Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

sajmonkaf
1. máj 2013

Ahojte,kde si najdme nejake info o delenej strave.chcela by som na nu prejst po 90 dnovke,dakujem

adamko05
1. máj 2013

@mrka2 podme teda spolu do toho, mne tiež "bohato" stačí 5 dole... 😝 ... princíp chápem v pohode, len nejak občas ten cukor neviem vynechať... ostatné v pohode ... čo s tým?? asi ozaj zájdme do zdravej výživy a kúpim tu fruktozu, či čo to je 😀 😀 😀

adamko05
1. máj 2013

dnes som to celkom zvládla na živočíchoch, ale mala som troška zmrzliny, čo malý nedojedol.... nebolo ju kam vyhodiť... kornútok ale skončil potom v koši 😀 ....
a zajtra chcem tiež živočíchov.. ráno jogurt (ranajky budú neskôr, lebo idme k Dr. a neviem, či aj krv budú brať, či nie, ked ma objednávali pred pol rokom, zabudla som 😀 )... potom asi zas jogurt a neviem čo obed, lebo som si dnes nič nestihla pripraviť, s chlapcami sme "lamfárili", ked bol voľný den... možno zabehnem kúpiť šunku alebo párky.... olovrant neviem, nejaké oriešky... potom cvičenie Bosu a večeru doma čosi vymyslím, ale hádam to už "zabijem" jogurtom alebo tvarohom 😀

mrka2
1. máj 2013

@adamko05 ja uz som drzala tuto delenku a islo to paradne,len mne sa to nechce stale.. 😝 teraz som radsej cvicila a jedla som vsetko,ale tu mi kila nejdu dole,len mam pevnejsie telo a ja by potrebovala aj kila dat 😝 fruktoza ma tolko kalorii,co normalny cukor. neviem,preco si ludia myslia,ze je to zdravsie? ja kavu s cukrom musim mat a aj ovocny jogurt. a islo to aj tak dole. tak to si nebudem odopierat, lebo by som bez sladkeho zahynula 😝 😅

adamko05
1. máj 2013

@mrka2 OK, dobre vedieť... toto zas až tak naštudované nemám... cukor, tuk a iné "somariny"... ja kávu píjem už viac ako rok bez cukru a asi od januára v pohode aj bez mlieka.. ... ale teraz si v živoč. doprajem s mliečkom aj....
a mám rovnaký problém, bez sladkého je to ťažké... vydržím 3-4 dni ale potom aspon kusok "MUSIM" mať 😝

mrka2
1. máj 2013

@adamko05 pozeram,ze ty tiez taky jedalnicek ako ja,ze ked nevies co,tak jogurt 😀 😀 ja to iste.. 😅 😉

adamko05
1. máj 2013

@mrka2 bohužial, nie som veľmi masová... aj ked teraz sa dosť snažím... ale jogurt a syr je môj lepší kamarát... to aj bez prílohy... maso bez prílohy, ťažko, ťažko.. vždy do istím kapustou... (rajčiny a uhorky nejem ☹ ... tak šalát moc eee) ... no ťažko so mmou, ale neva... dala som dole 7 kg (9Odnovkou - teda bolo cez 8 kg po posl. dni, ale reálne tak 7), tých 5 kg ešte dám..... musím, teda CHCEM

mrka2
1. máj 2013

@adamko05 no ja zas masko mooozem 🙂 ja mam radsej zivocisne dni, ako rastlinne 🙂 najviac ma stve,ze nemozem cerealie s mliekom,to zboznujem ☹ dame to, neboj nic, do leta sme ako prutiky 🙂

adamko05
1. máj 2013

@mrka2 ja som zemiakový fanda... ale tie som už pekne dlho nemala... naša naj večera (celá rodina)... pečené zemiaky s cesnakom, rascou, alebo v šupke a na to maslo... no čo ti budem... zemiaky na všetky spôsoby... a vždy oveľa viac zemiakov jak masa.... ale tak čo už.... 😉
akú máš výšku? ale vlastne, to je jedno,č ísla váha, výška... videla som baby, čo mali váhu a výšku jak ja a vyzerali o 100 perc. lepšie :(
no nič, idem hajať... ráno valím do práce

mrka2
1. máj 2013

@adamko05 ja som nizka, 158 cm a 62 kg,ale tak davam si len 5 kg ciel,lebo ked si dam 10,tak to bude pre mna velmi odstrasujuce 😝 5 kg nie je az take hrozne,to daaam 😀 presne tak, ja som mala kedysi 56 kg a teraz som sa mi zda chudsia,kedze cvicim ako vtedy 😝 zemiacky aj my mozme,ale s maskom 😝 😀 takze pre na uz nic od teraz 🙄

kajus73
2. máj 2013

@mrka2 Ahoj,preco nemozes cerealie ved skus s pohankovym alebo sojovym mliekom.Da sa na to zvyknut.Vela stasta v chudnuti 🙂

kajus73
2. máj 2013

@adamko05 Ahoj a ty preco nejes zemiaky?Ved cez rastlinky mozes. 🙂 .

