Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

filipal
4. jan 2012

@minuskad nie nie nedavaj ziadnu vodu ani nezakryvaj. ale mäso nech ma len cca 1 cm hrubku

claudica
4. jan 2012

Bez kávy by som nemohla existovať... pijem bez cukru a mlieka, tak mi chutí, nekazím si ju.

zabka88
4. jan 2012

ja som už tretí deň bez kávy - odúčam sa 🙂

minuskad
4. jan 2012

a este totoooo, boze zbiehaju sa mi slinkyy :D
http://varecha.pravda.sk/recepty/zeleninovy-spi...

ninimini
4. jan 2012

@minuskad že si ráno rozmýšlala nad delením 🙂

minuskad
4. jan 2012

@ninimini ano aj na obeed ale prave som sa docitala, ze ok nesmie sa kombinovat bielkovina a sacharid ale ze ani bielkovina a bielkovina. to co je za hlupost? ci je to pravda? zelen jeden druh bielkoviny napriklad maso. ale ze k nemu uz nie syr a vajicko napr. hm 😕

ninimini
4. jan 2012

@romcag Živočíšna skupina:
-maso,masové výrobky,
-údeniny(POZOR na obsah múky a soji)
-rastlinný tuk
-maslo
-syry a syrové výrobky
-mlieko(nízkotučné,polotučné)
-jogurt (biely)
-tvaroh(neochutený)
-smotana
-vajcia
-majonézak,tatárska omáčka
Rastlinná skupina:
-chlieb,pečivo(celozrnné,grahamové,koláče z celozrnnej múky)
-ryža,zemiaky, cestoviny(bezvaječné)
-strukoviny
-sója,sójové výrobky(tofu,sójové masko,sójové pomazánky,sójové nárezy,sójové mlieko,sójová omáčka
-kukurica
-pšenica,raž, jačmen,ovos proso,pohánka
-rastlinný olej(iba minimálne)
-vločky,krupica,med,tekvicové semiačka,slnečnicové a iné semiačka
-med
Neutrálna skupina
je možné ju kombinovat s obidvoma skupinami aj so zeleninou aj s ovocím len pri živočíšnej menej a pri rastlinnej skupine kolko chcete
-orechy(nie arašidy)
-med
-huby a hríby
-pochutiny(korenie,kečup,horčica)
Ovocie
-všetky druhy ovocia
-orechy,mandle
-kakao
Zelenina
-všetky druhy zeleniny
-kečup, rajčiakový pretlak
-orechy
!!!!Hrach je zeleniny-hrachová kaša---strukoviny!!!! treba na to dávat pozor aj pri ostatných strukovinách je to rovnaké 😀 😀

ninimini
4. jan 2012

@minuskad no ja si dávam na masko postrúhaný syr a ranajky je nejaká šunka,syr, zelenina a dokonca aj s vajičkom na tvrdo mám v knižke uvedená na ranajky 😀

linea22
4. jan 2012

@minuskad 🙂))ani môj drahý nemá rád kávu,ale kapučíno si raz za 100 rokov dá🙂

minuskad
4. jan 2012

@ninimini no potom dobre. hlupost som sa docitala 🙂 neni vsetko na nete asi stale pravda 😀

linea22
4. jan 2012

@filipal veď to,že bez cukru prežijem,ale bez mlieka by som ju nevypila🙂

linea22
4. jan 2012

Žienky a ako varíte doma?ja mám rada zdravú stravu aj nezdravú🙂ale môj manžel má kus s tým problém,on veľmi nieje na tú zdravú a zvlášť sa mi nechce variť.

