Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

sasanka78
24. feb 2009

mukky.. ja to chápem... keď okolnosti nedovolia.. je to ťažšie.. no napíš nám, či si potom aj nabrala nejaké kilečká naspäť... Ja ozaj neviem, či po našom chudnutí zostaneme pri tomto štýle stravovania, ale som si takmer istá, že keďže si pomaly zvykáme na šalátiky z čerstvej zeleninky, dusenú zeleninku... tá bude v našom jedálničku zaradená vo zvýšenom množstve aj potom... 😉

sasanka78
24. feb 2009

norik..
vieš čomu som neodolala?... šiškám a fánkam... keď babička ponúka.. no odolaj... mňam... 😅
- spišské párky sú v pohode?... čo obsahujú? Ja ich mám rada, takže ak by sa mohli, hneď ich pôjdem kúpiť!! 😉
Čo sa týka toho zemiačikového šalátu.. tuším tu niekto spomínal, že existuje sójová majonéza, ale istá si niesom..
A čo sa týka toho masla... jasné, že sa nedá porovnať s rastlinným.. to je na betón..
Musím utekať... malý sa zobudill...

norik1
24. feb 2009

Sasanka, tomu by som neodolala ani ja he he ibaze my tu nejak nemame fasiangy....takze ani sisky ani fanky 🙂

Priznam sa ze ja tu delenu nedodrziavam super striktne v zmysle - ak spisske parky obsahuju trochu muky (co urcite obsahuju, len podstatne menej ako ostatne), tak to aj tak povazujem za zvieratka..vies ked si to vsugerujes aj tomu uveris hi hi 🙂 Rovnako som si vsugerovala ze maslo je neutralne - samozrejme v rozumnej miere...kila idu dole aj tak, citim to na rifliach ked sa uz ta vaha pokazila...

mm chodi na sluzobky na balkan a doniesol odtial kajmak - druh natieratelneho syra, aj ked je to v podstate cista smotana.... je to taka lahodka az strach!!! jasne ze som mala prave rastlinkovy den a jasne ze som si trochu dala 🙂
Ide ale o to, ze aj ked urobis takyto malicky prehresok, tak potom zasa pokracujes dalej, nedas ssi na druhy den rezen so zemiakmi...

Sasanka ja by som sisky povazovala za rastlinky - ved muky je tam prevaha, nie 🙂 🙂 🙂

kisska
24. feb 2009

sasanka dakujem za prehlad, ale slubovala si pokracovanie 😉

babule poradte, co jest, aby ma to zasytilo, ja som este aj kyslej kapusty musela zjest pol kila aby som mala dost 😒 ...

mukky
25. feb 2009

No opat som zabudla precitat 😒 tak len narychlo...ja hovorim dnu chlebovy,a masovy.A clovek musi byt aj v psychickej pohode,inac to vzda rychlo..Ja som porusovala s bryndzovymi haluskami obcas,no bez slaninky,ale s koprom alebo poprazenou cibulou,dalej som jedavala ovocne jogurty,a maso v trojobale vyprazane a k tomu kukuricu v naleve alebo mrayenu varenu.No a vidite,i tak som chudla krasne.Aj parky spisske som obcas jedavala so zeleninou.I sladkost obcas.Ak sa miesa maso a zemiaky,hnije to a kvasi v crevach a pomaly to travi.Aj preto sa pribera.Masu a zemiakom trva okolo 10 hod kym to vytravi,a to je ten princip chudnutia.No mam o tom vela informacii co a preco sa deje ked to ci to spapame,len uz mi ide Esmeralda 😀 tak nabuduce,mozno zajtra viac..No a kila sa vratili spat,preto som pisala ze uz to musi ostat zivotnym stylom,no ja este kojim a som tomu velmi rada,takze nedelim.Pre istotu,toto este nemam prestudovane...

sasanka78
25. feb 2009

(-14-)

3. Deň....
Raňajky (asi po 200 kcal)
- 1 krajec čierneho chleba s tekvicovými semiačkami, 1 KL nízkokaloric. džemu, 1 banán
- musli z 20 g ovsených vločiek, 100 ml sójového mlieka, 100 g hrozna, 2 sušené slivky
- 100 g hrozna, 1 krajec celozr. chleba s 1 KL medu
- musli z 20 g pšenič. vločiek, 100 ml sój. mlieka, 1 KL medu, 1 banán

Desiata a olovrant (asi po 150 kcal)
- 1 banán a 1 jablko
- ovocný šalát z 1 jablka, kivi a malého pomaranča. Na šalát nasypeme 1 PL ovs. vločiek
- plátok knackebrotu s dvoma nakrájanými rajčinami, s malou cibuľou a polovičkou nakrájanej papriky, soľ
- nápoj z jedného malého banánu, 1 KL citrón. šťavy a 100 ml. sój. mlieka

sasanka78
25. feb 2009

(-15-)

4. Deň... = beztukový....
Raňajky
- celozr. krajec chleba opečieme ako hrianku, natrieme cesnakom a doplníme 1/4 šalátovej uhorky
- polovica papriky, plnená 2 nastrúh. mrkvami. Na to nalejeme dresing, ktorý je z 2 PL tvarohu, minerál. vody, soli, korenia a zo zmesi bylín
- 150 g bezrukového jogurtu

