Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

mamina_25
2. nov 2013

@matula77dakujem 🙂 v pondelok skocim do mesta a kupim si.

matula77
2. nov 2013

@mamina_25 som zvedava ci ti bude chutit, lebo teda mne nechuti velmi 🙂 preto chcem skusit to ryzove
@kaia ani sajnu nemam ze kde, ale ja by som ich jedla asi kazdyyy den :D

emita
2. nov 2013

@matula77 zle. Este stale som nezacala. Neviem sa nastartovat ☹

emita
2. nov 2013

@kaia podla mojho delenia sacharidy

matula77
2. nov 2013

@emita ja som dnes toooolko rozmyslala ze porusim... som mala chut na pizzu, ale ma presla. uvarila som cinu (kuracie so zeleninou ) a ani tomu som nejak neublizila. Drzim paste, ono to pride 😉

emita
2. nov 2013

@matula77 ved ja som tiez cielavedoma. Raz ked zacnem, tak idem poctivo. Len zacat. Ach jaj 😝

mamina_25
2. nov 2013

@matula77 no som zvedava, snad to neskonci v kosi..lebo za to to sojove mlieko v prasku mi chuti...

kaia
2. nov 2013

@matula77, @emita, dakujem za nazor, tiez myslim, ze sacharidy 😉. Inak, delim uz riadne dlho a po dnesnom precitani poslednych stran som zmatena 😕. Ja delim systemom zalozenom na povode potravin (zivocisne (bielkoviny), rastlinne (sacharidy) a potom zelenina a ovocie). Ale vo vasich deleniach sa objavuje casto delenie podla obsahu potravin (napr. kysle jablko je povazovane za bielkovinu, soja tiez, atd...) 😨. Ktora je vlastne spravna delena strava? Dakujem za uvedenie naspat do obrazu 😉

matula77
2. nov 2013

@mamina_25 ale tak zase tak hnusne nie je, ja som len nebola zvyknuta na chut a ani praskove som predtym nemala. A na puding bude urcite dobre tiez

matula77
2. nov 2013

@kaia ja si myslim ze tu drzime minimalne trojaku delenu stravu :D a asi vacsina podla korinkovej

matula77
3. nov 2013

@emita no ja ani nie 🙂 a duplom ked vidim, ze to take lahke nebude... Dost zavidim tym zenam co sa im podarilo schudnut viac a za kratsiu dobu. Ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy a telo mi ju odmieta, takze je to pre mna boj. Ale tak dala som si zatial metu ze vydrzim takto do vianoc (lebo priznavam - vianoce bez poriadneho zemiakoveho salatu si nevim predstavit).
Na ranajky som si dala sojovy rozok so sojovou natierkou (budem si to musiet viac kuk na nete, lebo som citala ze soja nie je dobra prave pre ludi s ochorenim stitnej zlazy) a na obed si spravim cestoviny s mrkvou

emita
3. nov 2013

@matula77 chcem sa ti podakovat. Tvoja vcerajsia otazka ma nastartovala a dnes som zacala. Ranajky celozrne pecivo s tvarohom, obed zeleninovy krem-deti maju najradsej mixovane polievky a pecene kurca. Na olovrant asi banan a na veceru dojem tu polievku. Uz sa tesim, fajna bola 😀
Ja som vcera ospevovala manzelovi ze ako som sa dobre citila ked som delila stravu. Telo sa netrapilo s travenim a celkovo mi bolo lahsie. Aj ty sa urcite citis lepsie a aj ed tie kila nepojdu tak lahko dolu, mala by si sa citit zdravsie. A mozes sportovat?

matula77
3. nov 2013

@emita no tesim sa s tebou 🙂 sportovat mozem, mam bike, chcem si kupit elipticky trenazer nech mozem doma makat po veceroch. Ano citim sa tak "lahsie" 😉 ako som vravela, do vianoc vydrzim nejak bojovat a potom budem pokracovat

natak
4. nov 2013

ahojte dievčence, tak po dlhšej dobe som konečne našla čas na vás. ja sa snažím dodržiavať, no stalo sa mi, že som si musela dať trochu čokolády večer, lebo som bola K.O. Mám choré dieťa, behám s ním po vyšetreniach, so sebou chodím po doktoroch po operácii, do toho aby nebolo málo ešte sa aj učím, budúci týždeň mám atestačné skúšky, takže som trocha dosť mimo už viac dní. Už len čakám kedy sa to skončí všetko a bude už OK a nabehnem teda riadne odznova. Ja sa síce snažím viacmenej deliť, ale sem tam sa mi niečo pripletie do cesty 😝
A vy ako dievčatá? Darí sa vám? Ako som čítala , tak áno, to je super, držím vám palčeky a hádam už potom sa pridám seriózne aj ja znova k vám.
Inak, mne to sójové mlieko z DM celkom chutí, je také sladkastejšie ako obyčajné.

matula77
4. nov 2013

@natak ahoj, drzim paste na skusky 🙂 a dufam, ze budete s malym v poho co najskor.

mamina_25
5. nov 2013

tak baby som o 3 kg lahsia (za 10 dni) a citim sa super 😉 ako sa dari vam?

matula77
5. nov 2013

@mamina_25 wow gratulujem! 🙂 mala by som si ist aj ja kupit vahu... ja zodpovedne mozem povedat ze mam mensiu rit a podprsenka mi je celkom vacsia... inac, no neviem... asi nemam dnes optimisticky den co sa tyka mojho delenia na to ze je to nejaky 16. den?

