Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

expertka8
7. jan 2009

...mali ste na mysli nieco obdobne??? 😉

http://chudnisrozumom.szm.sk/delena_strava.gif

babulka
autor
7. jan 2009

Expi, ty si poklad 😀 To je ta prava delena strava. Nie tie vselijake novodobe, kde treba pocitat podiel tuku v susine v syroch, aby ste vedeli, ci patri do zivocisnej alebo rastlinnej skupiny. ja zas od noveho roka delim, zatial som sa nevazila, skusim tak o tyzden, ze si cosi slo dole...................ale po tohtorocnych Vianociach to bude des bes 😲

babulka
autor
7. jan 2009

A este samozrejme, maso k tomu patri, teda do zivocisnej skupiny, neviem, preco tam napisali "maso sme vynechali", asi pre nejakych vegetraianov 🙂

norik1
7. jan 2009
babulka
autor
7. jan 2009

Norik1 - no vidis, dobre si nasla 😀 tak s chutou do toho, delena strava je naozaj super 😉

wladka
7. jan 2009

ahojte.. aj u nas doma sa drzi delena, od decembra.. 😉

my dcery to flakame dost,ale schudli sme 2kg 😉 .. a mami 6kg dole.. bez cvicenia.. odporucam cvicit.. a vytrvat v tom.. 🤐 pridu krizy, kedy vaha stoji, ale potom to pojde.. kila idu pomaly dole, ale isto 😀 ..cez sviatky sme to nedrzali, tak sme nabrali kilo hore.. ale to nic.. a teraz pokracujeme.. 😉

niekto mudry to nenazval dietou - ale sposobom zivota, a nieco na tom je.. dietou to vyslovene nazvat nemozeme.. 😉

my drzime presne tu, co napisala ta expertka.. 😉 .. delenie medzi zivocisne a rastline, a ovocne a zeleninove podskupiny..

dnes som mala rastlinny den.. 😉

domyyy
7. jan 2009

ahojte kocky mozem sa pridat??? potrebujem so sebou nieco spravit uz 😒

babulka
autor
8. jan 2009

Wladka, a to ste vydrzali cez Vianoce?????????? Ja by som nemohla, nedat si kolaciky, kapustnicu, a take mnamky 😅
Tak som zacala po silvestri, ked sa vyplienila chladnicka a zacala som aj cvicit. Delena strava je super vec preto, ze funguje snad u kazdeho, ale treba ju drzat. A naozaj cvicit, lebo ked sa clovek prestane delene stravovat, tak kila pojdu nahor. To je najhorsie.
Domyyy, jasne, pridaj sa, nech je nas viac chudnucich rovnakou metodou 😵

domyyy
8. jan 2009

babulka...dakujem 🙂 a mozem sA spytat ako tu delenu stravu dodrzujete?? 😉 ja totiz neviem ktore potraviny k sebe idu a ktore nie 😒

kingstonka
8. jan 2009

ahojte... ja som sa dnes rozhodla zacat s delenou stravou lebo tie tehotenske kila uz musia prec 😠 a pozeram , ze je tu o tom tema... tak sa k vam pridam ak mozem
- este uvidim ako to budem zvladat-coho sa budem pridrziavat... niekedy davno som dodrziavala ten zakladny variant... zacnem asi s tym zakladnym a potom uvidim... (nemam momentalne vela energie-nutne potrebujem aspon 4 hod spanku v kuse- ale ved aj to raz hadam bude 😝 )

kingstonka
9. jan 2009

nie je tu nikto kto by pokecal?

sasanka78
9. feb 2009

No kónečne som na vás natrafila, dievčatá... 😀 Aj ja sa pridávam do klubu, môžem?... 😎 (Ja z dôvodu, že by som chcela zdravšie jesť a manžel by potreboval zhodiť..) Ak to on vzdá, dúfam, že vy ma podržíte, lebo ak budem na to sama... neviem-neviem... 😖 )

Začali sme s manželom v piatok.. to boli rastlinky: ráno: celozrnný chlebík s rastlinným maslom, reďkovka, zeleninové rizoto so sójovým mäsom a syrom Tofu na obed, večera: gratatír, káva so sójovým mliekom (už som kúpila aj ryžové a je mňam)
Sobota a nedeľa zvieratká - ráno: párky, vaječná omeleta zvinutá s plátkovým syrom, kečup, surová zeleninka, káva s mliekom. Obed s večerou: zeleninová polievka s kockami Eidamu (ja som si dala aj cesnak - mňam),
zapekané kuracie prsia s cibulkou, šľahačkou a syrom, k tomu kocky zeleninovej papriky a uhorky na ľadovom šaláte a ako príloha šalát z červenej kapusty.
Pondelok (DNES) - rohlík s rajčinou, obed: zemiaky plnené šampiňónovou zmesou a zapečené.. s kečupom (možno by sa k tomu hodila zaváraná uhorka, alebo kyslá kapusta, ale boli sme leniví zájsť do pivnice :o), večera: špagety s omáčkou (so sójovou drťou)