Desiata, olovrant
- pohár (200 ml) rajčinovej šťavy, do nej pol zväzku miešaných nasek. bylín a 3 kvapky oleja
- ovocný šalát zo 1OO g hrozna a pol žltého melónu
- kivi a 2 celozr. sušienky
- 2 mrkvy, 75 g čerstvého syra a trochu žeruchy (pažítky)

sasanka78
25. feb 2009

(-16-)

5. Deň.... = vitálnych látok...
Raňajky (asi po 200 kcal)
- musli z 20 g ovs. vločiek, 100 ml sój. mlieka, polovica papaye a 1 PL tekvic. jadierok
- roztlačíme 1/4 avokáda s 1 KL citrón. šťavy, natrieme na jeden knackebrot a posypeme 30 g čerstv. klíčkov
- musli z 2 PL pšenič. vločiek, 1OO ml sój. mlieka, 1 KL medu, 1 jablko, 5 vlašs. orechov
- 1 grapefruit s vlašs. orechami

Desiata a olovrant (asi po 150 kcal)
- 1 kivi, 2 PL miešaných orechov (vlašs. a lieskových, mandlí)
- 3 listy čínskej kapusty al. hlávk. šalátu, obložené dresingom namiešaným zo 100 g beztukového tvarohu, minerálnej vody, soli, korenia a čerstvého koriandra či nasekanej pažítky
- 2 mrkvy, 75 g cottage cheese a trocha žeruchy, kôpru alebo pažítky

sasanka78
25. feb 2009

Holky, ak budete mať záujem o konkrétny recept na niektoré z jedál uvedených v časti
(-6-),
dajte vedieť.... napíšem... 😉

sasanka78
25. feb 2009

kisska,
keď budeš mať zvieratkový deň, daj si syr - zatvára žalúdok...

Inak mne pomáha, keď si dám zopár súst, potom idem niečo porobiť (trebárs povešať prádlo na sušiak.. 😅 ) a keď sa vrátim k tanieru, už toľko nezjem, lebo mám pocit, že som najedená...

sasanka78
25. feb 2009

norik1
máš pravdu, hlavne že kilečká idú dolu... veď treba aj chudnúť s radosťou a nie šikanovať sa.. 😉

sasanka78
25. feb 2009

mukky - diik za odpoveď
(buď rada, že kojíš, ja som nemohla... teraz si nerob hlavu s tým, či deliť, alebo nie...hlavne nech si ty aj bábo zdravé)

mukky
25. feb 2009

sasanka dakujem 🙂

kisska
25. feb 2009

sasanka dakujem velmi pekne - mne inak tento system viac pripomina 90 dnovku, aj ked je to asi to iste....

ked nad tym tak rozmyslam, tak by som to mohla praktizovat pri malom... ja sa zatial vzdy snazim rychlo natlacit, ked zaspi 😉

sasanka78
25. feb 2009

kisska
ak vyskúšaš, daj potom vedieť, oki? 😉

norik1
25. feb 2009

inac Sasanka nebudes mi verit, ale vcera dosla babka na navstevu, ja som mala zvieratkovy den - a hadaj co? Doniesla sisky...a hadaj ci som si dala? Som si spomenula na teba a hned som si jednu dala 🙂

mukky
25. feb 2009

Dievcata no dnes na Vas mrknem 😀 sasanka ty takto uz papas,ci este len budes,ale asi podla tych dni a cisel tak papas,kolko si schudla?Ja az vyhrabem tu super knihu,ktoru mozzno poznate,dam Vam vediet.A je povolene postrasit maslom pecivo ale len mierne postrasit.Pri delenej je skvele to,ze jete a cchudnete 😀 No isto nie si dat jedlo na kila,ze nejaky 1kg steak a podobne 😀 Na chlebovy 😀 den ak mate radi,si urobte napr.grenadir,skvelo Vas zasyti.A uhorku k tomu 😀 Alebo rizoto a navrch nastruhat udene tofu.Alebo aj kasu si mozte urobit,ale v tej vode co sa zemiacky varili trochu nechat v hrnci,popucit,pridat poprazenu cibulku kto ma rad,a uhorku do ruky a parada 😀 Ja uhorky kysle ale velmi neeee 😀 Aj placky zemiakove si urobte,no bez vajicka,zemiakove pirohy,atd atd.Je vela moznosti 🙂 S maskom je to lahsie,masko a zelenina na vselijake sposoby 🙂 taaaak idem si Vas precitat 🙂

norik1
26. feb 2009

ja si robim na rastlinkovy den len zapecene zemiaky, alebo ryzu so zeleninou, alebo cestoviny s kecupom (bez syra, tofu moc nemusim) alebo sulance so struhankou, s makom... nemusi sa polievat maslom, staci si urobit cukrovu vodu a tym poliat....ten granadir je super 😀

