Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ywula
21. nov 2012

@fleury no veď toto ... ja som tiež chcela deliť...pamätáte,....ale keď som sa potom pri pohľade na čínsku kapustu a papriku zgrcala...tak som zistila, že no asi to nepôjde...a každá žena a hlavne každé tehu je iné....jaká sranda ne?

fleury
21. nov 2012

@pukica 2 tyzdne masove? to by som nezvladla 😀 ovocny den som ani nemala, na mna docela masaker 🙂

fleury
21. nov 2012

@ywula no ved toto, clovek si pripravi fajne zdrave jedlo a zaludok zrazu krici "to nemyslis vazne?!" 😀

pukica
21. nov 2012

@fleury no ja asi tiez by som nezvladla dva tyzdne,no uvidiiim 🙂 a ovocny den je pre mna nejaka skuska sily 🙂 😝

fleury
21. nov 2012

@pukica ja som vcera mala placky po dlhej dobe, mnaaam 🙂

pukica
21. nov 2012

@fleury no ver ze aj ja sa na ne uz pripravujem 🙂 a moja pociatocna vaha dnes rano 67,9kg len aby sa vedelo 😀

fleury
21. nov 2012

@pukica zapisujem do tabulky!! 😀

pukica
21. nov 2012

@fleury diky diky odsobna zapisovatelka 😝

fleury
21. nov 2012

@pukica a dnes co varis? podla vcerajsieho planu?
inak nezvyk ta tu vidiet tak casto 🙂

pukica
21. nov 2012

@fleury ta vies,uz nie su vonku tepla tak se viac doma ako vonku to je tym 🙂 a dnes nevarim,mame zo vcera to kuratko na smotanke,no musim nieco vymysliet co budem varit zajtra na pozajtra,ty si co dobreho mala?

trogir
21. nov 2012

@fleury, tak mam: Dieta? Ja vim, Dieta plus 199 vasich otazek..., DIETA DO KAPSY - tu mam najradsej, tam sa da nazerat kazdy den, jednu som pozicala, tak neviem presne nadpis a este pozeram do ODDELENA STRAVA DO VRECKA od Jany Horeckej, kde je strasne vela receptov. Tam som trosku opatrna, snazim sa dodrziavat striktne a rastlinne maslo a rastlinny olej si nedavam pocas rastlinneho dna. To radsej pouzijem olivovy a minimum, tak na osmazenie cibulky, ked sa bez toho neda uvarit nejaky chod. To je zaujimave, ze tu tatarku u Vas nemaju, vzdy som si myslela, ze "jedna firma, rovnaky tovar".

trogir
21. nov 2012

@ywula, tak to je krasna metafora: organizacne bohyne!!!! To je svata pravda, vsimla si si, ako urobime 5 veci naraz a este pritom rozosmejeme deti a vedieme duchaplnu konverzaciu? No a nasi fesaci robia jednu vec hodinu, pomaly, nevnimaju okolie....katastrofa, ale nemozu za to. Zeny pouzivaju obe hemisfery naraz a este do toho vkladaju emocie. Chlapi bud jedna hemisfera, alebo druha, a este ich blokuje testosteron, lebo na prvom mieste funguju gule v trenkach, a len ked tie su v klude, moze popracovat hlava.....teda polovicka. A na delenie teraz nemysli, idu Vianoce, venuj sa drobcekovi ....potom januar, februar sa pomaly rozbiehaj. Nezatazuj hlavu chudnutim, ked Ti Jezisko doniesol domov poklad.

fleury
22. nov 2012

@pukica ja dnes rezance s tvarohom, teraz nejako tvaroh lubim 🙂 povodne som mala chut na palacinky, ale tak u mna sa to meni zo sekundy na sekundu teraz 😀

fleury
22. nov 2012

@trogir musim skusit vacsiu predajnu jednoty, tu je len taka mensia. Kde si kupovala knihy? Lebo ja som chcela Korinkovu z netu objednat, aj mi vzalo objednavku, ale po case mi odpisali a ospravedlnovali sa, ze knihu uz nemaju.

trogir
22. nov 2012

@feury, kupovala som v "panta rhei, v Prievidzi alebo Trencine, uz neviem presne. Tam maju vsetko, alebo objednaju. Radost nakupovat.

