Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
28. feb 2012

@fleury no jogurtík...a inak teraz som prišla na to, že aj ty máš princeznú Emku...🙂....pekné dievčatko

rosa197
28. feb 2012

@fleury Prvý, milimetrík z krôčiku ...😀 😀 Ale tak, aj tak som rada .. 🙂

rosa197
28. feb 2012

@ywula veru, aj ja som obslintávala 😀 😀 😀 ale tak, prvý deň :D každý zvládne...uvidím, čo bude zajtrá 😀

fleury
28. feb 2012

@ywula dakujem, ano aj ja mam Emku doma 🙂 tak dodatocne gratulky k meninam tej tvojej 😅

@rosa197 nejako zacat musime, no nie? 😀 😉

ywula
28. feb 2012

@rosa197 treba na takéto stavy nazháňať recepty....ja sa sladkého nechcem vzdať...ale nájsť takú zdravú alternatívku by bolo fajn,....dávali sme tu nutelu na rastlinkové dni....tak niečo podobné na zvieratkové by sa zišlo, ja som to dnes uhrala bez problémov, ale to som nebola ani doma....hrošie to bude zajtra....isto ma bude naháňať sladká prdel....
...musím sa pochváliť,....dnes som malú dvakrát krmila buchtami na pare s čokoladovým pudingom a nezjedla som ani sústo....jop jop jop... 😀 😀 😀 😀

ywula
28. feb 2012

@fleury oo ďakujeme....nápodobne gratulujeme k meninkám...🙂....pekné meno ste si vybrali... 😀 ....ja som sa doň zamilovala ešte počas základnej školy, keď bežali Priatelia a Rejčl porodila Emu...už vtedy som vedela, že budem mať Emu...🙂....momentálne to meno veľmi letí,... 😝

pukica
28. feb 2012

@rosa197 ja tu uz len na prazdno preglgam pri predstave tych langosov auuuuu /to je zavyjanie 😀 /
a spat by som mala ist aj ja aby som sa do niecoho nezahryzla no moja mala zlata lubezna milovana dceruska ma na spanok iny nazor och

fleury
28. feb 2012

@ywula to mas pravdu, teraz je sama emka vsade, si uziju slecny v skolke a skole 😀 mne sa toto meno tiez uz davno pacilo, takze nebolo co riesit 🙂

rosa197
28. feb 2012

@fleury
@pukica
@ywula Babule, idem ja spať...premáha ma hlad ☹ ☹ DObrúúú

fleury
28. feb 2012

@rosa197 dobru a vydrz, zajtra bude uz lepsie! 😉

ywula
29. feb 2012

AHOJTE ženičky..... 😅
tak hádajte čo som pred minútkou naložila do mrazáku...cestíčko na zvieratkové musli...takže o dve hoďky to nastrúm, upečiem, a ochutnám...🙂 potom sa to má ešte sušiť..... 😀
dnes som začala praženicou so včerajším šalátom...na obed šalátik dopapám...joj ako strašne rada by som si ho dala s hriankou.... 😒
vy ako dnes???

cessy
29. feb 2012

Ahojte dievcata
mozem sa opytat ako casto za den papate??? 3x, 5x ?????

rosa197
29. feb 2012

@fleury No, mala si pravdu, dneees to je lepšie 😉
@ywula Mňáám...je tu niekde receptík na to musli?? alebo z čoho to je?? 🙂 ..lebo já nelúbim všelijaké somrainky, čo do toho idú...už len hrozienka nemám rada...bléé 😀 😀

Já dnes...do jednej som spapala jedny BEBE sušienky....a asi 2hryzy s rohlíka...😀 ...teraz na obed si dám ryžu s pečienkovou omááčkou ...nie moc delené, ale tak...🙂 a potom ešte netušíííííííím ..😀

@cessy Ahoj..🙂 Vieš čo, ani neviem koľko krát tu baby jedia denne, ale myslím, že 5x...Alebo vlastne, keď si hladá, napapaj sa, menej a deliť 😀 ..ja síce nedelím...ale snažím sa jesť 5x denne, aj keď mám čo robiť ...

cessy
29. feb 2012

@rosa197 dakujem pekne, lebo citam, citam a nikde som sa to nedocitala. 🙂

ywula
29. feb 2012

@cessy no ja papám, keď mám hlad...a asi preto mi to neide...🙂....najlepšie je to asi rozdeliť na pravidelné 5x denne.....
@rosa197 tu je receptík
MUSLI S JOGURTEM

3vejce našlehat s 1-2 lžicí fruktózy

přidat 2lžice oleje,sušené mléko ,mleté ořechy,může se i kokos a zpracovat do úplné tuhosti(jako když je těsto na cukroví)

dát do mrazáku na 2hod.

Na pečící papír nastrouhat (na těch větších očkách)

dát péct,po upečení nechat vychladnout a cca1-2dny nechat na vzduchu,nebo usušit na radiátoru,ať to ztvrdne

pak přidat :

dia čokoládu

nasekané mandle.