sasanka78
26. feb 2009

norik1 😀
... a stála za ten hriech?.. 😅

mukky
do zemiakovej kaše by som dala ryžové, alebo sójové mlieko na prilepšenie..
Keď nás budeš mať prečítané, niekde vyššie som spomínala, že by som chcela zdravšie jesť, kvôli tomu delenie... skôr sa teším, že MM sa drží už okolo dvoch týždňov a cca 5 kg šlo dole a padajú mu nohavice 😅 (Aktuálna váha 90)
Ja sa vážim denne.. teraz, keď sme kúpili novú váhu, nemôžem odolať a nepostaviť sa na ňu 😀 ale stojím na stále rovnakom čísle 😕 Asi je to pre moje telo ideál, alebo druhou možnosťou je, že u mňa nejaké to kilo pôjde dole oveľa neskôr. 😕
No pred pár rokmi som mala o nejakých cca 10-12 kíl viac a blízko práce sme mali jedáleň, kde varili výborné vegetariánske jedlá. Obedovala som teda tam a cítila som sa viac ako skvelo (vždy najedená, nikdy ma netlačil žalúdok.. a z obedu som sa vracala vždy s pozitívnou energiou 😉 ). Večer som sa nejako neprejedala a víkendy sme jedli s manželom klasické jedlá... a predsa som chudla.. moje telo jednoducho asi zaregistrovalo zmenu jedálnička vo väčšine týždňa a odmenilo sa mi..pomaličkým znižovaním váhy... 🙂

Odvtedy si o kombinácii mäsko + zemiaky (ryža, cestoviny) myslím svoje 😎

norik1
26. feb 2009

no ja som pred svadbou tiez pekne schudla, to som v praci jedla skoro kazdy den americke zemiaky, brokolica syr a pekne to islo dole... aj ked bol tam aj faktor stresu, ako pred kazdou svadbou he he... ale dolezite bolo ze som po takomto lahkom jedle zistila, ze mi nie je zle, ze sa mi v noci nesnivaju bludy, ze nic netazi zaludok... a to je skoro rovnako dobry pocit ako ked clovek schudne 🙂

kisska
26. feb 2009

babulky ja uz tiez chcem pridat dobre spravy... zatial ziadne nemam 😒 tyzden som delila, teraz som chora. tak priznavam, ze flakam...Od pondelka idem este raz 😉
Potrebujem dat dolu aspon 10kg... som presne podla pravidla, ze za kazdy rok manzelstva som pribrala kilo, ktore uz nejde dole 😉 Za tyzden budem rok po porode, tak uz nemam najmensiu vyhovrku, rpeco by to nemalo ist... Tak mi drzte palce...

sasanka78
27. feb 2009

Držíme.. 😉

babulka
autor
1. mar 2009

Som s atu dlhsie neukazala, ale delim poctivo dalej. teda poctivo ako postivo, boli sme 4 dni u starkych a dala som si aj strudlu, aj pomazanku na chlieb.. 😝 Tento mesiac sa mi to chudnutie kapanek spomalilo, prave kvoli tej pauze, ale ide to dole. Za 1,5meisaca mam minus 3,5 kg, aj centimetre isli dole, tak som spokojna. 😀

norik1
1. mar 2009

ja sa musim pomerat, aby som vedela tie centimetre... dnes mam rastlinkovy den, rano som skusila prvy krat v zivote tu sojovu francuzsku natierku a celkom sa dalo, he he dufam ze zo mna ubudlo 🙂

jesika26
1. mar 2009

ahojte norik, babulkaa á všetky čo delíte - chcela by som sa Vás opýtat či máte dáke recepty na delenú stravu, to čo mám a nemám kombinovat mám viem, len jedlá ma nenapádajú.

ined
1. mar 2009

ahojte, u mna vaha kolise pol kila hore a potom dole... takze zatial slnecno/oblacno...

babulka, klobuk dole, mne by 4-5 kil dole stacilo, aby som sa o dost lepsie citila, ale akosi nejdu dole 😖

norik1
1. mar 2009

Jesika, no na zvieratkovy den asi nemas problem a na rastlinkovy den varim bud nieco "normalne" pre vsetkych, alebo ostane mäso z predosleho dna, to si da mm a ja si spravim len ryzu so zeleninou alebo cestoviny alebo len cistu tarhonu - tu lubim len tak...so zeleninou samozrejme 🙂

mozes robit granadir, zeleninove rizoto, cestoviny s pestom, s paradajkovou omackou, so sojovou drtou....cestoviny/sulance so struhankou, orechami, makom....zapekane zemiaky so surovou kyslou kapustou... viac mi teraz nenapada 😀 😀 😀 😀

norik1
15. mar 2009

Cafte mamuse, tak ako vam to ide?

Som spominala ze mam vahu pokazenu a miery som si zabudla zobrat - ale uz som si dnes v pohode zapla opasok na bedrovych rifliach o dierku 🙂 bez nejakeho nasilneho utahovania...

takze dole to ide...pomaly ale isto 😀

ako vam to ide?

norik1
16. mar 2009

Co ste to vsetky vzdali???? ja som bola na vodnom aerobiku, zajtra si idem kupit saty XS 😀 😀 😀

mukky
16. mar 2009

Dievcata tak ako Vam to ide???Norik blahozelam 🙂