Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

trogir
22. sep 2012

@yukki, tak dnes som zacala...bielkovinovy den. Uvidim, ako to pojde, potom s Tebou pokonzultujem. 🙂

yukki
22. sep 2012

@trogir so monou toho nenakonzultuješ, písala som, že ja sa držím benevolentnejších podmienok...žiadny vyhradený deň, medzi jednotlivými jedlami zo dve hodiny pauza a kľudne v jeden deň miešam...
idem podľa tohoto
http://schudnut-ako.meu.zoznam.sk/news/jedalny-...
a schudla som nejakých 8-10 kíl....
šak by mi drblo jesť celý deň len bielkoviny

trogir
22. sep 2012

@yukki aha, ale to nevadi, myslela som to skor ironicky 🙂 . Ja uz ked nieco robim, tak idem do extremu, cize vsetko na 200%, ale to sa tyka aj tych nie prave pozitivnych veci. Ked uz nieco robim, tak poriadne. Tak skusim delit dosledne, co to urobi.

fleury
25. sep 2012

@yukki co si dnes varila?

yukki
25. sep 2012

@fleury ha! Pirohy! A na obed som mala hovädziu roštenku s kapustou na smotane. Ráno chlieb s ovčím syrom.... atď. A teraz kukám už na pomaranč....ten sa zajtrajšieho rána nedožije....

fleury
25. sep 2012

@yukki jezis, same dobroty! pirohy si cim plnila?

yukki
25. sep 2012

no šak zemiaky a bryndza! 🙂

ywula
26. sep 2012

@fleury
@yukki
@trogir
...a čo hovoríte na to, že sa pol hoďky pred a po jedle nemá piť...??...vraj sa potom v žalúdku riedia enzými a trávenie je pomalšie, tak možno pri rýchlom trávení treba viac piť???...bude to pomalšie a žalúdok nebude tak skoro trúbiť hladom.... 😀
...ach joo dievčence...tak poradňa zahlásila siedme kilo hore...🙂))...už sa to blíži...k desine...:(....ale zmáknem to ...dúfam...nechcem sa dostať k 10 kilečkám....ale asi sa tomu nevyhnem...inak dievke sa nechce otočiť hlavičkou...takže ešte stále sedkáme na zadočku...ale to je vlastne jedno...aj tak som plánovaná sekcia...
...inak začínam jesť všetko čo nezje mňa to preto ten prírastok...keby som Vám napísala čo všetko som včera pojedla, tak by ste sa za brucha chystali...najhoršie je to že ráno o pol6 som zase hladná ako vlk...teraz som strelila pollitra pomarančového džúsu...už nech je november....

yukki
26. sep 2012

@ywula november je už za rohom! A čo sa týka toho pitia...má to svoju logiku.

fleury
26. sep 2012

@ywula pred jedlom pijem, ale po jedle aspon stvrt hodku nie 🙂

trogir
26. sep 2012

@ywula, tak ja pijem pred jedlom, a hlavne kavu, nalacno. Je to absolutne proti nejakym zdravym zasadam, ale kavicka aspon na pol hodinku zasyti a odlozi konzumaciu. Ale....dakujem, budem rozmyslat

trogir
26. sep 2012

Dievcata, mne sa to nechce vsetko citat, ale pre moju motivaciu, vidim, ze niektore ste tu aj pol roka, viete mi napisat, ci ste schudli a kolko? Asi ma pochopite, musim sa sa zmobilizovat! Dakujem pekne. 😨

ywula
27. sep 2012

@trogir ahahaha...ja som ti najväčšiou motiváciou...🙂))...som dopadla...🙂....najprv asi 9 kíl dole zhruba za dva mesiace...a potom pozitívny tehutest,...to ja to tu len tak kazím svojími príspevkami...ale od novembra plánujem začať...🙂...porodíme a začíname deliť... 🤐....teda asi by bolo najlepšie nežrať vôbec nič...zavrieť sa do skrine a spamätať sa...🙂

...ale inak baby dajte tu tie bilancie...aj mňa to bude motivovať...

