Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ninimini
24. jan 2012

@ibamy2 tak to už hej krásny úbytok tlieskam 😀 😀 😀

zabka88
24. jan 2012

@ibamy2 tak sa pridaj 🙂 bude nas viac, bude veselšie 😉 mne inak tiež pomaha tato dietka na travenie, aj mam lepšiu pleť, vlasy.. viac energie.. tiež to držím skôr pre zdravie a pocit ako pre kg, i keď by som neprotestovala keby zišlo aj zo päť kilečiek 😀

kika25
24. jan 2012

@zabka88 vdaka zabka, aj za povzbudenie🙂

zabka88
24. jan 2012

baby moje, našla som mafinky podľa delenej a ešte to vyzera aj ako recept pre mňa (šálkové mám najradšej) 🙂
1/2 šalky polohrubej muky, 1/2 šalky celozrnej muky, 1/2 šalky otrub, 1 ČL soľ, 1 ČL prašok do pečiva, 1/2 šalky sojove mliečko, 3 PL rastlinny olej, 1/2 - 1 šalky mrazeneho alebo čerstveho ovocia, maliny, čučoriedky alebo čo mate..

postup je jednoduchy - suche zmiešať, mokre zmiešať - potom všetko spolu aj s ovocim - ak je cesto suche napr. sme dali mrazene ovocie tak treba dať viac sojoveho mlieka - plnime do formičiek a pečieme 🙂)

zabka88
24. jan 2012

ozaj a kto chce maškritť na slano, vraj sú výborné zelerové hranolky - potrebujeme 200 gr zeleru, ošúpať , rozkrájať na hranolčeky a opekáme na rastlinnom oleji, vyberieme dáme na utierku aby odsala nadbytočný tuk a osolíme..

normálne mám na to chuť 🙂

zabka88
24. jan 2012

a ešte na živočíšny dník mäškovo -zelerová fašírka : kuracie prsia naložíme do trošku oleja a kurkumy alebo kari na noc, na druhý deň vyberieme pomelieme zmiešame spolu s pometym uvarenym zelerom pridáme 1 žltok, soľ a korenie podľa chuti - tvarujeme fašírky a opečieme na ol. oleji - podávame so zeleninovým šalátom 🙂

ninimini
24. jan 2012

@zabka88 ty dnes perlíš normálne chute robíš 😀

zabka88
25. jan 2012

@ninimini ved to, slinky mi tecu a hladna som stale, na tom vidno ako som sa rozozrala cez vianoce 🙂

romcag
25. jan 2012

baby, ja od nedele jem piate cez deviate, chlebíky, tortu, koláče, sladké, slané, všetko možné.. dneska som sa z hrôzom ráno postavila na váhu a stále ako v nedelu 83,5 ufff.. no aspoň niečo, od dneska už zase sekám dobrotu 😉 dúfam mi to vydrží zas ako na zatiačku 😉

romcag
25. jan 2012

ešte som zabudla, že aj obedy som jedla úplne normálne, keď mi chutilo, aj viac, aj vyprážané a zemiaky s tým som si dokonca dala 😀 oooch, aj sa hanbím trochu, ale na druhej strane som rada, že nemám hneď jojo efekt, inokedy keď som čosi zhodila do týždňa keď som "žrať" začala to bolo späť

ninimini
25. jan 2012

@romcag sa máš ja som zjeda minule len nejakú blbost a pol kg hore 🤐

romcag
25. jan 2012

@ninimini však u mňa to vždy tiež tak bolo, že jak dole šlo, tak aj hore, a 4tý deň obžieračky a vážim rovnako 😅 happy.. dúfam, že to do zajtra nenabehne 😀

zabka88
25. jan 2012

@romcag moja, nechcem ťa vystrašiť, ale kilka sa odrazia vždy až trošku opozdene , tak sa nezľakni 😉 ja som sa dva mesiace obžierala po svadbe som sa nevedela dojesť a váha nič, a na tretí mesiac že tri kila hore 😖 to iste ked chudneš, najprv ide voda, potom svaly až tak tuk, takže sa môže stať že najprv sa to rozbehne dole, potom spomali a nakoniec zastavi, vtedy treba vydržať aj par tyždnov, sa to zas rozbehne..

