Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

adamko05
17. máj 2013

@lienka1688
Ahoj. Ono to možno ide pomaly práve preto, že papas primálo, skús 5 krát za deň,, ja som si to nevedela predstaviť, ale dá sa to !

lienka1688
17. máj 2013

@mrka2 ja som bola tiez vcera na nakupoch 🙂 , nieco letne si nakupit. len ked to brucho trochu viac trci. mam pocit ako keby som bola stale nafuknuta. budem este trpezliva. len tomu nerozumiem pred dvoma rokmi to islo pekne dolu kazdy tyzden dva pol kila. to bolo nieco. len teraz sa to zastavilo. asi som zostarla tak preto 🙂

lienka1688
17. máj 2013

@kajus73 no snazim sa predtym stacilo dvakrat do tyzdna zumbovat. teraz uz asi nie, ale citim sa spevnena. mozno mi rastu svaly 🙂

lienka1688
17. máj 2013

@adamko05 ahoj, pat krat za den? fuu, tak to by som mala velmi velke vycitky ze jem vela. mam pocit ze z kazdeho jedla navyse neschudnem. rano zjem jogurt al. rozok cer. , obed normalny podla toho ci rastl. alebo zivoc. den a na veceru sa snazim uz len ovocie al. zeleninu. desiatu a olovrant nejem. zeby preto? neviem 🙂

mrka2
17. máj 2013

ja jem aj 6 krat,lebo chodim neskoro spat a pohybu mam dost pri mojich detoch,ale to asi nestaci 😝 civicila som Jillian, to bolo super, no teraz som nejako polavila, musim sa znova prinutit. 🙂 najhorsie zacat,potom to je super pocit 🙂

mrka2
17. máj 2013

@kajus73 tak to som netusila,ze mas take problemy.. 😔 to uz je tolko tych tabuliek,ze to fakt clovek sa nevie z toho vysomarit. ja mam inu,tak sa budem riadit nou,uz som si na nu zvykla 🙂

adamko05
17. máj 2013

@lienka1688 skús preladit myseľ na "jem a chudnem" , skús postupne , mne to tiež nešlo hneď, postupne.mne to ide pomaly, ale ide

kajus73
17. máj 2013

@mrka2 Najlepsie drzat sa toho na co si zvyknuta a co ti vyhovuje.A ten pohyb je potrebny ked sa ti vaha stoji.Ale zase ked nemas cas alebo sa ti nechce tak to neni dobre nutit.Hyb sa pri detoch a to sa pohne uvidis. 🙂

kajus73
17. máj 2013

@lienka1688 Takto to nepojde dole moja.Tvoje telo si robi zasoby lebo hladujes.Aj ked ty to tak necitis ale velmi malo jes.Pridaj jedlo ako pise adamko05.Prinut sa a pomalicky pridavaj.Zvyknes si. 😉 Viac jest viac sa hybat a pojde to. 😀

mirinda79
18. máj 2013

Babenky, ja chcem od zajtra začať. Pred rokom som s delennou stravou krásne schudla...no niečo som cez zimu pribrala aj naspäť. Mám ale dve otázky....ked máte kvetinkový alias sacharidový deň a prejdete na živočíšny, nepreženie vás? Mna vždy prvý deň prechodu preženie....a druhá vec...ideme o mesiac a pol na dovolenku...ak na dovolenke budem jesť 2 týždne normálne....a pridem naspäť domov a vrátim sa na delennú, bude to fungovať aj potom? Nebude mať telo miš maš z toho a nezafunguje potom delenná? díík moc...

bublina83
18. máj 2013

Ahojte, mam poriadny chaos z pravidiel a receptov delenej stravy. Na internete som nasla vsetko mozne. Co webova stranka tak to odlisne pravidla, niektore viac a niektore menej. Kde najdem spolahlive informacie ? Je tento typ stravovania vhodny aj pre tehotne ? Dakujem za odpovede.

kajus73
19. máj 2013

@bublina83 Ahoj,kludne mozes drzat delenu stravu aj pocas tehotenstva.Da sa jest pestro a zdravo.Skus od Korinkovej graf.To je take najoverenejsie.Ja drzim podla Summovej Ursuly ale mi vaha stoji.Asi prejdem znova na Korinkovu.

