Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ninimini
23. jan 2012

@kika25
Živočíšna skupina:
-maso,masové výrobky,
-údeniny(POZOR na obsah múky a soji)
-rastlinný tuk
-maslo
-syry a syrové výrobky
-mlieko(nízkotučné,polotučné)
-jogurt (biely)
-tvaroh(neochutený)
-smotana
-vajcia
-majonézak,tatárska omáčka
Rastlinná skupina:
-chlieb,pečivo(celozrnné,grahamové,koláče z celozrnnej múky)
-ryža,zemiaky, cestoviny(bezvaječné)
-strukoviny
-sója,sójové výrobky(tofu,sójové masko,sójové pomazánky,sójové nárezy,sójové mlieko,sójová omáčka
-kukurica
-pšenica,raž, jačmen,ovos proso,pohánka
-rastlinný olej(iba minimálne)
-vločky,krupica,med,tekvicové semiačka,slnečnicové a iné semiačka
-med
Neutrálna skupina
je možné ju kombinovat s obidvoma skupinami aj so zeleninou aj s ovocím len pri živočíšnej menej a pri rastlinnej skupine kolko chcete
-orechy(nie arašidy)
-med
-huby a hríby
-pochutiny(korenie,kečup,horčica)
Ovocie
-všetky druhy ovocia
-orechy,mandle
-kakao
Zelenina
-všetky druhy zeleniny
-kečup, rajčiakový pretlak
-orechy
!!!!Hrach je zeleniny-hrachová kaša---strukoviny!!!! treba na to dávat pozor aj pri ostatných strukovinách je to rovnaké
a intervaly ja neviem pri dvoch detoch jem vtedy ked možem 😀

ninimini
23. jan 2012

@zabka88 no merala som sa 2 takže 31 sa budem merat aj vážit tentokrát 🙂) ja by som behala len máme všade blato a bojím sa že hned chytím zápal plúc 😀

kika25
23. jan 2012

@ninimini dakujem za info🙂))

zabka88
23. jan 2012

@ninimini no toho sa bojím aj ja, ale asi risknem, lebo už mi odchádza chrbát a mlandraviem jedna radosť 😖

ninimini
23. jan 2012

baby dnes zemiakové placky mnam 😀

ninimini
23. jan 2012

@kika25 s radostou 😀

ninimini
23. jan 2012

a kde ste zase 😀

minuskad
23. jan 2012

@zabka88
@ninimini
@romcag
no babule, a mam kilo hore / po tych vsetkych stresoch, ach jaj. uz som uukludnena a zmierena . liecim sa a vyliecim sa.bol to sok pre mna. cakala som vsetko, no ked uznato prislo ako po papuli by vam niekto dal. jedna strana maternice chytena aj s vajecnikom ale ako lekar povedal CHVALA BOHU ta druha je ok 🙂

no a mozem chudnut od znova. a ucit sa na dalsiu skusku, uz poslednu a tak sa mi nechce ze az. alesnad to dam a budem mat pokoj 🙂

dnes som si aj cokoladu dala :D na obed hrstkova polievka. posledne dni miesam. ale konecne si idem povedat, ze zajtra mam zvieratka 🙂

zabka88
23. jan 2012

@minuskad ja mam zajtra tiež zvieratkovy dnik 🙂 neboj, to kilko je len voda čo sa ti drži v tele, keby si daš jeden dnik len naovoci maš to preč.. ale asi až po skuškach, že? kedy maš poslednu skušku?

zabka88
24. jan 2012

@minuskad
@ninimini baby kde ste? tak ako ide dnik?

borabora666
24. jan 2012

ahojteeeeeee.....
@zabka88 zabi ja som tu...tak dneska som nanovo zacala a vaha fuuuj bleeeeee zasa 88,1kg....do nedele ak tam nebude stvorka tak se totalne znenavidim..lebo uz tam bola a zas porusovanie zacalo,ale mm odisiel prec mozno aj na dva mesiace,tak budem sprintovat nech som kocka

minuskad
24. jan 2012

@zabka88 tu soom 🙂 no skuska mam az zaciatkom februara. cize budem sa snazit do vtedy neprezierat 😀 nakoniec mam dnes rastlinky. rano som si urobila vajicko, sunku, syr, zeleninku prisiel drahy a ze mnam 😀 tak sommu dala cele a ked zahlasil, ze ma chut na spagety uz som vedela, zebudu rastlinky dnes :D len snad najde nejake bezvajecne 🙂

no tak som mala rano 2ks knackbroat s horcicou a paradajkou a idem sa ucit 😒 😒

zabka88
24. jan 2012

@borabora666 hehe, si ma pobavila že zabi a ja že koho? 😀 júúúj, určite takto nemysli hlavne sa lúb sama a čo keď ťa je viac? rob to hlavne pre seba, aby si sa ty lepšie citila a nedavaj si ultimata lebo každe telo je iné, niekto schudne tri kila za dva dni a niekto (ako ja ) to zhadzuje tri týždne.. hlavu hore určite to pôjde dole, však kde sa ponáhlaš? pomaly ale iste.. a kočka si už teraz len potom budeš kočka v menších konfekčných číslach 😉
@minuskad sila, u mna rovnako🙂 rano som zbodla čerstve pečivko s kavou (jogurt ostal v chladničke) a teraz ttu chrumkam maces , špagety su neni vobec zly napad si mi dala typ na večeru 🙂 obedovť ideme von tak snad si daco rastlinkove vyberiem.. tak si daj oddych chvilku nech načerpaš sil dovtedy..

