla som mat kludne 53, ale nie, ja musim vymyslat a jest jedno cez druhe 😀
ale nevadi ide to 🙂 radsej pomalsie ako rychlejsie 🙂 oproti minulemu tyzdnu z cm neubudlo 🙂
no a tvrdy rezim, dnes rastlinky,mala som knackbroat 2x a mozem sa ost ucit . vo stvrtok mam skusku tazku :(

minuskad
15. jan 2012

@romcag ja som mala vcera cokoladu :D a ved co, mala som zivocichy a mlieko tam je 😀

kytykenka
15. jan 2012

ahoje 😀 tak od zajtra sa k vam pridavam 🙂 len mi musite napisat aky den a co papat ? dakujem

ninimini
15. jan 2012

@kytykenka vitaj no podla toho čím chceš začat 😀
@minuskad to je aká váha tiež by som to už aj ja videla 😵
@romcag tak ja som sa dnes odvážila odvážit 😎 ale už som po ranajkách tak z 86,7 na 84,4 zatial mi to stačí som spokojná ked dám každý týžden kg budem rada 😀 moje 6 mesačné dieta začína štvornožkovat som v šoku 😀

kytykenka
15. jan 2012

@ninimini aha no neviem s cim lebo ja to nepoznam takze ako ty pojdem s tebou ak ti to nebude vadit 😉

romcag
15. jan 2012

babenky, ja som sa tiež rozhodla vážiť ráno, predsa len tie číselká sú krajšie 😉 tak moja ranná váha 84,6 od začiatku vlaste 5,4 kg, oproti minulému týždňu čo som sa večer vážila o 2 kilá a oproti tomu čo som sa minulý týždeň vážila ráno kilo, spokojnosť zatiaľ 😵 takže zas počkám týždeň, čo nebudem deliť zatiaľ, kým sa to nezastaví 🙂

borabora666
15. jan 2012

dobre ranko babulky,nejak vas nestiham,vkladam veci do bazariku a este toho mam hooooodne hoooodne...tak ja od utorka do dneska minus 3 kg presne...v utorok som mala este 87,6 a dnes 84,6....
@romcag mame rovnako 😵 😵 😵 😵

borabora666
15. jan 2012

@kytykenka mojko,hod mi email,poslem ti tabulku 😀

kytykenka
15. jan 2012

@borabora666 Lucia00123@azet.sk

DAKUJEEEEM

minuskad
15. jan 2012

@ninimini no to je nizka vaha, ale som aj malinka 🙂 moj ciel, dat zadok v cm ,nech sa zacina na 9 :D staci mi 99 😀 nevojdem sa do 38 cisla. a chcem sa vojjst lebo neobleciem asi 5 spolocenskych nohavic, co mam doma a kvoli mojmu obzerstvu si predsa nebudem kupovat nove 😀

borabora666
15. jan 2012

@kytykenka jeeej,zabudla som ti napisat,,,uz to mas poslane

ninimini
15. jan 2012

@romcag krásne ideš dole 😀
@borabora666 tuším budem musiet naozaj začat cvičit však ma všetky predbehnete 😀 😀
@kytykenka ja mám dnes živočícha 😀 a dnes idem na 100% lebo včera som sa prežierala 🙂) ranajky šunka a zelenina obed mám bravčové mleté opečiem na panvici včera chceli fašírky tak som si nechala aj ja masko na dnes dám do toho hrášok ,cibulku, aj syr tam asi šupnem 🙂)
@minuskad aj ja mám doma niečo v 38 nechala som si keby niečo 😎 ale či to dám až tak tak to netušímmm 😕 snááád 😀

borabora666
15. jan 2012

@ninimini pozor.povedala by som ze hrasok nieje zelenina ale strukovina nie????

kytykenka
15. jan 2012

@borabora666 dakujeeem

ninimini
15. jan 2012

@borabora666 no ja neviemmám napísané že hrach je zelenina ale hrachová kaša už strukovina tak čo teraz 🙂))

borabora666
15. jan 2012

@ninimini no mozno ze by zeleny hrasok bol zelenina a zlta strukovina?neviem,ale vies co,daj ho tam kludne,ved ja som tiz vzdy kukuricu pchala vsade ako zeleninu a je to vlastne skrob ako svina

ninimini
15. jan 2012

@borabora666 no o kukurici viem že je rastlinnka 😀

ninimini
15. jan 2012

@zabka88 a kam si sa nám podela už nechudneš snami 😀