Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

miriamka
10. feb 2009

Janka...kup si oblecenie o cislo mensie,a mas motivaciu 😉 Alebo pekne plavky na leto 😉

janka1874
10. feb 2009

joooj tak toho mám v skrini plno lebo ja som ešte od pôrodu neschudla 10kg 😀 😀 😀 ale aj tak sa neviem dokopať 😀 😀 😀

ined
10. feb 2009

norik1 : ja som zacala s delenou stravou dnes, tak mozme porovnat nase vysledky po mesiaci 😉
Myslite, ze sa del. stravou da za jeden mesiac schudnut dve kila? do leta by to znamenalo skveky vyslkedok 😉

ined
10. feb 2009

inak ja sa pri malej nemam cas ani poriadne najest a potom som jedla, co som videla... len aby to bolo rychle 😉
kupila som si min. tyzden mensie nohavice, tak dufam, ze ich coskoro obleciem 😉

ined
10. feb 2009

inak ked jete zeleninu, tak si date aj vyprazenu? karfiol, patizon atd... alebo iba na pare?

babulka
autor
10. feb 2009

Fiha, baby, ste sa nejako rozbehli 🙂 Najprv dlho nikto nic, tak si chudnem sama, a teraz tolke 😀
Ja som zacala po novom roku, nie presne od 1. januara, a zaznamenala som zatial za styri tyzdne -2,5 kg, v objemoch (chodim aj cvicit) v pase -7cm, stehna -5 cm a boky -4cm. Takze to ide, aj ked male prehresky boli.

K rastilnnej skupine - nesmie sa ani rastlinne maslo (Flora, Rama, Perla...) lebo obsahuju srvatku, co je vlastne bielkovinovy produkt - "mlieko".
K ytm parkom - je pravda, ze bud maju plno muky, alebo sojoveho proteinu, takze tie tiez nie. Radsej domacu klobasku 😵

pralinka25
10. feb 2009

ahojte. My sme zacali s manzelom s delenou stravou pred 2 tyzdnami. Ale sme z toho jeleni.
Vsade pisu nieco ine. Neviem teraz ktora je ta spravna. V jednej pisu napriklad ze soja a sojove vyrobky su v bielkovinach a inde zas ze sa radi k tastlinemu dnu. Tak neviem. Lubime tofu so zemiekmi a aj sojove masko ale nevieme v ktory den sa to moze.

Rovnake je to s ovocim. Niekde pisu ze ovocie je bielkovina okrem sypkych jablk a bananu. Tak zas neviem kedy to jest ☹

Kto viete prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte.

norik1
10. feb 2009

Babulka tak tie tvoje cisla su tiez celkom pekna motivacia 🙂

sasanka78
10. feb 2009

pralinka - ja si z toho hlavu robiť nebudem... pojdem podľa Lenky Kořínkovej a iné tabuľky (čo s čím) si všímať nemienim. Veď začiatky sú vždy ťažké, tak načo si to zbytočne komplikovať, nie?

sasanka78
10. feb 2009

holky... ale tie spišské párky sú zrejme tiež s múkou, nie?.. ☹

sasanka78
10. feb 2009

babulka - s čím si natieraš chlebík? 😕

ined
10. feb 2009

Este mi napadla jedna motivacia. Najst svoju fotku, ked ste boli so sebou spokojne, co sa tyka postavy a nalepit si ju na chladnicku 😀

ined
10. feb 2009

baby, tak ako s tou zeleninou? moze sa vyprazane? a k tomu napr. salat, alebo ako si ju pripravujete? hmmm?

babulka
autor
10. feb 2009

Pralinka, viem, ze su rozne delene stravy, ale najlepsia je ta prapovodna, este od Lenky Korinkovej, mam aj niekde doma graf co s cim sa moze, tak ho mozem aj poslat, ak by niekto chcel, a tam su sojove vyrobky rastlinne. Ovocie je ovocie, nedeli sa na sypke, banany a pod.
Sasanka, vo vsetkych parkoch je muka, alebo v tych, kde je napisane "vhodne pre celiatikov" je sojovy protein. Chlebik si nenatieram nicim, zjem len so zelenikou, alebo tenucko si dam sojovu pomazanku, ta sa moze, aj ine sojove vyrobky (sojove parky, sojova majoneza, sojova salama...)len treba citat zlozenie, aby tam nebola nejaka vajecna zlozka. K tomu pecivu este, moze sa jest iba celozrnne alebo grahamove, ziadne prifarbene karamelom (tie, co sa tvaria ako tmave, su v podstate zafarbena biela prenicna muka).

sasanka78
10. feb 2009

Sójové párky, majonéza a saláma? Buď som sa s tým ešte nestretla, alebo som riadne nevšímavá pri nákupoch 😅
Ale super za radu 😉

sasanka78
10. feb 2009

ined - Neviem, čo na to povie babulka 🙂 ale možno by bolo v pohode posypať trebars uvarený karfiól strúhankou a dať do trúby zapiecť...? 😵

norik1
10. feb 2009

ined myslim ze vyprazane jest nebudes kazdy den, tak raz za cas by to slo, nie? len nesmie byt vyprazane mäso, tam sa biju rastlinky (struhanka) so zvieratkami (mäso)...

