Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

lublub
23. jún 2015

@mart1na26 ano, tak ako pises.. ak to splna zasady delenej, kombinujes, len to co sa moze, mozes to jest kedykolvek, v akejkolvek hodine, ale len v tej spravnej kombinacii.. čiže kľudne po obede hneď aj koláčik..

mart1na26
23. jún 2015

@lublub Dakujem ti velmi velmi pekne, normalne som to nevedela doteraz nikde najst . Si zlata , dakujem za odpoved 🙂 pekny zvysok dna prajem 🙂 🙂

cencula
9. aug 2015

no čo baby ako sa vám darí? mne nijako, ja mám stále chuť na niečo sladké, aj ked zásady dodržujem, dolu som šla kilo, čo by som bola rada, ale včera večer som sa vela najedla na večer a išlo všetko hore. restávam sa vážiť a bude pokoj

labajka
9. aug 2015

ja som donedávna držala túto diétu, aj manžel, ten schudol 11 kíl, no ja som schudla 4 kg, no otehotnela som, , takže pokračujem po pôrode a po kojení 🙂, veľa zdaru prajem, myslím, že je to jedna z diét, kde sa človek môže do sýtosti najesť bez následkov

lejja
28. sep 2015

Ahojte, dodrziava niekto tuto dietu? Od zajtra zacinam, ale potrebujem trochu pomoct.

erika1235
23. máj 2016

caute baby . ja zacinam dnes s delenou , vsetko nastudovane ..len nejako mam taku dilemu, ak mam v zivocisny den tvaroh mozem donho dat protein ? on je 90 % bielkovina ,,a je tam na tu jednu odmerku 1,2 gramov sacharidu .. myslite ze to mozem zmiesat ?

lunuska
23. máj 2016

Ahojte,baby.ja drzim dietu.schudla som zatial len 3kg xa 2dni ale ide to.ale chcem sa vas opytat co mozem take papat.take jednoduche.z coho sa nepribera.bageta moze byt?energeticke napoje mozu byt?a musli tycinky celozrnne,mozu byt?

ria_zuzolova
5. aug 2016

@lunuska Už je asi hodne po termíne, ale nedá mi nereagovať, možno pre ďalšie:

Energetické nápoje sa s diétou absolútne nezhodujú. V tele narobia riadny bordel. Musli tyčinky tie také bežné z potravín sú plné jednoduchých cukrov, takže určite nie. Vraj existujú aj nejaké fitnes verzie, proteínové, v predajniach s výživovými doplnkami pre športovcov, ale tie ja nepoznám. (Nie som športovec 😝) A bageta - chlieb všeobecne - sa pri rýchlej diéte vyraďuje medzi prvými.

joely
5. aug 2016

@lunuska Ja som pri delenej jedla aj chleba, ale len v ten den, ked som mala rastlinnú skupinu, t.j, len s rastlinnou nátierkou 🙂, pila som aj colu - light, kde je umelý cukor, čiže môžeš, ale zasa nie vela, bagetu môžeš taktiež, ked budeš mať rastlinno - zeleninový deň 🙂, t.j., rastlinné nátierkové maslo + akákoľvek zelenina 🙂 Držím palčeky 🙂, aj ja sa chystám na delenú ale až v zime, lebo teraz dojčím moje malé dievčatko 🙂

audiova
4. okt 2016

ahojte baby.môžem si dať v rastlinný deň na domáci čisto špaldový chleba rastlinné maslo( perla) ?

lublub
4. okt 2016

@audiova domáci chlieb áno, podla zásad delenky, cize nesmie obsahovať mlieko, vajcia, olej len repkovy alebo olivovy a pod. .. rastlinne maslo by som vynechala... v rastlinny den co najmenej tukov.. perlu urcite nie... ked uz, tak modra flora light alebo stela... tieto dve su povolene, aj to s prizmurenymi ocami... ked nie je potrebne, nepouzivat... a ked uz tak len tenulinku vrstvu, upplne neviditelnu 😉

audiova
4. okt 2016

@lublub ďakujem . chlieb mám domáci bez mlieka aj oleja .čistá špaldová múka 🙂 .no dnes som si už natrela perlu ,nevadí . stále sa snažím nejak vytrvať v tej delenej strave .pokusov už bolo milión ,ale dúfam že teraz vydržím 🙂

lublub
4. okt 2016

@audiova drzim palce

audiova
2. nov 2016

hlásim po mesiaci úbytok 2,7 kg. nie je to nič moc ,ale aj to poteší.výška 170cm váha aktuálne 64,1kg

vrana2
8. jan 2017

Máte niekto recept na palacinky podľa delenej stravy?

