Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

linea22
4. jan 2012

@zabka88 rozhodla som sa nie pre delenú skôr sa chcem zdravšie stravovať a pritom pomaly aj chudnúť,ak to nepôjde tak prejdem na delenú.ja keď som schudla tak som delila,ale nie striktne,ale tak ako mi to chuti,že mäsko so zeleninou,ryža so zeleninou at´d.tmavé pečivko som si dala aj so šunkou,ale hlavne sa chcem naučiť jesť min.5 krát a malé porcie.AAAAAAAAAAAA Sladké preč!!! 😀

linea22
4. jan 2012

@linea22 dievčatá som si aj na stránke activia dala urobiť svoj plán na chudnutie a hrá sa tam o termotašku🙂zišla by sa🙂))mrknite🙂

linea22
4. jan 2012

dievčatá som si aj na stránke activia dala urobiť svoj plán na chudnutie a hrá sa tam o termotaškuzišla by sa))mrknite

minuskad
4. jan 2012

@moncikyta
@rosa197
@romcag
@ninimini
@tamichloe zienky dnes rano pokrok ! chcela som si dat, ze v hriankovaci chrupkavu celozrnu zemlu so zeleninou a sunkou a k tomu vajicko na tvrdo. ale potom mi doplooo, ze no ok, zemla sa da, ale sacharid a bielkovina nieee, vyradila som sunku, vajicko, pokvapkala hrianku olivovym olejom a dala si k tomu papriku, paradajku , zacala somrozmyslat delene :D aj bez studovania, kedze ma zamestnava skola, ale ide toooo , co som simyslela, ze to nezvladnem nato ANI POMYSLIET :D ako ste natom??? odolavate sladkemu a tak ? 😠

minuskad
4. jan 2012

@claudica a nejes nejak malo ???? ja si pocitam ja kaloriee a veru pod 5000 KJ nechcem ist. bojim sa, ze samispomaly metabolizmus a potom budem priberat aj z vody. .... vcera vecer som nemala 5000 a vymyslala som, ze co si dam aby to cislo tam bolo :D
skus prihodit aj desiatu a olovrant a jedna mandarinka na ranajky, to je podla mna malo :( ale ja nepozeram na delenie teraz ale skor na sok pretvoje telo... zacne sa branit, ze malo jes a kila potom nepusti ....

zabka88
4. jan 2012

baby , pridávam návrhy na zdravé obedy :

omeleta z 2 vajec so šampinmi, hlávkový šalát
kuracie soté so zeleninkou bez príloh, uhorkový šalát
grilovaná zeleninka s vajičkom na tvrdo, domáci jogurtový dresing
šošovicový prívarok zahustený postrúhaným zemiakom
bezvaječné cestoviny s paradajkovou omáčkou a bylinkami

polievky - kurací vývar so zeleninkou bez cestovín, brokolicová polievočka zahustená smotanou , paradajková polievka so zemiakmi alebo opraženým chlebíkom, paradajková polievka s postrúhaným syrom...

keď papáte niečo zdravé a delené poteším sa ak ma inšpirujete 🙂

ninimini
4. jan 2012

@erikababula je aj detská zumba kde cvičíš ty aj tvoje dieta ja mám doma cd raz som ho tu kúpila od nejakej baby 🙂

claudica
4. jan 2012

@minuskad No veď práve, je to málo, ale ja som takto jedávala aj predtým, iba za posledné mesiace som to prehnala.... a aj tak som mala problémy s váhou... Ja som dokonca bola na vyšetrení štítnej žľazy, lebo napriek tomu, že som jedla menej, som pribrala. Vyšetrenie bolo vraj "na hrane", tak to netreba riešiť. Lenže vtedy som nedelila, tak som jedla, že doobeda iba ovocie, na obed normálne a poobede doma tiež...nie veľa, ale som mixovala. Tak teraz skúsim deliť. No za posledné dva mesiace som jedla skutočne veľa, to si musím priznať. Ja som v kuse zobkala, úplne jak odtrhnutá z reťaze... Teraz sa už bojím jesť viac ako jem teraz. Ale teraz naozaj nie som ani hladná, možno to mám v hlave. To čo písala @filipal, tá diéta Veselého, to by bolo fajn, ale keby som jedla každé tri hodiny čo i len čokoľvek, tak by som možno pribrala a nie schudla.
Zatiaľ som v pohode, zatiaľ mi to takto vyhovuje... 😉

