Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
7. feb 2012

🙂 dnes ma hnala mlsna jak pes...máti urobila palacinky z normálneho mlieka...nič teda...postavila som sa za sporák a napiekla si fajnučké rastlinkové muffiny.... 🙂 takého chvíle sú hrozné... 😀

ywula
7. feb 2012

@pukica no pri kurčiatku si každý predstaví ryžu alebo zemiačky a my delenáčky si dáme kopu zeleninky... 😉
ak ak by nás polovičky chceli predať veru by zarobili, ak by nás predávali na váhu, ako sa predávajú salámky, alebo klobásky...🙂
ty si ako na tom...koľko kg chceš zhodiť...?
😠

ywula
7. feb 2012

tak baby idem sa venovať dceeruške...dobrú chuť k večery...ja asi opäť zasmradím dom drožďovkou,..neviem si pomôcť...🙂...milujem ju

pukica
7. feb 2012

@ywula anooo zeleninku si dam k masku mnam,oaj zeleninka mvoze byt aj zavarana ci len živá?teda surová?
nooo ja by som chcela zhodit takych 6kg,ted mam 7,31kg,co sice nie je moc pri mojej vyske,ale som taka nejaky neforemna 😝 no a moje miery uf,ale nech to para tlaci,dam ich sem taaakze
pás: 79cm,brucho:93cm,zadok:100cm,stehno: 61cm pekne miery 😀

ozaj tu drozdovu pomazanku ako robis?a ta sa s cim je?do ktorej kategorie sa zaraduje?

ywula
7. feb 2012

ja ju papam v rastlinkový deň...na cibulke si spením droždie...okorením, niekedy dám kus horčice..niekedy kus majonezky. light samozrejme,...ale pozor je silne navyková 🙂 🙂
no ja som sa nemerala...ale pre srandu králikov sa zmerám..a to len budú čísla...každopádne či 6 kil či 26 kil,,,ide to dolu saaakra ťažko...ja po týždni rovnaká váha,...možno robím niekde chybu, ale cítim sa super, trávi mi krásne...tak sa to možno pohne
😅

pukica
7. feb 2012

@ywula mnam a to ju papas len tak ze lyzicka pomazanky a zajes zeleninkou?
no premeraj sa,premeraj 😉 ja som zvedava ako rychlo to pojde,ale pomaly dalej zajdes 😉

meggieerika
7. feb 2012

ahojte babenky, idem sa k vam pomaaaaly pridat......... tato strava ci ieta ma dooost zaujala, akurat len najst v sebe take to sebazaprenie a iiist na to a prestat jest veci na ktore som si sakra zvykla........... toto je asi to fest najtazsie.....ako ste zacali vy???? ja som pocas tehotenstva pribrala skoro 20kg, 10kg bola len voda a zvysok na mne este zostal a mozno sa nekaje to Kg este na mna nalepilo................oooch jaj................ 😖

ywula
7. feb 2012

@pukica nie to si dávam normalne na hrianku, alebo chlebík...samozrejme tmavy celozrný.....rastlinkový deň 😉
@meggieerika vitaj medzi nami....začína sa ľahko, lebo pri tejto strave papame všetko...ale treba veľa vymýšľať...kombinovať....ale keď sa to tak vezme je to aj kus zábava....🙂

meggieerika
7. feb 2012

@ywula jeeeeejda.................ako som si zacala citat tuto temu bola som touto myslienkou viac a viac nadchnuta......... hich........jaaaj, to sa mi zas bude ten moj posmievat ze co som si to ja zas vymyslela 😀

ninimini
7. feb 2012

@pukica hej je to vidiet hlavne bruško a pás je najviditelnejší 😀 a ty kolko potrebuješ schudnút ja som totiž začala na váhe 86,7 a po mesiaci váha moc nešla dole na 84 kg ale v cm pás -10 a boky -11cm

ywula
7. feb 2012

ženičky....niečo som ešte našla....tieto zásady som ešte nevidela...takže možno je tu pes zakopaný... 😖
pre delenú stravu podľa Lenky Kořinkové