sasanka78
10. feb 2009

mäso by sa dalo vypražiť vo vajíčku a orechoch? - v tomto nemám jasno, keďže orechy s mäsom by sa mali používať len ako korenina... alebo žeby to bol len malý prehrešok?.. 😉

sasanka78
10. feb 2009

ined - s tou peknou postavičkou na chladničke... dobrý nápad... len či si návšteva nebude myslieť, že som narcista... 😀

sasanka78
10. feb 2009

babulka - ak chcem nivovú (alebo inú syrovú) pomazánku, s rastlinnym maslom ju môžem zmiešať? 😕

pralinka25
10. feb 2009

babulka dakujem.
Ak by si mala ten graf rada by som sa prihlasila ci by si mi ho neposlala.

Ja som pozerala aj nejaku stravu podla Haya. Ale neviem co si o tom mysliet.
O Korinkovej som uz tiez nieco pocula

babulka
autor
10. feb 2009

sasanka - pomazanku syrovu alebo nivovu si mozes zmiesat s rastlinnym maslom alebo aj klasickym maslom, ale nemozes si ju dat s chlebikom ani pecivom. Syr by sa mal jest s max. 40% tuku v susine.
Vyprazane by sa jest nemalo, prave kvoli trojobalu (muka a struhanka - rastlinky, vajicko - zvieratka). Ja si robim masko na prirodno, alebo zapecene syrom alebo s bielkovou perinou 😀 Zelenina zapekana - da sa to spravit, napr. ja si robim zapecenu brokolicu a karfiol, uvarim si syrovu omacku (bez muky a zahustovadla, samozrejme) a posypem nizkotucnym eidamom. Ale nemozu ist k tomu zemiaky.
Ak chcete tu tabulku podla Korinkovej, poslite mi do IP e-mail adresu 😉
Inac tu stravu podla Haya - to neviem co je. Delena strava?

sasanka78
10. feb 2009

babulka ďakujem... pre istotu sa opýtam: tie sójové výrobky kupuješ v špeci-obchodoch?... 😕

babulka
autor
10. feb 2009

sasanka, nie, v Tescu, Bille....maju ich tam, kde aj tofu. Sojovych pomazanok je vela (pazitkova, kapiova, francuzska, mexicka, cicerova, gazdovska.........) a su naozaj vyborne, dokonca aj mojmu chlapovi chutia. Su rozne sojove narezy, sojove salamy, sojove parky (tie su vyborne opecene, varit sa nedaju), sojove tatarky, majonezy....je toho naozaj dost.

sasanka78
10. feb 2009

fajn... hneď pri ďalšom nákupe sa na ne vrhnem... dám vedieť, ako chutia 😉

pralinka25
10. feb 2009

podla Haya je tiez delena strava

toto som nasla o tom na nete:

"Historicky sa za zakladateľa delenej stravy považuje americký lekár W. H. Hay. Dr. Hay sa začal o kombinovanie potravín zaujímať už koncom 19. storočia na základe vlastných osobných potrieb súvisiacich s jeho nadváhou. Keď sám podstatne schudol a zlepšil sa i jeho cekový podlomený zdravotný stav, začal chápať dôležitosť konzumácie ovocia a zeleniny, ako i podstatu kombinácie potravín a jednotlivých prvkov – zložiek stravy. Nakoniec vypracoval rozsiahly systém, ktorý je známy ako Hayova diéta. Mnoho lekárov i odborníkov prebralo základné prvky tejto diéty a tak sa tento stravovací systém mohol rozšíriť do celého sveta."

a este toto:

http://www.femina.cz/hubnuti-zdrava-vyziva/dele...

sisidl
10. feb 2009

Ahojte.Ahoj babulka..kde ta ja nenajdem??
no,ja sa tiez k vam pridam,ja som drzala delenu stravu cele leto a pred vianocami a pocas sviatkou som to porusila..a teraz sa vraciam zase do starych kolaji..ja osobne mozem delenu stravu len odporucit 🙂

sasanka78
10. feb 2009

sisidl, prezraď, aký máš dnes jedálny lístok? 😉

ined
10. feb 2009

sasanka78: ty si mala dnes aky jedalnicek? 😉
u mna ranajky: cerealne pecivo a paradajky
obed: sosovicova polievka
olovrant: cerealne pecivo a paprika
na veceru si urobim zeleninovy salat (paradajka, uhorka, cinska kapusta, kukurica...) v sladkokyslom naleve
Potom idem cvicit do fitka 🙂
Baby, vy ste co dnes jedli? 😉

ined
10. feb 2009

ozaj, cvicite niektora? ja teraz chodim na spinning, ale rozmyslam aj o pilates... cvicili ste niektora pilates? Ak ano, napiste, ako sa vam to pozdavalo. Vdaka 🙂