Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
27. feb 2012

a inak pre dnešok ešte neviem čo budem papať...myslíte, že je to múdre dať si tri dni sacharidy...mesko asi až zajtra, chystám sa na nákup bez malej, tak snáď by som to prežila, nebudem vyžierať doma.... ☹
som nejaka depreska dnes....a inak sa mi snívalo, že som bola tehu...to preto, že sme sa včera bavili na túto temu.....že koľko by som mohla pribrať ... výsledok?mínus 15kg...🙂
krásny dník...

zabka88
27. feb 2012

@ywula hehe, pekné sny 🙂 ja by som tehu práveže chcela byť, ale nesníva sa mi o tom, takže asi nič z toho 😖 chyba to určite nie je, ale z dukana viem, že najviac šla váha dole cez čisto bielkovinové dni ( dokonca bez zeleniny, ovocia..).. ja teraz tiež idem skôr na rastlinkové dni, lebo ako nepapám mäško teraz (pôstim) tak tie živočíšne nie sú až také motivačné pre mňa 😀

zabka88
27. feb 2012

@pukica to asi bola kombinacia krizy a predmrchovskych stavov .. ja čakám nab. týždeň, tak som zvedavá, kedy to chytí mňa 😢

ywula
27. feb 2012

no veď toto...a preto sa mi tá váha nehýbe...lebo ja tie meskové velmi nemusím...ale nuž...podme na to...idem spísať receptiky...a budem budem budem...🙂))
🙂
s tým tehu...no ako tiež sa ničomu nebránime....ale predstava toho, že znova pride to čo bolo pri malej...tak tá predstava je stále silnejšia, ako to chcenie...:
🙂 🙂

ninimini
27. feb 2012

@ywula ahoj no jasné ved ti teda tvojmu manželovi možu vrátit 800eur. nám to vrátili minulý rok tento s toho nebude nič lebo som mala vyššiu materskú 😖 ked manžel podával danové priznanie mal si upatnit bonus na manželku a ty si mala íst na úrad práce vypýtat si potrvdenie o výplate rodičovského koli danovému bonusu dali by ti ho a manžel by to musel doložit zamestnávatelovi k danovému priznaniu ale moja malo sa to spravit do 15.2 ☹

ninimini
27. feb 2012

@ywula inak ja som pri druhom tehu začínala na 82 kg mesiac pred termínom som mala 89 ale kým som porodila išla mi váha dole o 2kg takže 87 pribrala som len 5kg 😀 mám pocit že čím je vyššia váha tým sa menej priberá 😀 pri malej som začínala na 67 a skončila som na 80 😀 😀 a 6 kg som nechala v porodnici nech si snimi robia čo chcú 😀 😀 😀 to bola váha🙂)

ninimini
27. feb 2012

ozaj baby ja som včera nedelila zajtra by mala dorazit mrška tak dúfam že určite príde som nejaká trošku sfúknutá váha stále 85,6 a včera som sa merala mala som dnes ale vedela som že budem hreššššiiit tak pred týždnom som mala dole s pásu dalších 7cm včera to bolo o dva viac ako minulý mesiac 😠 ja naozaj dúfam že to nebude tehu 😒 ale aspon nohy išli dole o 2cm a ruky o další cm 😀
@zabka88
@ywula

zabka88
27. feb 2012

@ninimini moja ide to pekne dole, pomaličky ale isto.. keď čakáš mrchu, môžeš byť nafúknutá aj z toho, telo drží vodu v tedy, mne inak váha kolíše pred mrchou a po aj o tri kg 😖 takže vážiť sa a merať jedine po mrhce!!! 🙂)

fleury
27. feb 2012

baby tak ja za tyzden kilo dole, celkom fajn, nie? 🙂

ywula
27. feb 2012

@ninimini a to prečo len do 15. 2. to je k daňovému priznaniu?...to mu robia v práci a toto som vážne nevedelaň
doriti

fleury
27. feb 2012

@ninimini a este planujete jedno?

fleury
27. feb 2012

@ywula jj, manzel si moze uplatnit narok

ninimini
27. feb 2012

@fleury už nieeee 😉

ninimini
27. feb 2012

@ywula ja len viem že to musel dat do 15.2

fleury
27. feb 2012

co ste mali na obed?? ja zo vcera gulas, mnam!