ninimini
24. jan 2012

@zabka88 som sa pobavila že zabi tebe sa ani zdrobnelinka nedá použit 😀
@minuskad
@borabora666 no ja si dnes tiež dám rastlinku i ked som chcel živočícha ale mm priniesol úplne makký chlebík tak som neodolala 😀 😀

zabka88
24. jan 2012

@ninimini hehe, dá sa žabička, ale to už moc infantilné ešte aj na mňa 😀 😀 😀 jj, chlebík čerstvý voňavučký, to po dukanovej dietke som mala taky absťak že naj pochutka bola pre mna čerstvy chlebik s maslom, som sa nevedela dojesť..

ninimini
24. jan 2012

@zabka88 dajte nejaký dobrý receptík 😀 😀

ninimini
24. jan 2012

ozaj baby može sa soja s ryžou alebo cestovinou

kika25
24. jan 2012

ahojte dievcata, no presla som z rozlisovacej diety k Vam, jest doobeda len ovocie som naozaj nedokazala 😒 a tato dietka, resp. skor zmena zivotospravy mi je viac po chuti🙂
mam zopar otazok, teda ak sa rozhodnem napr. pre zivocisny obed musi byt aj cely den na baze zivocisnej skupiny? Alebo ranajky mozem mat rastlinne, obed zivocisny atd...

Ako je to s jogurtami? Biele moc nemusim a kedze sa nema kombinovat mlieko s ovocim ani ovocne by som nemala...myslite ze mozem napr. vanilkovy alebo orieskovy?
Co moze byt na ranajky zo zivocisnej skupiny? Okrem jogurtu a vajec ma nic nenapada...

vdaka za rady...

ninimini
24. jan 2012

@kika25 vitaj aj ja som 90 dnou skúšala 4x a vždy sa mi sprotivilo ovocie a bol koniec 😀 ked začneš živočísny tak len celý den živočícha napr.ranajky šunka,syr,varené vajíčko a zelenina alebo cotagecheese čo ti chutí 😀 obed masko so zeleninou olovrant korbáčiky alebo alebo si dáš opat šunku so syrom a večera to čo na obed alebo čo chceš iné len to musí byt živočíšne napr.jogurt a ten bud biely alebo ja si zvyknem dat s kávou ešte by som si dala ten s vanilkou ja to až tak dokonale nedodrživam 😀 ale ten orieškový neviem 😉
a rastlinný den ráno chlebík s rastlinným masielkom a zeleninka ak kombinuješ raslinku+zeleninu obed čo chceš zemiaky,ryža,soja,a výrobky z nich cestovniy,ryžové chlebíky atd.ak s ovocím tak ranajky možeš mat jablko med nejaké orechy do toho a na obed šúlance s makom alebo si urobíš z lístovného cesta štrúdlu 🙂) a možeš pit ovocné dzúsy ako čo máš rada

ibamy2
24. jan 2012

@kika25 ahoj, najlepsie by bolo mat cely den rovnaky, teda ak zacnes rastlinkami, zostat pri nich az do vecera. ak Ti ide o schudnutie, jogurty by mali byt iba nizkotucne biele a bez klasickeho cukru (ten by mal byt pri delenej strave tabu) pripadne s troskou medu, ten je neutralny. ked ja nemam chut len na biely, dam si tam trosku medu, nasekanych orieskov alebo kokos, a lanove semienka 🙂 na ranajky si mozes dat zeleninovy tanier so sunkou/syrom/vajickom, zeleninovy salat, hemendex (smiesne to vyzera takto napisane), cottage cheese napr. s uhorkou... vsetko samozrejme bez peciva

ibamy2
24. jan 2012

@ninimini a nedava sa do listkoveho cesta aj vajce? ja neviem, take nejedavam, no ak tam to vajulo je, tak by som to cez rastlinky nejedla... inak, kocky, velmi vam fandim a drzim palce!

kika25
24. jan 2012

@ninimini
@ibamy2 dakujem dievcata za super rady a napady, ja som asi pred 10 rokmi schudla s touto dietou 12kg, ale mam pocit ze rokmi to ide tazsie (vtedy som mala 18 rokov...). Tentokrat uz aj cvicim, cca 3 tyzdne intenzivne a kazdy den, dokonca ma to aj bavi lebo na chvilku vypadnem z domu a precistim si hlavu a zatial necele 2 kg dole...nevadi, uprimne sa tesim kazdemu zhodenemu gramu 😵

ninimini
24. jan 2012

@ibamy2 no študovala som ho podrobne a vajco tam nebolo ale možno je rozdiel kde kúpiš 🙂 vidíš musím si dávat na to pozor inak skvelý typ na ten biely jogurt 😀 mnam 🙂)a ty si držala albo držíš a už máš svoju vysnívanú váhovú kategoriu

