Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

romcag
3. jan 2012

@rosa197 😵 😵 😵 som rada 🙂 🙂 🙂

romcag
3. jan 2012

lúčim sa s vami babenky, idem si umyť zuby a ľahnúť k mojej princezničke, do rána sme mali rušnú noc, keď prišiel tata z práce o 11 sa zobudila a buntošila do pol 3 😖 ráno o 7 budíček, takže parádička.. síce sa mi moc nechce, ale radšej idem, ak nás to nedajbože aj dneska čaká 😠 dobrú nôcku

rosa197
3. jan 2012

@romcag Sa mi ulavilo 😝 celý deň som bola v tom, že 20kg 😀 😀

Dobrúúúú

linea22
3. jan 2012

No dievčatá tak idem do toho aj ja🙂)tak každú nedeľu vážiť?🙂)))vpohode zvládnem všetko len neviem ako tie sladkosti,budem musieť tú 70%čokoládu si dať🙂))

rosa197
3. jan 2012

@linea22 Od kedy začínaš??? či už si začala? 😀

erikababula
3. jan 2012

Ahoj pekny vecer,nevie mi niekto piradit ja tiez chcem schudnut ale cvicit sa mi nechce a mam aj brusko prvy den cvicim 100 brusako no na druhy den sa mi nechce a aj dcerka ma dost vycerpa,su nejake cvicenia co sa da robit aj s detickami alebo ste neskusalu zumbu? Ci sa tam oplati investovat. Poradte mi prosim,dakujem🙂 prijemny zvysok vecera prajem

rosa197
3. jan 2012

@erikababula Ahoj. Neviem o konkrétnych cvikoch, detičky nemám 🙂 Ale ZUMBA je super..Dobre sa tam človek vybláázni.. No, dala som sem aj pár linkov na ZUMBU..😀 Chystám sa ju cvičiť doma 😀
TAkže, oplatí sa to 😝

zabka88
4. jan 2012

@linea22 @romcag @moncikyta caute baby a vitajte u nas 🙂

@ninimini moja, skús dzusiky piť, mne to utlmi chuť na sladke, alebo nejake piškotky ked už musiš i ked vieš - do delenej moc nepasuju, ale lepšie ako šlahačkova torta 🙂 alebo kocku čokolady takej vysokokakaovej.. to ja som včera zhrešila chlebikom s maslom, sme kupili taky čerstvučký vonavučky by som sa šla umlatiť za nim ☹

@romcag ahoj, počuj delena neni o tom že vylučiš ryžu, zemiaky, cestoviny, iba ich neješ spolu s mäskom, syrmi a vajcami,.. jednoducho keď maš rastlinny dnik tak si môžeš dať tmave pečivo, cestoviny, ryžu, zemiačky, a more zeleninky, ovocie, keď maš živočišny dnik tak si daš jogurt, syry, vajcia, mäsko a zeleninu.. skus pozrieť aj prve stranky tejto temy, zistiš viac 🙂 držim palčeky

moncikyta
4. jan 2012

@zabka88 ahoj a dakujem 🙂 ja som kedysi nasla ze to nemozem miesat spolu ale ze v jeden den ano ako to teda je? to sa tak nemoze? dakujem za radu 🙂

zabka88
4. jan 2012

júúúj , ste tu toho napísali nestíham čítať 🙂 len v skratke tmavé pečivo so šunkou na raňajky určite nie ☹ teda stretla som sa s tým, že surová šunka je vraj neutrál, ale predpokladám že ste písali skôr o dusenej alebo varenej šunke a to patrí k živočíšnym; perlivú minierálku - podla mňa tým žiaden ťažký hriech nespáchaš, ale skús tu vodu s citronom a mätou - sa mi zdá dobra náhrada; gaštany vraj patria k zelenine 😉

romcag
4. jan 2012

@rosa197 som rada, že som ťa potešila 🙂 aj mňa by niekto mohol, že som si to zle počítala, ale mňa môžu akurát tak zhroziť, že nie 20 ale 30 😀 aaa však uvidím ako to pôjde 🙂 zatiaľ ma dobrá nálada neopúšťa 😉 inak dobré ránko a úspešný dník prajem 😵 inaak k tej zumbe, iež som našla videá taksa do toho po treche pustím.. a raz to týždňa pôjdem aj normálne, teda keď mm nebude v robote..
@zabka88 ahojik 🙂 jasné, kuknem sa na to, teraz zas utekám variť, ale keď bude malá spať, alebo večer sa zas pustím do čítania 🙂 ďakujeeem 🙂 ty si tiež teraz začala s chudnutím?