limetka69
9. jan 2017

Prosim vas, kolko casu preslo kym ste zacali chudnut na delenej strave? Teda kym sa vaha pohla.

lublub
10. jan 2017

@vrana2 do rastlinného dňa rastlinné mlieko, múka, med/prípadne iné vhodné sladidlo, zĺtok. Palacinky do živočíšneho Jemný tvaroh, vajcia, med

@limetka69 to je individuálne.. ja som za prvý mesiac 5kg, čiže hneď po týždni.

pastelka28
29. jan 2017

@babulka no ja c hcem zacaz tiez od zajtra konecne..ja som ju drzala asi pred 10 rokmi a schudal som asi cca 8 kg..a drazala som ju dva mesiace...ale cekälkom fajn dieta nei ej to take drasticke a je suepr ze si mozes vybrat aky chces den..na aky mas chut alebo popropadne co mas v chladnicke...moj ciel je 5 kg schudnut aspon..

saska112
22. mar 2017

Pridavam sa drzim od minuleho stvrtka cize zajtra tyzden, nic som neschudla ale som optimista 😀 ono sa to snad nastartuje...ale musim povedat, ze sa citim lachsie ...
kedysi som delenou stravou schudla 5kg za cca 3 mesiace ale musim povedat ze nemam velku nadvahu a jedla som aj vecer napr. strudlu sladenu javorovym sirupom (do 18.00) na co si teraz davam pozor a vecer uz len zivocisny "den."
No co ma zmiata po rokoch vidim pozitivny rozdiel v rozdeleni neutralnych potravin a to : mlieko ,tvaroh, maslo, bryndza, tucne syry a pod....no to si mozem dat v rastlinny den do kavy mlieko? a celozrnny chleba s maslom a syrom ? fuuha....

maslenka
22. mar 2017

@saska112 ak mozem, tiez sa pridam. Zacala som dnes, pred rokmi za styri mesiace minus dvadsat, hladna som nebola nikdy. Ale ja idem podla Korinkovej, takze alebo rastlinny povod alebo zivocisny. Nech sa ti dari

saska112
22. mar 2017

@maslenka budem drzat palce, daj vediet ked bude dole prve kilo , ja som zatial v ocakavani 😀 ale bud. tyzden mam dostat MS tak si myslim ze to s tym ze este nechudnem suvisi...takze by som mala aspon to kilo zhodit koncom bud. tyzdna ...inac neviem

saska112
22. mar 2017

@pastelka28 ako si na tom ? 🙂

maslenka
22. mar 2017

@saska112 neviem, ja nechapem system tvojho delenia, do kavy si v rastlinny den davaj sojove mlieko

saska112
22. mar 2017

@maslenka no nedavam si ale na par strankach som mlieko objavila v neutralnej skupine...
a podla tohoto : http://www.polakova.sk/delena-strava/ dokonca aj smotanu 😀

maslenka
22. mar 2017

@saska112 ja delim ako som uz pisala podla Korinkovej, ostatne sposoby su pre mna zlozite a pri niektorych rozmyslam na akom principe vobec mozu fungovat. Ale podstatne je, aby sme sa dopracovali k cielu.

saska112
22. mar 2017

@maslenka aha, tak jasne, Korinkova to je prisnejsie....myslim ze toto mlieko, bryndza a pod. je podla dr. Haya....kazdopadne ako si napisala, ide o ciel 😀 tak drzim palce ! len sa nevzdat...

saska112
29. mar 2017

ako pokracujete? pridavam inspiraciu placky rastlinny den: zemiaky,spald.muka,brokolica,sus.cesnak, sol, korenie, majoran, 2 žltka

martinajana
7. aug 2018
catherinah
7. aug 2018

@saska112 mozes zltka s mukou?

saska112
9. aug 2018

@catherinah ahoj, dnes uz sice DS nedrzim ale vraj su zltka neutral, podla tych novsich informacii 🙂