Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
8. mar 2013

@yukki no ja pijem len vodu prefiltrovanú cez Britu...ale studenú, tak som si dnes už dala pekne prevariť...uvidíme čo to prinesie...🙂....my máme studňovú vodu, preto som začala filtrovať, keď sa mi narodila Ema....nebavilo ma kupovať tie dojčenské......ale sem tam si kúpim Rajec - Breza ... tá je neskutočne lahodná.... 😎 ...mimochodom dnes mi váha zahlásila 5 kilečko dole...tákže už dúfam tú deviatku na začiatku neuvidím...máme 87...🙂

yukki
8. mar 2013

@ywula aj ja mám studňovú...a netuším, akej kvality...ale šak asi furt inej, podľa podmienok vonku a pijeme aj s deťmi len takú, ale tak ony sú už nie bábätká....a len teraz posledný týždeň mám ten pohár, tak ho používam...

cessy
8. mar 2013

@ywula taku vlaznu, telova teplota. ale ja som tak zvyknuta, ze si prevarim a ked bola zima tak som to pila tele ako caj

cessy
8. mar 2013

dievcata a do ktorej skuiny patri mak????

barbs24
8. mar 2013

ahojte, potrebovala by som poradit, zacala som chudnut delenou stravou, mala som po porode 73kg, teraz som 4 mesiace po porode a mam 55. moja povodna vaha bola 49-50 kg, ale teraz sa rucicka na vahe nejak zasekla a nie a nie sa pohnut uz asi druhy tyzden...vsetko robim rovnako ako predtym , stalo sa to aj vam?

ywula
9. mar 2013

@cessy ooo mak?...hľadám to v tabuľke a nevidím to tam...ja som ho dala do rastliniek...jedla som ho normálne s rezancami.....ale možno je aj neutrál....neviem... 😵

cessy
9. mar 2013

@ywula dakujem, tiez som si myslela ze patri k rastlinkam, ale nebola som si ista. Nikde som nenasla, ze kde ho zaradit

cessy
10. mar 2013

ahojte, neake typyky co papate???
@ywula
@yukki
@barbs24

yukki
10. mar 2013

@cessy kapustnicu.

cessy
10. mar 2013

@yukki cely den?????? 😕

yukki
10. mar 2013

@cessy ráno grahamový rohlík so syrom a cibulou. Pomedzi jedlá kyslé mlieko a jogurt. na večeru ešte neviem čo. žeby kapustnicu?

cessy
10. mar 2013

@yukki ty nedelis????

yukki
10. mar 2013

@cessy delím. Tučné syry patria do neutrálnej skupiny. takisto tučné kyslomliečne výrobky, smotana....takisto údené a marinované mäsá.Teda sa môžu kombinovať.

cessy
10. mar 2013

@yukki aha, tak ja drzim asi este tu predpotopnu od Lenky K,

yukki
10. mar 2013

@cessy tak ono asil epšia na schudnutie je tá od kořínkovej, no. Aj keď ja som schudla aj s touto, ale ja ju držím len zo zdravotných dôvodov, na "šetrenie"-nezaťažovanie tráviaceho systému.

cessy
10. mar 2013

@yukki a toto je podla koho??? alebo ako sa vola??? ja by som mohla este schudnut, ale tiez to drzim, aby som sa trosku normalne stravovala. lebo inak je to katastrofa, straaasne vela jem a vela nezdraveho ☹

yukki
10. mar 2013

@cessy http://schudnut-ako.meu.zoznam.sk/news/jedalny-... aj tu je to ale mám nejaké nemecké brožúry k tomu....tam je to tiež rozpísané dobre...