zabka88
4. jan 2012

@moncikyta pokiaľ viem, nemalo by sa, ale keď máš dobré trávenie tak vraj po 3-4 hodinách môžeš aj v rámci dňa meniť živočíšny a bielkovinový, napr. ráno zješ jogurt a potom sa zabudneš a na obed si dáš cestoviny so zeleninou, tak je možné že telo už jogurt strávilo a enzými sa môžu "vymeniť", ale priznám sa že ja by som to radšej nekombinovala ..

romcag
4. jan 2012

@zabka88 a čo teda na raňajky?? :-/ ja som včera aj dneska mala tmavé pečivo s dvomi tenkými kolieskami kuracej šunky a to som bola vytešená, že konečne dobre na to idem :-/ joooj, aj activiu bielu mi dneska mm kúpil miesto rajo mňam duo 😀 a furt zistím, že niečo zle robííííím.. aaaach...

zabka88
4. jan 2012

@romcag júúj, nedaj sa znechutiť hlavne , určite menší prehrrešok ako by si si dala nejaké lokše 🙂 to chce len zvyk moja, neboj. Na raňajky biely jogurt uplne v poho keď maš živočišny dnik, inak celozrne pečivo napr. s listom šalatu a rajčinami ked ti je moc suche tak trošku raslinneho masla. alebo si daj v rastlinny den ovocné ranajky - posekaný banán s kiwi a sušeným ovocím 🙂

filipal
4. jan 2012

kocky davam vam sem link na clanok idnes, v clanku je moznost vytlacit si dietny plan 🙂
drzte sa a hlavne chudnite zdravo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
http://ona.idnes.cz/dietni-chyby-co-s-mym-telem...

claudica
4. jan 2012

Dobré ránko, ja mám dnes bielkoviny, tak som mala na raňajky acidko neochutené, na obed mám camembert s uhorkou. Večera ešte neviem...
Včera som mala ráno mandarinku, na obed zemiaky a poobede som bola strašne hladná a nemala som čas vymýšľať, ani zbytky, tak som si dala kúsok celozrnného chleba ako hrianku s troškou rastlinného masla a na to nastrúhanú mrkvu a bolo to mňamkové...
Ešte k tomu pitiu... ja pijem v práci zelený čaj neochutený, tak sme si zvykli s kolegyňou už roky, uvarím si dva litre a za osem hodín popijem... a potom si doma varím čaj pu-erh alebo roiboos, ten je chutný... a samozrejme doma čistú vodu z vodovodu. Ja takto pijem roky, mala som problém s močovými cestami a odvtedy si takto dávam pozor a pijem fakt veľa. Ale sladké mi našťastie vôbec nechutí piť, colu a džúsy som už roky nemala...
Ja kalórie nerátam a ani neplánujem, to by ma zaťažovalo, prestalo by ma to baviť a možno by som s tým potom aj sekla... Neberiem to až tak striktne, ja potrebujem byť v pohode, aby som normálne fungovala, nemôžem mať večne pri každom súste mozog zaťažený počtom kalórií... snažím sa jesť menej a zdravo a správne kombinovať a samozrejme to čo zjem aj vychutnať a nebrať to celé ako nejakú povinnosť alebo trest.

claudica
4. jan 2012

@filipal jéééj, ahoj! Díky za link, idem študovať 😉

zabka88
4. jan 2012

počujte baby, zabudla som vám napísať že cestoviny iba bezvaječné papať ( vajíčko-živočísne)

romcag
4. jan 2012

@zabka88 nooo ja viem, že tu je, že chudneme delenou stravou, ale ja skúšam chudnúť tak, že menej jem, veľa pijem, nejem sladké, vyprážené, moc sa zatiaľ tou stravou neriadim, bo tomu nechápem nejak 🤐 uvidím v nedeľu, keď sa na váhu postvím, či niečo s tých strašných kíl šlo dole, ak áno, budem takto pokračovať,kým to pôjde a ak nie, tak nabehnem na delenú, budem študovať, študovať, hádam to pochopím 🙂
@filipal ďakujeme za link 🙂

