Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

cat
4. jan 2007

Ahoj Babulka 😀 no že sa pýtaš- ja sa pridám!! 😀 musím sa smiať lebo som začala s del. stravou od januára, čiže 4 dni ale netušila som že aj ty. Inak aj cvičím, bez výhovoriek každý deň aj večer a kúpila som si od kamošky proteínový koktail- akože miesto večere + beriem vlákninu. Mám pocit že sa mi zlepšuje metabolizmus a opadáva mi to brušisko čo som si vypestovala cez sviatky.. a čo ty?
Inak máš knižku od Diamondovcov "Fit pre život"? tam sú zaujímavé recepty, ak nemáš, donesiem cez víkend..

babulka
autor
4. jan 2007

Jeee, znama tvar 🙂 Ja som este nezacala, chystam sa na to, len este mam tento tyzden v robote objednane obedy a tie nie su "delene". Tu knizku nemam, ma nejakych Diamondcov este spred 10 - 12 rokov, taku brozovanu, neviem, akosa vola. Ja som sa snazila dodrziavat delenu stravu, ako ju kedysi opisala Lenka Korinkova, ta ceska herecka, to mi fakt islo. Tie novsie knihy, kde clovek musi sledovat aj pomertuku v susine, aby to vedel spravne zaradit (jeden syr je bielkovinovy, jeden je neutralny...) su na houby, aspon pre mna. syr je syr a je to bielkovina.

Na tu operaciu idem vo stvrtok, som z okuliarov nestastna, nezvyknuta, tak uz to hadam nejako dokpem.

ervotoc
4. jan 2007

mne sa páčila otcova kniha od Lenky Korínkovej,tam super popísala aj tie chyby v delennej strave a peknu,jednoduchu tabulku tam dala... 😉
aha práve čítam babulka ze ju spominas 😀 😀 😀 páčil sa mi aj jej príbeh o navsteve u vegetarianov 😀 😀 ktorych načapali pri rebierkach 😀

babulka
autor
4. jan 2007

ervotoc, tie jej knihy boli super (myslim,ze sa volali Dieta? Ja vim... a Dieta? Vim jeste vic.). Skoda, ze ich uz nikde nie je dostat, ani internteove knihkupectva ich nemaju, aspon tie, ktore som presla. Presne to bolo na tom super, ze to bolo jednoduche, nemusela som nic prepocitavat na percenta, ani nic podobne, a fakt som nebyvala hladna. A schudla som 16 kg. Len teraz by som si potrebovala znova ich precitat, oprasit tie zasady, a ide sa na to.

Ozaj, baby, nelezi vam niektorej tieto knihy na policke a nepotrebujete ich? Ja by som ich s radostou odkupila 🙂

verulka
4. jan 2007

kocky, sem sa nepridam, len budem omrkavat recepty, tak nejake hodte 😉
babulka, ja sa mrknem u mamy...cat papas vlakninu v tabl, alebo taku do vody?

cat
4. jan 2007

verulka, takú v tabletkách ale mám doma aj tú do vody len nechcem kradnúť mame 😀
Babulka, na tie knižky sa opýtam aj kamošky čo robí v Pantharei.. a do štvrtku už vydrž s tými okuliarmi, potom ich môžeš hneď zahodiť 😉 a určite tie prvé dni po zákroku nebudeš mať chuť ani len na delenú stravu, ja som len spala a jedla ibuprofén. neboj, bude to v poho 😎

babulka
autor
27. feb 2007

baby, obnovujem temu, kedze je nas viac, ktore sme zacali delit, alebo chceme zacat delit. Ja delim (boze, pise mako daky scientolog 😉 ) od mojho prispevku (cca) a mam pekne 4kg dole. Dnes som bola von s Kattum, a pekne ma pochvalila, ze ako som schudla - huraaa, obliekam rifle po 2,5 roku, co je u mna uspech. Davam dokopy tu Korinkovej metodu, nejakych par stran a tabulecku, co sa s cim smie / nesmie, tak potom zaujemkyniam rozposelm mailami.

melory
27. feb 2007

po porode by som sa pridala ak mi niektora nebudete vyvracat, ze by som pri kojeni nemala 😀 😀 😀 ale vazne!!!
myslite si ze oddelena strava sa moze aj ked kojite? ja si myslim ze v pohode, ked dam do tela dost jedla a dost vitaminov, len s tym rozdielom, ze to nebudem kombinovat. aky je vas nazor?

erika153
27. feb 2007

melory podla mna delena strava je mozno jedina dieta ktoru mozes pri kojeni absolvovat. vlastne to neni ani tak dieta ako zivotny styl takze hor sa do toho 😉

babulka
autor
27. feb 2007

Melory, urcite, pri zabezpeceni vyvazenej stravy. Ked ozu kojit vegetarianky... Ked si das napr. jeden den zivocisny s dotatkom zeleniny a tekutin a dalsi den rastlinny plus ovocie... nevidim dovod preco nie.