mamina_25
5. nov 2013

@matula77 diky 🙂 takze nevies kolko si schudla?ja som sa vcera prvykrat odvazila a hoc som tie 3 kila schudla minule rychlejsie ale aj takto som spokojna,na to ze necvicim je to fajn 🙂

matula77
5. nov 2013

@mamina_25 nevazila som sa vobec... som si povedala - ze vsak na zaciatok to aj tak budem na sebe vidiet tak nepotrebujem vediet ze kolko, lebo ma to demotivuje, ale sama neviem co robit 😕

danim
5. nov 2013

@matula77 ja som po prvej dcere ked mala vyse 2r stravu delila a aj cvicila, a schudla som planovanych 5 kg. teraz po druhej chcem 4 kg, zatial je dole 2,5 kg. Ja sa praveze kazde rano vazim a zapisujem si to.. dnik ku dnu- pre mna je to velmi motivujuce - na digitalnej vahe, bud vaha stoji, alebo ide pomaly dole.. nikdy nie hore 😉 ale chce to pevnu volu jasne.. no ale co chces, musis si ist tvrdo za tym 🙂 drzim palce. obvody tela som si nemerala, len vazila. ja nepotrebujem vela schudnut, to skor vyfotmovanie tela, lebo na bruchu mi ostalo sadlo trochu a vadi mi to .. tak ide pekne prec 🙂 ono mozno pri velkom chudnuti to ide rychlejsie.. pri tych poslednych kilach ako to chudnem ja, ze len 4 kg- to je makacka ( o pevnej voli ), ale stoji to za to 🙂

matula77
5. nov 2013

@danim ahoj, ja poctivo drzim, neporusujem 🙂 len uz som spominala ze mam znizenu cinnost stitnej zlazy, plus mi ju telo odmieta, tak je to pre mna boj. Ale kazdopadne som do toho isla s tym ze aj ked vela neschudnem,tak sa budem urcite citit lepsie. Ty sa stravujes podla ktoreho delenia? ja som sa dala na korinkovu

mamina_25
5. nov 2013

@matula77 tak cas od casu je dobre skontrolovat ako to ide ... 🙂 ak to dodrziavas a nemas nijake problemy tak nema to preco neist 🙂

danim
5. nov 2013

@matula77 necitala som vyssie prispevky.. tak neviem o com ste sa bavili...
ja mam doma prefotenu knihu 90 dnova dieta- tak vtedy ked som schudla tych 5kg ( ziadny jojo eleft nenastal ) - to boli kila po tehot- tuk., tak som sla podla toho.. cca 40 dni, aj to som medzitym mala 4 dnovu prestavku co sme boli v Prahe na vylete,.,, potom 3 dni som jedla normalne, co som bola u kamosky v BA, vodny den som nedrzala, to by som nezvladla, ovocne dni som vzdy cosi odhryzla, lebo som mala take krizy, ze sa mi az hlava tocila.. a brutal hlad.. tak som sla na to " s rozumom " a schudla som podla planu aj tak....
a teraz tie jedla uz poznam, tak si varim podla toho systemu, bielkovin.den, sacharidovy ( sa tusim vola ten bezmasity ) , potom cestoviny, alebo pizza ( na tom len oliv olej , cesnak, paradajky, petrz. vnat ) a potom by mal byt len ovocny den- to si dam vzdy aspon polievku... cize ten system dodrziavam, ale varim z toho co si pamatam, ze do tych dni patrilo, ale to na co mam chut 😉 cize taky volnejsi sposob, no ucinny 🙂
teraz su to tiez kila po druhom dietati- a nevedela som sa odhodlat.. stale som sama pre seba mala vyhovorku, ze este kojim .. potom, ze ideme na dovcu... a tak zo dna na den som si povedala a idem na to ( tak ako vtedy , to je najlepsie 🙂

matula77
5. nov 2013

@danim @mamina_25 no veru sa hecnem a pojdem si tu vahu teda kupit 🙂 kolegyna sa tiez chcela dat so mnou na delenu, ale tak dnes 16. den a este sa jej volako nechce zacat 😉 Iba mi zahlasila - Mati, kedy mozes jest chleba? nech ti ho nejem pod nosom ked ty nemozes 😀

emita
6. nov 2013

Tak ja som sa dnes rozprávala s kolegyňkou (všimla si že sa ináč stravujem) a priznala sa že pred pár rokmi tiež chudla delenou stravou. A predstavte si že schudla z 90 na 59 kg!!!! To tak motivačne 😀 😀 😀

matula77
7. nov 2013

@emita kraaasny vysledok veru... Ja som si na zajtra akurat uvarila indiu (kura, paradajkova omacka, jogurt, koreniny) a samozrejme bez ryze 😉 takze pekne pokracujem

fleury
12. nov 2013

@ixi delime? 🙂

emita
13. nov 2013

@matula77 tak ako sa darí? Už sa vážiš? Ja 11. deň a 1,5 kila dolu. Nie zlé...

natak
18. nov 2013

ahojte dievčence, ako sa máte? ja som po skúškach, tak sa idem teda znova pustiť do delenia, ako sa vám darí? čítam, že kilečká idú dole, tak to je super, blahoželám k výsledkom.

ixi
21. nov 2013

@fleury ahoj moja ta ja tak dajak selijak ale snazim sa ale musim zacat prisnejsie lebo dajak stojim na vahe