barbs24
10. mar 2013

@cessy ahoj, ja mam zaruceny sposob, prve tyzdne je to tazke, lebo nieje to zase az tak prisne, ale ked si sa predtym stravovala aj trochu nezdravo a sladkosti atd, tak ta to prv velmi laka, hlavne vecer po 7 😒 ja som v tehotenstve jedla velmi vela, mala som doslova chvile, ked sa to uz dalo nazvat obzerstvom, aj ked som vedela ze to nieje zdrave. 75 kg je predsa vela pri vyske 160cm...
takze moj jedalnicek vyzera zhruba takto :
RANAJKY: nejake celozrnne pecivo, 2 platky sunky, zelenina
DESIATA: jogurt, najlepsie biely s ovsenymi vlockami, alebo mlieko-ovsene vlocky
OBED: kuracie horne/dolne stehno zeleninova priloha, kuracie prsia na prirodno- zeleninova priloha
OLOVRANT: znova jogurt a vlocky alebo cisty jogurt kedy ako
VECERA: zeleninovy salat, ovocny salat, trosku sunky, nizkotucneho syra atd

To co robim ja nieje v podstate take delenia podla tabuliek, skor je to o tom jest viackrat v malych davkach, obmedzit chlieb, ryzu, zemiaky, cestoviny, vypit aspon 2- 2.5 dcl vody medzi jedlami a nejest po 17:00. raz som uz takto schudla 15 kg teraz 21 takze sa oplati, len treba mat silnu volu, a hlavne teraz som prisla nato, ze niekedy sa na dlhsi cas vaha zastavi, treba tuto krizu prekonat, je to v podstate taka skuska vole, a potom to ide pekne dole. za 2-3 mesiace sa da schudnut 10 kg. a potom samozrejme sa nepustit spat do reznov a sladkosti, niekedy si moze clovek dopriat, ale ked zacnes vsetko jest a vela, tak nastane jojoefekt, ako pri kazdej diete.

fleury
10. mar 2013

@yukki ako dlho sa uz takto stravujes?

yukki
10. mar 2013

@fleury vyše roka...

ywula
10. mar 2013

@cessy aj ja mám korinkovú....hlavne preto, že som ju už mala pred tým a teraz keby som nabehla do inej, tak by som bola z toho jelenica...🙂...
ja som dnes živočíšna...na raňajky som mala vólske očko a zeleninu...desiatu som si dala pohár mlieka, lebo po vajíčkach ráno som natrepaná a nič mi netreba doobedu...na obed kuracie prsia len tak narýchlo na panvičke s horčicou a bylinkami a papriku s paradajkou zamiešanú s mäkým syrom....večer som to dojedla....nuda však...🙂....dnes som bola zase slabá v pití... 😝 ...ale bola som poctivá, že som nedala nič z rastlinného sveta...🙂

@yukki ako to máš s tými ... čo znamenajú tie percentá???

yukki
10. mar 2013

@ywula aké %?

cessy
10. mar 2013

@barbs24 ja poznam dobre tuto dietku, hlavne tu podla Korinkovej, ja som nou uz raz schudla 14 kg. ale ty ju asi nedrzis, ze. ja teraz ani tak dietu nepotrebujem, len neake usmernenie v strave a mne velmi delena vyhovuje na zaludok

cessy
10. mar 2013

a pomaha mi ked tu vidim neake dobre typy na papanie, viem ze je toho na nete vela, aj knizky mam, ale takto mi to viac vyhovuje

ywula
10. mar 2013

@yukki jups...zabudla som tam napísať syry...🙂...také nepodstatné...🙂...no že ako je to so syrmi 😲 ...

fleury
10. mar 2013

@yukki a casove odostupy mas min. 2 hodky medzi jedlami?

yukki
10. mar 2013

@fleury ta...jak kedy, no. ja si čas nemeriam.
@ywula no veď tak ako je tam napísané-aj ked u nás na obaloch sa väčšinou udáva obsah tuku, nie obsah tuku v sušine....ale v tom nemeckom sú lepšie rozpíásané tie syry a vychádza to že skoro všetky sú neutrál...okrem nízkotučných.

fleury
10. mar 2013

@yukki 😀

cessy
11. mar 2013

zemiakove placky 😉

ywula
11. mar 2013

cestovina so šampionovo-sojovou omáčkou