lasenka
27. feb 2007

melory
moja kamoska bola na delenej strave cele tehu a cely cas, kym dojcila, nemyslim, zeby to malo akosi ovplyvnit zdravy vyvoj babätka 😉

davidko
27. feb 2007

tak aj ja sa pridávam k delenej,ale kedže som ju ešte v živote nejedla a nestravovala som sa tak 😢 poprosila by som nejaku tabulku čo sa može a nemože papkať 😉

babulka
autor
27. feb 2007

Tak ja hodim moj dnesny "vzorovy" jedlanicek, aby aj nedeliace mali predstvu, co to namena - ranajky Cottage cheese, kafe, desiata biela nesladena Activia, obed (uuuuplne vzorovy) 20dkg tresky v majoneze (sorry, nestihala som kuchtit, ale aj to je stale sucast delenej stravy, kym je to bez peciva), chvilu mi sice bolo tazko, ale vybehala som to s krpcom von, samozrejme k treske kafe a na veceru ukazkove - zapekanu brokolicu s karfiolom - omacka syrovo-smotanova s cesnacikom a kuskami maska, posypane tvrdym syrom na zapecenie. A pekny zivocisny den za mnou. A hladna som nebola ani raz 🙂

babulka
autor
27. feb 2007

davidko, ked to budem mat hotove, urcite ti to poslem (pocitam zajtra - pozajtra). Hod mi do IP mail.

davidko
27. feb 2007

babulka dík aspon mám predstavu 😀

a druhy den bude aky zeleninový a tiež bez chleba 😕

melory
27. feb 2007

babenky, cmuk a cmuk ja vas zboznujem, konecne dobre spravy

babulka
autor
27. feb 2007

Nemusis striktne striedat, mozes si dat aj niekolko dni za sebou napr. zivocisnych (teda vsetko - Korinkova to napisala peken - zvieratkove - podla svojho povodu). Podla toho, co ti viac chuti. A ked mas rastlinny den, teda zas co ma "rastlinny zakald" das si napr. chlieb (nie biely), pecivo (nie biele), ryzu (napr. zeleninove rizoto), zemiaky, soju a sojove vyrobky (ja si rada robim tofu na zeleninke s ryzou), cestoviny (bezvajecne)... Zeleninu mozes s obidvomi skupinami, ovocie len ked mas rastlinky 🙂

davidko
27. feb 2007

dík expertka 🙂 našla som tam fajn recepty z tofu tak ich vyskúšam 😉

babulka
autor
27. feb 2007

Expertka, super trefa, je tam zaklad v kocke 🙂

lasenka
27. feb 2007

expertka
waw, to je super 😉

davidko
27. feb 2007

začala som kuchtiť s tofu a celkom mi zachutil 🙂 a všetko čo tu píšeš to tak aj papkám len to kombinujem,takže sa musím ešte naučiť to porozdeľovať a mám to v suchu 😀

expertka8
27. feb 2007

...babenky... 🙂
..aj ja sa ku vám pridávam 😵 ..potrebujem ešte ..čo..to...zhodiť... 😉

davidko
27. feb 2007

a za aký čas uvidím nejaký vysledok 😕

babulka
autor
27. feb 2007

Ono je to o zvyku a potom to pojde podvedome, ze si budes varit automaticky podla delenej stravy. A najlepsie je, ze sa naje cela rodina, navaris nejake masko, sote... ty si das so salatom, familia si da s prilohou. oj otec takto s nami delil nejaky ten patek nez si to uvedomil. Ked uvaris napr. sosovicovy privarok, mozes ho sparvit so sojovym mliekom, nikomu nic nepovedz a nespoznaju rozdiel. A ty mas navarene delenu stravu 😉

babulka
autor
27. feb 2007

Expertka, super, dalsi partak 🙂
Ja som prvykrat schudla po navrate z USA (to bolo pred 10-11 rokmi) za sets tyzdnov 16kg. Teraz holt vek nepusti, ide to pomalsie, ale bezmala 5 kg za 7 tyzdnov je super vysledok.

davidko
27. feb 2007

za 7 týždnov 😕 to ja som teraz držala ovocnu 3 dňovu diétu za tri dni 4kilá a to tiež už nemám 22 😀

babulka
autor
27. feb 2007

este jeden a idem spat, zajtra musim makat 😉 Na zajtar mam nachystane halusky (zemiaky, muka, sol) s udenym tofu - nastruhane na struhadle, kvapka olivoveho oleja do hotovych halusiek a nasekany kopor. Mnamky mnam.

erika153
27. feb 2007

vaau aj ja chcem... ta nahrada mlieka za sojove ma nikdy nenapadlo! od kedy drzime? 😉

davidko
27. feb 2007

babulka nieje to suche 😉 žiadna omáčka 😕