zabka88
24. jan 2012

@kika25 vitaj u nas 🙂 dobry typ na raňajky alebo aj na večeru je tuniak s vajičkom uvarenym na tvrdo, mnam to mam rada, alebo ked ti je malo tak si nakrajam k tomu 1-2 rajčiny a to mi už lezie ušami 😀 😀
jogurty by mali byť skôr nizkotučne a bez primesy, ale škoricu alebo oriešky či sušene ovocie si do neho podla mna môžeš dať, ja niekedy maškrtim aj granko si do toho nasypem 🙂 jj, nemalo by sa kvôli cukru ale niečim hrešiť predsa treba 😝 a nevadí že to pôjde ťahšie hlavne nech to ide!!! držím palčeky a pekne cvič ďalej .-)

zabka88
24. jan 2012

@ninimini
@minuskad baby, dobry receptik som vygooglila na tie špagety

Pikantné špagety
400g celozrnných špagiet ,50 ml panenského olivového oleja , 1 hlavička cesnaku , pol kl mletej červenej papriky , morská soľ , mleté čierne korenie , bazalka

Dáme variť špagety. Na malej panvici na oleji krátko opražíme prelisovaný cesnak. Keď začne intenzívne voňať, pridáme mletú červenú papriku a odstavíme z ohňa. Hotové špagety zlejeme, dáme na tanier a ochutíme cesnakovou zálievkou, okoreníme a ozdobíme bazalkou

ninimini
24. jan 2012

@zabka88 tak tak nemusíme predsa byt 100% 😀 ja chce obmedzit cukor čo aj robím ale nie úplne vytratit nech je telo zvyknúté že ho dostane aby si potom nerobilo zásoby 😀 😀 ako je to u mna zvyk 🙄

ibamy2
24. jan 2012

@ninimini drzim ju kazdy rok 2x po 2 tyzdne, no teraz pri nej zrejne zostanem dlhsie... ja ju nedrzim kvoli znizeniu vahy, ale kvoli zlepseniu travenia... vzdy mi pomohla, no teraz vazne uvazujem, ze si ju necham na dlhsie. a na povzbudenie: moja mama kedysi vdaka tejto strave schudla uzasnych 25kg, ale drzala ju maximalne prisne ;)
inak je dobre sledovat si presne zlozenie potravin, v mnohych masovych vyrobkoch byva napr. zemiakovy skrob ci ine rastlinky. hoci ja mam na citanie zlozenia uz tak trosku uchylku, som celiaticka a toto mi uz navzdy zostane ako "trvaly nasledok" 😀

zabka88
24. jan 2012

aj toto vyzera zaujimavo 🙂

Tortilly.(3 porcie)
1 šálka kukuričnej krupice, 1,5 šálky hladkej múky, 30 g rastlinného margarínu, voda, 1 lyžička soli, olej.

Kukuričnú krupicu zalejeme trochou vody necháme 30 minút stáť. Primiešame hladkú múku, margarín, soľ, vodu spracujeme na mäkké cesto, ktoré s lepí. Pripravíme si 2 štvorce alobalu, ktoré mierne natrieme olejom. Lyžicou naberieme cesto dáme na jeden štvorec, prikryjeme druhým rozvaľkáme na placku. Vrchný alobal opatrne stiahneme odkrytou stranou placku položíme na panvicu. Keď sa tortilla zohreje, odstránime aj druhý alobal. Tortilly pečieme 1 –1,5 minúty z každej strany. Po upečení tortilly hneď vložíme do misky prikryjeme utierkou, aby zostali teplé mäkké. Podávame s rôznymi fazuľovými omáčkami.

zabka88
24. jan 2012

jééééj toto mi pripomína moje oblúbené francúzske zemiačky, moje naj naj jedlo len bez klobasky 😉

Prekladané zemiaky s cuketou
600 g zemiakov, 2 cibule, rastlinný olej, 400 g cukety, soľ, vegeta, zeleninový vývar (na 0,25 l vody 1 lyžička vegety), 4 strúčiky cesnaku nadrobno posekaný kôpor.

Umyté zemiaky uvaríme v šupke, očistíme a pokrájame na kolieska. Očistenú cibuľu posekáme nadrobno a speníme na rastlinnom oleji. Pridáme očistenú a na kocky pokrájanú cuketu, posolíme, povegetujeme, podlejeme troškou zeleninového vývaru a udusíme takmer do mäkka. Odstavíme a vmiešame roztretý cesnak a nadrobno posekaný kôpor. Ohňovzdornú misu zľahka potrieme rastlinným olejom a navrstvíme najprv na kolieska pokrájané zemiaky, potom udusenú cuketu a nakoniec vrstvu zemiakov. Podľa potreby zalejeme troškou zeleninového vývaru, aby zemiaky neboli príliš suché. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme, pokiaľ sa voda nevydusí. Podávame so zeleninovými šalátmi.

ninimini
24. jan 2012

@zabka88 mnam