zuzka3
24. nov 2012

Ahojte dievcata,
Chcela by som tiez zacat delenu stravu, citala som dost z tohto fora aj mimo, ale nikde som nenasla info, ako sa striedaju rastlinne a zivocisne dni. Ma to nejake pravidla, napr. 2/2 alebo je to jedno a treba len dodrziavat povolene kombinacie. Pripadne ako dni striedate vy? A tiez tu niektore spominate cisto ovocny den. Ten kedy? Dakujem 🙂

larmimi
24. nov 2012

Baby co idete alebo viete DS podla dr.Haya tam sa nesmu strukoviny ?? docitala som sa ze ani nie v rastlinny den 😒 a co tie syry este som nenasla taky 60% tuku len 45 %...ten sa uz nemoze ?

yukki
24. nov 2012

@larmimi ani ja som ešte taký nenašla na slovensku! ale beriem podľa názvov z tej nemeckej príručky, tam sú ich francúzske názvyGorgonzola, Rokefort, emmentaler, Camembert, Gouda.... a potom napríkald Huttenkäse, Schafkäse...to beriem že ovčí syr, bryndza...ale hlavne je tam napísané, že alle weichen und mittelfesten Käsesorten=teda čosi ako všetky mäkké a stredne tuhé-stredne tvrdé sorty syra úpatria k neutrálnym....Je tu vysvetlené aj napríklad, že tu patrí aj Parmesan, hoci má len 35% tuku aleale nejako skrz tú vlhkosť-nevlhkosť to vychádza na neutrál...aj mozarella je tu a kozí syr, v neutrálke.

yukki
24. nov 2012

resp. pozor..ešte je tu nejaké vysvetlenie že napríklad 22g tuku v 100g syra neznamemá tiež 22%! ale viac...ale prepočet tu nie je.... 😒

bronia13
25. nov 2012

@yukki no ja som s tych syrov jelen, lebo ako vyratas percenta tuku? hm... ja zijem v USA takze tie syry co spominas vsedtky poznam ale neviem do akej skupiny mam ktory zaradit... hm???? ktory sa moze v ktore dni ako tie percenta a tak??? nevies?

yukki
25. nov 2012

@bronia13 tie, čo som vymenovala sú v neutrálnej. teda akože kombinovateľné so sacharidovou, a aj s bielkovinovou.

bronia13
25. nov 2012

@yukki fakt, hm tak to na tekej diete by som mohla byt 24/7 ja syri zboznujem.... akurat sa napchavam s jednym 😀 a to tuna je pol tretej rano 🙂)) mam par kniziek o delennej strave tak to chcem skusit, idem ich pohladat a prestudovat... ako ti to ide, schudla si nieco? ako dlho to drzis ak sa mozem spytat????

yukki
25. nov 2012

@bronia13 ja som ju nezačala držať kôli chudnutiu ale zo zdr.dôvodov. hneď na začiatku som schudla nejakých 8 kíl, teraz už ani chudnúť nechcem, držím ju stále, je to tak lepšie.

larmimi
25. nov 2012

@yukki dakujem 😉 a co tie strukoviny ?
ano citala som ze mozarella, brydnza , acidko , tvaroh smotana , kysla aj sladka...jogurt v pohode s rozkom...to znamena ze mozem spravit sosovicu na kyslo 😕 super...tato delenka mi viac vyhovuje uvdim co dam dole...staci mi 1-2kg pred vianocami to by som mohla zvladnut... 😀
ten gouda syr maju aj v lidli tak ho budem kupovat...

yukki
25. nov 2012

@larmimi ta neviem tu nájsť o strukovinách...ale je tu, že všetky druhy zeleniny okrem zemiakov a cukrovej kukurice sú v neutrálnej....
A tie odtučnené syry sú v bielkovinovej

larmimi
26. nov 2012

@yukki oni su zapisane ako nevhodne...ale tak dam ich do skupiny rastlinnej...

fleury
26. nov 2012

korinkovou uz nikto nedeli? 🙂

pukica
26. nov 2012

@fleury ja som delila do stvrtka 😝

fleury
26. nov 2012

@pukica 😀 narocny vikend?

pukica
26. nov 2012

@fleury 😀 nieeeeeeeee ale ono sa to nejak nedaaaaa 🙂