yukki
27. sep 2012

za dva mesiace 9 a potom za polroka už nič, ale spokojná. 🙂

fleury
27. sep 2012

@ywula u mna to neslo nejako rychlo, ale kilo ku kilecku a tiez cca 9-10 kil..nejaka magicka je ta deviatka 😀

ywula
27. sep 2012

@fleury no magická je...pretože aj ja sa ku nej blížim teraz...hrozne som sa rozbehla...posledné dva týždne skoro 3 kila...uf

trogir
27. sep 2012

@yukki
@ywula
@fleury, no dakujem, to je uzasne, mne stacia 3 kila, vazim 48 a potrebujem zliezt na 45, tak si myslim, ze sa mi to podari, ked ste dosiahli take krasne ubytky. ywula, teraz kasli na diety, ani nevies, ako Ti zavidim. Keby som nemala rodny list s takym vysokym cislom.... ☹ fuj , tak mam este jedno "baby". Tak dakujem dievcata za motivaciu.

fleury
29. sep 2012

@trogir aku mas vysku?

sineza
29. sep 2012

@babulka Tu máte príklad správne vyváženej redukčnej diéty, ktorú zostavili doktori. Min. kalorický príjem denný môže ísť od 1200 kcal denne.

HYPOKALORICKÁ DIÉTA DELENÁ 1200 KCAL

RAŇAJKY

• 1 šálka odtučneného mlieka alebo obilninovej kávy
• Voda, čaj alebo čierna káva . Nápoje môžu byť osladené aspartamom.
1 nízkotučný biely alebo ovocný jogurt.

OBED (hlavné jedlo + príloha)

Hlavné jedlo - Vyberte si z potravín uvedených nižšie:

• 100 gr. cestoviny, ryža, hrach, cícer sušený, šošovica, fazuľa sušená
• 200 gr. zemiaky
• 300 gr. hrášok čerstvý alebo mrazený

Priloha - Vyberte si z potravín uvedených nižšie:

• 200/300 gr. z miešaný šalát, hlávkový šalát, ľadový šalát, invidia, reďkovka, fenikel, cuketa, čakanka, artičoky, paprika, brokolica, špargľa, zelené fazuľky, uhorka, kapusta, zeler, rajčiny, tekvica, mrkva, baklažán, mangold, špenát, šampiňóny, repa, ružičkový kel, karfiol.

Hlavný chod a príloha môžu byť dochutené s 10 gr. olivového oleja (2 čajové lyžičky)

OLOVRANT
Vyberte si z potravín uvedených nižšie:

• 100 gr. kiwi
• 150 gr. ananás, čerešne, jablko, slivka
• 200 gr. hruška, grep, pomaranč, mandarínka, marhuľa,
• 250 gr. jahody, broskyňa, melón
• 1 nízkotučný jogurt

VEČERA (hlavné jedlo + príloha)
Vyberte si z potravín uvedených nižšie:
Hlavné jedlo:
• 80 gr. mozzarella, iný syr s obsahom tuku do 20 %
• 130 gr. morčacie stehno
• 150 gr. tvaroh, cottage syr, tofu olomoucké syrečky,
• 160 gr. morčacie prsia
• 180 gr. chudé hovädzie, jahňacie, chudé bravčové, teľacie, kozie, pečeň, konské, držky, králik, zajac,
kuracie, hlavátka, makrela
• 200 gr. Mečúň
• 250 gr. Treska, krevety
• 260 gr. Ančovičky, sardinky
• 280 gr. Platýz, pražma, morský vlk, zubáč, pstruh
• 300 gr. chobotnice, sépie, kalamáre
• 2 ks vajcia

Vyberte si z potravín uvedených nižšie:
Priloha :

• 200 gr z miešaný šalát, hlávkový šalát, ľadový šalát, invidia, reďkovka, fenikel, cuketa, čakanka, artičoky, paprika, brokolica, špargľa, zelené fazuľky, uhorka, kapusta, zeler, rajčiny, tekvica, mrkva, baklažán, mangold, špenát, šampiňóny, repa, ružičkový kel, karfiol.

Hlavný chod a príloha môžu byť dochutené s 5 gr. olivového oleja (1 čajová lyžička)

Poznámky:
• Pite aspoň dva litre vody denne, najlepšie ráno a medzi jedlami
• Pre dochutenie a úpravu jedál použite extra panenský olivový olej, najlepšie z prvého lisovania za studena
• Preferovať čerstvé a sezónne suroviny. Sú povolené mrazené potraviny, konzervy sú nevhodné
• Jedlá dochucovať citrónom, jablčným octom, cesnakom, cibuľou a bylinkami
• Soliť ako obvykle, najlepšie s morskou soľou
• Nejedzte cukríky alebo žuvačky, ak si nie ste absolútne istí, že neobsahujú cukor akéhokoľvek druhu
• Je možné piť čaje s citrónom alebo kávu (nie viac ako dva za deň), citrónovú limonádu bez cukru,
neochutené minerálne vody, dosladzovať umelým sladidlom
• Spôsob prípravy jedál je najvhodnejší na pare, na grile, dusením, varením
• Vyhnite sa sedavému spôsobu života
• Praktizovať každý deň pravidelné aeróbne cvičenie bez stresu (cyklistika, gymnastika, beh, atď.)