* Treba si dávať pozor na to, aby ste jedli dostatok bielkovín, kalcia, zinku a vitamínov D a B12.
* V zásade by sa hlavne nemali jesť škroby a proteíny v spoločnom jedle. To znamená nejesť mäso so zemiakmi alebo chlieb s maslom, či syrom.
* Ovocie a ovocné šťavy by sa mali konzumovať výlučne na prázdny žalúdok. Môže sa jesť aj pred jedlom alebo na desiatu (vhodnejšie ako desiatovať obložené žemle, či bagety)
* Ovocie zaraďujeme do jedálneho lístka vzhľadom k nízkej energetickej hodnote. Obsahuje antioxidanty, ktoré sú veľmi ochranné a pôsobia i proti starnutiu. Treba ho však konzumovať zvlášť, nie spolu s inými potravinami.
* Zelenina – Zeleninu je vhodné konzumovať pravidelne, používať ju ako prílohu namiesto ryže alebo zemiakov. Zemiaky a kukurica obsahujú škrob – nekombinovať s proteínmi.
* Chlieb – uprednostniť tmavý celozrnný. Chlieb a pečivo sú škroboviny.
* Syry – sú zdrojom vápnika. Odporúča sa jesť kvalitné, pokiaľ možno nízkotučné syry. Patria medzi proteíny.
* Čokoláda – obmedzovať, jesť skôr tmavú a nekombinovať ju s inými potravinami.
* Mlieko – piť menej kravského mlieka, podľa možnosti z ekologických fariem. Lepšie je používať mlieko sójové, ovsené, ryžové a pod. Kravské a sójové mlieko sú proteíny, ryžové, ovsené a mandľové mlieko sú univerzálne potraviny, t.j. môžu sa kombinovať so všetkým.
* Vajcia – podľa možnosti kupovať také, ktoré sú pestované na eko-farmách. Bežné vajcia obsahujú antibiotiká. Vajce je proteínová potravina.
* Maslo – uprednostniť skôr maslo ako margaríny, ktoré obsahujú rastlinné zahrievané oleje. Maslo môžeme kombinovať s proteínmi i so škrobmi.
* Olej – najlepší je olivový olej, hlavne panenský. Dá sa kombinovať s proteínmi aj so škrobmi.
* Soľ – používať morskú soľ alebo osoliť napr. sójovou omáčkou.
* Cukor – používať hnedý, nerafinovaný cukor, med alebo sirupy a melasy. Cukor je škrobová potravina.
* Čaj – neodporúča sa piť k jedlu.
* Voda – piť pravidelne a dostatočne, minerálne vody treba kombinovať a meniť. Prípadne je vhodné aj používať vodný filter.

ninimini
7. feb 2012

@ywula majonézu cez rastlinky by si nemala dávat to je živočích
@meggieerika vitaj no jasné stačí si nás prečítat a hned sa každému chce 😀 😀 jááj taká som rada že nás je stále viac a viac ked som túto tému oživovala bála som sa že ostanem sama naštastie sa zabka pridala a potom to už išlo takže vitajte vitajte 😀 😀
ozaj baby dnes som splnila slub a začala som bicyklovat takže som spokojná i ked len 17min každý den pridám 5 min až to bude hodinka 😀 😀 😀

pukica
7. feb 2012

@ywula jaaaj este som neni zabehana v tom co je co preto tie otazky 😝 kokooos sak tolko zasad ze mam z toho iny misung 😖 to si mam zapamatat?
ozaj a hriby sa kam radia?
@ninimini ja chcem dat dole takych 6kg a to slapanie na bicykli nie je sranda,ja som na nom zacinala v posilke a veru som mala dost aj na stepery po 15min idem vyplut dusu 😝

ninimini
7. feb 2012

@pukica hríby sú neutrál

pukica
7. feb 2012

@ninimini preto sa pytam bo v tejto teme na zaciatku jedna baba prepisala tu Kořínkovej delenu stravu a tam pisala ze hriby su neutral a tutok je pisane nieco ine 😖 kuk do zeleniny

ninimini
7. feb 2012

no je to zeleninka ale možeš ju použit aj v rastlinkách aj pri živočíchu 😀 😀

pukica
7. feb 2012

@ninimini ahaaaaaaaaaaaaa uz sa mi zacina rozjasnievat 😀 dakujeeeeem

ninimini
7. feb 2012

@pukica ked budem vediet rada pomožem 😀

ywula
7. feb 2012

Navrhujem takúto vec....ak by sme sem hodili občas svoje jedálničky, budeme sa nazájom inšpirovať jedlami a zároveň sa aj učiť na prípadných chybách...šak viac hláv, viac rozumu... 😉 čo vy na to?