Baby ja som znova chora. Vratilo sa mi to vsetko co som mala pred dvoma tyzdnami.Tak zajtra idem k lekarovi.To je tak ked to clovek nevylezi. 🙄

kajus73
19. máj 2013

@mirinda79 Ahoj s delenou stravou mozes zacat kolko krat chces.Len u niekoho ucinkuje hned aj na desiaty krat a u niekoho nie.Vtedy treba pockat kym to zacne ist dole niekedy aj par tyzdnov.Ale u kazdeho je to inak.Ja nemam take problemy ako ty ale niekedy pred rokmi ked som drzala delenu tak z tresky som vzdy letela do hodiny na zachod.Hodinky by som vtedy podla seba mohla nastavit. 😅 .Ale kazdy organizmus je iny. 🙂

@bublina83
@mirinda79 Tak nech to ubuda babule.Drzim palce.

bublina83
20. máj 2013

@kajus73 Dakujem, nastudujem si to.

adamko05
20. máj 2013

delíme, nedelíme?
😉 ja som dnes delila.... klasika, na polovicu... ráno ovsené koláčiky, desiata mi dnes nejak unikla :(...nestíhala som v práci... obed cestoviny s orechami... pred cvičením jogurt, po cvičení mozarela, šunka, paprika... a potom kafe bez kofeinu s mliečkom, miesto "kakavka" 😀 😀

a zajtra to vidím na ráno koláčiky zasa (už poslednééé, musím si upiecť), desiata jogurt, obed kura s kapustou, olovrant neviem ako stihnem, ale aspon pohár mlieka hádam....a na večeru mám ešte kurča a hlávkový šalát... plány mám pekné, uvidím, ako sa podarí

tak dajte aj vy typy, triky

mám kupenu tofu, chcem v blízkej dobe urobiť na spôsom černohoru, obaliť v zemiakovom cestíčku.. možno na štvrtok si urobím.... 😉 😉 😉

adamko05
20. máj 2013

@lienka1688 som písala tak stručne, lebo som bola len na mobile a zle sa mi písalo.. ja som tiež mala problém začať jesť 5krát... ale postupne sa to dá... telo klesne na váhe ked ješ menej, ale len určitú hranicu, zastaví sa a stojí a ukladá... si myslím, že dalej by to asi hladovkou nešlo... neviem.... ale takto mi je fajn, som napapaná, spokojná a teda "zmenšujem" sa... pomaličkyyyyyyyyyyyyy ale isto.... 😉

kajus73
21. máj 2013

@adamko05 Ved o to ide ze pomaly ale isto.Radsej pomelicky.Dufam ze saty sisi nechala!Zaujali ma tie tvoje ovsene kolaciky.Hod sem recept prosim ta. 🙂 Chora- nechora,trielim do roboty.To je radosti. 🙄 .Caute.A este neviem co budem jest 😒

babatenko
21. máj 2013

ahojte, dievčatá, viete mi poradiť - dať typ na nejaký chutný recept na využitie tvarohu na slano? 🙂

mrka2
21. máj 2013

ja delim delim, len cokoladku mam kazdy den pomaly 😝 😝 😝 ☹ ach jaj. ale rano som prestala delit,tam si davam normalne cerealie s klasickym mliekom,lebo so sojovym mi to islo hore krkom uz. inak mam vacsinou zivocichy uz dalej pocas dna.

adamko05
21. máj 2013

ahojte
@mrka2 aj ja si myslím, že ked aj doobeda pomiešaš (nie iba ráno), že aj desiatu, ale poobede už podeliš, že aj to musí mať efekt...

@kajus73 no, šaty som si zatiaľ nechala... ešte mám pár dní na vrátenie.. a teraz nie preto, že mi troška trčí bruško, ale preto, že asi také isté si kupila v práci aj "kolegyňa" (nie som na toto vôbec citlivá, ale toto je taká "iná" "kolegyna".. inak ma skôr poteší, ak me niekto také isté, podobné, lebo viem, že hádam mám aj ja dobrý vkus 😀 😀 )... ak stále uvažujem
a tie koláčiky, na nete som dala hladať koláčiky z ovs. vločiek.. robila som už podľa viacerých, dávala som iba žltko, miesto celého vajíčka a beriem to ako rastlinné... idu tam vločky, muka, orechy, sušené ovocie (čo dom dal)... a maslo rastlinné alebo olej... ale pozriem niečo a hodím ti link... mám to aj výdrž, aj dva - tri týždne (mne to ale toľko nevydrží 😀)