pukica
1. okt 2012

@fleury jaaaaj ja vam tak zavidim,ja som nejaka slaba v tom dodrziavani :( som sa snazila detoxikovat no bez prehreskov som bola len 5dni a potom sa to rozbehlo,no tri tyzdne som sa snazila jest co mam na ked sa ide na navstevu ku kamoske kde sa kona lečo festival,tak si nedaj 😅 ja by som este chcela dat dole zo tri kila,no neviem neviem,ale som si dens povedala ze od zajtra opat delim tak hadam sa dokopem k normalnej strave a pojdu dole tie kilecka,a opat som zacala cvitit,hadam mi to vydrzi dlhoooooooooooo 😀

fleury
2. okt 2012

@pukica ten link co hadzala yukki by ta nemusel odradit, je to lahsie na kombinovanie ako to klasicke striktne delenie 😅

adamko05
3. okt 2012

čaute.. ja som taká lajdana.. ale UZ 😀 😀 😀 3 deň delím.. len príde víkend a som zvedavá , čo to dá 😝 .. držte palce mi, chuduľky 😨 😵

adamko05
3. okt 2012

baby, prosím.. skalnaté "delenáčky".. dajte každá ale 3 dni ako od rána papáte... ??? prosííím.. ak sa niektorej chce.. napr. tri dni dozadu, dnes, včera, predvčerom?? haa??? 😕 😕

adamko05
3. okt 2012

a ešte.. kedy jete posledné jedno?? stále sa snažím že skôr, ale skôr jak o 19.15 to nestíham, keď sme vonku, kym nakrmím ostatné "hadné" krky.... 😝

sandy84
4. okt 2012

Ahojte, od zajtra sa pridam k vam. Motivacia je aspon 5 kil, kedze vo viac neverim. Drzim vsetkym palce a trosku aj sebe 🙂
@yukki prosim ta, riadis sa tymto linkom, som nasla, ze si uviedla http://schudnut-ako.meu.zoznam.sk/news/jedalny-...
a schudla si podla toho? (samozrejme, plus minus nejaky ten chlebik, pri mne je to tak proste.)

trogir
5. okt 2012

@fleury ahoj, nebola som tu nejaky cas , manzel prisiel z cudziny, tak sme trosku dovolenkovali. Meriam 158 cm a vazim okolo tych 47 kg, ale nie som spokojna, ja sportujem cely zivot a momentalne nerobim nejaky cas nic, a v mojom veku vidim hned dosledky. Kazdy mame nejaky sposob zivota, ale ja som vyrastla v profesionalne...sportovej rodine, rodicia kazdy den odplavaju kilometer, ja som robila...haha pri mojej vyske desat rokov basketbal plus akvabely , gymnastiku a lyzovanie a poslednych desat rokov fitness. Tak ked je nejaky fald, tak ho nechcem.

trogir
5. okt 2012

Manzelovi som naordinovala delenu stravu pred dvoma rokmi, schudol 20 kg, uz som mu ju zakazala, vyzeral velmi stihlo, skutocne som si na nom odskusala, ze to ucinkuje. Schudol asi za 4 mesiace. Ale ja paradoxne nevydrzim ani dva dni , je mi hned zle. Asi tym, ze som bola zvyknuta na fitness stravu.

yukki
5. okt 2012

@sandy84 schudla. A držím si plus mínus dve kilá váhu, ktorá je zrejme pre moje telo ideálna, lebo už nechudnam a ani nijako výrazne nepriberám.

yukki
5. okt 2012

@trogir ja mám presne tie isté rozmery ako ty, a dúfam, že už ani neschudnem. A šak ani že nepriberiem, to tiež pravda, aj keď tragédia by to zas taká nebola. Ja keby som schudla, tak ne ja budem pratať drevo a rezať a štiepať, ale tote metrovice by zametali so mnou po dvore! Veru už nechcem menej....

fleury
6. okt 2012

@trogir hehe, tak to ma pobavilo s tou vyskou basket 😀 🙂