Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

penelope2066
14. feb 2012

dakujem,uz musim nieco robit lebo som pomaly ako slon...

zabka88
14. feb 2012

@ninimini
@lenka29 baby podľa mna sa vám tuk mení na svaly a svaly sú ťahšie ako tuk, teda vlastne vy chudnete ale na váhe to nevidno 🙂 ale tie vyrysované svaly vás prezradia 😉 šikulky ste🙂 môj osobný úspech je že pri všetkých mojich prehreškoch som ešte nekupovala nohavice vo väčšom čísle, ale moje číslo je mi také hm, ako by som povedala no vidno aj to čo nemusí byť.. radšej nosím dlhšie svetre , aspoň na niečo je tá kosa dobrá 😀 😀 😀

ninimini
14. feb 2012

@penelope2066 vitaj🙂

ninimini
14. feb 2012

@ninimini ty si trdlo že aspon na niečo je tá zima dobrá som sa nasmiala veru aj ja sa tešííím 😀 a dúfam že to do leta bude lepšie a lepšie a ako si nám to krásne napísala dúfam že neblufuješ a je to pravda 😀 😀 😀 celkom si ma povzbudila dnes som síce zhrešila ale bol Valentoš ta nevadí a ozaj krásneho Valentoša vám ešte dodatočne želáááám 😀

pukica
14. feb 2012

Pekny vecer sa praje 🙂
ja som dnes po rastinkach,konecne som vecerala skvor ako o 9tej 😀
a zajtra ovocny den och,a podvecer spravim to tiramisu,som mooooc zvedava
ale nejaka som na vecer pazrava 😖
a vazit a merat sa budem radsej az ked dovrsim mesiac,aby som nebola sklamana 😝
@penelope2066 vitaj,ja ete moc mudrovat nemvozem,bo sa tiez len zabehavam ale su tu mile baby co rad pomozu a podporia 😉 pojde ti to jedna radost

ninimini
14. feb 2012

@zabka88 ty si trdlo že aspon na niečo je tá zima dobrá som sa nasmiala veru aj ja sa tešííím a dúfam že to do leta bude lepšie a lepšie a ako si nám to krásne napísala dúfam že neblufuješ a je to pravda celkom si ma povzbudila dnes som síce zhrešila ale bol Valentoš ta nevadí a ozaj krásneho Valentoša vám ešte dodatočne želáááám
ja som trdlo lebo som odpovedala sebe 😝 😝

ninimini
14. feb 2012

@penelope2066
Živočíšna skupina:
-maso,masové výrobky,
-údeniny(POZOR na obsah múky a soji)
-rastlinný tuk
-maslo
-syry a syrové výrobky
-mlieko(nízkotučné,polotučné)
-jogurt (biely)
-tvaroh(neochutený)
-smotana
-vajcia
-majonézak,tatárska omáčka
Rastlinná skupina:
-chlieb,pečivo(celozrnné,grahamové,koláče z celozrnnej múky)
-ryža,zemiaky, cestoviny(bezvaječné)
-strukoviny
-sója,sójové výrobky(tofu,sójové masko,sójové pomazánky,sójové nárezy,sójové mlieko,sójová omáčka
-kukurica
-pšenica,raž, jačmen,ovos proso,pohánka
-rastlinný olej(iba minimálne)
-vločky,krupica,med,tekvicové semiačka,slnečnicové a iné semiačka
-med
Neutrálna skupina
je možné ju kombinovat s obidvoma skupinami aj so zeleninou aj s ovocím len pri živočíšnej menej a pri rastlinnej skupine kolko chcete
-orechy(nie arašidy)
-med
-huby a hríby
-pochutiny(korenie,kečup,horčica)
Ovocie
-všetky druhy ovocia
-orechy,mandle
-kakao
Zelenina
-všetky druhy zeleniny
-kečup, rajčiakový pretlak
-orechy
!!!!Hrach je zeleniny-hrachová kaša---strukoviny!!!! treba na to dávat pozor aj pri ostatných strukovinách je to rovnaké
Zásady
-nepapáme spolu živočicha a rastlinku
-živočícha kombinujeme iba so zeleninou
-rastlinku kombinujeme jeden den s ovocím v iný stravovací den so zeleninou
-zeleninu a ovocie nepapáme spolu

penelope2066
14. feb 2012

@ninimini Dakujem.

penelope2066
14. feb 2012

@ninimini Dakujem Ti krasne velmi krasne si mi to rozpisala 🙂 Este si to zajtra vytlacim a skusim sa podla toho riadit.Dufam,ze mi to pojde...

pukica
14. feb 2012

dievcataaa mam otazocku,kde sa da zohnat sojova tatarka ci majoneza?bo ja tu v meste neviem nikde nic podobne najst ☹ aaa este nieco,paradajka je vraj ovocie,hm? tak kde to zaradit a s cim ju jest?? 🙂

zabka88
15. feb 2012

@ninimini ja blufovať? nikdy 🙂 určite to bude super do leta, tiež tomu verím 😀
@pukica hm, v tom ti neporadim ☹ pre mňa je paradajka zeleninka a budem tomu veriť, inak by som nemohla zapekane prsia s rajčinou, syrom a bazalkou a to milujem 😀

ywula
15. feb 2012

@lenka29
@penelope2066
@zabka88
@pukica
@ninimini
NO ŽENIČKY....ako dopadol Valentín...za tie vínka a huberty si nebudeme nič vyčítať...však...🙂)...dnes už chcem vážne prevážne...lebo ta zloba sa so mnou viezla od nedeľnajšieho skybufetu až po včerajší Valentín...kruci...takže dnes si dáme nejaké to zvieratko, a večer makáme zumbu...chcem zažiť opäť ten pocit menších centimetrov....pukica, dnes teda súsim tú tvojú kuracinu so syrom a bazalkou...jop jop...
držím palce...a úspešný deň.... 😀 😀 😀 😀