ale je inak možne že sa ti dietkou zlepšil metabolizmus, vraj ten môže ovplyvniť nielen stravovanie aj pomer svalov v tele, takže ked sa ten zvyšil, mohla sa zvyšiť aj rychlosť premeny na energiu...

romcag
25. jan 2012

@zabka88 ahoooj, ale mne sa to vždy objaví už na druhý deň.. aj teraz týždeň do zadu, keď sme boli na 80tke, tak hneď o kilo viac :-/ ale teeeraz, sa to držííí.. no však ale uvidíííme 😉 budem vás informovať :-P

ninimini
25. jan 2012

@zabka88
@romcag baby ja som dnes strašne unavená a nechcite vediet čo som všetko sladké som pojedla katastofa 😕 zajta sa už polepším.dnes som dostala zabrat od detí a som úplne mrtva tak len hladám čo sladké možem zjest pomoooooc ☹

romcag
25. jan 2012

noooooooooooo a ja som teraz zjedla pol balíka chipsov.........acchhhhhhhhhha celý deň sa držím.... som to zas zaklincovala 😖

ninimini
25. jan 2012

@romcag dnes nám hviezdy neprajúúú 😠 😝

romcag
25. jan 2012

@ninimini noooooooo ani ja by som to lepšie nenapííííísala 😒 😠

ninimini
25. jan 2012

@romcag hned sa cítim lepšie že nie som sama 😀

romcag
25. jan 2012

@ninimini keď ti mám pravdu povediac, ja tiežž :-P ale tak keď bude na váhe o kilo dva viac,tak neviem či mi to bude nejaká útecha :-/

ninimini
25. jan 2012

@romcag potom sa už zatnem a nedám do úst ani sústo sladkostí 😀 😀 😀

minuskad
25. jan 2012

@zabka88
@zabka88
@ninimini babz SOS dnes som dostala antibiotika na dalsie 2 tyzdne a nejake lieky k tomu. lekarnicka mi povedala, ze pocas liecby ziadne mliecne vyrobky. to akoze sa odhodlam zase jest pekne delene a toto mi povie ???? to ked budem jest same maso, ktore velmi ani nejem a vajicka tak cholesterol bude taky vysoky, ze rovno mozem na geriatriu ist 😀
nepoznate nejake alternativy ? ze sojove jogurty asi neexistuju, co ?

ibamy2
25. jan 2012

@minuskad existuju ;) no neviem, ako chutia... mliecko je aj ovsene, ryzove, sojove

romcag
26. jan 2012

@ninimini to si zober, ja som včera zaspala na gauči, mm ma zobudil o 23tej a na stole jednohubky.. plnýý tanier som zožrala a v takú hodinu ☹ aaachhh.. od dneska idem už dobrotu sekať konečne teda

romcag
26. jan 2012

teda sa pokusíím

ninimini
26. jan 2012

@romcag
@zabka88
@minuskad baby ja až teraz obed 😝

minuskad
26. jan 2012

@ninimini dobru chut 🙂 no ja cely den odolavam cokolade. ale stale ked dostanemchut tak sa postavim na vahu 😀 a funguje to , prejde ma hned chut :D

ninimini
26. jan 2012

@minuskad dakujem tak to s tou váhou musím vyskúšat 😀 je mi nejaká zima dúfam že už zase nedostanem lebo to by som zase mala v pondelok váhu a cm 😀 😀

minuskad
26. jan 2012

@ninimini ani neskusaj 😀 prave som celu milku zozrala a je mi fajne 😀 skuskove je skuskove, na nervy, hlavne ked sa ucim v kuchyni no a teraz co??? asi len sa vela ucit, nech ta cokolada ma aspon nejaky ucel 😀

ninimini
26. jan 2012

@minuskad nechcem ti nič hovorit ale tvoje telo potrebuje čerpat energiu takže jedna čoka v tvojom prípade nič neznamená 😀