Vše promíchat a nasypat na bílý jogurt.

krásně to křupe,je toho hodně,tak to vydrží na dlouho

sú na deň, keď papáme mäso, ale pán google ti určite nájde aj lepšie, tieto sú už z nudze, aby sme mali čo do jogurtu

ninimini
29. feb 2012

@ywula mnam mnam toto si musím uložit a spravit 😀 😀

ninimini
29. feb 2012

@fleury
@ywula baby aj ste si urobili tie langoše mne kvasí len kvások zatial malý neposlúchal tak som hladná a musím čakat 😀

ywula
29. feb 2012

no v mrazáku som to mala iba hodinu, lebo mala mi spala, tak som to chcela stinúť bez nej. 🙂
dala som to piecť na 180...bolo to dosť na husto...a čo by sa nestalo...vytiahla som to čierne... 😖
ale ostatné som si nastrúhala na plech len tak redšie...piekla na 150...a občas kus pretriasla...a sú fajnové 😝
chrumkajú...uvidím čo bude po tom dvojdňovom sušení...plánujem do toho dať lieskovce....

ywula
29. feb 2012

@ninimini
langoše nemáme...a ani zajtra nebudú...ideme sa venčiť do Tatier...takže doma nepapáme...potom napíš aké boli... 😝
dnes s tými deťúrencami asi niečo je...moja tiež len mňaukala, jak také mača...spala asi pol hodinky, no strašná je.... teraz hlce toystory tak mám kus pokoj...dúfa, že neplánuje byť umňaukaná do večera

ninimini
29. feb 2012

@ywula mnam to vyzerá super musím si to urobit aj ja🙂)

pukica
29. feb 2012

@cessy ja sa snazim jest 5x denne,no nie vzdy sa mi to podari 😒 ale minimalne 3-4 krat urcite 😉

@rosa197
@fleury
@ywula
@ninimini hlasim sa po langosovom obede a musim povedat ze su mnaaaaaaamky,aj ked malo slane ale suprove,najblizsie pridam troska viac soli do cesta 😅 robila som ich zo spaldovej muky a aj z tej su mnaaaaam dva som zbastila a este pokukavam po tom co tu ma mala rozrobeny 😀 😝

pukica
29. feb 2012

baby a este mi napadol fantasticky recept na zvieratkovsky den,teda aspon nam naramne chuti a nevieme sa ho dozrat a to doslova 😝 robili ho v bez servitke,je to gyros salat kuk rceptik http://bezservitky.markiza.sk/clanok/ich-recept...

yukki
29. feb 2012

@ywula ty kokso ja že to sú múčne červy! Reku povolili ľady, chystáte sa nachytať si zdravé mäso na rybníku.....

ywula
29. feb 2012

@pukica no šalát je fajn,....skúsime
juj a langoše...to hej...sa teším, keď ich urobím...s cesnačikom...hmmm

@yukki že červy....no ak ta vyzerajú...ja som ešte také rybárskej nevidela...🙂....ale aspoň viem... 😀 😀 😀 ale to by bola drahá rybačka dávať tieto zo sušeného mlieka...ide ho tam hojne...

takže červy sa sušia a o piatej sa chystám požuť ich s jogurtom...to bude moja večera...dúfam teda..že ma nebude naháňať hlad... 😀

ninimini
29. feb 2012

@pukica
@yukki
@ywula tak aj ja mám po langošoch len sa mi zdali trošku tažké ale ja som robila z normálnej muky kúpim zdravšiu ale sú výborné len som ich všetky ani nezjedla teda nedá sa ich vela zjest🙂) mm a malá sa tiež nabúchali a polovičke velmi chutili tak to je čo povedat a veru viac soli 🙂))ale inak suprové 😀

ninimini
29. feb 2012

@pukica ten gyros vyzerá dobre ale bez kukurice sa može

ywula
29. feb 2012

@ninimini 😵 ano ano správna poznámka....kukuričku nie....

ywula
29. feb 2012

Pro ty, které si pořád ještě nejsou jisté, jsem udělala výtah z knížek od L. Kořínkové: velmi stručně🙂 alkohol - doporučuje se první 4 týdny abstinovat - při kytičkách, med - ano, lepší tmavší - lesní, kroupy - kytičky, prasečí krev - zvířátka, vývar z jakéhokoliv masa - zvířátka, hovězí,slepičí vývar z masové kostky - zvířátka, popcorn - kytičky, kukuřič. chipsy-kytičky, puding - kytičky (nesmí obsahovat cukr, použít sój. mléko), kokos - neutrál, mák-neutrál, masox - zvířátka, ale číst složení!, list. těsto - kytičky, ale číst složení, aby neobsahovalo vejce, želatina,aspik - neutrál, sulc - zvířátko, žvýkačky - bez cukru, diet. suchary - kytič. (ač je to bílé pečivo, tak se může), sluneč. chleba - ano, ale né často (kvůli oleji), droždí - kytičky, čokoláda - zvířátka (musí být slazená fruktózou né sacharóchou, dneska jsem v dm objevila cca kolem 40 kč, jmenuje se Vollmilch), coca cola light - ano, 100% džusy - ano, limonády - ano, pokud jsou slazeny uměle, fruktózou nebo glukózou. v případě glukózy pijeme při kytičkách. Cukry: fruktóza - neutrál, glukóza-kytičky(hroznový cukr, dextróza,sladěnka,maltózový sirup), sacharóza - nepoužívat. Snad to novějším dělenkám pomůže🙂
TOTO SA ZJAVILO NA FCB....študujte dámy 😅

fleury
1. mar 2012

Bre ranko babule

ja som mala vcera celodenny vylet, takze som riesila co si nabalit na cestu, aby som niekde cestou v motoreste nezlyhala 😀 😀 takze spagety to istili a vecer celozrnne rozky s pomazankou a zeleninkou 🙂

@rosa197 jupii, takze si na dobrej ceste!!! 😀 😉

@pukica na tie langose sa chystam dnes alebo zajtra!! 🙂

pukica
1. mar 2012

pekne ranko prajem,
@ywula dakujeme za posunutie informacii,aj ked ta coca cola sa mi tam nepozdava :-O ale to je kazdeho vec co bude pit,no ne?Ja to urcite nebudem 😝
@ninimini ja sa v tej zelenine nevyznam,preco je kukurica brana ako rastlinka?ci ako to je?a taka fazulova polievka sa mvoze?napr s langosmi?