kajus73
2. máj 2013

@sajmonkaf Ahoj ved si najdi na internete delenu stravu.Ale je viac druhov tak si prestuduj ktora ti vyhovuje a urcite pri kazdej je aj zakladny graf.Vela stastia. 😉

sajmonkaf
2. máj 2013

@kajus73 dakujem,ved prave,je toho vela,myslela som nejaku overenu literaturu,alebo čo tu baby čitaju,podla čoho sa stravuju🙂

cencula
2. máj 2013

tak ja som začala dnes s vami, delenú mám živočíšny den, rastlinný den ovocie zeleninu, takáto mi vyhovuje bez neutrálnej skupiny, tak hor sa do toho

kajus73
2. máj 2013

Ja uz delim podla Summovej Ursuly a velmi mi to vyhovuje.Ale baby tu delia viac podla Korinkovej.Treba prestudovat co ti viac vyhovuje. 🙂

mrka2
2. máj 2013

@kajus73 ano, ved ja sojove mam rada,ale niet nad normalne mliecko 🙄 dakujem, zatial sa celkom drzim 🙂

adamko05
2. máj 2013

@kajus73 ahoj... no lebo všade čítam, počujem.. že z maska sa rýchlejšie chudne... a že prvých desať-pätnásť dní by mali byť živočíšne.... takže preto... viem, že inak ich zvláš môžem.. ale ked sa "naladím" na rastliny celý deň, bude problém zasa hodiť sa na bielkoviny... no so mnou je to ťažké
ale dnes som dala 4 km na páse a 20 min. na steperi (skoro 1800 stepov)... tak som spokojná... len som mala za dve lyžičky nutely, ako som došla domnov 😠 .... ale teraz si idem dať kusok šunky a nejaký syr, papriku...

na zajtra si udusím kuracie prsia na brokolici... ten dnešný biedny jogurtový deň, to nič moc... chýbala mi vára...

adamko05
2. máj 2013

@mrka2 váhu máme rovnakú... takmer na vlas, ja meriam 168 😉

kajus73
2. máj 2013

@adamko05 Prave preto je najlepsie vyskusat kombinacie ake tebe najlepsie vyhovuju.Ja ked maso tak len vecer.Cez den sacharidy.Ale jasne ze sa najlepsie chudne s bielkovinami.Ja som tak jedla rok a schudla som perfektne.Potom som polovicu za pol roka pribrala ale som brala lieky z ktorych sa pribera.Teraz mi vyhovuju zo zdravotnych dovodov sacharidy.Ale chudnem aj so sacharidmi. 🙂 Najdolezitejsi je pohyb.A za ako dlho das tie 4 km na pase?Ja dam 5 km rychlu chodzu za hodinu. 😝

mrka2
2. máj 2013

@adamko05 no ved ty musis byt ako prutik potom?! mne by to stacilo ako ty si. 🙂

adamko05
2. máj 2013

@kajus73 ale isto to pôjde nejak, "donutim" svoj metabolizmus pracovať 😉 ... dnes som to dala za 30 min., takmer presne (striedala som beh, aj rýchlu chôdzu)... ale už som to dala aj za 25 min., ked som viacmenej bežala stále.... ale vraj je lepšie striedať, tak posledné razy v posilke striedam a tak okolo pol hodinky to dávam... a 20 min. potom steper a nejaké jemné posilnovanie
a skúšala som v utorok cvičenie Bosu... no moc ma na začiatok neoslovilo (moja rovnováha 😀 )... ale dám tomu ešte ale dva - tri razy šancu... skúsim zas v utorok...
@mrka2 ale ved som písala, že tie čísla nie su asi smerodatné, skôr cm, ale aj na tie mi treba a fakt by som rada videla na váha aspon 57 😝