ninimini
4. jan 2012

@linea22 tiež som toho názoru 😀

filipal
4. jan 2012

@linea22 kludne si daj trochu mlieka 😉

linea22
4. jan 2012

Neskutočne ma bolí hlava a to som už od rana vypila asi 2 litre tekutín:(

moncikyta
4. jan 2012

@minuskad no dari sa zatial odolavam este sa dnes donutit hybat a bude super 🙂 a aj sa snazim vela pit zatial to ide 🙂 uvidim dokedy 🙂 a kedy sa vazievas? aby som vedela 🙂
@romcag kolko merias? no som zvedava dnes mi mrcha prisla tak sa mi nechce moc hybat :( este aj drobec daky nervoznejsi je

moncikyta
4. jan 2012

@linea22 s tou stravou to mam vyriesene cez tyzden ked je mm prec a som iba s mamou a malym tak varim delenu stravu 🙂 a ked cez vikend pride mm jemu uvarim a ja uz si dam nieco ine 🙂

minuskad
4. jan 2012

@moncikyta v nedelu sa tu kocky vazia tak budem s nimi 🙂

linea22
4. jan 2012

@moncikyta to máš super🙂mne drahý raz príde domov inokedy nie(jazdí na kamióne)ale nikdy nevie ako bude robota či príde či nie.keby som vedela na 100%,že budeme samé tak uvarím Zojke,lebo jej stále varím a sebe niečo zdravé🙂

moncikyta
4. jan 2012

@minuskad a tebe sa ako dari? si len teraz zacala ci?

moncikyta
4. jan 2012

@linea22 no to je horsie ze nevies kedy pride, tak sa ani necudujem ze sa ti nechce varit zvlast 🙂 ..no aspon na to ze nemusim takto varit zlozite jedla je super uz to nas e zabehane inac neviem keby tu bol kazdy den tak by som assi nic nedodrzala 🙂

minuskad
4. jan 2012

@moncikyta zacala som v pondelok sa mi zda 🙂 no uz padla prva obet od pondelka:D slahacka na kave 😅

moncikyta
4. jan 2012

@minuskad treba aj prehrasky take male 🙂 sak sa nic nedeje to schudnes 🙂 das si jeden brusak viac alebo co 🙂
ja som zvedava ako to pojde mne ze kedy prvy prehresok dam 🙂 asi ked pojdeme k svokrovcom, lebo tam sa najem normalne :( oni by to nepochopili

minuskad
4. jan 2012
https://www.youtube.com/watch?v=KQ6zr6kCPj8

zaskackam s nimi a bude fuc slahacka :D

@moncikyta

erikababula
4. jan 2012

No ja som to este neskusala ale mozno to skusim ked hovoris ze je to dobra vec dakujem

ninimini
4. jan 2012

@moncikyta ahoj pozerám že aj ty máš samka aj tvoj je taký hyperaktívny 😀

ninimini
4. jan 2012

čo si dáte babenky zajtra ja mám rastlinný den tak
ranajky : postrúhané jablká,med a dam si tam aj orechy 😀
obed:hmm šúlance s makom 🙂
večera to isté ako ostane ak nie tak nejaké ovocie 🙂

rosa197
4. jan 2012

Čááute .. 😀 óóóch, aj ja som mala dnes..prehrešok! ☹ 🙂 Veľkýýý...spapala som jedny BEBE jogurtové...

@ninimini Aj ja mám zajtrá rastlinný deň...😀 Fúúú na raňajky si dám asi to, čo ty 😀 Akurát rozmýšlam, čo si dám,,,JAblks medom, super nápad..😀 Aj keĎ, bude my tam chýbať škorica 😀 😀
Na obed máme parené buchty ☹ JA to dokážem, a nedám si ani jednu 😀 Dúúfam... Táák...
Na obed si dááám...asi cestoviny..s kečupom? 😀 Neviéééém...ešte sa do tej delenej stravy moc nerozumiem ...☹ 😀 😀 A na večeru uvidíím... Inááč, môžu sa papať tie...polystrirénové chlebíky? 😀 A kam patria???? 😀

minuskad
4. jan 2012

@ninimini
@rosa197 aj ja mam rastlinny :D dnes som chcela, ze rastliny, ale na obed som to zmenila :D tak bol zivocisny 🙂 ale ranajky aj tak bola len hrianka a kopec zeleniny a snad tu hrianku vytravilo rychlo :D

ja od tej slahacky mam strasnu chut na sladkeeee. ale neskutocnu. a fazulova polievka kam patri? ci ta sa nesmie? mama priniesla, drahy ju zboznuje a bol by hriech si z nej nedat :D