zajtra ráno to vidím na párku asi, uvarím si ráno doma a zbodnem v práci, alebo si urobím v práci v mikrovlnke a papriku a syr k tomu, olovrant asi jogurt... obed ako dnes. zostalo mi kurča... a potom olovrat poriešim za pochodu, jogurt to istí vždy a doma večeru vajíčka asi... to plán na zajtra
dnes ma ešte čaká večera, asi si dám len šunku so zeleninou

mrka2
21. máj 2013

@adamko05 a ty jogurt jes biely? to mne vobec nechuti, ja musim mat s prichutou 😅

yukki
21. máj 2013

@mrka2 aj ja len s príchuťou, darmo by som aj nemala.... 😝

lienka1688
21. máj 2013

@adamko05 dufam, ze nepriberiem ked budem jest 5x denne.zacala som to praktizovat, uvidim ci to bude mat efekt 🙂 uz by sa to mohlo pohnut aspon o kilo, potesilo by ma to.

lienka1688
21. máj 2013

@mrka2 ahoj, minule som citala, ze si si kupila sojovu natierku tak som ju dnes vyskusala aj ja. v kauflande mali na vyber viac ale na skusku som vzala len jednu, ze co ak mi nebude chutit, ale bola celkom fajn, celkom mi pripominala klasicku pasteku. tak si tam musim zajst este na nejaku, lebo uz som nevedela co mam jest na ranajky cez rastlinny den

lienka1688
21. máj 2013

@adamko05 a este som sa ta chcela spytat, ked som spravne pochopila, ty mas na ranajky napr. rastlinnu skupinu a na obed uz zivocisnu? to sa da aj tak a funguje to? dik

adamko05
21. máj 2013

@lienka1688 ahoj... správne si pochoopila... no mne sa tak fungovat dá 😀 😀 ... ale čítala som, že by to malo aj tak fungovat, po pravde, stojím na váhe, to kilo zliezlo a teraz stojím, ale nečakám už, že dám dolu 3 kg za týžden, po pravde, ja budem vdačná aj za kiločko mesačne, resp. dáke cm, ked pocítim na gatoch a prestane mi trčat brucho 😠 😠 😠
@mrka2 zvačša s príchutou, dnes som mala tvarohovú aktíviu.. doma mávam občas biely, lebo to si nasypem orechy, hrozienky, med.. škorica... toto všetko sa mi do práce valit nechce 😝 (aj ked vlašáky aj med v malom poháriku tam pre prípad núdze mám 😉 )
no nič, idem zas upratovať, boli sme sa s deťmi vyvetrať a kedže sme nevíkendovali doma, mali sme tu ako po bombe, povysávané, prach utretý, ešte zmyjem, vyleštím zrkadlá v chodbe a hor sa, hádam čosi pocvičím aj...
a zajtra by som rada fitko, snád sa podarí....

adamko05
21. máj 2013

@lienka1688 a ja to beriem tak, že tiež som jedla len 3krát (ale zas, medzi tým somariny).. tak telo si musí zvyknúť na to, že 5krát a pekne rozdelné... a verím, že začne pracovať správnym spôsobom 😉

adamko05
21. máj 2013

@babatenko ja tvaroh áno, ale na sladko 😉 .. ale moj tatino má rad iba tak si odkojiť (ke je taký tuhy).... a posypať vegetou, korením, paprikou....

lienka1688
21. máj 2013

@adamko05 verim, ze aj moje telo pochopi ze mu chcem len dobre, len mi je luto, ze za mesiac ani deko dole.ale zacnem jest 5x denne a uvidim co to da. 🙂

mrka2
21. máj 2013

@lienka1688 ja som v Kaufe ani nepozerala, mne chuti len jedna taka zeleninova, druhu - francuzsku,co som si kupila,tak to som ani nedojedla. 😝 to radsej cistu cerealnu zemlu ako s tymto 😀 ja som kupovala v Agro milk,musim pozriet aj v Kauflande 🙂 tak ale pasteka je pasteka, to aj cistu mozem 😀 😎