mrka2
2. máj 2013

@adamko05 hej hej, to mas pravdu 🙂

mrka2
2. máj 2013

fuj, baby, to bude tazke, rano len kava, potom sunka, syr, paradajka, uhorka a salat a masko z obeda, potom jogurt a teaz cottage cheese,ale mam dost. tazke to bude, tazkeee. 😅

kajus73
2. máj 2013

@adamko05 To si dobra.Musim sa aj ja k tomu dopracovat ze striedat chodzu s behom. 😝 Aj mna musi pohyb nejako trochu bavit inak sa neprinutim.Ja so si bezecky pas kupila na splatky a bol drahsi ako nase auto tak sa mi to musi velmi pacit. 😀 😀 😀

adamko05
2. máj 2013

@kajus73 máš doma pás??? wouu, to by bolo niečo pre mna... mna pás baví viac, ako orgitrek.. dokonca steper ma baví viac ako orbitrek.... tak snažím sa dať si do tela, ked už som tam a platím za to 😀 a ešte aj čas drahocenný každej maminy.... boli časy, ked som za pol hodinu ledva prešla 1,5.... no v začiatkoch... postupne som pridávala.... a teraz to striedanie skúšam.. uvidím

kajus73
2. máj 2013

@adamko05 Ja som ho vzdy velmi chcela a ked som uz moc knucala tak mi mm povadal ze nech si ho teda kupim na narodky.Mala som aj orbitrek ale som ho dala sestre.Neznasala som ho. 😠 Ale pas ma fakt bavi. 🙂 Mam aj taky stary rotoped.Na nom dam po pase este chvilu ale to tak na uvolnenie.Ten mi dala suseda.Mala ho na dvore vyhodeny.Ja som nikdy nemala vasiaky zo strojov.Kedysi davno som mala steper a na nom som tolko cvicila ze som ho dolamala. 😀 No idem spat.O pol piatej vstavam do robotky. 😢 Dobru noc.Nech sme zajtra tensie!! 🙂

adamko05
3. máj 2013

@kajus73 možno si aj ja niekedy našetrím..... 😒
chlapci si chcú objednať pizzu... pomooooooooooooooc ☹ ☹ ☹ ... už som zhrešila lieskovcami v čokoláde (v pondelok - utorok mi prídu "moje" dni. chuť na sladké veľká...až dnes mi to došlo... bo včera som uvažovala, čo som taká mslná... už viem 😀 )
ale pizzu som baby nemala vlastne tento rok ešte vôbec... bo 9Odnovku som začala 7.1. a nemala som ani raz... tak neviem, aká budem dnes silná
hlavne, aj druhý syn schytal kiahne... tak normálne som nejaká psychicky včerpaná... lebo krpatý konečne môže von a teraz zasa veľký
a budúci týzden neviem, ako budem stíhať chodiť cvičiť, bo malého by nebude mať kto vyzdvihnúť zo škôlky, ked starší nebude chodiť do školy.... no celééééé sa mi to zamotáva a do toho hokej... no ja sa asi potrhám 😀 😀 😀 ... ale skusim aspon poctivo deliť
a ešte aj váhe sa skúsim vyhýbať aspon dva týdne, či nejaký ubytok bude...
ako vy inak
ja ráno jogurt, desiata iba pár vlašských orechov, na nič som nemala chuť, obed maso s brokolicou a olovrant jogur a tie orechy v čoko... medzi tým voda, voda, čaj... a teraz teda neviem, mala som v pláne párku s mozarelou a ktomu redvičku.... ale pizza je iné lákadlooooooo 😠

kajus73
3. máj 2013

@adamko05 No to ti drzim palce s tou pizzou.A ty pozeras hokej alebo iba chalani?U nas dobre ze nevyvesili vlajku moji chlapi.Uplna vojna o telku.Ale som to vzdala.Nech si pozeraju.Ja som prave na veceru zjedla coko jogurt.Tolko roboty som dnes mala ze som tu trochu cukru urcite vyskakala. 😝

adamko05
3. máj 2013

@kajus73 jasne, že JA.. hlavne ja a teraz už aj starší syn... ale aj teraz mám pustený hokej, ja toto hokejové obdobie môžeeeem 😵 😵 😵 .... a min. rok som na aute nosila na spetákoch tie zástavky slovenské 😵
pizzy som odolala.. ešte síce zostala jedna... ale nejak ma neláka.. dala som si dve párky, kusok syra a papriku s redkvičkou....