pukica
27. feb 2012

@fleury ja som mala rizoto zo vcera 🙂 aj malej naramne chutilo a na veceru rozmyslam toto http://recepty.pozri.sk/recept-kapustniky-184 len normal mlieko nahradim sojovym,myslite ze to pojde?a este muku asi pojdeme kupit nejaku spaldovu,sice je drahsia ale zas nejak moc nepeciem teraz tak mi to doma hadam prepacia 😀

pukica
27. feb 2012

a este rozmyslam nad tymto 🙂 http://varecha.pravda.sk/recepty/slivkovo-makov... a mak mvozem mnaaaaam

ywula
27. feb 2012

@pukica no to vyzerá dobre.... 😝

fleury
27. feb 2012

mnam kapustniky!!! 😎 len toho cukru je nejako vela 😅

zabka88
27. feb 2012

ja dnes penne s čiernymi olivami a štiplavymi papričkami, kusok olivovy olej mňam 😉

pukica
27. feb 2012

@ywula 🙂
@fleury cukru tam je pozehnane to mas pravdu,podla mna zbytocne vela 😝 no ja to bud tym medom nahradim,kto vie ako to bude chutit,alebo ho tam dam menej podstatne,ja som to este ani nerobila ani nejedla,tak som zvedavaaaa

fleury
27. feb 2012

@rosa197 s cim si dala ryzu nakoniec? 😀

fleury
27. feb 2012

@pukica myslim, ze tento tyzden zaradim do jedalnicka! 🙂 manzel urcite nebude proti! 😀

fleury
27. feb 2012

a este ryzovy nakyp dame niekedy v blizkej dobe urcite!

zabka88
27. feb 2012

babulky, vygooglila som super recept na špenátové rizito, len neviem čo s tým vínom, myslíte žeby vadilo keby som ho nechala úplne odpariť alebo ho tam nedať vôbec? 😕

recept : Kulatozrnnou rýži propereme pod tekoucí vodou a necháme řádně okapat. Cibuli oloupeme a nakrájíme na jemné kostičky. Česnek sloupneme a nakrájíme na tenké plátky. Listy špenátu zbavíme stonků, omyjeme a necháme oschnout. Potom je nasekáme nahrubo. Zeleninový vývar přivedeme k varu a udržujeme ho na plotýnce stále vařící.V hluboké pánvi rozpálíme olej, ve kterém rozpustíme lžíci másla. Potom za stálého míchání necháme zpěnit cibuli s česnekem, přidáme nakrájený špenát a orestujeme. Vsypeme rýži a stále mícháme a restujeme při nejvyšší teplotě. Přilijeme bílé víno a pracujeme, dokud se zcela neodpaří. Pokrm podle chuti opepříme, osolíme. Nyní snížíme teplotu na polovinu a postupně po naběračkách přiléváme vývar. Tento pokrm se připravuje za stálého míchání. Jakmile se vývar odpaří, vždy přiléváme další naběračku tekutiny. Pracujeme tak dlouho, dokud není rýže dostatečně měkká, nesmí být však rozvařená. Vaření rýže trvá přibližně 16 - 18 minut.
Špenátové rizoto podáváme horké na nahřátých talířích a zdobíme lístkem čerstvého špenátu.

rosa197
27. feb 2012

Tááák baby...ako čítam, samé mňamky ste papali .... ja nedelím ešte, čižéé som dnes @fleury mala ryžu s trošškou mäska 🙂 ...najprv budem papať menej, žiadne sladké, pečivo a tak...a ked sa váha zastaví, abo pojde ťažšie dole, začnem deliť 😀 😀

Už sa strááášne teším na leto, čerstvú zeleninku...juchúúú 🙂 😵 😵

Ozaj, pozerali ste dnes BEZ SERVíTKY??? ..dnes varila Janka Lieskovská, seriálová Anna z Druhého dychu 😀 ... a varila, teda nevarila, ale robila takúúú...studenú paradajkovú polievočku... potom taký mňamky šalátik s takým...čudným chlebíkom... a aj ten dezert bol fajn...Myslíte, ak ste to pozerali, vhodné k delenej strave?? 🙂

ninimini
27. feb 2012

@pukica ten koláčik mnááám ale v kapusníkoch je ešte žltok ten sa može v rastlinkách?

ywula
27. feb 2012

@ninimini žltok je neutrál...bielok je zvieratko, však sa nemýlim?... 😒
ja vám radšej tuto nenapíšem čo som dnes jedla...kyselina v krku mi to nedovolí... 🙂
hovorím si...ale si sprostá pažraňa.... 😕 😕 😕

fleury
27. feb 2012

@ywula len sa pochval 😀 ano, bielok je zivocisny, zltok neutral...

@rosa197 ja som vylucila sladkosti, pecivo papam tmave dlhodobo 🙂 len nie je pecivo ako pecivo, vela tmaveho je len farbivo a predavaju to ako celozrnne 😝

rosa197
27. feb 2012

@fleury Nedelíš?????? 😨 😨 🙂 😉 .... a za kolko si kolko schudla???