minuskad
4. jan 2012

@romcag parpravidiel 🙂
Povolené konzumovať:
V podstate všetko, avšak konzumované potraviny treba správne rozdeliť do skupín. V rámci skupín treba navyše dodržiavať stanovené pravidlá.

Skupiny potravín :

* Skupina A: „kyslé potraviny“ - bielkoviny: mäso, hydina, ryby, morské plody, sója, syr a syrové výrobky s obsahom tukov do 50 %, vajcia, niektoré druhy ovocia: pomaranč, grapefruit, jahody, maliny..., ovocné čaje, šampanské
* Skupina B: „neutrálne potraviny“- väčšina zeleniny: hrach, uhorky, špenát, rajčiny, cibuľa..., semienka, orechy, bylinky, kyslé mliečne výrobky: zákvas, tvaroh, ricotta..., olivový olej, šunka, údené ryby, maslo
* Skupina C: „zásadité potraviny“ - celozrnné potraviny: chlieb, cestoviny..., koláče, krekery, cukor, med, ryža, sladká zelenina: zemiaky, mrkva, kukurica..., sladké ovocie: banány, sladké jablká, sušené ovocie..., všetky strukoviny okrem sóje, pivo, ovocné šťavy, sirupy

Dodržiavať nasledovné princípy:
Prísne zakázané je kombinovať skupiny A a C. Je možné kombinovať skupinu A a B, prípadne skupinu B a C.

* Treba si dávať pozor na to, aby ste jedli dostatok bielkovín, kalcia, zinku a vitamínov D a B12.
* V zásade by sa hlavne nemali jesť škroby a proteíny v spoločnom jedle. To znamená nejesť mäso so zemiakmi alebo chlieb s maslom, či syrom.
* Ovocie a ovocné šťavy by sa mali konzumovať výlučne na prázdny žalúdok. Môže sa jesť aj pred jedlom alebo na desiatu (vhodnejšie ako desiatovať obložené žemle, či bagety)
* Ovocie zaraďujeme do jedálneho lístka vzhľadom k nízkej energetickej hodnote. Obsahuje antioxidanty, ktoré sú veľmi ochranné a pôsobia i proti starnutiu. Treba ho však konzumovať zvlášť, nie spolu s inými potravinami.
* Zelenina – Zeleninu je vhodné konzumovať pravidelne, používať ju ako prílohu namiesto ryže alebo zemiakov. Zemiaky a kukurica obsahujú škrob – nekombinovať s proteínmi.
* Chlieb – uprednostniť tmavý celozrnný. Chlieb a pečivo sú škroboviny.
* Syry – sú zdrojom vápnika. Odporúča sa jesť kvalitné, pokiaľ možno nízkotučné syry. Patria medzi proteíny.
* Čokoláda – obmedzovať, jesť skôr tmavú a nekombinovať ju s inými potravinami.
* Mlieko – piť menej kravského mlieka, podľa možnosti z ekologických fariem. Lepšie je používať mlieko sójové, ovsené, ryžové a pod. Kravské a sójové mlieko sú proteíny, ryžové, ovsené a mandľové mlieko sú univerzálne potraviny, t.j. môžu sa kombinovať so všetkým.
* Vajcia – podľa možnosti kupovať také, ktoré sú pestované na eko-farmách. Bežné vajcia obsahujú antibiotiká. Vajce je proteínová potravina.
* Maslo – uprednostniť skôr maslo ako margaríny, ktoré obsahujú rastlinné zahrievané oleje. Maslo môžeme kombinovať s proteínmi i so škrobmi.
* Olej – najlepší je olivový olej, hlavne panenský. Dá sa kombinovať s proteínmi aj so škrobmi.
* Soľ – používať morskú soľ alebo osoliť napr. sójovou omáčkou.
* Cukor – používať hnedý, nerafinovaný cukor, med alebo sirupy a melasy. Cukor je škrobová potravina.
* Čaj – neodporúča sa piť k jedlu.
* Voda – piť pravidelne a dostatočne, minerálne vody treba kombinovať a meniť. Prípadne je vhodné aj používať vodný filter.