ninimini
7. feb 2012

@ywula celkom dobré ja som sem už občas hodila čo som papala 😀

pukica
7. feb 2012

@ywula okik,ja som za 😉
takze ja zajtra zacnem tymi zvieratkami takze si dam na ranajky prazenicku na cibulke so zeleninkou,biely jogurt na desiatu,pecene kuratko s kyslou kapustou s mrkvou,olovrant este netusim a na veceru si dam jogurtik po cviceni 🙂

ywula
7. feb 2012

@ninimini no ja si myslím, že by to pomohlo....keď budem stratená 😝

pukica
7. feb 2012

@ywula jednoznacne to pomoze,ci uz skusenejsim alebo zaciatocnickam 😉

ninimini
7. feb 2012

@ywula
@pukica ja tiež zajtra živočícha ráno asi tiež praženičku alebo nejakú šunku,zeleninku,vajíčko, desiata jogurt,obed:kuracie masko na prírodno a zeleninka olovrant mozzarella a večer neviem asi tá mozzarella bude večera 😀 😀 lebo nebudem určite niečo stíhat

pukica
7. feb 2012

@ninimini tu mozarellu len taku holu?nijak ochutenu?ja som ju raz chutnala a co ti poviem,nic moc,akoby som nic nejedla 😀

zabka88
7. feb 2012

@ywula
@ninimini
@pukica
júúúj babule, vy ste toho popisali... sa musim pochvalit som dnes odolala super kusku torty z kolegovej dcery statnic, som si dala bebe keks, slaba nahrada ale prežila som 🙂 🙂
pojdem zajtra s vami na živočicha,rano jogurtik, masko so zeleninkou este neviem ake, a mnamka pre mna tuniak vajičko na tvrdo a zeleninka
somm vyjavena z toho že čaj sa nemôže s jedlom, stale ho tak pijem 😖
@meggieerika ahoj vitaj medzi nami

pukica
7. feb 2012

@zabka88 ahoj,vidis,kolko otravujem baby,tak tolko mi odpisuju,preto je tu toho dnes pozehnane 😀 toho tuniaka s vajickom to taky drveny v konzerve?to znie fajne mnam
a gratuljem ze si odolala torticke,ja sa toho obavam ako to budem zvladat ale budemmusiet ked chcem so sebou nieco robit
a ten caj s jedlom nechapem ani ja ze preco nie

zabka88
7. feb 2012

@pukica jj drveny , mne to tak velmi chuti aj s tym vajičkom 😉 ale inak super je aj omeletka z vajičok a byliniek a skvela vec su lievance z tvarohu 🙂

pukica
7. feb 2012

@zabka88 noo super vyskusam toho tuniacika a na tie lievance ako treba ist?znie to laaaakavo

zabka88
8. feb 2012

@pukica

lievance robím takto:
2 cele vajička rozmiešam so zlatym klasom pridam odtučneny tvaroh (taka vanička tvaroh je tam uplne hladky bez hrudiek) + trošku cukru (malo by tam isť sladidlo ale to neznašam, tak dam radšej trstinovy keď mám), rozmiešaš a s lyžičkou robiš kôpky a hadzeš na teflon panvicu, aby si nemusela davaš olej, resp. daš kuštik keď už moc začnu priharať.. posypavam kakaom ale môžeš si dam zamiešať hrozienka alebo podla fantazie.. ja som si na to zvykla pri dukanovi a dá sa to robiť aj na slano a vtedy si to môžeš porezať a urobiť bud ako rezance do maskovej polievky alebo normalne ako prilohu k masku 🙂