lenka29
15. feb 2012

ywula ahoj.Ako dopadol Valentín?muž prišiel z velkou čokoládou, no nedaj si kúsok.Poviem ti pravdu,sladké som nejedla ani nepamätám.Teraz si varím na obedík cestoviny zo zeleninou,už sa na to teším.Ako dlho chudneš a kolko sa ti podarilo zhodiť?papa 😉

ninimini
15. feb 2012

@ywula
@zabka88
@penelope2066 tak ja budem mat už 3 den živočícha lebo sa mi nechce varit 2 rozne jedlá tak sa prisposobím čo mi vobec nevadí 😀 😀 dnes idem bez prehreškov lebo včera to bol velmi sladký den 😀 😀 však raz do roka sa može ale trepem v mojom prípade 😅 😅

pukica
15. feb 2012

@ywula mojaaa si si ma poplietla s tou bazalkou a maskom,to zabka je ten "vinnik"
my sme mali valentina ako kazdy iny den,ziadne prehresky,az na da deci piva bo nas dieta vytacalo az az tak som si namiesto nealka piva kupila alko,no malo bolo,nepomohlo 😀
ja som dnes ovocnaaaa,zatal to zvladam v pohodeeee
a poobede sa chystam na to tiramisu
a zajtra budem mat maskovy den spravim si kari kura s kapustou,mnaaaam

ninimini
15. feb 2012

@pukica ty si kapustová 😀 náhodou tehu nebudeš 😀 😀 kapustu si musím už aj ja spravit tiež ju mám rada ale teraz mám strašne rada cibulku uplne som závislá všade ju dám kde sa dá 😀 😀

pukica
15. feb 2012

@ninimini 😝 ja lubim vsetko 😀 minuly tyzden som mala kyslu kapustu a ted chcem s normal kapustou 😉
baby s tou sojovou tatarko a majonezou mi neviete pomoct? ☹

ninimini
15. feb 2012

@pukica jááj no ja som ju tiež hladala ale nenašla som ešte skúsim tesco možno tam bude 😖

pukica
15. feb 2012

@ninimini my sme boli vcera v tescu ale v madarsku a tam sa vyznat v tych nazvoch a vsetko citat a prekladat si ach nenasla som tam nic,max tak tofu za dobru cenu 🙂

ninimini
15. feb 2012

@pukica mnam

ywula
15. feb 2012

@lenka29
@pukica
@ninimini
@lenka29
@zabka88
Leni...chudnem dva týžde, ak si teda dobre pamätám...a zatial len okolo kilečka, ja niesom v tom vážení taká postivá, kedže som po ňom väčšinou nakakaná... 😠 ...ale centimetre ubudli. 😀 😀 😀
No prsia sa už opekajú s paradjkou ...ale ja som si tam šupla pod to aj kus ogrilované šampiony s olivami....už mi tečú slinky...juj
BABY DAJTE DAJAKE RECEPTY S TOFU A SOJOU....šak ja tomu dajak neviem prísť na chuť...a nakupila som toho a teraz nič.... 🙄

pukica
15. feb 2012

@ywula ja si kupujem udene ked uz,tento recept chcem vyskusat niektory den http://varecha.pravda.sk/recepty/pikantne-karam... 🙂

ywula
15. feb 2012

@pukica nooo dobre to vyzerá....musím kúpiť hlivu...ako vlastne chutí??
kuracie sú výbornééé...mnam..odporúčam

pukica
15. feb 2012

@ywula co ako chuti?
aaa baby nasla som recept na sojovu majonezu,nic zlozite,z len zohnat sojovu muku 😀
http://www.biospotrebitel.sk/recepty/recept/32/...

romcag
15. feb 2012

baby pomooooc, ja už nevlááádzem ☹ vôbec sa neviem prinútiť k chudnutiu, žerem piate cez deviate, teraz som zjedla polku čokolády 😢 u našich som nepribrala nič a teraz od nedele už pol kila horeee.. zastavte to niekto.. kde je tá moja pevná vôla? 😢 😢

ywula
15. feb 2012

@pukica ako chutí hliva... 🙂

zabka88
15. feb 2012

@romcag jéééj, vitaj späť 🙂 moja, ja toto poznám dobre, ja som teraz na banánovej diétke 🙂 hehe, som si to nazvala sama tak, lebo strašne som bola rozožratá s prepačením za výraz a jedla jedno cez druhé, tak teraz mám vždy po ruke banán a ked ma chytí vlčí hlad, tak banán zaberie - zasýti, zjem aj dva tri denne neni to nič moc lebo banán má cukry, ale zas žiadne iné ovocie tak nezasýtai... drž sa moje..

pukica
15. feb 2012

@ywula podla mna ako kazda ina huba 😀 podla mna je ajna,my zvykneme sampinony a hlivu kupovat ine ani nie 😝

ywula
15. feb 2012

@romcag keď ti to pomôže...aj ja som včera zožrala pol čokolády...milku...a kludne by som ju zožrala zas,,..keby som ju mala po ruke... 😎
ale ved bol sladký valentín.... 😲

ninimini
15. feb 2012

@romcag nič sa nedeje klud jednoducho máš zlé obdobie nechaj to tak poriadne sa objedz a ked budeš cítit že už necheš tak začni znovu to je najlepšie 😀 😀