Píšte, čo ste papali, nech mám motivejšn, čo variť.... Ďakujeeeeem 😉

PS: Ak má manžel okolo 95 kg, po koľkých dňoch by sme mohli zaregistrovať výsledky?...

norik1
9. feb 2009

Nooo kamoš takto pekne zhodil 7 kg za mesiac....chlapom to ide dole oveľa ľahšie ako nam babám...ja som tiež začala dnes, takže uvidíme ako dlho vydržím 😀 😀 😀

ined
9. feb 2009

ahojte, skvela tema... pridavam sa k vam 🙂 Chodim sice takmer mesiac pravidelne cvicit, ale bez upravy stravy pojdu kila dole velmi tazko 😉 Delena strava je skvela volba a leto sa blizi 😝
drzim vsetkym palce a prajem pevnu volu 🙂

ined
9. feb 2009

Zaujimalo by ma, ako to riesite so sladkostami, ked mate chut. Date si radsej nej. ovocie (ak mate rastlinno-ovocny den), alebo si urcite jeden den v tyzdni, ked si nieco fajne doprajete? 😉

sasanka78
10. feb 2009

norik1 - paraada, poviem MM 🙂

sasanka78
10. feb 2009

ined - a co DIA cokolada, alebo hroznovy cukor? 😉

norik1
10. feb 2009

myslim ze kusok kvalitnej tmavej cokolady vobec neublizi, to sa aj pri dietach odporuca ak je chut na sladke... alebo este dopovat sa chromom, ten potlaca chut na sladke 😵

Inac ja mam dost v tomto problem lebo vobec nie sme nadsenci tofu, ani sojoveho mäsa, co dost zuzuje vyber a skalu jedalnicka...ale ved snad nejako prezijeme na tej zelenine 😀

katrin21
10. feb 2009

sasanka: bacha, v parkach je viac muky ako masa.,..... tie nejedz a aj v kecupe byvaju zahustovadla. ale aj ja sm ho jedla..... ale tie parky nejedz.. radsej si daj viacej samej sunky so zeleninou, alebo sunku a salamu a tak...

norik1
10. feb 2009

no hej, ale ked tie parky su take chutne 😀

miriamka
10. feb 2009

Jej,tesi ma ze tolke ste na delenej strave.Ja som najskor tak schudla,a teraz je to uz normalne moj zivotny styl 😉

sasanka78
10. feb 2009

íha... tak s tými párkami... to mi vôbec nanapadlo... ☹ Dobre, že ste ma na to upozornili... Ďakujem

katrin21
10. feb 2009

nmorik: zavidim ti, ze sa ti zdaju parky chutne... je ich totiz uz asi 4 roky nekupujem, lebo je to sama muka a zelatina a nechci vediet co este.... pomlete.... keby boli z masa, tak ked ich varis, nezvacsia svoj objem 2x..... napuchnu, lebo je tam sama muka, okolo masa to moc nejde.... ja ked, tak max. kupim spisske, tie sa este ako tak daju.,... obycajne su uplne mäkke vnutri od tej muky... fakt som ich prestala kupovat.. a uz vobec nie z Tesca....

norik1
10. feb 2009

Katrin ja viem co je v parkoch, to zlozenie uz obehlo v mailoch cele Slovensko.... Kupujem len spisske, take co nenapuchnu... uz ked nejaku zjem, tak aspon okolo mäsa presla 😀

katrin21
10. feb 2009

ved aj ja...

expertka8
10. feb 2009

...baby...ako vam kilecka slapu smerom dole??? 😉
...uz niekto zaznamenal rapidny upadok???? 😉

ined
10. feb 2009

my tiez kupujeme iba spiske parky 😉 Viete mi povedat, kedy sa dostavi prvy vysledok, co sa tyka ubytku vahy? Aby clovek vedel, ako to chudnutie s delenou stravou asi prebieha...
dia cokolada, horka cokolada, hroznovy cukor... skvely napad 🙂 vdaka 🙂

miriamka
10. feb 2009

Baby,a od kedy ste zacali?Ja som za polroka co som bola na delenej isla -15kg 😉

norik1
10. feb 2009

no ja po jednom dni vysledky nevidim he he ale po cca tyzdni by sa uz clovak mal aspon citis lepsie - precisteny organizmus...no a po takom mesiaci by mali byt dole aspon 3 kila...poviem o mesiac 😵

janka1874
10. feb 2009

baby tiež by som sa pridala len neviem kedy ste začali a ja teda potrebujem riadnu motiváciu lebo ja v takých veciach teda vôbec nemám penvú vôľu