minuskad
4. jan 2012

@claudica cim clovek menej je, tymsa mu viac spomaluje metabolizmus a tym menej chudne, az pribera. a ked nie si hladna to znamena, ze ti stagnute travenie a spomaluje metabolizmus a potom pride chvila, ked poveceroch budes vyjedat chladnicku. no ale kazdy dme iny, mozno ti to tak naozaj vyhovuje. ako skusku zo zdravej vyzivy som mala, ked som studovala este na inej skole ako teraz a co si naozaj pamatam, je ze cloveek aj ked rzi dietu nato aby bola uciina nesie byt hladny. a musi naozaj zacat jest. sice lahke jedla a jest. 😀
ja len dobre chcem, ale ked nie tak nie 🙂

rosa197
4. jan 2012

@minuskad
@claudica
@zabka88
@ninimini Čaute babule 😀 TAk, je tu Ďalší deň...Fúú vy ste to tu popíísali, mám čo robiť 😝

minuskad
4. jan 2012

@rosa197 citaj ja sa idem uciiit na skusku, MK je zavislost ako droga :D 😒 😕 😅

claudica
4. jan 2012

@minuskad máš pravdu... ja som si všelijakými blbými diétami úplne pokašľala telo. Za posledných asi desať rokov som skúšala všeličo, no vždy prišiel nejaký zlom a vykašľala som sa na to. A teraz ma to štve a nejak mám strach zjesť napr. ráno pečivo, lebo viem že som to tak nerobila doteraz a bojím sa, že sa to hneď nalepí a miesto schudnutia ešte priberiem... Skúsim pridať niečo malé na desiatu, poobede už nechcem pridávať.

ninimini
4. jan 2012

@romcag zásady OS:1.nemožeš kombinovat živočíšnu skupinu s jedlami rastlinnej skupiny
2.nemožeš jest v jeden den zeleninu s ovocím.to znamená že ak si vyberieš stravovací den na základe rastlinnej skupiny , možeš ju konzumovat len s ovocnými jedlami alebo nápojmi.v iný den si zvolíš raslinnú skupinu v ktorej budeš konzumovat len zeleninovú podskupinu🙂)
3.živočíšnu skupinu miešame iba s jedlami zeleninovej podsupiny 😀
neviem či vieš čo všetko patrí do živočíšnej alebo rastlinnej ak nie tak ti to napíšem 😀
ja mám dnes živočíšnu:
ranajky:omeleta
obed: masko so zeleninov
večera tiež ale medzitým si možeš dat syr,jogurt,mlieko
ked je rastlinná:
ranajky: celozrrné pečivo + sojová pomazánka alebo si dáš vločky zaleješ horúcou vodou ale nie vela iba aby boli ponorené nechaš sparit a dáš do toho med sú skvelé mnam 🙂
obed: fofu,ryža, zemiaky sójové masko čo si vyberieš
večera: to isté a medzitým si možeš dat samozrejme bud ovocie alebo zeleninu podla toho čo chceš v ten den konzumovat 🙂 ale možeš jest tekvicové,slnečnicové a iné semiačka 🙂

minuskad
4. jan 2012

@claudica neboj sa. mozno taky tyzden bude plna,ale rozhybes metabolizmus a budes ovela rychlejsie chudnut. lebo cim dalej to budem len horsie. pecivo si kludne daj na ranajky, potom desiata nejaka zeleninka ovocie , obed normalny deleny a po obede si daj az veceru ak chces. ale nejaku, ktora ta zasyti. telo si vytvori rezim, ze sa nebude bat, ze mu nedas jest a pusti tuky 🙂

ninimini
4. jan 2012

@linea22 bez toho cottechesa by to bolo celkom ok

claudica
4. jan 2012

@minuskad oki, poslúchnem 😉 . Bude to rozumnejšie. Toto sú moje chyby - buď jem hala-bala, alebo potom ďalší extrém - bojím sa jesť a jem hrozne málo. A v hlave si zariadim, že ani nepotrebujem, nemám pocit hladu. Toto je asi podstata vzniku jo-jo efektu. Toho som ja príkladom.