romcag
4. jan 2012

inaaaak baby, dneska ma čaká prekonať prvé také veľké pokušenie.. príde mi kamoška a mali sme doma moc bebe keksíkov, tak som urobila také "domáce tiramisu" teraz ráno, už tuhne v chladničke, sa na mňa počas prípravy usmievalo... jooooj, ale nedám si, kašlem na tooooo

zabka88
4. jan 2012

@romcag oki, myslím že dôležité je že chceš schudnúť a hlavne spraviť niečo pre svoje zdravie 😉

romcag
4. jan 2012

@zabka88 si zlatá 🙂 veruuu, konečne som sa odhodla a klop klop zatiaľ ma to fakt drží, to sa mi ešte nestalo.. a tretí deň bez sladkého, to tiež nie.. som na seba hrdá 🙂 uvidíme v nedeľu, či nebudem znechutená 😠

zabka88
4. jan 2012

@romcag neboj, určite sa to odrazí, keď nedelíš tak luden aj tú šunku na raňajky, už keď vylúčiš sladké, sýtené nápoje a tučné jedlá a zvýšiš pohyb tak sa to určite odrazí na váhe 🙂

romcag
4. jan 2012

@zabka88 nooo ako snažím sa teraz zdravo travovať, môj naväčší problém predtým asi bol.. že raňajky som koľko krát ani nestíhala,a keď niekedy predsa tak dva - tri rožky klasické, keď som neraňajkovala, tak na obed som sa potom "dožrala" vyprážané, hocičo, čo sa do mňa zmestilo.. potom prechádzka, upratovanie, malá, zas so mnestíhala.. a večer, keď malá zaspala, tak somsa pustila do chladničky, som jedla piate cez deviate, za tým sladké a k telke chipsy.. no otras, zle mi je normálne teraz zo seba.. ako som takto tak dlho fungovala

zabka88
4. jan 2012

@romcag hlavne že teraz vidíš kde si robila chybu, dobré je mať vždy niečo zdravé po ruke, oplatí sa mať doma kopu ovocia, jogurtov, celozrnného pečiva.. podľa toho čo píšeš pohybu máš dosť, len asi treba zmenšiť príjem..

linea22
4. jan 2012

@rosa197 ahoj začala som dnes🙂na raňajky som mala celozrnný chlebík slnečnicový taký malý okružok s cottechese,cherry paradajky,jarnú cibuľku,reďkovku,šalátovú uhorku a pol banánu čo malá nezjedla.myslíte,že je to správne?

romcag
4. jan 2012

@zabka88 no asi určite v tom niečo bude 🙂 ale už som to pochopilaaa 🙂 ja jem celozrné len ráno, jeden kúsok, inak som bez pečiva, na večeru hodne zeleniny, na obed si dám čo varím, okrem vysmážaného, akurát v menších dávkach.. medzi tým tej jogurt, alebo ovocie.. hádam to dobre robím 🙂

linea22
4. jan 2012

Dievčence poraďte čo na obedík 🙂 niečo rýchle a ľahké 🙂 ďakujem 😀

zabka88
4. jan 2012

@linea22 nie je delené - cottechese je podľa mna živočíšne ☹ banán len keď máš rastlinný dník, ale keď len obmedzuješ kalorie tak oki..
@linea22 a aký máš den? rastlinný či živočišný?

filipal
4. jan 2012

@claudica
@romcag
vlani som tu na koniku tiez chudla s jednou skupinou....aj sa mi podarilo par kil schudnut. isli sme podla Mira Veseleho, ale tiez je to tazke mat so sebou vkuse jedlo. lebo tam je pravidlo jest kazde 2-3 hodiny. v zime som to este ako-tak zvladala, ale hlavne v lete, ked robite dlhe vylety som mala problem mat vzdy jedlo pri sebe. a hlavne aby malo dost bielkovin. tie sa mi tazko darilo dodrzat.... 😝
postupne som tych par kil zase nabrala.
to je to, ze mne sa podari udrzat si hmotnost, uz len ked som na seba maximalne prisna. cize vobec ziadnu sladkost, ziadny prehresok!