ninimini
4. jan 2012

@minuskad šikulka 😀

minuskad
4. jan 2012

@claudica ale to je logicke, ze clovek chce schudnut tak neje. len nevie, ze to nie je spravne 🙂 jedna pani bola v bez servitke a vravela, ze schudla 60 kil a to len kvoli tomu, ze konecne zacala jest a jedla same mnamkyyy 🙂 ze grilovana zelenina s kuracim maskom, no dala by som si, kebyze mam v rure gril :D a mozno aj mam, hm opytam sa polovicky :D

ja som tiez jedla hala bala cez vianoce. ale to asi kazda 😀

minuskad
4. jan 2012

@ninimini preco? 🙂

romcag
4. jan 2012

@minuskad ahooj, ja zatiaľ úúúspešne odolávam sladkému, som na seba moc pyšná zatiaľ, lebo toto tu ešte nebolo 😅
uffff a čítam ten zoznam, no musím si to asi vytlačiť a kdesi nalepiť, lebo to si veru nezapamätam 😔

@ninimini - aj toto si isto vytlačím 😀 neviem veru, čo patrí do živočíšnej a čo do rastlinej skupiny, to by mi tiež pomohlo, keby si napísala.. a úplne najsamlepšie by bolo, keby si každý deň napísala čo si papala a ďalší deň by som to ja využila do jedálnička 😀 vôbec niesom náročná, že? :-P 😀

linea22
4. jan 2012

Baby a káva?

filipal
4. jan 2012

@minuskad ugrilovat masko si mozes aj na grilovacej panvici. minies menej energie ako v rure.
ja som si zvykla davat take vecere.
plno zeleniny a par kuskov ugrilovaneho kuracieho maska, trosku olivoveho oleja citronovej stavy....
alebo s tuniakom, alebo so syrom, alebo s vajickom....
vtedy som naozaj zacala pooomaaalicky chudnut 😉

minuskad
4. jan 2012

@linea22 prave ju dopijam :D ja kedmamchut si daco dat a viem, ze som prave jedla dam si kavu. ale velakrat je pri diete zakazana 😒

minuskad
4. jan 2012

@filipal grilovacia je ta taka co ma take ciarocky?? taku som dostala na vianoce a hned som v nej robila rybky :D

linea22
4. jan 2012

@minuskad ja niesom závislá,ale tiež mám jednu denne chuť si dať🙂

minuskad
4. jan 2012

@linea22 ja ked sa ucim padnu aj 3, ked sa neucim an jedna :D ked sa ucim som zavreta a priatel ma nevidi, a neciti kavu, on ju totiz neznasa
myslim, ze ked si ju daz bez cukru tak je to ok 🙂 ja pijem bez cukru s nizkotucnym mliekom troska 🙂

filipal
4. jan 2012

@minuskad ano, taka 🙂
ja zvyknem na mäso nakvapkat par kvapiek oliv. oleja a tak dam grilovat. na chvilku, ked to prezenies, mäso sa vysusi.
mudro radis s tym metabolizmom. 🙂

filipal
4. jan 2012

@linea22 kava urychluje metabolizmus. ked ju znesies mozes si dat aj tri.
nema kalorie.
ale pozor, ked pridas cukor a mlieko, uz ma 🙂

minuskad
4. jan 2012

@filipal cize to len pokvapkam olejom a to sa da na panvicu , bez zakrytia? ryby som dala tak na rychlo na olivaku a zaliala vodou :D asi na grilovacej sa vodou nezalieva ale tak som bola zvknuta robit ryby :D